Naježte hračku, která se neomrzí a děti se s ní učí nové dovednosti

Jakou hračku ten náš malý špunt ještě nemá? A co by to letos mohlo být, aby si s tím hodně hrál, a přitom se něco naučil a hned neletěla do kouta? Že i na vás plíživě začíná dopadat tma po ránu a sychravé počasí? Ty jsou totiž prvními poslíčky období, kdy začneme pomalu přemýšlet o tom, jaké dárky pořídíme našim nejbližším pod vánoční stromeček. A proto jsem si pro vás připravila několik doporučení, která stačí zabalit do krásného vánočního papíru a už jen vytočit přímou linku na Ježíška.

Vybírat z velkého výběru na trhu není jednoduché. A ještě když chceme, aby hračka splnila několik podmínek najednou – dětem se líbila a udělala jim radost, bavila je, dlouho jim vydržela a ještě se při hraní s ní naučili spoustu nových dovedností a procvičili například jemnou motoriku, logiku či prostorové vnímání. Je proto dobré kouknout po tzv. edukační hračce a zjistit si, pro jaký věk je vhodná a co u dětí rozvíjí. No a nějaká ta praktická zkušenost od jiných maminek či dětí se také hodí. A tak doufám, že i naše tipy z Kidtownu, mého syna Adama a jeho kamarádů v rozhodování pomohou.

Light Stax pro děti od 2 let

Pokud mají děti rády Lego Duplo, pak sáhněte por úchvatné magnetické stavebnici Light Stax Junior. Kostky jsou stejné velikosti jako Duplo, a tak ho s těmi, co už máte doma, můžete kombinovat a jednotlivé stavby prosvítit. Stavět s ní ale můžete i samostatně, ze světelných kostek postaví ti nejmenší téměř cokoli. Stavebnice je pro děti od 2 let a díky ní si vylepší jemnou motoriku, představivost i vnímání a rozeznávání barev. Pusťte se do toho a za chvíli bude pod vánočním stromečkem sedět malý dinosauří kamarád, motýlek či veselý robot. A nebo si sestavte originální vánoční ozdobu!

Hrajte si a recyklujte

Myslíte doma na ekologii a štve vás, kolik odpadů my lidé vyprodukujeme. I vánoční stromeček vždy po svátcích zasadíte někde v lese? Pak doporučte Ježíškovi dětem pod stromeček donést některou ze sad Re-Cycle-Me. V těchto inspirativních sadách najdete potřebnou „směs“ věcí ke tvoření různých předmětů a hraček, ke kterým přihodíte pár odpadků, vezmete si lepidlo a nůžky a můžete s dětmi hodiny tvořit. Cílem je vlastní výroba udržitelných hraček, opětovné využití odpadu a rozvoj kreativity dětí. A přitom myslíte i na planetu Zemi a děti přirozeně naučíte dobru věc.

Pod stromeček můžete vybírat ze sad pro holky i kluky a vyrábět sety pro princezny, roboty či zvířátka, nebo z mnoha dalších tematických sad včetně větších balení určených například k tvoření narozeninové party. Každá sada obsahuje různé doplňky, ozdoby, originální spojovací materiál apod.  A když jsou ty Vánoce, vyrobte rovnou originální vánoční ozdoby, které váš stromeček krásně rozzáří.

S TomTecT na chvíli malým architektem

Pokud máte doma školáka, kterého baví stavit domy, garáže, mosty a další jednoduché i složitější konstrukce, pak mu pod stromeček nadělte dřevěnou stavebnici TomTecT. Všichni v rodině s ní zažijete spoustu zábavy. A hned můžete začít stavět a díky propojení dřevěných dřívek plastovými spoji postavit krásné stavby a některé části i rozhýbat. Nebo prostě postavte dřevěnou hradbu kolem dárků, aby vám je neodnesl zlý Grinch jako v pohádce Jak Grinch ukradl Vánoce.

Může se vám zdát, že stavebnice je jen pro starší děti, protože je to práce s detaily a dětská jemná motorika dostane zabrat. Ale TomTectT si užijí i děti menší. To budete koukat, jak může vypadat takový dinosaur nebo zajíček. Vážně! Vyzkoušeno doma :).

Kapla pro malé i velké

Máte víc dětí, každé jinak staré a rádi byste se trefili do hračky, která je bude všechny bavit a navíc zaujme i babičku s dědou, když děti hlídají? Ideálním vánočním dárkem je stavebnice Kapla. Děti i dospělí si s ní dokáží vyhrát hodiny. Kapla je precizně vyrobené dřevěná stavebnice, z jejíž dřívek postavíte bez lepidla, šroubků nebo spojek různá zvířátka, domy, lodě, no jednoduše vše, co dětská i vaše fantazie vymyslí.

Letos jsem se navíc s Ježíškem domluvili, že u nás v Kidtwonu ke každému balení přidá něco navíc. K balení Kapla 200 vám nyní dáme jako dárek 10 destiček stavebnice Kapla zdarma, ke stavebnici Kapla 280 potom 20 destiček Kapla jako bonus navíc. A to se hodí, protože destiček není nikdy dost 🙂

U telefonů jede 4G, o Vánocích 3D puzzle UGears

Pro odrostlé školáky nad 14 let máme pod vánoční stromeček parádní 3D puzzle UGears. Složíte z nich traktor, kombajn či tramvaj a věřte, že to bude milá zábava pro sváteční večery. Jejich sestavením získáte naprosto dokonalé a funkční modely, které samy jezdí.

Baví děti matematika, naježte jim Magna-Tiles

Pozvali jste na Vánoce kamarády marťany, ale co když se jim při přistání rozbije jejich vesmírná loď? Nebo vaše dítko potřebuje novou garáž pro auta a ségře nestačí zámek pro všechny princezny, co u vás přes rok začali bydlet? Se stavebnicí Magna-Tiles jednoduše postavíte jakoukoli stavbu, kterou zrovna děti vymyslí. A postavit ji mohou samy nebo můžete tvořit spolu. Bavit to bude už ty nejmenší od tří let, holky, kluky, děti starší i rodiče či dědu s babičkou! Stavebnici také můžete kombinovat i s dalšími hračkami, například se stavebnicí Kapla.

Stavebnice Magna-Tiles obsahuje ploché stavební kusy různých tvarů a všechny mají po celém svém obvodu zabudované magnety – jednoduše se na sebe hranami lepí. Ve stavebnici najdete velké i malé magnetické čtverce, které lze využít pro stavbu stěn, stropů i podlah hradů, zámků, stájí, katedrál, pyramid, vesmírných plavidel a mnoha dalších staveb. Rovnostranné, nepravidelné a pravoúhlé trojúhelníky zase využijete pro výstavbu střech, hradeb a dokončování vozidel, raket či škunerů.

Stavbu jednoduše sestavíte i rozložíte. Stavebnice je skladná, protože jednotlivé kousky naskládáte na sebe. Jednotlivé kousky se také liší barvou, a tak jsou stavby barevné a veselé. U průhledné varianty si děti mohou hezky pohrát se světlem a stavby prosvítit.

Na Magna-Tiles navíc oceníte skutečnost, že děti nejen rozvíjí svou fantazii a kreativitu, ale navíc se spoustu věcí naučí. Zjistí, co je a jak funguje magnet a proč některé strany k sobě přilnou a jiné se odpuzují. Procvičí si jemnou motoriku, ale také matematiku – naučí se totiž rozpoznávat různé geometrické tvary. Porozumí například tomu, že čtverec se skládá ze dvou pravoúhlých trojúhelníků nebo jak kombinovat čtverce a rovnostranné trojúhelníky, aby vznikl míč. A pochopí, co je to prostorové vnímání. Stanou se z nich takoví stavaři začátečníci, kterým se stavby mohou zpočátku i zhroutit. Naučí se, jak stavět a proč něco vydrží a jiné ne. A kdo ví, třeba jednou díky Magna-Tiles budou stavět opravdové stavby 🙂

Geomatrix rozvíjí matematické schopnosti

Pokud vaše děti baví stavebnice Magna-Tiles, s Geomatrixem neuděláte chybu. Jedná se opět o magnetickou stavebnici v různobarevném průhledném provedení. V balení je 15 kostek o 5 různých tvarech – šestiúhelníky, krychle, hranoly, trojúhelníky, kvádry. Magnety umístěné po obvodu zajistí, že u sebe jednotlivé kostičky krásně drží. A lze z nich postavit téměř cokoliv.

Programátory už nejmenší děti

Unikátní vzdělávací hračka Cubetto je hezkým dárkem pod stromeček pro děti, které rády cvičí logické uvažují a jsou hodně přemýšlivé. Je to hračka,  která velmi jednoduše seznamuje nejmenší děti se základními principy programování, které si děti mohou „osahat“, což je pro ně v tomto vývojovém období nejpřirozenější. A hlavně neučí se to před monitorem počítače!

Cubetto je roztomilá robotická kostka, která se po speciální podložce pohybuje tak, jak jí dítě přikáže. Příkazy dítě zadává pomocí ovládací desky a jednoduchých příkazových knoflíků 4 barev.

Cubetto reaguje na moderní trend robotizace a přirozenou formou učí nejmenší děti, jak programování funguje v praxi. Odborníci poukazují na to, že pro dnešní děti bude robotizace samozřejmou součástí života a základy programování budou patřit mezi elementární dovednosti.

Použijte ruce a fantazii

Hezkou možností pro malé stavitele je také kreativní stavebnice ShapesCapes, s níž děti tvoří sochy z jednoduchých organických tvarů. Vytvořil ji známý americký sochař Peter Mayor. Děti mají k dispozici 90 plastových tvarů různých barev a velikostí, které snadno spojí dohromady podle potřeby. Děti mohou ze Shapescapes složit podle své fantazie cokoliv je napadne – zvířata, lidi, auta, domy apod.

Stavebnice neobsahuje žádné knoflíky ani baterie, ke hře jsou potřeba jen ruce a bohatá dětská fantazie. Rozvíjí kromě kreativity také prostorové vnímání a učí poznávání barev.

Tak už jen rozbalit vánoční papír a kolem stromku můžete být mořský záliv a v něm zakotvená pirátská loď!

Pod každým stromkem aspoň jedna knížka

Pod každý vánoční stromeček patří hezká kniha. A Ježíšek letos doporučuje krásné a zábavné knížky z pera francouzského autora Hervé Tulleta:

Hra na žížaly

Jednoduše si namalujte na ukazováček smajlíka a pak už nechte své dítě objevovat usměvavé kytky, komíny, dinosaury a další. Tahle je určena pro nejmenší.

Mým favoritem je Hra ve tmě

Velice originální kniha, která s vámi bude cestovat vesmírem a to bez opuštění vašeho pokoje! Díky ní můžete cestovat k měsíci, tancovat s hvězdami a nechat se unášet vesmírnými představami. Je totiž natištěna fosforeskujícím inkoustem a po nasvícení svítí ve tmě.

Hra se stíny

Jedná se o stínové divadlo, takže stačí zhasnout velká světla, vzít lampičku nebo baterku a na stěnu promítat příběh ukrytý v knize.

Na stejném principu funguje i Hra světla

Ta se dá použít i za světla. Průřezy tvoří různé ornamenty, které jsou navíc hezky barevné.

Tak už tušíte, co nebude chybět na vašem dopisu Ježíškovi? Nabídka je široká, a tak když byste ani po všech doporučeních nevěděli kudy kam, pak nejlépe vyražte k nám do Kidtownu, kde vám rádi poradíme 🙂 A pak už můžete zapnout gramofon nebo aspoň MP3 a začít vařit vaječný koňak. Co na tom, že se vypije ještě před Vánoci, hlavně že načne tu správnou vánoční atmosféru. A výběr hudby? No přece “Santa Klaus is comming to town”. Teda vlastně Ježíšek! Krásně Vánoce!

6.11.2017 12:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznetev zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist