Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,786. až 1,800. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882923
    Anonym
    Host

    Já právě koupila taky dětský čajík od 1 týdne, přijde mi, že je hrozný vedro, tak na žízeň. I když se říká, že mateřské mléko by mělo stačit …
    My máme v bytě krásně. Jen ted jsme přišly z venku, tak byla taková trochu uhřátá, ale už je to snad dobrý.
    Dudlík jdu vysterilizovat a zkusím ho dát, až zase bude neklid. Ať zbytečně neuspávám jen u prsu.

    #882924
    Anonym
    Host

    Jo já koupila od Hipp ten fenyklový ale moc ho nedávám, jen na cucnutí. No mě malý zase sál z kloboučku chvilku ale furt se ta věc hýbe a pořádně to nedrží, ale alespon něco, ale před tím tedy musel dostat flašku aby byl nadlábnutý, pak to bylo na dodudání, ale snaží se. My ven chodíme až v podvečer když sjo utyhle vedra

    #882925
    Anonym
    Host

    Já šla ven jen na chvilku v 10 ráno. Bylo docela příjemně a chtěla jsem být do hodiny zpět. Jenže mi venku dostala hlad (neměla ho mít, ale přišel), tak se to najednou protáhlo a pak jsem potkala paní mého kolegy z práce, jak vozí vnoučka a taky nešlo hned utéct a najednou bylo poledne. Vůbec jsem to tak neplánovala :(. Ale beruška už je v pohodě.
    Mě přes klobouček sát nechtěla. Byl to takový ten silikonový, aby mi nerozkousávala bradavky, ale nedokázala se z něj pořádně napít, i když zbytky mlka v něm byly, takže se snažila. No tak jsem holt musela nastrčit ty rozkousané bradavky. Byl to boj, občas i s mýma slzama, ale už je to v pořádku. Je to zahojené, jen malinko citlivé, když se přisává.

    Holky už jste řešili rodný list a zdravotní pojišťovnu? Pro RL můžeme ve středu a s tou pojišťovnou nevím. Může se kamkoliv na pobočku VZP (to je moje pojištovna)? Nebo musím v místě bydliště?

    #882926
    Anonym
    Host

    <:o) úspěch mé milované dítko pije přes klobouček a dokonce za asistence poradkyně dudalo i někollik minut z obu prsou, jen fakt nevím zda něco vysosal i když občas to šlo poznat. No z bradavky se to prý časem také naučí, ale teď ne máme malou pusinku a já bradavky prý velký, ale mám je prý tvárné tak prý vše OK. No mám ho přikládat před jídlem než je hlad velký nebo dát půl flašky a pak přiložit apod. Naučila snad malého i odkrknout, dávala jsme si ho moc nízko na rameno prý výš a jemu to hned šlo. No za odměnu jsme mu koupila na trénování lahvičku od madely speciální flašku z které to nekape ani neteče pokud si to dítě opravdu nevysaje a musí ten dudlík i obejmout a vzít jak bradavku tak to má na trénování. Jinak my už RL máme a na pojištovnu jsme zavolala nahlásila ho a už mám prý u našich pro něj provizorní kartičku než se udělá ta originální to trvá skoro 3 týdny, ale já mám pojištovnu 207. Tak si k nim zavolej a zeptej se ale myslím, žeto jde kdekoli nahlásit. No ještě mi doporučila ať ho zkusím přebalovat po jídle pokud mi neblinká a nevadí mu hajat, že jak to dělám před jídlem tak ho úplně probudím a když má dítě hlad a probudí se hlady tak prý to už je špatně a v našem případě nelze pak přiložit a nestíhám ohřívat. Jinak potvrdila, že trávení u dětí je 2 hodinky proto by se dřív krmit nemělo ale prý když dítě chce mlíko častěji není problém u kojených spíš se asi jednalo o umělou výživu. No nakonec mi prohlédla jizvu a zavinování dělohy tak to bylo i s prohlídkou. Ale pani byla příjemná i když dost rázná. No náš malý byl pak plačtivý, nějka se pořád ještě bojí je takový vystresovaný tak na něj musíme pomalu

    #882927
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    My dneska vyřídili pojišťovnu taky mam OZP, tak máme i urazový, ať ho mají obě stejné. Taky sem tam donesla účty na proplacení za očkování, jen mi řekli že těhotenský cvičení už neproplácej zato proplácej nadstandard v porodnici tak jim pošlu to, je to 1500 co mi můžou dát, každá korunka dobrá, že jo. RL mi přišel v pátek, stihli to na úřadě hezky do 8mi dnů, sem ani nečekala.
    Přihlásit mimi by mělo být možné na jakékoliv pobočce pojišťovny. Většinou nezáleží na místě bydliště.
    Já v porodnici dostávala dlouho kapačky, mimo jiné i na zavinování dělohy, jak to moc krvácelo tak chtěli abych měla při odchodu domů dělohu co nejmenší, tak už bych jí měla mít asi jako na začátku těhu možná jako před těhu. Ani nekrvácím. U první dcery sem krvácela snad celé šestinedělí. Jen jizva mi v jednom místě dělá trochu neplechu měla sem tam drén a po něm tam mám trochu ďouru a furt to svědí když se trochu zpotím, což v tomhle počasí je téměř furt 🙁

    #882928
    Anonym
    Host

    Vcelko já také budu na pojištovnu posílat účet za pobyt v nemocnici, u mě to sic dělá jen 1000,. ale super. Dokonce mě překvapilo, že naše poj. proplácí i poporodní péči v šestinedělí, jak jsme tady měla dnes tu porodní asistentku na kojení to poj. proplatí, já platila jen 100,- Kč za dopravu. Já už také skoro nekrvácím a děloha se mi prý zavinuje hezky, ale ještě není tam kde má být ani ve stejné velikosti, až ted vidím ajk moc mi to břicho popraskalo kolem pupíku, tak hned pani říkala vy jste asi měla hodne velké břicho co…. nom ažu ale uvidíme jak to bude. Pořád to břicho na dotyk cítím ajk je takové moc pohyblivé a nedá se ovládat, jinak prý vše OK.
    No my už pro malého také máme pojistky, naši mu založili stavebko a životko a my investice

    #882929
    Anonym
    Host

    Misho, tos mi fakt udělala radost. Ještě žes jí zavolala. Je to super, že se vám začalo dařit. Já jsem si odsávání a krmení z flašky užila víc jak týden po porodu a fakt se to nedá s okamžitým kojením srovnat. Zítra je u nás ve vesnici dětská sestra (a zároveň laktační poradkyně), tak za ní zajdu. Doufám, že tam nebudeme dlouho čekat, je to bez objednání. Sice kojíme dobře, ale ona také děti váží, tak si ověřím, jak malý přibývá a když už tam budu, tak se zeptám na nějaké věci ke kojení (třeba na ty intervaly kojení). Je to zadarmo (nebo na pojišťovnu), tyhle sestry patří pod krajský úřad.
    Dneska jsem šla do lékárny, tak jsem malém dala jíst dřív než si řekl (ale i tak to byly 3h od posledního) a cucal 15 minut, to jsem koukala, jak to do něj padá. Včera ho asi trápily prdíčky, tak chtěl jíst každé 2h, měla jsem obavy z noci, ale manžel ho choval u televize, já dala hodinku spánku a pak jsem mu v jedenáct dala najíst a pak spal až do 5.15h. Sice mezitím různě kníkal, ale neplakal. I v těch pět jsem mu radši dala sama, aby nezačal plakat a manžel mohl dospat až do budíku. V té lékárně jsem byla prodlužovat půjčení odsávačky, nechám si jí celé 3 měsíce, proč jí vracet dřív. Včera jsem ji vytáhla po víc jak 14 dnech, potřebovala jsem trochu odsát, aby se mi dítě u kojení netopilo. Asi to dost pomohlo, protože od té doby se mu pije dobře a už to tolik neteče.
    Ten náš prďola začal hrozně putovat po postýlce, kupodivu se posouvá směrem za nožičkama. Čekala bych, že bude putovat za hlavičkou, jak se bude odrážet nožičkama. Zatím jsem ho nikdy při tom potování nepřistihla, tak nevím, jak to dělá. Dokáže se posunout tak 30 cm než narazí na kraj postýlky. Nebo se otáčí jak ručičky na hodinkách a leží pak v postýlce na šířku. Ale výsledkem je, že se odsune z dosahu monitoru dechu a ten začne řvát. Je to i několikrát za noc. S manželem jsme se ale shodli, že ho vypínat nebudeme, to radši k němu v noci vstanu a malého posunu doprostřed postýlky. Už jsem si objednala přídavnou desku, tak snad pak už bude pokrytí dobré, i když bude prďolka pořád cestovat. Díky tomu monitoru spím klidně, když se v noci vzbudím, tak jen hodím očko na světýlko na hlásiči a spím dál.

    #882930
    Anonym
    Host

    tak u nás se čeká na rodný list 15 dní, takže těch 8 na pojišťovně se nestíhá ani náhodou. manžel ho včera vyzvedával, dnes jsem chtěla jít na pobočku vzp – taky doufám, že nemusím v místě trvalého bydliště – jenže ouha, manžel mi nevrátil občanku*-) tak snad zítra. Misho gratuluju k dílčím úspěchům a jak ta poradkyně malého přiměla, aby sál dýl? mně ten náš totiž začíná dělat to, že se přisaje, párkrát sosne a zas pustí a znova a znova – docela mě to neba:P holky a jak moc miminka oblíkáte a do čeho je balíte/přikrýváte v kočárku? a dáváte na ven čepičku? já dávala bodyčka s dlouhým a aby ho nedřela frejkova peřinka, tak i gaťata. doma spinká pod flísovou dekou, na ven balím do rychlozavinovačky, čepičku ale už nedávám. mám tak nějak tendenci ho dobře oblíkat, i když je vedroale v té frejkovce se strašně potí, po pláči, nebo po kojení má na hlavičce úplně kapičky, že mu to otírám plínou. tak jsem se teď naštvala, dala bodyčko s krátkým, zkusila bez gaťat a dala jen ponožky a přehodit dekou – jenže mi připadá, že má studené ruce a nohy (jako ne jen to na konci, ale celé končetiny). Tak nevím

    #882931
    Anonym
    Host

    Kačko, my jsme pořád v zavinovačce. V klasické, z rychlozavinky mi nějak vypadává. Elli je bez ní strašně nespokojená. Do ní dávám ted jen bodíko s krátkým rukávem, holé nožky. Doma i do kočárku. V noci ji dávám do pyžámka. Aspon, že už jí nemusím utahovat ručičky plínou, to už zvládla. Jinak by jí bylo asi horko.
    Jinak doktorka říkala ted ve vedrech jen bodíko, ponožky a přikrýt plínkou nebo lehkou dekou….

    #882932
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, taky přihodím pár svých „poznatků“. My teda už od porodnice kojíme přes klobouček, ale malému i mě to moc vyhovuje…hlavně už nemám rozkousané bradavky a on s tou bradavkou tak nezápasí. Ale taky kojíme celkem 30min. Když k němu vstávám v noci, tak je to tak na 45min, kojení + odříhnutí + přebalení. Zkoušela jsem to zkrátit na 20min, ale nemá to cenu, protože pak dřív pláče, že má hlad.

    Takže ho nechám, ať se nadlábne, dle potřeby…prvních 15min tahá jako o život, pak už hodně odpočívá a občas ho musím budit 🙂 .
    Ale první noc se nám budil skutečně každé 3h, jako by měl v sobě budíka. Ale včera během dne mu bylo asi celý den vedro, chudáček byl jen v bodýčku a stejně plakal a nemohl zabrat. Kojila jsem každou cca 1,2 – 2h, protože měl žízeň. Tak jsem pak skočila pro kojeneckou vodu a čajík a dala jsem mu ať se trošku osvěží. Právě včera u nás byla doma pediatrička, tak jsem s ní to oblékání konzultovala…říkala, že bodýčko mu stačí, maximálně ponožky a víc neoblékat. Každopádně, jak byl včera s tím pláčem rozjetej, tak do večera nezabral…a jen plakal a plakal…a já jsem začínala být zoufalá.

    No nakonec jsem ho v 19h vykoupala, nakojila a ve 20h usnul jako špalek (když už se trošku ochladilo) a na jídlo vtával až v 1h ráno (po 6ti hodinách) a pak zase až v 7h ráno (opět po 6ti hodinách) – no byla jsem v šoku. A teď spinká na balkóně v kočárku, máme tam celé odpoledne stín, tak je mu tam dobře. Včera jsme ho tam dávali taky, ale nezabralo NIC 🙁 .

    Jo a jinak holky…byla jsem dnes v porodnici na vytažení stehů po císaři…a můžu vám říct, že jsem si to fakt vyžrala až do „podlesní nitě“ 😀 . Samozřejmě, že ani ty stehy mi nešly ven…:S

    #882933
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Markéto, soucítím s tebou, mě sice stehy šly ven krásně (možná taky proto, že jsem si prozíravě vzala půl hoďky předtím čípek na bolest, co sem nafasovala v porodnici) ale vyndavání drénů bylo fakt maso, ještě teď když si na to vzpomenu tak je mi blbě +o(
    Jinak my včera Stázku oblíkli jen do trička a kraťásků a stejně večer měla pár potniček tak se pěkně musela umýt. Ničím nepříkrývám, v noci má bavlněnou dečku a pižámko, stejně ale spí u mě v posteli, protože její postel v noci KOUŠE, přes den v ní spí jak anděl a v noci v ní chroptí a heká a pak brečí a nikdo se nevyspí, za to u mě spinká a budí se jen na papkání

    #882934
    Anonym
    Host

    No já dávám klasickou zavinku jen na noc, abych malýmu svázala ruce – přišlo mi totiž, že jak si s nima může šmrdlat okolo hlavy, že tím někdy sám sebe rozvztekává a probírá, takže aby byl na noc klidnější, ve dne ho doma nechávám jen tak pod tou dečkou. Tak já budu doufat, že mu ta frejkovka nebude odírat holý nožičky, abych nemusela dávat ty gaťata. Jo a rychlozavinku převazuju mašlí, jak je s tou frejkovkou Raďouš širokej, tak mi nedosáhnou suché zipy k sobě. No a převázané to drží pěkně:)
    Market, 45min v noci je dobrý:) Já k tomu musím připočítat ještě uspávání – někdy je to hned a někdy sotva ten hajdalák ucítí, že je u postýlky, otevře očka, zakníká a já valím z dosahu tatínkových uší znovu uhoupávat – včera v noci to takto bylo pokaždé na čtyřikrát, dneska usínal okamžitě…

    #882935
    Anonym
    Host

    Mano, laktační poradkyně ho nepřiměla on se mi potvůrka přisál dopoledne sám, ale je fakt, že měl asi hlad tak když tady byla tak cucal déle. No dnes to dělám tak že ho probudím půl hodinky před krmením, dostane prso, pak z lahve mín jak dřív a pak zase prso. No zatím musíme trénovat jenom z prsu by se nanajedl, dost usíná a přeci jen na to pořádné tahání není zvyklý tak trénujeme. Navíc fakt nepoznám zda mu tam něco teče nebo ne. Přijde mi, že nemám mlíka přebatek, s odsavačkou odsávam cca 10 min a mám pro něj většinou těch 80 ml co mi ted pije, ale prsa střídám opravdu snad každé 2 minutky, jak to z jednoho přestane tét a vidím že z druhého mi to utíká tak přehazuji a takhle to strídám. Poradkyně mi ale včera řikala, že v prsu je pořád mléko, že se pořád dotváří, ale mě to pak neteče a podle ní děti chtějí ít zdroj hned na prázdno prý tahat nebudou.
    No mě mrnousek zase nespí dneska moc, ale nepláče ale také se mu občas snažím dát čajdu když je teplo. Já malému čepičku nedala ani jednou, ven mi chodí bud v bodýnku s dlouhým a tepláčka a ponožky a sebou máme slabou bavlněnou deku a teď jak jsou ty tepla tak má i pro doma body s nohavičkou a ponožky, na noc mu dávám overal a přikrývám bavlněnou dekou a na nožičkách má ještě fleesovou kterou dávám i za zádíčka aby byl trochu na boku a máme otevřené okno a je tam dost vedro.
    Markét já t kloboučky potřebuji vychytat a jakou máš značku? Já si asi koupím ty od Madely prý jsou dobré a drží. Teď mám doma obyčejné nějaké baby one nejsou spatné ale pořád mi někam utíkají a kroutí se, no možná mám špatnou velikost, i když včera na to koukala a nic neříkala. Také sjem vůbec nevěděla jakou velikost až ona mi sdělila, ale blbé je že se to v krámu nevyzkouší. No a jaště si trochu předtím musím vytahat bradavky aby to malý neměl tak složité i když na konci sání mám bradavku skoro na konci. Špatné ty kloboučky nejsou jen kdyby se nasadily a necestovaly, malý občas šmrdlá rukou a schodí mi ho pořád ho musím nějak přidržovat a než to tam zase nastavím tak řve….
    Holky kojíte z obou prsou nebo už je střídáte?
    Markét napiš mi prosím když tak nějakou vychytávku nebo radu jak na ty kloboučky aby nám to šlo lépe 🙂 doufám, že se nám zadaří a odbouráme flašky a prý časem až mu povyroste pusinka by to mohlo jít i bez kloboučků

    #882936
    Anonym
    Host

    Mano, laktační poradkyně ho nepřiměla on se mi potvůrka přisál dopoledne sám, ale je fakt, že měl asi hlad tak když tady byla tak cucal déle. No dnes to dělám tak že ho probudím půl hodinky před krmením, dostane prso, pak z lahve mín jak dřív a pak zase prso. No zatím musíme trénovat jenom z prsu by se nanajedl, dost usíná a přeci jen na to pořádné tahání není zvyklý tak trénujeme. Navíc fakt nepoznám zda mu tam něco teče nebo ne. Přijde mi, že nemám mlíka přebatek, s odsavačkou odsávam cca 10 min a mám pro něj většinou těch 80 ml co mi ted pije, ale prsa střídám opravdu snad každé 2 minutky, jak to z jednoho přestane tét a vidím že z druhého mi to utíká tak přehazuji a takhle to strídám. Poradkyně mi ale včera řikala, že v prsu je pořád mléko, že se pořád dotváří, ale mě to pak neteče a podle ní děti chtějí ít zdroj hned na prázdno prý tahat nebudou.
    No mě mrnousek zase nespí dneska moc, ale nepláče ale také se mu občas snažím dát čajdu když je teplo. Já malému čepičku nedala ani jednou, ven mi chodí bud v bodýnku s dlouhým a tepláčka a ponožky a sebou máme slabou bavlněnou deku a teď jak jsou ty tepla tak má i pro doma body s nohavičkou a ponožky, na noc mu dávám overal a přikrývám bavlněnou dekou a na nožičkách má ještě fleesovou kterou dávám i za zádíčka aby byl trochu na boku a máme otevřené okno a je tam dost vedro.
    Markét já t kloboučky potřebuji vychytat a jakou máš značku? Já si asi koupím ty od Madely prý jsou dobré a drží. Teď mám doma obyčejné nějaké baby one nejsou spatné ale pořád mi někam utíkají a kroutí se, no možná mám špatnou velikost, i když včera na to koukala a nic neříkala. Také sjem vůbec nevěděla jakou velikost až ona mi sdělila, ale blbé je že se to v krámu nevyzkouší. No a jaště si trochu předtím musím vytahat bradavky aby to malý neměl tak složité i když na konci sání mám bradavku skoro na konci. Špatné ty kloboučky nejsou jen kdyby se nasadily a necestovaly, malý občas šmrdlá rukou a schodí mi ho pořád ho musím nějak přidržovat a než to tam zase nastavím tak řve….
    Holky kojíte z obou prsou nebo už je střídáte?
    Markét napiš mi prosím když tak nějakou vychytávku nebo radu jak na ty kloboučky aby nám to šlo lépe 🙂 doufám, že se nám zadaří a odbouráme flašky a prý časem až mu povyroste pusinka by to mohlo jít i bez kloboučků

    #882937
    Anonym
    Host

    Jéé mám to tam dvakrát. No já naštěstí dreny neměla aleholčina co byla semnou na pokoji tak ano a také říkala ž vyndavání bylo peklo. Jinak já mám stehy, které se vstřebají tak nikam jít nemusím. Jo jinak já v noci na doporučení nepřebaluji pokud vím, že tam není nálož a v noci mi pije v polospánku a pak ho šoupnu zpět a jak je tma tak se mi moc neprobere a za chvilku usne, no uvidíme jak dlouho mu to vydrí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,786. až 1,800. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist