Orgasmus? Překonejte své hranice!

Možná i vy patříte mezi ženy, které mají s dosažením orgasmu problémy. Možná jste se k bodu slasti zatím vůbec nedostala. Bránit vám může nejen vaše tělo, ale i vaše mysl. Dobrá zpráva je, že k cestě za vrcholem se můžete propracovat. Čím více snahy prokážete, tím úžasnější bude odměna!

Když se na celou záležitost podíváte s odstupem, máte dvě možnosti, jak se k orgastickému zážitku postavit. První možností je spolehnout se na partnera. Nechat to na něm a doufat, že vás k orgasmu dovede.

Zkušenosti mnoha žen praví, že k prvnímu orgasmu se nejsnáze dopracujete skrze masturbaci. Vlastně je poněkud obtížné potkat ženu, která by dosáhla svého prvního vrcholu jinak než při sebeuspokojování.

Druhá možnost, která se nabízí, je naučit se, jak dosáhnout orgasmu. My ženy to máme složitější než muži, nejde o nic automatického, co by se dalo spustit se zmáčknutím tlačítka. Praxe dělá mistra. Čím více se budete věnovat svému tělu a sebeuspokojování, tím snáze pak dosáhnete orgasmu. Tak se pojďme učit!

Co je to orgasmus?

Vzhledem k zobrazování orgasmu v médiích či pornografických filmech vnímáme orgasmus jako: „Ó můj bože!“ Jako zběsilou a dramatickou záležitost. Jenže tady bývá vrchol zobrazován jako něco většího, než ve skutečnosti je. Pokud jste někdy cítila nárůst napětí a stahy v děloze, už jste HO měla. Můžete ale dojít ještě dál.

Čtěte také:

Dobrá zpráva je, že intenzitu orgasmu můžete zvýšit díky Kegelovým cvikům, které se zaměřují na procvičování a zpevnění svalů v oblasti pochvy, močové trubice a konečníku neboli takzvaného dna pánevního. Díky tomuto cvičení získáte nadvládu nad svými svaly a díky tomu pro vás orgasmus už nebude nic nedosažitelného.

Prohlédněte se!

Ženské genitálie se na rozdíl od těch mužských skrývají uvnitř. Dopřejte proto i sama sobě trochu obdivu. Vezměte si malé zrcátko a dobře se prohlédněte. Najděte klitoris. Sexuální extáze většinou začíná právě v tomto hrbolku. Čím více se sama se sebou ztotožníte, tím větší rozkoše dosáhnete.

Zaujímáte k orgasmu správný postoj?

Orgasmus musíte skutečně chtít. Když o něm přemýšlíte v negativním smyslu, jako že jej stejně nikdy nedosáhnete, protože nejste taková a taková, pak se vám skutečně milostná slast vyhne obloukem. Mozek zde hraje velmi důležitou roli. Hlava musí být v souladu s tělem.

Co pro vás skutečně sex znamená?

Obraťte se zpátky do svého dětství a období dospívání. Většina žen se k orgasmu dopracuje masturbací. Pokud vám okolí vsugerovalo, že sex je něco špatného a nepatřičného, že se s ním musí počkat na toho pravého, že je něco vzácného, pravděpodobně vám není příjemná představa, že byste se měla sama sebe dotýkat.

Máte-li i v dospělosti s masturbací problém, zkuste jej vyřešit. Nazvěte si masturbaci a klidně i sex jiným jménem. Použijte slovo, které si váš mozek nespojí s výrazem „špatný“. Začněte sexu říkat „zábava“ a sebeuspokojování nazvěte „obdarováváním se“.

Jděte nakupovat

Aby byl váš nový přístup kompletní, budete potřebovat novou výbavu. Mrkněte se na internetu na stránky sex shopů a vyberte si jednoduchý, ale silný vibrátor. Takový, který se zaměří přímo na váš klitoris. Také si kupte kvalitní lubrikační gel.

Někteří odborníci by vám doporučili zpočátku použít při masturbaci prsty a až pak se dostat k vibrátoru. A je pravda, že je velmi důležité naučit se dosáhnout orgasmu jen pomocí vlastních prstů.

Vibrátor je ale bezesporu nejspolehlivějším a nejefektivnějším způsobem, jak prožít extázi. Pohrajte si s ním, zkoušejte jej držet v různých polohách, experimentovat s rychlostí i intenzitou. Jakmile se ve vás začne hromadit napětí, ocitnete se na správné cestě.

Nelekejte se tlaku a napětí

Tyto dva pocity jsou skutečně klíčové. Zároveň jsou i důvodem, proč má tolik žen s orgasmem problém.

První orgasmus je někdy děsivým zážitkem, protože je něčím zcela novým. Máte pocit, že vybuchnete, cítíte tlak, jako byste se měla počurat. Ale to vše se děje v důsledku průtoku krve do pohlavních orgánů a klitorální oblasti. Když tento fakt přijmete a pochopíte, dostaví se euforie.

Nefunguje to?

Vyhýbají-li se vám pocity slasti i nadále, může to mít různé důvody: Možná není vibrátor, který jste si koupila, dostatečně silný – anebo je silný až příliš. Příčiny ale mohou být i psychické.

Někdy vás může neblaze ovlivnit traumatický zážitek, který jste prožili například v dětství, nyní si na něj nevzpomínáte. I tak nás ale stále ovlivňuje. Váš mozek před vámi tuto informaci ukrývá, protože její odhalení by bylo až příliš bolestivé. Mozek ale není jediná část, která si pamatuje traumatické zážitky, zaznamenává je i tělo.

Možná máte pocit, že někde je něco špatně, ale nevíte přesně co. Možná se obecně necítíte příliš pohodlně, když dojde na sex. Řešením může být terapie. Dobrý terapeut problém snadno odhalí a bude jej rychle a efektivně řešit. Jen velmi malé procento žen nedosáhlo orgasmu ani po pomoci terapeuta. Je velmi nepravděpodobné, že byste byla jednou z nich.

Nevzdávejte se!

Jestliže se úspěch nedostaví ihned, není to nic, co by vám mělo ve snaze bránit. Zkoušejte to dál. Existují i alternativní způsoby, jak dosáhnout slasti. Změňte polohu, sedněte si do křesla, vyzkoušejte polohu vestoje, zaměřte se na sexuální pocity, které vás těší, místo toho, abyste se soustředila jen na vrchol.

Nezapomeňte také přidávat další podněty – přečtěte si erotický příběh, vybavujte si vzrušující okamžiky, které jste prožila s partnerem, zatínejte svaly pánevního dna a zhluboka dýchejte. Čím více se budete snažit, tím spíše se orgasmus dostaví. A nezapomeňte – je to zábava!

 

14.9.2018 2:45 | autor: Eva Kouřímová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist