Naježte hračku, která se neomrzí a děti se s ní učí nové dovednosti

Jakou hračku ten náš malý špunt ještě nemá? A co by to letos mohlo být, aby si s tím hodně hrál, a přitom se něco naučil a hned neletěla do kouta? Že i na vás plíživě začíná dopadat tma po ránu a sychravé počasí? Ty jsou totiž prvními poslíčky období, kdy začneme pomalu přemýšlet o tom, jaké dárky pořídíme našim nejbližším pod vánoční stromeček. A proto jsem si pro vás připravila několik doporučení, která stačí zabalit do krásného vánočního papíru a už jen vytočit přímou linku na Ježíška.

Vybírat z velkého výběru na trhu není jednoduché. A ještě když chceme, aby hračka splnila několik podmínek najednou – dětem se líbila a udělala jim radost, bavila je, dlouho jim vydržela a ještě se při hraní s ní naučili spoustu nových dovedností a procvičili například jemnou motoriku, logiku či prostorové vnímání. Je proto dobré kouknout po tzv. edukační hračce a zjistit si, pro jaký věk je vhodná a co u dětí rozvíjí. No a nějaká ta praktická zkušenost od jiných maminek či dětí se také hodí. A tak doufám, že i naše tipy z Kidtownu, mého syna Adama a jeho kamarádů v rozhodování pomohou.

Light Stax pro děti od 2 let

Pokud mají děti rády Lego Duplo, pak sáhněte por úchvatné magnetické stavebnici Light Stax Junior. Kostky jsou stejné velikosti jako Duplo, a tak ho s těmi, co už máte doma, můžete kombinovat a jednotlivé stavby prosvítit. Stavět s ní ale můžete i samostatně, ze světelných kostek postaví ti nejmenší téměř cokoli. Stavebnice je pro děti od 2 let a díky ní si vylepší jemnou motoriku, představivost i vnímání a rozeznávání barev. Pusťte se do toho a za chvíli bude pod vánočním stromečkem sedět malý dinosauří kamarád, motýlek či veselý robot. A nebo si sestavte originální vánoční ozdobu!

Hrajte si a recyklujte

Myslíte doma na ekologii a štve vás, kolik odpadů my lidé vyprodukujeme. I vánoční stromeček vždy po svátcích zasadíte někde v lese? Pak doporučte Ježíškovi dětem pod stromeček donést některou ze sad Re-Cycle-Me. V těchto inspirativních sadách najdete potřebnou „směs“ věcí ke tvoření různých předmětů a hraček, ke kterým přihodíte pár odpadků, vezmete si lepidlo a nůžky a můžete s dětmi hodiny tvořit. Cílem je vlastní výroba udržitelných hraček, opětovné využití odpadu a rozvoj kreativity dětí. A přitom myslíte i na planetu Zemi a děti přirozeně naučíte dobru věc.

Pod stromeček můžete vybírat ze sad pro holky i kluky a vyrábět sety pro princezny, roboty či zvířátka, nebo z mnoha dalších tematických sad včetně větších balení určených například k tvoření narozeninové party. Každá sada obsahuje různé doplňky, ozdoby, originální spojovací materiál apod.  A když jsou ty Vánoce, vyrobte rovnou originální vánoční ozdoby, které váš stromeček krásně rozzáří.

S TomTecT na chvíli malým architektem

Pokud máte doma školáka, kterého baví stavit domy, garáže, mosty a další jednoduché i složitější konstrukce, pak mu pod stromeček nadělte dřevěnou stavebnici TomTecT. Všichni v rodině s ní zažijete spoustu zábavy. A hned můžete začít stavět a díky propojení dřevěných dřívek plastovými spoji postavit krásné stavby a některé části i rozhýbat. Nebo prostě postavte dřevěnou hradbu kolem dárků, aby vám je neodnesl zlý Grinch jako v pohádce Jak Grinch ukradl Vánoce.

Může se vám zdát, že stavebnice je jen pro starší děti, protože je to práce s detaily a dětská jemná motorika dostane zabrat. Ale TomTectT si užijí i děti menší. To budete koukat, jak může vypadat takový dinosaur nebo zajíček. Vážně! Vyzkoušeno doma :).

Kapla pro malé i velké

Máte víc dětí, každé jinak staré a rádi byste se trefili do hračky, která je bude všechny bavit a navíc zaujme i babičku s dědou, když děti hlídají? Ideálním vánočním dárkem je stavebnice Kapla. Děti i dospělí si s ní dokáží vyhrát hodiny. Kapla je precizně vyrobené dřevěná stavebnice, z jejíž dřívek postavíte bez lepidla, šroubků nebo spojek různá zvířátka, domy, lodě, no jednoduše vše, co dětská i vaše fantazie vymyslí.

Letos jsem se navíc s Ježíškem domluvili, že u nás v Kidtwonu ke každému balení přidá něco navíc. K balení Kapla 200 vám nyní dáme jako dárek 10 destiček stavebnice Kapla zdarma, ke stavebnici Kapla 280 potom 20 destiček Kapla jako bonus navíc. A to se hodí, protože destiček není nikdy dost 🙂

U telefonů jede 4G, o Vánocích 3D puzzle UGears

Pro odrostlé školáky nad 14 let máme pod vánoční stromeček parádní 3D puzzle UGears. Složíte z nich traktor, kombajn či tramvaj a věřte, že to bude milá zábava pro sváteční večery. Jejich sestavením získáte naprosto dokonalé a funkční modely, které samy jezdí.

Baví děti matematika, naježte jim Magna-Tiles

Pozvali jste na Vánoce kamarády marťany, ale co když se jim při přistání rozbije jejich vesmírná loď? Nebo vaše dítko potřebuje novou garáž pro auta a ségře nestačí zámek pro všechny princezny, co u vás přes rok začali bydlet? Se stavebnicí Magna-Tiles jednoduše postavíte jakoukoli stavbu, kterou zrovna děti vymyslí. A postavit ji mohou samy nebo můžete tvořit spolu. Bavit to bude už ty nejmenší od tří let, holky, kluky, děti starší i rodiče či dědu s babičkou! Stavebnici také můžete kombinovat i s dalšími hračkami, například se stavebnicí Kapla.

Stavebnice Magna-Tiles obsahuje ploché stavební kusy různých tvarů a všechny mají po celém svém obvodu zabudované magnety – jednoduše se na sebe hranami lepí. Ve stavebnici najdete velké i malé magnetické čtverce, které lze využít pro stavbu stěn, stropů i podlah hradů, zámků, stájí, katedrál, pyramid, vesmírných plavidel a mnoha dalších staveb. Rovnostranné, nepravidelné a pravoúhlé trojúhelníky zase využijete pro výstavbu střech, hradeb a dokončování vozidel, raket či škunerů.

Stavbu jednoduše sestavíte i rozložíte. Stavebnice je skladná, protože jednotlivé kousky naskládáte na sebe. Jednotlivé kousky se také liší barvou, a tak jsou stavby barevné a veselé. U průhledné varianty si děti mohou hezky pohrát se světlem a stavby prosvítit.

Na Magna-Tiles navíc oceníte skutečnost, že děti nejen rozvíjí svou fantazii a kreativitu, ale navíc se spoustu věcí naučí. Zjistí, co je a jak funguje magnet a proč některé strany k sobě přilnou a jiné se odpuzují. Procvičí si jemnou motoriku, ale také matematiku – naučí se totiž rozpoznávat různé geometrické tvary. Porozumí například tomu, že čtverec se skládá ze dvou pravoúhlých trojúhelníků nebo jak kombinovat čtverce a rovnostranné trojúhelníky, aby vznikl míč. A pochopí, co je to prostorové vnímání. Stanou se z nich takoví stavaři začátečníci, kterým se stavby mohou zpočátku i zhroutit. Naučí se, jak stavět a proč něco vydrží a jiné ne. A kdo ví, třeba jednou díky Magna-Tiles budou stavět opravdové stavby 🙂

Geomatrix rozvíjí matematické schopnosti

Pokud vaše děti baví stavebnice Magna-Tiles, s Geomatrixem neuděláte chybu. Jedná se opět o magnetickou stavebnici v různobarevném průhledném provedení. V balení je 15 kostek o 5 různých tvarech – šestiúhelníky, krychle, hranoly, trojúhelníky, kvádry. Magnety umístěné po obvodu zajistí, že u sebe jednotlivé kostičky krásně drží. A lze z nich postavit téměř cokoliv.

Programátory už nejmenší děti

Unikátní vzdělávací hračka Cubetto je hezkým dárkem pod stromeček pro děti, které rády cvičí logické uvažují a jsou hodně přemýšlivé. Je to hračka,  která velmi jednoduše seznamuje nejmenší děti se základními principy programování, které si děti mohou „osahat“, což je pro ně v tomto vývojovém období nejpřirozenější. A hlavně neučí se to před monitorem počítače!

Cubetto je roztomilá robotická kostka, která se po speciální podložce pohybuje tak, jak jí dítě přikáže. Příkazy dítě zadává pomocí ovládací desky a jednoduchých příkazových knoflíků 4 barev.

Cubetto reaguje na moderní trend robotizace a přirozenou formou učí nejmenší děti, jak programování funguje v praxi. Odborníci poukazují na to, že pro dnešní děti bude robotizace samozřejmou součástí života a základy programování budou patřit mezi elementární dovednosti.

Použijte ruce a fantazii

Hezkou možností pro malé stavitele je také kreativní stavebnice ShapesCapes, s níž děti tvoří sochy z jednoduchých organických tvarů. Vytvořil ji známý americký sochař Peter Mayor. Děti mají k dispozici 90 plastových tvarů různých barev a velikostí, které snadno spojí dohromady podle potřeby. Děti mohou ze Shapescapes složit podle své fantazie cokoliv je napadne – zvířata, lidi, auta, domy apod.

Stavebnice neobsahuje žádné knoflíky ani baterie, ke hře jsou potřeba jen ruce a bohatá dětská fantazie. Rozvíjí kromě kreativity také prostorové vnímání a učí poznávání barev.

Tak už jen rozbalit vánoční papír a kolem stromku můžete být mořský záliv a v něm zakotvená pirátská loď!

Pod každým stromkem aspoň jedna knížka

Pod každý vánoční stromeček patří hezká kniha. A Ježíšek letos doporučuje krásné a zábavné knížky z pera francouzského autora Hervé Tulleta:

Hra na žížaly

Jednoduše si namalujte na ukazováček smajlíka a pak už nechte své dítě objevovat usměvavé kytky, komíny, dinosaury a další. Tahle je určena pro nejmenší.

Mým favoritem je Hra ve tmě

Velice originální kniha, která s vámi bude cestovat vesmírem a to bez opuštění vašeho pokoje! Díky ní můžete cestovat k měsíci, tancovat s hvězdami a nechat se unášet vesmírnými představami. Je totiž natištěna fosforeskujícím inkoustem a po nasvícení svítí ve tmě.

Hra se stíny

Jedná se o stínové divadlo, takže stačí zhasnout velká světla, vzít lampičku nebo baterku a na stěnu promítat příběh ukrytý v knize.

Na stejném principu funguje i Hra světla

Ta se dá použít i za světla. Průřezy tvoří různé ornamenty, které jsou navíc hezky barevné.

Tak už tušíte, co nebude chybět na vašem dopisu Ježíškovi? Nabídka je široká, a tak když byste ani po všech doporučeních nevěděli kudy kam, pak nejlépe vyražte k nám do Kidtownu, kde vám rádi poradíme 🙂 A pak už můžete zapnout gramofon nebo aspoň MP3 a začít vařit vaječný koňak. Co na tom, že se vypije ještě před Vánoci, hlavně že načne tu správnou vánoční atmosféru. A výběr hudby? No přece “Santa Klaus is comming to town”. Teda vlastně Ježíšek! Krásně Vánoce!

6.11.2017 12:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist