Štěpánka ve 35. týdnu těhotenství: Díky Babywebu!

TĚHULKA LIVE! ŠTĚPÁNKA Nic se u mě nezměnilo, pořád ležím v Podolí a jsem tomu ráda, protože nedej Bože, kdyby se něco stalo, tak jsem pod 24hodinovou kontrolou. Rodit budu stejně co nevidět, a když to vezmu kolem a kolem, nic mi tu nechybí. Spíš mě tu rozmazlují.

Měla jsem neskutečné štěstí, že jsem byla vybrána z Babywebu jako Těhulka LIVE!, protože to je mazec, jak se o mě bezvadně starají! Nejdříve jsem celou dobu docházela do Veleslavína do Canadian Medical Care, kde ta péče byla komfortní. Přes slečny na recepci, zdravotní sestřičku Zuzku, paní doktorku Kašíkovou až po pana doktora Velebila, který je zároveň primářem a mým porodníkem v ÚPMD v Podolí.

Doktory nejvíce zlobil můj vysoký krevní tlak, takže dostávám 3x denně tabletku a 6 denně měřím tlak, kdyby náhodou… Bílkovina v moči mi opět trošku stoupla, teď čekám na výsledky a doufám, že to bude v pořádku. K mému dennímu rituálu taky patří 3x denně monitoring srdíček, který stáhneme pravděpodobně na dvakrát denně, protože mimísci jsou úplně v pořádku. Začínají mně píchat kortikoidy, aby se prckům dopekly pěkně plíce. Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek jsem byla v 35 tt, začali jsme plánovat porod. Zatím by se mi líbilo 14. 2. 2014, není to vůbec kvůli Valentýnu, ale protože Anička bude po babičce a děda má 14. 2. narozeniny. Ale uvidíme. Už jsem podstoupila i předoperační EKG, mimochodem paní doktorka Pospíchalová byla super, nechtěla nic zanedbat, takže díky mé loňské nefrostomii mě poslala na sono ledvin, protože se prý díky těhotenství může stát, že se potvrdí zánět. Naštěstí ho vyloučili, ledviny mám prostě jako šestnáctka.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Pak jsme dlouhou dobu spolu řešili moji prodělanou rakovinu prsu a paní doktorka se nespokojila s tím, že jsem jí řekla, že mi můj onkolog povolil kojení, a že si jen myslí, že to jedno prso neutáhne obě dětičky. Prostě jsem si měla vybrat, zda mi má poslat nemocničního onkologa nebo zavolat mému onkologovi, který zná moji anamnézu. Já si stejně myslím, že pokud by za mnou dorazil nemocniční, tak by to ve finále stejně skončilo tak, že bych si musela nechat poslat papíry z Krče. Tak jsem tam rovnou zavolala a už vyjádření dorazilo.

Pak za mnou dorazila laktační sestra, říkala, že už pár dam měla po ablaci, ale já jsem první s dvojčátky, tak se alespoň naučí něco nového. Moc bych si přála kojit, alespoň chvíli, ale sestra mi řekla, že se dopředu nemám stresovat, i kdybych měla dětičky kojit na přeskáčku nebo vůbec, nejdůležitější je, abych byla v klidu a prckové ze mě cítili pohodu a klid. To už mi psala Jana na mém diskuzním fóru, takže prostě uvidím a buď, a nebo.

Je to tady báječný, to se třeba nedá srovnat s Bulovkou, kde jsem loni ležela s ledvinou a trpěla hlady. Sestřičky jsou ochotné, usměvavé, máme tady neomezený přísun vody a mléka, a ještě mi přijde, že neděláme nic jiného, než že jen jíme.

Pokoj je čistý a s Luckou a Anetou se pořád strašně smějeme, jen nám bylo líto, že nemáme na pokoji televizi, abychom měly přehled, co se děje ve světě, sice můžeme koukat na internet, ale to není ono.

Tak se jdu takhle jednou navečer projít s Pepíčkem a vrátím se na pokoj a tam je moje milovaná maminka i s televizí, byla jsem tak překvapená, že jsem se nezmohla ani na slovo. To říkám pořád, že mám tu nejlepší maminku na světě.

Budu se na vás všechny moc těšit zase v úterý a jsem sama zvědavá, jestli budeme 3 v 1, a nebo už konečně tři, vlastně čtyři.


 

OČIMA TATÍNKA:

Těch posledních 14 dni bylo pro mě stresujících. Vůbec nerozumím ženský logice, jak jsou strašně silný a nenechají se rozházet! Když mi Štěpánka volala, že ji převážejí do Podolí, byl jsem úplně mimo. Místo abych já utěšoval ji, tak utěšovala ona mě! Je to nejsilnější ženská, co znám!

Chodím za ní skoro každý den, jen se občas stane, že už tam někoho na nečekané návštěvě měla, a pak mi jen zavolá, že je vyčerpaná a ať nechodím, že si chce odpočinout.

Samozřejmě ji nejvíc zajímá, jak to vypadá u nás doma, zda jsem vyžehlil, vynesl smetí atd. Vše ji potvrdím, že je tak, jak má být, ale kdyby se teď nečekaně vrátila domů, tak ji hned vezou zpátky. Prostě typický chlap, vše na poslední chvíli!

Nemůžu se dočkat, až už tady miminka budou, ještě se ani nenarodila a já je miluju víc než svůj život! Pořád je pusinkuju, respektive Štěpánky bříško a hladím je, je to láska, kterou nedokážu popsat. Měl jsem za svůj život pár ženských, ale nikdy jsem nikoho nemiloval a nikdy milovat nebudu tolik jako Štěpánku! Změnila mi život a já bez ní už nedokážu a nechci žít!

Štěpánka mě netlačila k tomu, abych byl u porodu, řekla mi, že je to jen a jen moje rozhodnutí. Já ale chci, abych byl u toho, až ti naši uzlíčci štěstí poprvé zapláčou, a to asi budu brečet taky.

Slíbil jsem, že budu na telefonu, kdyby se náhodou začalo rodit, abych mohl co nejdříve přijet a být u toho. Minulý týden se mi párkrát stalo, že jsem přes hluk v práci zvonění neslyšel a ten můj nerváček mi po hodině poslal SMS: Tatínku, bohužel jsi nestihl náš příchod na svět. Jsem Anna Mária vážím 1940 g a měřím 44 cm a já Oliver 1830 g a měřím 42 cm. Už se na tebe moc těšíme.

Mě málem odvezli štěstím, chtěl jsem to vykřičet do celého světa: „Jsou tady, jsou mezi námi, já jsem táta, mám dvě děti!“ V tom mi zazvonil telefon, volala Štěpánka a já se slzami v očích říkám: já vás tak miluju a ta mi se smíchem odpoví, ještě jsme 3 v 1, ale takhle to dopadne, když nebudeš na příjmu!

Já se s ní nikdy nudit nebudu a za to ji miluju!


Štěpánka právě prožívá 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619461501861.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist