Pomůcky na posílení pánevního dna

Posílit pánevní dno nepotřebujete až ve chvíli, kdy trpíte inkontinencí nebo jinými obtížemi. Začít byste měly mnohem dřív. Možností, jak posilovat, je mnoho. Můžete jít na kurz, koupit si příručky, knihy nebo nejrůznější pomůcky. Třeba overball, Venušiny kuličky nebo vaginální vajíčka.

Overball

Rehabilitační a gymnastický míč overball pro začátek stačí. Když na něm budete sedět při práci nebo při cvičení, pánevnímu dnu to jistě prospěje. Náklady jsou proti jiným pomůckám minimální.

Balon

Podobně účinný je i velký gymnastický balon. Na něm můžete sedět místo na židli. K oběma balonům si můžete pořídit příručky, jak cvičit, abyste zpevnily vaše pánevní dno.

Proč ženy potřebují mít pevné pánevní dno?

  • neuniká jim pak moč
  • jsou pohlavně zdravé, mají správnou sexuální energii a užijí si víc sex
  • při sexu mají větší kontrolu a mohou ovlivnit i mužovy prožitky

Venušiny kuličky

Nejsou jen na vzrušení, ale je to vynikající pomůcka na posílení intimních ženských partií. Jako sexuální pomůcka byly Venušiny kuličky stvořeny v Číně zhruba před 3000 lety. Dámy z orientu si na ně dost potrpěly. Byly to vyhlášené milovnice a i používání poševních kuliček je toho příčinou.

geisha-lastic-balls-.jpgFoto: Lelo, Geisha Lastic Balls

Jde většinou o dvě spojené duté koule, uvnitř nichž jsou další kuličky, které pak větší koule rozvibrují. Pokud nejsou větší kuličky volně spojené provázkem či jiným spojem, není prý vibrování zdaleka tak účinné. Takže na to při eventuální koupi pozor. Také na nezávadnost materiálů, ze kterých jsou kuličky vyrobeny. Neopatrnost při koupi by mohla vézt k infekcím nebo i horším zdravotním obtížím.

preview.jpgFoto: Javida Gym Balls duo, Fun Factory Smartballs Duo

Venušiny kuličky mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů, existují v mnoha velikostech, barvách, s růžnými spoji mezi kuličkami. Na trhu jsou k dostání i varianty s dálkovým ovládáním, kterým si vibrujete dle libosti. Pravý účel je ale mít je v sobě a pohybovat se, čímž rozpohybujete vnitřní kuličky a vzniklé vibrace vám budou dělat dobře a svaly vašeho pánevního dna budou kuličky držet uvnitř a tím posilovat. Každá žena potřebuje jinou velikost, začíná u větších, když posílí svalstvo, může kuličky zmenšovat.

anna_maresova_designers_s.r.o.jpgFoto: Anna Marešová designers s.r.o. – Whoop.de.doo

Venušiny kuličky se závažím

Ano, i při posilování svalů pánevního dna se používá závaží. Speciální vaginální kuličky jsou dole opatřeny očkem, za které se zaháknou závaží různých velikostí.

Čtěte také:

Nefritová posilovací vajíčka

Když už máte svaly pánevního dna v kondici a nejste začátečnice, můžete si pořídit vaginální vajíčka. Vypadají jako vejce a opět mohou být z nejrůznějších materiálů a v mnoha velikostech. Když je používáte, učíte se najít a používat svaly uvnitř, je to jakási cvičební nadstavba nad již zvládnutou technikou ovládání poševních svalů.

Žena si vajíčko zavede dovnitř a pak ho cíleně posouvá ven a zpátky. Každá vagína je jiná, každá žena tedy potřebuje jinou velikost vajíčka. Většina žen si ale prý vybírá střední velikosti. Čím je vajíčko menší, tím je cvičení s ním náročnější.

Oblíbený materiál na vaginální vajíčka je nefrit: sopečná hornina s názvem obsidián. Jeho povrch je hladký a snadno se udržuje. Před zavedením se dá nahřát na tělesnou teplotu. Nefritové vajíčko používaly starověké Číňanky u císařského dvora nejen pro radost a zdraví, ale kvůli dosažení sexuálního mistrovství. I ony si k vajíčku přivazovaly další doplňková závaží.

22.6.2016 12:23 | autor: Alice Kavková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist