Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882713
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Kačko, no já uvidím, co mi zítra řeknou…jak to „dole“ vypadá a případně s MUDr. toho Hamiltona proberu. Já mám teda v průkazce taky uvedené 2 termíny…dle MS mám termín 2.8. a dle UTZ 3.8., takže včera a dnes…tak jsem zvědavá s čím na mě vyrukujou zítra 😛 .

    #882714
    Anonym
    Host

    Tak teď nevím zda se to probíralo tady nebo ve snažilkách, ale jak tu někdo zminoval ty homeopatika na podporu kojení, tak jsme je dnes (preventivně) v lékárně při větším nákupu pořídila a lékárnice mi tam dala dvě brožury homeopatie v porodnictví, jsou tam vypsaná různá homeopatika při nevolnostech v těhu, kojení, během porodu, po porodu, praskliny bradavek apod. a homeopatie v pediatrii, dají se používat i pro miminka, tak kdyby jste měly cestu do lékárny tak se na to zeptejte nebo kdybysgte chtěli info tak kouknu do chytré brožurky u těch dětí je i potíže s kojením – dítě odmítá prs, náhlý odpor k mléku, únava dítěte, koliky, zácpy…

    #882715
    Anonym
    Host

    Protože pořád řeším to kojení (teda spíš váhový přírůstek/nepřírůstek malého) tak jsem narazila na stránky laktační ligy a jsou tam hodně zajímavé věci:
    Některé děti dosáhnou porodní váhu až v 3 týdnech a ne po 8 dnech, jak se traduje.
    Pokud dítě za den počůrá 6-8 plenek a má 2-4 stoličky denně (ne hnědé a zapáchající), tak má mléka dost.
    Váhový přírůstek není jediným ukazatelem prospívání dítěte. Důležité je sledovat i růst.

    Na prohmatávání břicha jsem zapomněla, to dělala PA také.

    #882716
    Anonym
    Host

    Misho, to je hezká váha prcka, tak akorát. Ty váhové výkyvy v měření jsou pěkně matoucí. Tak nevím, jestli nakonec není lepší ,když vůbec nevím, kolik váží to moje mimi.
    V pondělí mi na probuzení prcka na monitoru poradily na příště hroznový cukr, ten prý zabírá spolehlivě a velmi rychle. Tak už ho mám na ráno připravený v tašce.
    Mě posledně vevnitř taky doktor nekontorloval, jen prohmatával bříško. Tak si říkám, jestli oni to trochu neomezují, aby nevyvolali porod. Uvidíme zítra na poradně.

    Jinak si připadám od včera tak nějak k ničemu. Nejdřív jsem se těšila až skončím s prací a ted po týdnu mám pocit, že mě to nicnedělání a čekání zničí. Dneska jsem využila, že nebyl doma přítel (nemá rád, když něco dělám), tak jsem poklidila, vyluxovala a vytřela celý byt a spravila dvoje kalhoty. A ted zase není co dělat, tak pořád chodím koukat na novou postýlku a říkám si, kdy už tam bude to mimi. Aspon, že jdeme večer na pizu a bude nějaká změna ….

    #882717
    Anonym
    Host

    Hezký večír,
    paraván mezi námi nebyl (beru si to , páč se fakt stydím, ale zase jsem si nakonec říkala, že je dobrý, že ty očistky kontrolují…), pokoje byly po dvou, takže se to dalo…vše toto bylo vyváženo skvělou péčí a tím, že sestřičky byly zlaté…kdybych se měla rozhodnout, půjdu tam znovu.
    Máňo: a co řešíš?Přibírá málo?Jestli můžeš písni odkaz na ty stránky, díky. Malá měla po odchodu z porodnice porodní váhu, …ale také ji řeším, dokonce jsem si objednala i váhu, páč její vážení na plechu a na kuch. váze mě už nebaví:o( My teda máme žlutý kakánky (jak míchaný vajíčka) a docela smrděj:)
    pěkný večír

    #882718
    Anonym
    Host

    Hezký večír,
    paraván mezi námi nebyl (beru si to , páč se fakt stydím, ale zase jsem si nakonec říkala, že je dobrý, že ty očistky kontrolují…), pokoje byly po dvou, takže se to dalo…vše toto bylo vyváženo skvělou péčí a tím, že sestřičky byly zlaté…kdybych se měla rozhodnout, půjdu tam znovu.
    Máňo: a co řešíš?Přibírá málo?Jestli můžeš písni odkaz na ty stránky, díky. Malá měla po odchodu z porodnice porodní váhu, …ale také ji řeším, dokonce jsem si objednala i váhu, páč její vážení na plechu a na kuch. váze mě už nebaví:o( My teda máme žlutý kakánky (jak míchaný vajíčka) a docela smrděj:)
    pěkný večír

    #882719
    Anonym
    Host

    Lenko já jsem za tu váhu malého ráda, byla jsem tedy i připravena na císaře, ale bála jsem se aby to nebyla taková váha, že císaře nebudou chtít udělat a já zase nebudu chtít přirozený porod. Já tě obdivuji, že pořád něco děláš, je pravda, že jsem také činná celkem, ale po včerejší procházce jsem nemohla chodit a teď jsem se vrátili z další a tentokrát jsem to přehnala, nemohla jsem se zvednou ani z WC a malinko mi otekly nohy – kotníky i přítel si toho všimnul a ted mám něco mezi poslíčkama, křečema a mletím malého, tak že počítám, že se v noci zase nebudu moc hýbat a dojít si na WC, ale zítra dám den bez procházky abych vyžehlila prádlo co jsem vyprala a nezůstalo to tady. Jo hroznový cukr mám také nakoupený na porod byl k němu doporučen. Já zjistila ž emalého probudí jogurt ovocný nejraději jogobela sladká :-). No říká se že dlouhé procházky podporují porod tak jsme na to zvědavá. No ona ta kontrola zda je těhulka už otevřená nebo ne asi opravdu o ničem moc nevypovídá, když někdo je otevřený trochu několik týdnů. Svagrová mi říkala hlídej hlenovou zátku a plodovou vodu ta ti nejvíce napoví

    #882720
    Anonym
    Host

    Misho, já si bolavé nohy vybrala v 7. měsíci. To jak jsem šílela ze svých obratlů, kdy mi bolest střílela do kyčlí, že se nedalo chodit. Ted je mi líp než předtím, takže sezení a nicnedělání mě fakt ničí. Včera jsem se z toho, já blbec, dokonce večer rozbrečela. Přítel na mě koukal vyplašeně a když ze mě vylezlo, že se příšerně nudím a připadám si k ničemu, tak kolem mě začal poletovat a snažil se mě rozptýlit a utěšoval, že už ten konec musím vydržet. A dneska mi pomohlo, že mě nehlídal a mohla jsem něco dělat.
    Ted jsme byli na procházce a skončili v pizerii u vás na Harfě, ve Violetě naproti Albertu. Je mi strašně fajn, snědla jsem celou pizu (bude mi špatně, ale nemohla jsem s pomoct), měla trochu červeného lambrusca. Ted to vidím na poškádlení s přítelem a zítra na porod 🙂

    #882721
    Anonym
    Host

    Radunko, malý totiž vůbec nepřibírá, tak se pořád pídím proč a co bych měla změnit :S Citovala jsem z těhle stránek http://www.kojeni.cz/doporuceni.php a také jsou docela zajímavé odpovědi na http://www.kojeni.net

    #882722
    Anonym
    Host

    Máňa: a co Ti řekla dětská doktorka?Já se jí ptala kolik by tak mimčo mělo za den přibrat, páč z toho mám taky noční můru a ona mi řekla, že je to hrozně individuální…Za 4 dny by mi měla dorazit ta váha tak budu klidnější. Ty malého nějak vážíš doma?A co znamená, že vůbec nepřibírá?Když kojíš slyšíš, jak polyká?Páč ta naše malá na mě někdy hraje habaďuru, že mi jen žmoulá bradavku a nic z toho…Tak jdu na to kojení:)

    #882723
    Anonym
    Host

    Máňo, tos mě teda trošku vyděsila tím kilovým neodhadem a pětikilovým miminkem:S No doufám, že nebudem tento případ. Já si teďka s hrůzou uvědomila, že tu tak pozoruju, jak se někteří psychicky srovnáváte s císařem, ale nedošlo mi, že mě na něj vlastně taky klidně můžou poslat:O Kontrola už za dvě hoďky, začínám být celkem nervózní, co teda bude… Misho, já teda dělám procházky, že čučím já i mé okolí, co jsem schopná v tomto stavu ujít, ale krom toho, že jsem z toho utahaná, tak se vůbec nic neděje:D

    #882724
    Anonym
    Host

    Lenko tak musím říct, že v téhle pizzerce jsme nebyli ještě, kamarádi nám nedali moc dobré reference, jídlo prý OK, ale obsluha minule prý byla děsná, dlouho čekali na účet a ještě to měli špatně. My chodíme do té pizzerky co je vpodloubí podel tram (Poděbradské) tam se známe i s obsluhou, nebo mohu doporučit ještě směrem dále za albertem je kavárna/bageterie, dá se sednout venku nebo nahoře a dělají čerstvé bagety a taková tunáková za tuším 80 Kč nemá chybu a když se nechci přecpat dám si půlku k večeři a druhou mám na obídek. No mi včera už mysleli, že se něco dělá, po procházce to nějak začalo, tak jsem tady seděli s přítelem on držel přicho poskakující a já prodýchávala ale po cca hodině a půl konec a spala jsem jak mimčo. Taky jsem si na procházce dělal srandu, že procházka za náma tak dáme teplou vanu a sex a že to určitě půjde, ale já na sex nemám moc chut a s tím obřím břichem si to nedokážu představit, nějak mě chutě v těhu přešla, tak se snad zase navrátí až to půjde po porodu.
    Ted jsme ráno stihla kousek snídaně s novou bohužel posledních cca 5 min kdy tam byl profesor Pařízek, známý porodník, anesteziolog od Apolináře. S tím přibíráním také nevém, ale asi bych to konzultovala s doktorkou nebo laktační poradkyní, hlavní je aby nehubnul

    #882725
    Anonym
    Host

    Jo ten neodhad mimča té váhy když je to kilo nahoru je asi pěkný šok. Holky já vám závidím, že můžete chodit a nemáte pak tyhle šílené bolesti, já se pak nemůžu hnout udělat pořádný krok jak to bolí a co potom, když potřebuji v noci vstát na WC takhle přes den jak většinou posedávám apod je to OK a to nemluvím o tom jak to ve mě pak praská když chci udělat krok. No je to jediná snad nepříjemná věc která mě za těhu postihla. Ale i tak na procházky chodíme a budeme pohyb potřebuji hold pa trochu bolesti větší musím zvládnout.

    #882726
    Anonym
    Host

    Misho, mně se právě ty bolesti spravily, nějaký ten týden nazpět jsem tu taky psala, jak mě nechutně při všem bolí stydká kost a v kříži, takže pro mě bylo taky těžké chodit a otáčet se ve spaní apod..No a teďka jsem v pohodě. Jo a s manželem jsme si taky říkali, jak to pěkně přijde ten porod, když jsem strávila den pitím maliníku, chvílema s teplýma obkladama na bříšku a zádech (horká koupel mi bohužel připadá jako nesnesitelné plýtvání vodou), stimulace bradavek, pak dlouhá procházka, večer trocha vínka a sex – člověk by řekl, že to nejde, aby to nepřišlo:D Ale jde… Jo a s tím sexem mě to teda taky štve, protože jsem ještě donedávna chutě měla neskutečný a teď jak mávnutím proutku teda nějak nee. Takže se to tak nějak u mě smrskne na „zpříjemnění večera manželovi a přijetí genetického materiálu“… No jo, myšlenky fakt jinde:^)

    #882727
    Anonym
    Host

    Radunko, tady ve Francii to funguje trochu jinak, jsou předepsané pravidelné prohlídky, které začínají v 2. měsíci a jsou pak vždy po měsíci. Mezitím jdeš k doktorovi nebo pediatrovi (nemusíš automaticky chodit k pediatrovi) jen když je nějaký problém. Existují tu také zdravotní sestry, které ti miminko převáží a poradí, jenže ta co jezdí k nám do vesnice má dovolenou a bude až 24.8. Když jsme jí minulý týden volali, tak řekla, že miminko si vezme to co potřebuje během prvních 10 minut a pak už na délce kojení nezáleží.
    Malý se zdá být v pořádku, spí, přes den se hlásí na krmení každé 2-3 hodiny, v noci ale chrní. Na dnešek jsem se ho rozhodla budit, takže jsem měla budíka po 3,5 h a dvakrát jsem ho kojila, nevím, jestli by se sám vzbudil. Když ho kojím, tak slyším jak polyká, ale dost u toho odpočívá nebo pospává, musím ho pořád nějak zlobit, aby byl vzhůru. Koupili jsme váhu, takže ho váží před a po jídle. Dnes ráno vytáhl za 20 minut jen 30 ml :S Mám připravené odstříkané mléko a to mu někdy dáváme, dneska po tom neúspěšném kojení vypil ještě 50 ml z láhve, ale také se s tím coural. Ta zdr. sestra nám to do telefonu rozmlouvala, aby si na flašku nezvykl a neodmítal pak prsa, ale copak ho můžu nechat hladového. Když pije ode mě, tak už za hodinu řve, když dostane ještě mat.mléko z flašky, tak spinká. Příkrmům se chci bránit do poslední chvíle, takže to radši budu praktikovat takhle. Jestli se to nezlepší, tak příští týden zajdeme k doktorovi.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist