Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,606. až 1,620. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882743
    Anonym
    Host

    Včelko chápu, že z podolí nemáš ty nej zkušenosti a Neratovice jsou takové domáčtější, ale já bych šla do toho císaře v podolí a to co nejdříve, mimčo už mám velké a asi není na co čekat a jak píšeš ten císař chce pořádného odborníka a hlavně v tvém případě když už jsi jednoho prodělala, přesně o tom dnes ráno mluvil ve snídani s novou prof. Pařízek od Apolináře, že není problém jeden císař, ale druhý a třetí v případě, že tak rodička rodit musí, protože nikdy není pořádně dobředu možno zjistit jak je to tam po tom první „upravené“ teď doufám, že jsem te nevystrašila. V první řadě záleží na tobě, ale vím, že jsi psala, že to malování má být ještě dlouho, a možná pro tebe bude lepší když malá půjde ven dříve aby jizva ještě více nebolela. Navíc si přeci můžeš říct, že nechceš ccelkovou narkozu a to malou uvidíš hned po porodu pak si odpočineš a za 24 hodin jí máš u sebe 🙂

    #882744
    Anonym
    Host

    Mě ani nepřekvapuje, že Podolí má stopstav. Dneska na poradně jsem byla za 1h10 min komplet hotová i s monitorem, který jsme opět natáčeli asi 45min. Takže velmi rychlé. Pořád tam chodila sestřička s kartama a hledala maminky, které měly dorazit a nedorazily … takže bych tipla, že to byly porody.
    Včelko a vezmou tě tam, když mají stopstav? Docela tě chápu, že bys radši do Neratovic, já na ně měla taky hodně dobré reference.
    I když zase musím říct, že jsem v Podolí byla už 4x a zatím jsem na nepříjemné lidi nenarazila. Měla jsem štěstí. Ale co není, ještě může přijít.

    #882745
    Anonym
    Host

    Vcelko tak třeba se to tam už zlepšilo, nějaké čerstvé info od nikoho nemám jen rok staré, ale ono si nikde moc nevybereš na blba se narazí snadno. A třeba se tam s Lenkou setkáte když se ta její holčička už rozhodne 🙂

    #882746
    Anonym
    Host

    No :), už by mohla. My mám s přítelem sázku … on říká v pátek a já v sobotu. Klidně bych ho tentokrát nechala vyhrát 🙂

    #882747
    Anonym
    Host

    No my zrovna s přítelem řešíme ted spíš se divíme, že malej dnes večer vůbec nevyvádí, párkrát se protáhl ale skoro 80% dne prospal, tak zda nespí a nečerpá sílu na pochod ven :-), protože jindy od zpráv až do doby než jdeme spát tak děsně řádí a dnes nic až je to podezřelé.

    #882748
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni mě taky překvapilo když do mě hučely že je stopstav a najednou doktorka řekne“jestli chcete uděláme ho klidně dneska“ takže asi ty jejich stop stavy nejsou tak horký, a mám do termínu 12dní tak ještě trochu dopeču mimino. Včera sem byla ale pak v takovým rozpoložení že bych do toho jít nemohla. Doma sme to pak rozebírali a pujdem do těch Neratovic, už jen kvůli tomu klidu na šestinedělí a stylu jak to tam dělají. Muž mi řekl že radši bude jezdit za nám dál když budeme v psychické pohodě než do podolí. Už se mu nechce prej opakovat to co dřív. No a jestli mají plno tak by zas byli všichni unavení a nepříjemní jako když sem tam rodila prvně. Tak v pondělí jedu do Neratovic a tam si naplanujeme císaře, včera i ta dr. mi tam řekla že ať nepočítám přirozeně, že do toho nikdo nejde.
    Jsem ale od včerejška docela rozrušená, nějak se nemohu zklidnit, ani sladký nepomáhá, najednou mi došlo že budu prvně dýl bez dcery, zatím byla jen na jednu noc u babiček nebo spala u našich o dvě patra níž, takže vlastně doma. Tak sem to včera obulela že se mi bude stýskat, no všechno se to na mě včera sesypalo. Manžel chudák už nevěděl co se mnou.

    #882749
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Včelko, je mi Tě úplně líto…chápu, že toho na Tebe včera bylo až přes příliš a navíc se to navalilo najednou. Holt ty hormony jsou teď šíleně rozhozený…ale to se srovná, neboj…musíš být silná…a brzy bude zase dobře.

    Je pravda, že já jsem od včerejška taky nějak v nepohodě. Přenáším dnes už třetí den a navíc pořád špiním po včerejší prohlídce v porodnici…MURd. se mi snažila prstem zjistit, jak mo jsem otevřená…jsem jen malinko, ani tam celý prst nestrčila, ale asi to tam nějak podráždila a proto špiním. Ale mám špatný pocit i proto, že ve středu večer náš maličký strašně řádil asi 3,5hodiny v kuse a uklidnil se až po 23h, když jsem šla spát…zato včera večer jsem ho snad vůbec necítila…stejně jako Misha…tak už jsem si představovala ty nejhorší scénáře….špinění, téměř žádné pohyby…zdál se mi ošklivý sen a pořád jsem se v noci budila… No je to stav…úplně šílený. Chtěla bych do neděle porodit…ale co mám pro to udělat? Mám skákat po rukou 😀 ?

    #882750
    Anonym
    Host

    Ahoj holčiny, tak hlásím, že tiše trpím a čekám, až se odhodlám jet do porodnice. Včera v deset večer mi začaly kontrakce, od tří od rána je počítám, byly po 7 minutách, když jsem ležela. Teď ráno se to totálně rozhodilo, někdy po 3, někdy po 5, 7, 10…Tak uvidíme, co mi poví. Každopádně se s vámi asi na 3 dny loučím:)

    #882751
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Kačko, tak držím palečky…a malinko závidím 🙂 . Hlavně ať vše proběhne dobře a jste v pořádku.
    Jsme s Tebou 🙂 .

    #882752
    Anonym
    Host

    Kačko tak držím palečky ať vše dobře dopadne, budeme na tebe myslet a těšit se pak na zprávičky. U nás klídek včera malej hodný, v noci se dvakrát nepatrně protáhnul tak jsme spali jak mimča oba. Jinak u mě nic, ráno jsme měla pocit že mám možná ndepatrně níž bříško, ale jak na sebe více koukám tak asi ne…. Markét důležité jsou alespon nějaké pohyby, ale je pravda když nám takhle malý hrozně řádí více hodin tak se také přítele furt ptám, zda je vše v pořádku a nemůže mu nic být, chudák je někdy z mých otázek mimo protože těhu jsem já a ptám se ho na těhu věci, minule při těch poslíčkách jak byly silnější a trvaly déle tak jsme se ho ptala jak poznáme kdy tedy máme jet 🙂 jak to ta PA říkala a zda to je vůbec ono….
    Vcelko určitě je nejdůležitější psychická pohoda a pokud víš, že ti v Neratovicích bude lépe není nad čím přemýšlet

    #882753
    Anonym
    Host

    Kačko, tak se v pondělí přihlaš i s mrnouskem, musíš věřit, že to bude jen a jen pohoda a všechno bude v pořádku. Držím palce.
    Včelko, kdybych byla ve tvé situaci, tak asi taky počkám do těch Neratovic. Neboj, holčičku za tebou určitě pustí.
    Ten včerejší klid mrnousků mohl být i počasím. Mě holčička spala nekopala téměř celý den, na monitoru říkala sestřička, že čeká, že dnes budou maminky chodit znovu. Po 3 dnech řádění (mám pocit, že ji mám otočenou zase trochu jinak) jsem byla včera vděčná za trochu klidu, i když ona se občas jemně pohnula, takže žádný stres, že by se něco dělo. Akorát večer si to vynahradila. Asi jsem ji probrala v horké vaně a pak bylo 3h rodeo.
    U nás žádné náznaky :(. Špinění, stahy … nic. Max mi hodně tvrdne bříško. Pan doktor byl zřemě jemný a nic při kontrole tam dole neporušil..

    #882754
    Anonym
    Host

    S tím tvrdnutém břicha, já mám občas problém rozpoznat, zda je to od malého jak se někam nacpe apod. nebo zda jde o klasické tvrdnutí. No my jsme sice prý hlavičkou dolu, ale také je malý trochu stočený, protože když se chce protáhnout udělá se mi boule na levo a na pravo a vypadá to jako činka… no tak nsad to brzo vše přijde. Lenko ty máš zítra prohlídku ne? tak pak napiš jak to s vámi vypadá

    #882755
    Anonym
    Host

    Markét, já po prohlídce u doktora v pátek odpo začala špinit a v neděli v poledne jsem už měla kontrakce a po půlnoci malého v náručí 🙂
    Vcelko, já být tebou, tak jdu také do těch Neratovic. Duševní pohoda maminky se v žádném případě nesmí podceňovat. Já jela do porodnice, kam jsem chodila na kurzy, úplně v pohodě, protože jsem z kurzů věděla, že PA jsou moc milé, i ostatní personál, třeba dívčiny v sekretariátu. Takže jsem měla naprostou důvěru a také si myslím, že se to na porodu i po porodu hodně odrazilo. Nedokážu si představit, že bych jela v klidu do porodnice, se kterou bych měla už první zkušenost ne zrovka příjemnou a teď by následovaly ještě další. Zrovna včera tu byli na návštěvě sousedé (přivítat Maxíka mezi sousedy 🙂 ) a té paní jsem říkala, že v ČR jsou u všech porodů doktoři, kdežto tady jen u těch komplikovanějších (samo císař, pak kleště nebo vakuový zvon) a jinak rodí PA. Že mi to přijde pohodovější, že nikam nespěchala, na všechno byl čas, kdežto doktoři daleko víc chvátají, ať je hotovo. Takže i když porodnici v Neratovicích neznám (ani Podolí), tak ses rozhodla podle mě správně. Ono to Podolí takové bylo asi odjakživa, když tam mamča rodila před 43 lety moji sestru (kvůli svojí špatné funkci ledvin), tak má zážitky příšerné. Zeptala se třeba na nějaký postup při porodu a sestra se jí vysmála, že to je sto let za opicema a že se to tak už nedělá. Mě s bráchou pak rodila v normální okresní nemocnici a moc si přístup pochvalovala. S tím stýskáním tě plně chápu, já když teď přemýšlím do budoucna nad druhým mimčem, tak si říkám, jaký bude Maxíček chudáček, že při mém případném druhém porodu ho budeme muset někam umístit, třeba k sousedům a že to pro něj bude stresující. A to taková situace hrozí až tak za rok a půl. Tohleto fakt dokáže pochopit jen máma, dřív by mi to tak ani nepřišlo.

    #882756
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak v pondělí bych měla jít k zástupci primáře, pokud nebude u nějaké neodkladné záležitosti. Sestra byla strašně milá, že všechno bude ok, že kdyby něco okamžitě ject, ale kdybychom rodili dřív než v pondělí tak mají ještě zavřeno, i se za to omlouvala.Už se začínám i klidnit, byla sem v lékarně, koupila si homeopatika na hojení po císaři a ty na laktaci. Doma máme ale brutální bordel, zbytek včerejšího odpoledne malá řádila, takže pastelky máme po celém obýváku a mezi nima kostičky Dupla.
    Kačko tak držíme pěsti ať je to rychlý a pohodový a prcek ať je na tebe hodnej 🙂

    #882757
    Anonym
    Host

    Včelko tak to je super, tak budeš mít příští týden miminko u sebe? Já ty homeopatika na laktaci také pořídila, dokonce mi v lékárně dali i brožuru jaká ještě jsou k porodu a po porodu a i pro děti v pediatrii. Ten přístup v Neratovicích asi musí být fakt super podle toho co píšeš, já doufám, že to také budu mít OK a nebudu mít špatné vzpomínky, ale asi to budu mít oproti ostatním trochu ulohčený díky švagrové, jen ještě aby vyšel nějaký ten pokoj co chci také mají docela narváno…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,606. až 1,620. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist