Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,711. až 1,725. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882848
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Přidávám odkaz můžete kuknout na Martínka
    http://slovacky.denik.cz/multimedia/galerie/3198322.html?section=1,8

    #882849
    Anonym
    Host

    Misho, moc gartuluju:o)k malýmu Sebíkovi:), máš to taky za sebou, jak já císaře, jak jsi zvládla vstát?To pro mě byl nejhorší okamžiik ze všeho!A měla jsi jen to lokální umrtvení? malý má pěný míry.A jak odstříkáváš, růčo fůčo?Anebo máš tu mechanickou…?Tím že odsáváš tak se Ti ještě určo utvoří,je ještě brzy…Já byla v nemocnici po císaři od pondělí do pondělí(chtěli mě pustit v neděli ale já nechtěla chtěla jsem kontrolní ult. srdíčka tak jsme počklay do druhého dne). Já to zkoušela jen jednou, ale je to hrozný jde to strašně pomalu,ne?Naštěstí to už teď nepotřebuju.Myslíš, že mu to nepůjde?Mě se u malé osvědčilo jednou rukou ji čapnout za krčkem a druhou prso a nacpat ji ho tam:D Jinak mě nefunguje váha (nevím, jak si poradit s baterkama, pořád mi to píše „Lo“ a to mám nové alkalické, takže jsem trochu nesvá,a le malá vypadá spokojeně takže si myslím, že přibírá).
    Leni a Market držím pěstičky – často na Vás myslím, (tak Misha už to má za sebou)jestli když sem zajdu už tu bude ta zpráva. Ať už se ti malí klubou na svět, věřím, že to čekání musí být deptající.

    #882850
    Anonym
    Host

    jéé Raduš to je dobrej nápad:o)
    Martínek je pěkněj:)a je to kus chlapa oproti naší Áje, která na té fotce chudák není ani vidět…
    Napadlo mě oni existují stránky, kde si můžeš vložit fotky aten odkaz na tu str. můžeš pak poslat někomu, že se na ně můžou podívat, že?Nevíte o něčem takovém?Nesmějte se mi:D
    radunkas
    http://orlicky.denik.cz/miminka/miminka-z-orlickoustecka20110729.html

    #882851
    Anonym
    Host

    Misho. moc gratuluji k synkovi<:o)
    S tím kojením to máš stejně jako já. Já jsem v porodnici nemohla malého donutit přisát se, to jsou mohla dvorec i s bradavkou do něj rvát jak jsem chtěla, řval jak tur a nechytl se (kvůli plochým bradavkám), takže u mě vůbec nefungovalo to, co radí Radunka. Proč kojíš přes kloboučky? Já nevím na co přesně fungují, ale mě pomohlo bradavky vytvarovat až pravidelné odsávání a to zhruba po týdnu od porodu. V porodnici jsem odsávala, ale také to nebyla žádná sláva, víc mléka jsem měla z toho prsa se streptokokem, ale z toho jsem mu dávat nesměla až do výsledků z laboratoře, takže z toho druhého to bylo tak okolo 30-35ml a zbytek dostával UM, aby se aspoň trochu zasytil. Nejhorší bylo, že jsem ho musela vzbudit (jeden velký problém), zkusit mu nějak narvat bradavku, což samo nešlo (druhý problém) a pak začít odsávat a během té doby byl už malý vzhůru a řval na celé kolo (třetí problém). Bohužel utěšovat dítě a do toho ještě odsávat, to fakt nejde :S Jo a takové ty kecy, že se po třech dnes mléko spustí, tak to je sice možná pravda, ale rozhodně ne v množství, co dítě potřebuje, zvlášť když jsou od začátku problémy s přikládáním. Takže neměj strach, ono se to mlíko spustí víc, ale není to hned jako u těch, co od začátku kojily bez problémů. Hlavně vydržet 🙂 Příkrm dostal naposledy v pátek v porodnici (5. den od porodu), pak už mu stačilo mléko, protože jsem mohla používat po pozitivních výsledcích z laboratoře i mléko z druhého prsa. Ale myslím, že to množství bylo tak akorát na to, aby mu fungovaly tělesné funkce, na přibírání na váze to určitě nebylo, na to jsme si museli počkat ještě jeden týden (dosáhl porodní váhu až 14 dní po porodu). Pil mi po návratu domů tak 40-60ml, pak už jsem se začal dobře chystat, tak jsem ztratila kontrolu, kolik vypije.

    #882852
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    docela Vám závidím vaše miminkovské starosti, kojení apod.
    A hlavně to, že už máte mrňousky na světě. Ten náš nezbeda se dnes přenáší už 11den a stále si hoví spokojeně dál.Dnes monito opět v pořádku, bez jakýchkoli kontrakcí. Zítra znovu, navíc i kontrola polodové vody a pokud do zítřka neporodím (což už si nemyslím), tak v pondělí nástup na vyvolání… docela se toho bojím, ale začínám se s tím smiřovat a připravovat se na to psychicky.
    Když už to musí být, tak aspoň doufám, že to zabere napoprvé a bude to rychlý. :S

    #882853
    Anonym
    Host

    Tak já vám vše popsala a ono mi to spalo 🙁 ach jo načerpám sílu a napíšu to znovu, jdu odsát a vzbudit šípkového prince na převlečení do nočního odděvu a přebalit, to děláme v polospánku tak je to super a pak je rovnou jídlo… Holky jak často vám mrnata jedí takové ty týdení mimča zda si to pamatujete a jaké množství?

    #882854
    Anonym
    Host

    Misho, z nás si teda příklad brát nemůžeš, ale jen pro zajímavost – když jsem malého přikrmovala z flašky, tak jedl 6x denně po 4 hodinách a musela jsem ho budit a pak v polospánku krmit. Potom když začal pít jen ode mně, tak to bylo 7-8x denně, protože mu to určitě nestačilo tolik jako MM z flašky. Kojení trvalo tak 5-20 minut, nejčastěji tak 10-15 minut, neměla jsem váhu, takže objem ti nemůžu napsat, ale intenzivně sál tak prvních 5 minut, pak už jsem ho musela pořád budit, aby pokračoval.. Teď jako skoro 4týdenní jí 6-7x denně, cca 20 minut jedno kojení, ale budím ho při kojení pořád (těch 5 minut pije intenzivně, pak už usíná).

    #882855
    Anonym
    Host

    Každá rada dobrá, nám říkali, že by měli jíst každé 3 hodinky ne dřív jak za 2 hodinky. No já odsaju tak 40 ml někdy 50 ml většinou mu to stačí, ale už se mi stalo včera že v půl 12 v noci dostal 40 ml za hodinku a kousek musel dostat 20 ml a v půl 2 musel přítel udělat 30 ml nutrilonu protože byl hladový a já mlíko ještě neměla tedy ne tolik a zase by nebylo na další kojení. No my máme váhu doma od večera tak zítra ráno zvážíme a uvidíme kolik máme rozdíl od propouštěcí zprávy z porodnice. Mě malý také usíná u krmení i z flašky což může vysát během chvilky ale pak to dobře chytne vyhltne kousek a unaví ho to, My ho tak po 3 hodinkach přeneseme na přebalování plínky apod. a pak se ohřeje jídlo a jí, tak že se nám to pravidělně daří krmit po cca 3,5 hodinkách většinou ale kdyby bylo po malým tak chrní déle ale zase mi ty 4 hodinky a víc připadají moc dlouhé na něj. No uvidíme, já vlastně odstříkávám z obou prsou na střídačku po cca 3 min a tak kooem 15 min závidím Vám jak můžete z jednoho prsu dát tolik mléka když já to sotva zvládnu z obou….
    No vstávání po císaři asi opravdu ta nejhorší věc, ale den odedne se to zlepšovalo. Měla jsme pouze epidural tak že jsem komunikovala celou dobu porodu cítila jak mi tlačí na břicho a sahají pro malého, pak zatlačení dělohy a ještě něco, al vše bylo OK u toho žýdná bolest ta teprve přišla. No zusím malého zase přikládat začíná chápat princip flašky a sát tak by mohl zkusit znovu prs přes klobouček aby nezničil to málo co mu můžu poskytnout

    #882856
    Anonym
    Host

    radunkas: Ahoj,
    nemas na myslim napriklad http://www.rajce.net ?
    tam muzes vlozit kvantum fotek a pak poslat odkaz nekomu….

    #882857
    Anonym
    Host

    Misho, soucítím s tebou, protože já si prošla tím samým. Neboj, ono to půjde.
    V porodnici mi říkali, že se nesmí krmit po míň jak 2 h, protože tak dlouho trvá trávení miminek a ať se jim nenaruší. Ale pak jsem četla někde na českých stránkách o kojení, že pauza musí být aspoň 1,5h. Každopádně já jsem to ze začátku také musela párkrát porušit, protože i když se zdálo, že se malý napil dost, tak za hodinu plakal a když jsme vyloučili všechno ostatní (plínka, pomazlení), tak dostal najíst tak po 1,5h, možná i o něco dřív. Přece ho nenechám řvát hlady další půl nebo třičtvrtě hodiny. Nebylo to často, ale párkrát se to stalo.
    Váhu máme doma asi 14 dní, první dva dny jsem zkoušela vážit před a po krmení, první den jakžtakž OK (40-50ml, malému bylo 18 dní), druhý den už to bylo jen 20-30ml, takže jsem ještě odstříkávala a dávala mu občas okolo 50ml z flašky. Takže jsem samozřejmě panikařila a brečela jak želva. Přitom malý nevypadal, že by mu něco chybělo. Tak jsem se ten druhý den večer rozhodla, že pokud ho budu vážit před a po jídle, tak budu akorát hysterická a ještě to bude víc blokovat mlíko a nakonec skončím v Bohnicích, tak jsem s vážením přestala a vážím malého jen večer při koupání, abych viděla celkové přírůstky. Dělala jsem to tak, že když malý pil tak těch 15-20 minut, tak jsem to nechala, a když míň (5-10min) tak jsem mu ještě dala svoje dostříkané z flašky (měla jsem v lednici zásobu). Od konce 3.týdne už nedostává z flašky vůbec, protože to se mi mléko znovu rozjelo (při kojení jsem dávala obě prsa a ještě jsem po dokojení odstříkala zbytek). Ze začátku to nebylo nic moc, ale pak se laktace znovu rozjela a kojilo se to jedna báseň.
    Jinak náš prďola byl také schopný usnout i u flašky a že to z ní teče o dost rychleji než z prsou (i když měla cucík pro 0+ měsíců).
    Musím jít, malý chrastí na medvídky u postýlky, mám pocit, že mě zase volá, protože je pokajděný 🙂

    #882858
    Anonym
    Host

    No jo, zase až na zádech 🙂 Musím dopotřebovat ty Pampers jedničky, naštěstí jich zbývá už jen pár kousků, i když jsou do 5 kilo, tak tomu našemu téměř 4kilovému evidentně nestačí na ty jeho nálože 😀

    #882859
    Anonym
    Host

    Také doufám, že se mi mléko trochu rozjede, každé 3 až 3,5 hdinky tu 50 – 55 ml odstříkám, no nato, že je malému dnes přesně 7 dní tak mi pije tu 50 a pak dudlá dudlík jak o závod tak si myslím, že by mu už méně nestačilo, ale přijde mi to hodně kolik toho vypije, snažíme se to časovat tak aby pil každé 3 až 3,5 hodiny a je pravda, že když se hodně pokajdí je hladový pěkně, také jsem to už zjistili. Jinak máme skoro po každém jídle škytavku a o prdíkách nemluvě ty nás trápí ne tedy po každém jídle ale věšinou po krmení těsně před půlnosí tak si ho vezmu k sobě do náruče do postele a většinou tak usneme tak ho pak dám vedle sebe do koše a zjistím, že za hodinku musím zase vstávat a jít odstříkat. No já mám právě teď problém, že i kdyby se malý přisál tak ho nenakrmím dosyta. Odstříkávám z obou prsou cca 20-30 min (měním prsa po cca 3 min) tak to trvá déle a sotva načepuji dávku. Zjistila jsem že mi to z prsu tak trochu kape a stříká jen chviličku tak musím jít na druhé prso a takm zase chvilku a zase zpět, mám ho prostě málo na to aby pil z prsu tak to nemá teď moc cenu, myximálně ho můžu naučit jak se přisát, alle při představě, že mu tam chudákovi bude téct troška 3 minutky a takhle si ho budu střídat nemá moc cenu. Piju kojící čaj, mám ty homeopatika ale pořádná zásobárna opravdu nejsem :'( . Já si píšu do bloku, v kolik bylo krmení, kolik toho dostal apod. abych měla představu i pro doktorku až půjdeme nejspíš v pondělí poprvé. Ale dnes byl s přítelem na 2 hodinky venku na procházce to prochrnil a já si odpočinula u generálního úklidu bytu a ted malý chrní a krmení po páté tak máme klídek

    #882860
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, už si připadám tochu divně, že Vám tady do diskuse o miminkách a kojení píšu já o mém vyvolání porodu.

    Vím, že už Vás tím asi prudím..ale nemám to kam jinam ventilovat 😀 . Dnes jsem měla poslední kontrolu v porodnici…otevená jsem pořád jen na špičku prstu, jen tak tak aby doktor mohl zkontrolovat kvalitu plodové vody…ale celm prstem se dál nedostane. Takže dnes bylo všechn v pořádku no a zítra ráno v 7:30h už nastupuju na vyvolání porodu, říkal, že mi musí dát tablety do pochvy na úplné otevření porodních cest a pak se to buď rozjede samo, nebo mi píchne vodu a tím se to rozjede…takže snad už zítra taky mrňouska pochovám a budu s vámi příští víkend řešit kojení 🙂 .

    Mějte se moc hezky a loučím se…pokud nám to zítra dopadne, tak snad už ve čtvrtek budeme doma.
    Hodná papající miminka a klid a pohodu všem 🙂

    #882861
    Anonym
    Host

    Markét, co by ti to bylo blbý, já jsem sem zase psala o svých problémech s kojením, i když jste mi žádná ještě nemohla poradit, protože jste teprve řešily, kdy vlastně porodíte. Držím palce, ať i přes to vyvolání všechno proběhne rychle a v pohodě.
    Misho, já jsem si poznámky o kojení psala už v porodnici, po příchodu domů jsem si udělala v excelu tabulku a vytiskla jí, abych si vše přehledně zapisovala. Mám tam datum, čas a údaj o objemu. Dokud jsem krmila z flašky, tak jsem tam psala objem, když jsem kojila, tak dobu kojení, když kombinovaně, tak jsem napsala dobu + objem odstříkaného, které vypil. Také jsem chtěla mít přehled pro doktora, až to s ním budu řešit. Naštěstí se to vyřešilo chvilku předtím, než jsem k němu vyrazila. Ale stejně si to píšu dál a ještě nějakou chvilku budu pokračovat, než se to ještě víc ustálí.
    Misho, já jsem odstříkávala vždy 10-15 minut z každého prsa, ze začátku to nebylo nic moc, pak se to rozjelo a nestačila mi lahvička 120ml, pak jsem měla nějakou krizi (asi tím, že jsem začala brzy kojit vždy jen z jednoho prsa a v noci jen jednou), takže mléka dost ubylo, po znovu zavedení odstříkávání (a hlavně v noci) se to opět nastartovalo a teď znovu kojím vždy z jednoho a v noci podle toho jak malý spí i po šesti hodinách, ale mléko teče pořád dobře. Když mi při té krizi mléko moc neteklo, tak jsem si při odstříkávání ještě masírovala prsa (směrem k bradavce) a mléko vždy začalo stříkat líp. Jestli odstříkáš týden po porodu 50ml, tak mi to přijde dostačující, to byl objem, který mi říkali v porodnici, že by měl malý při jednom kojení dostat. Hlavně hodně pij, já mám kolikrát po začátku kojení takovou žízeň, že musí naběhnout manžel s velkou sklenicí vody a já se musím ještě během kojení napít, protože mám pocit, že bych to těch 20 minut žízní nevydržela.
    Včera měl malý večer při koupání 3,95kg, tak jsem napnutá, jestli už dneska překonáme tu magickou hranici čtyř kilo. Když jsem mu před dvěma dny zkusmo dala už velikost na 3měsíce, tak jsem to málem obrečela, že už nebude nosit ty věcičky, co měl v porodnici a které jsem mu měsíc oblékala. Fakt mi to přišlo hrozně líto. Přijde mi, že roste před očima, zítra bude mít 4 týdny a je to fakt vidět, jak vyrostl a přibral.

    #882862
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho taky budu držet palce, aby vyvolávačka proběhla rychle a v pohodě drž se 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,711. až 1,725. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist