Přítelova manželka nás chce oškubat

VÁŠ PŘÍBĚH Vím, že mě asi některé nebudete mít rády, pomohla jsem rozpadu rodiny. Chodím se ženatým mužem, který má dvě děti. On se rozvádí, nebudu lhát, z části i kvůli mně.
Jeho manželka si ale také našla přítele, takže jsme doufali, že to všechno proběhne v klidu a domluvíme se hlavně kvůli dětem. Zprvu to tak vypadalo.

Manželka se sice odstěhovala na druhý konec republiky, a to příteli hodně znesnadnilo kontakt s dětmi, ale stejně si je bere každý víkend a ani manželka nic nenamítá. Na majetku se také dohodli – ona nikdy nepracovala, přesto dostala peníze za polovinu domu, který postavil, veškeré vybavení a polovinu úspor. Za děti jí platí na české poměry nevídané alimenty, takže ona nemusí pracovat dál. Navíc ji živí i její nový přítel.

Idylka?

Všechno vypadalo tak idylicky – slavili jsme dohromady vánoce jako rodina, kvůli dětem, dokonce jsme byli i na společné dovolené. Minulý týden ale zavolal její právník. Chce ještě půl milionu, jinak se nerozvede.

Rozhodla se totiž, že potřebuje nové auto. Přitom ona mluvila o tom, že se chce rozvést co nejdřív, aby se mohla rychle znovu vdát. My na to nijak nespěcháme, koupili jsme polorozpadlý domek a vlastními silami ho rekonstruujeme.

Peníze nemáme

Peníze nemáme, ale jsme rádi, že můžeme být spolu a o víkendu s dětmi. Půl milionu samozřejmě nemáme. Manželka začala vyhrožovat, že nám přestane půjčovat děti a rozvod se potáhne několik let, než jí soud přikáže styk otce s dětmi.

Přítel je nešťastný, vzal si právníka, ale moc šancí není. Ona totiž kdysi dostala darem od svých rodičů tuhle částku, a ta není předmětem společného jmění manželů, takže teoreticky by na ni mohl mít právo, i když prý tehdy tu částku celou utratila za hadry a dovolené.

Ještě ke všemu se bojím, že nám bude chtít sebrat i náš domeček, protože je kvůli půjčce psaný na přítele a vlastně by tak mohl být jejich společným majetkem. Vím, že mi asi nikdo moc nepomůžete, ale nemáte podobnou zkušenost?

Když jí přestaneme dávat alimenty, odnesou to děti. Peníze na vyplacení nemáme, už takhle jsme zadluženi a dohoda s ní prý není možná. Bojím se, že přijdeme o dům, děti a nakonec i o naši lásku….

Vanda

7.9.2010 5:06 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: dětinikdostykvánocevíkend

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist