Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,801. až 1,815. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882938
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho, já měla kloboučky od Medely, a byly fakt super, předtím sem vyzkoušela od Aventu a ty nic moc. Medela dělá několik velikostí ale když se na ně podíváš tak uvídíš jestli potřebuješ ty nebo nějakou jinou velikost. Prsa někdy střídám a někdy odpadne a už nechce, ale když kojim z jednoho tak druhé strašně teče, takže jsem ráda když si dá z obou a já mám trochu menší objem 🙂 Ale u Viki sem taky dávala flašku a kojila s kloboučkem a po pár týdnech, myslím měsíc že byl potřeba, sme to zvládly bez flašky i bez kloboučku. Ale byl to boj, protože sem byla vynervovaná jestli vůbec jí, protože sem narozdíl od kloboučku nic necítila a pak sem koukala u dr. jak vrána když za týden nabrala 450g……no předtím hodně zhubla tak to nějak dohnat musela. Když se to rozjede tak pak kojení vůbec nebolí, není u toho žádný pocit, snad jen že dítko žužlá.
    Kačko, tvůj muž je hned při pláči vzůru? To u nás vyprávím já o tom co se v noci všechno dělo a tatínek neví ani prd. Když potřebuju v noci pomoct, tak trvá fakt dlouho než ho vzbudím, kolikrát až pořádným dloubancem nebo zacpáním nosu….bohužel líp to neumím 😀

    #882939
    Anonym
    Host

    Misho, já jsem to dnes v noci taky zkusila 1x bez přebalení. Spinkala mi hned po nakrmení, vlastně i to krmení téměř prospala i když tahala vydatně, ale ráno měla plínku pěkně plnou :). Nicméně spokojeně spala, tak se asi nic nestalo.
    Já zkoušela klobouček od Aventu, držel mi pěkně, ale malá se nenapila. Ale prsa se už zahojila, tak kojíme bez kloboučku. Kdybys chtěla, můžu ti přenechat na vyzkoušení ten jeden, co jsem vůbec nepoužila… Velikost jsem vzala standart, pak měli ještě mini, ale ta mi přišla malá .. standart nakonec zase větší, tak nevím. Bradavka mi ho úplně celý nenaplnila, kus zbýval.

    #882940
    Anonym
    Host

    Od aventu jsem měla v porodnici a nic moc. Já právě myslela že by se bradavka měla napasovat do toho dudlíku ale také je prý důležité aby ten klobouček pokryl celý dvorec. Na těch co teď mám je vytečkovaný obvod a to by mělo pasovat. Vím, že mi říkala že od té Madely mám mít M nebo L na stránkách píšou i rozměr, ale nevím jak to změřit nevíte? Tuším že M je 20 mm a L 24 mm ale nevím jak na měření a na netu jsme to nenašla. Jinak já u kojení přes klobouček nepoznám zda dlabe nebo ne ani podle polykání, no máme co trénovat 🙂

    #882941
    Anonym
    Host

    Aha, no já právě zvažovala i koupi jiné značky, že třeba Avent je nevahovující, ale pak se mi bradavky zahojily. Ale dvorec jsem měla krytý krásně celý, to jsem náhodou trefila. To, že nepila, jsem poznala, že po 10ti min měla stále hlad jako lev, přitom přímo z bradavky je za 5min ten hlavní hlad zahnaný. To, že pije, poznám i podle frekvence tahání. Většinou se mi přicucne a strašně rychle tahá a pak to přejde do pravidelné pomalé frekvence + teda slyším, že ve stejném intervalu polyká. Když pak zase zrychlí, tak vím, že už má dost, že jen dudá, tak jí to seberu nebo zkusím probudit, jestli ještě nezačne pít.

    #882942
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já kojím taky přes klobouček ten od aventu malý v porodnici nechtěl tak pak můj přivezl od Medeli a ten je super já mám teda malé prsa a velikost 16mm mi stačí. Do toho kloboučku si malý tu bradavku naplní to znamená že správně saje jinak když ji přiložím tak je tam taky místa já mám bradavky malé 😛

    #882943
    Anonym
    Host

    Jů, tak koukám, že aspoň kloboučků jsem byla ušetřena:) Vcelko, ten můj chlap se po příchodu malého z porodnice budil na každý povzdech malého a strašně se divil, že já jsem schopná ještě chvíli spát i když malej řval – holt moje únava byla silnější:P Po třetí noci už byl úplně hotovej, takže jsem si zvykla se spakovat s malým do děcáčku, zavřít za sebou dvoje dveře a do ložnice zase donést až spící miminko. Ale je pravda, že už tatínkovi otrnulo, protože už se mě taky ráno ptává kolikrát jsem vlastně kojila – uvědomuje si jen když už malej opravdu začne brečet:)

    #882944
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Misho, já mám klobouček od Madely velikost M a taky když ho nasadím, tam mám ještě trošku místa, ale malý si tam tu bradavku nasaje, takže jsme oba spokojení. V porodnici jsem měla od Aventu a s tím jsme bojovali taky.

    Já teda v noci přebaluju pokaždé…ale váhala jsem, zda před krmením nebo po krmení….jelikož malý často hned po jídle kadí, tak přebaluju až po jídle, abych ho pak uložila čistého.
    V noci moc nesvítím a šeptám na něj, takže jakmile ho uložím, hned zabere a spinká. Jen když má škytevku, tak ho nachvíli pochovám a jakmile přejde, ukládám a chrní 🙂 . Horší je to odpoledne…dnes nám opět nechtěl spinkat, je mu asi horko a nemohl zabrat. Usnul až teď po 16h a pořád spinká…ale bylo mi ho chvílemi až líto…člověk už mu nemá co svléknout a neví, jak mu ještě pomoci :S .

    #882945
    Anonym
    Host

    Já jsem si myslela, že když odstříkávám do flašky z obou prsou (vystřídám obě), tak že potom můžu rovnou přejít na kojení jen z jednoho (asi 10 dní po porodu). No a skoro se mi zastavila tvorba mléka, protože byly dlouhé pauzy a laktace ještě nebyla ustálená. Takže jsem asi do 3 týdnů kojila z obou a teď už 2 týdny kojím pokaždé z jednoho. To střídání bylo ale hrozné, vždycky jsem se po 10 minutách snažila prso uvolnit na vystřídání, ale malý se držel jak pijavice a vůbec nepomáhalo ani dávání malíčku do koutku úst, byl schopný vcucnout i malíček a nepustit ani jedno. Dokonce mi musel s „odtrháváním“ pomáhat manžel :S Nakonec se mléko zase rozteklo a teď je to fajn. Já na prsou poznám jen málokdy že tahá (takové jakoby píchání nebo mravenčení), ale poslouchám jestli polyká.
    Nevím, kolik je stupňů v ČR, ale já asi z vás všech oblékám nejméně. Tady je přes den tak 30st., ráno v 8h tak 15st. Takže záleží, kdy vyrážíme, když je to ráno okolo osmé, tak dostane bodýčko s krátkým rukávem, ponožtičky a přes nohy mu do autosedačky nebo kočárku přehodím plínku. A když vyrážíme později, tak má jen bodýčko s kr. rukávy, bez ponožek a plínku mám sebou jen pro případ, že by začalo foukat. Někdy mu dávám takové overalky k kr. rukávy a kr. nohavičkami. Doma je jen v bodýčku s kr. rukávem nebo úplně bez rukávů (podle toho, co je momentálně „skladem“), dopoledne dostává ponožtičky. V noci spinká v pyžamku (dl. rukáv, spodek jako dupačky), bez přikrývky je přes den i v noci, protože se stejně odkopává. V ložnici má 23-24st celý den, v noci tak 22st i když je otevřené okno. Ručičky i nožičky mívá studenější, ale hlavičku a nosánek má teploučké. Spinká takhle dobře a zimou se nebudí. Nevím, jestli se už teď můžou projevovat geny, ale já i manžel máme rádi spíš chlad. Doktor byl naopak při návštěvě před týdnem překvapený, že po dlouhé době vidí miminko oblečené adekvátně k počasí.

    #882946
    Anonym
    Host

    Tak koukám, že s kloboučkem nejsem jediná, no my dnes bojujeme celý den nespinká vždy na chvilku apořád pokníkává, fakt to vedro mu nedělá dobře. No pořídím tedy ještě jedny kloboučky od Medeli. Dnes nějak nestíhám, měla jsme malého přiloženého asi 20 min pak 20 min spal pak dostal flašku a já už se dvě hodiny chystám odstříkat ale on j pořád neklidný tak mi to teče. Mě bojuje u kloboučku ze začátku krom toho že máchá ručičkama a schazuje klobouček tak trochu trvá než se mé ploché bradavky vschopí a pak když se chytn je to OK, no budu muset více pozorovat to jeho sání a polykání. Jediné co mi vadí, že jak ten klobouček nedrží úplně tak to dole teče jak stím hýbe, mám tedy vložky v podprdě, ale jsme pak ulepená od mlíka a mám to všude, no nedokážu si to představit někde na ulici a to si tam ještě doma dávám plenu.
    No do ČR dorazilo tropické léto, je přes 30 st. 🙂

    #882947
    Anonym
    Host

    Kačko, to ten můj se z ložnice odstěhoval hned první večer, co jsem přišly z porodnice … rovnou bez pokusu spát s námi :(. A to jsme tu postel v dětském připravovali jen pro nouzový případ. Trochu mě to mrzí, strašně mi chybí obejmutí při usínání. A to máme holčičku hodnou. Nevím jak mu naznačit, že bych ráda, aby se do ložnice vrátil. Nehledě na to, že by si třeba mohl zkusit přebalení ve 3 ráno a přinést mi malou jen na krmení. Ráno vždycky přijde a ptá se, jak jsem se vyspala, tak to mám chuť ho zastřelit….

    #882948
    Anonym
    Host

    Jů, to já vůbec nevěděla, že by měl být problém střídat prsa – já tak kojím snad od začátku:D Jen v porodnici, jak jsme se oba učili, jak na to, tak jsem zkusila jedno prso a pak i druhý, ale hned jak se nám s kojením zadařilo, tak střídáme – doma mám na to papír, kam si píšu od kolika do kolika pil a z kterého prsa, abych to střídala…No tak naštěstí se nám problémy vyhly:)
    Jinak s tím oblíkáním – já to viděla u kamarádky, jak malého i v teple oblíká do dlouhých rukávů a gatí (už má druhé mimčo, tak ji beru jako zkušenou), pak ta mamka, co mě sprdla, že malý nemá venku čepičku, navíc malý celkem kýchá (snad to teda není nějaká alergie), tak to nějak způsobilo, že bych ho furt radši navlíkala*-) A v noci se nám ložnice celkem slušně vychladí, že i já jsem ráda za deku, no tak uvidíme, jak to půjde dál…

    #882949
    Anonym
    Host

    Jejda, Leni, to je škoda – ale já myslím, že by si stejně tak, jako každej chlap (jak to tak slyším i z okolí) zvykl – určitě by to za zkoušku stálo… Já teda taky usínám bez obejmutí, protože prostě padnu a okamžitě spím, takže ten můj třeba ani nestačí přijít z koupelny, nebo dočíst stránku v knížce:D Velkou postel v děcáku máme taky nouzovou – no a já si z ní hned udělala přebalovací pult a kojicí koutek – leží na ní podložka a kojicí polštář a pleny a masti… A tak se tam právě odebírám na to přebalování, kojení a uspávání. Ve všední dny respektuju manželův nárok na klidný spánek a noci na víkend mu říkám, ať má pohotovost, že pokud malej nebude chtít po kojení usnout, že bude utišovat a uspávat on.. Jenže to se stalo jednou:P Jinak ta potvůrka zrovna tyhle noci usíná krásně:)

    #882950
    Anonym
    Host

    Tak to můj manžel je s tím spaním statečný – zatím se nestěhoval. V noci se vzbudí vždycky, když jdu malého přebalovat a krmit (kojím v naší posteli, postýlku máme hned vedle postele z mojí strany). A to když jdu s malým spát už v devět a mrňousek se vzbudí třeba v jedenáct nebo dvanáct a manžel je třeba ještě u televize, tak ho zavolám, ať jde malého přebalit, já se zatím našteluji do kojící polohy (v polospánku), malého nakojím a předám ho manželovi na uspání. Nebo když malý nechce spát a já jdu něco naspat, tak mi ho pak přinese přebaleného na kojení. Mám štěstí, že manžel nepotřebuje moc spánku, i před těhotenstvím i porodem spal tak 6 hodin denně, o víkendu max. 8 hodin.
    Roslenko, asi ti nezbyde než mu to říct na rovinu, chlapi moc náznaky nechápou :S To už mě život naučil, že pokud něco chci, musím si o to říct.
    V neděli večer jsem přestala zapisovat v kolik hodin, jak dlouho a z jakýho prsa jsem kojila. Už se to ustálilo, tak jsem toho nechala.
    Já bych bez deky neusnula, sice spím v kalhotkách a podprdě (abych neměla celou postel mokrou), ale malý je při nočním přebalování a krmení teploučký i bez deky.
    Misho, plínku si pod prsa dávám také, nechci mít všechno mokré. Teď se naštěstí to největší stříkání zastavilo, asi tím že malý pije déle, i když intervaly přes den jsou často jen 2 hodiny. Dneska byl zlaťoučký, až na drobnou nevrlost odpoledne ale to spravilo chování.

    #882951
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak dneska ve 4:15 už sem to nevydržela a vzbudila tatínka (kterej spal jak dudek) aby si taky užil dítko a zkusil jí uspat, já se o to pokoušela od půlnoci !:@ No a odpadla sem, tak mě budil v 6 že odchází, jestli může nebo tu má zůstat. Tak sem dneska trochu jako zombie. Ty vedra nejsou zrovna ideální pro takové prcky. Taky jí nepřikrývám, max.látkovou plenkou, dneska měla jen bodíčko s kr.rukávem a kaťata. Odpoledne měla na zahradě v kočárku jen tričko a plenku a byla pěkně teploučká, večer sem jí musela pěkně umýt jak byla chudinka zpocená. A to zítra má být ještě pekelněji, nebo kdy má být těch 36st. to budem bydlet u našich v přízemí, tam je chladněji.
    Blinkají vám dítka po pití? Mě Viki nikdy neblinkala ale Stázka skoro po každém kojení už dva dny vždycky blinkne, je fakt že hltá jak kdyby nejedla týden, ale pak vrhne a chce prso zase…….

    #882952
    Anonym
    Host

    Jéje, Vcelko, 4hodiny uspávání – to sis teda dala:S Náš tatínek „uspával“ včera večer – malej v postýlce čučel, pobrekával, tak jsem mu řekla, ať se ho ujme, mezitím jsem žehlila, pak kouknu, co se děje, že malej pořád brečí – no ležel taťkovi na předloktí jedné ruky a taťka druhou rukou čudlíkoval na počítači:( Tak jsem na něj houkla, jestli by se mu třeba nechtěl věnovat a on jakože co má dělat??? Uplynula hoďka a půl a to už se taťka začal vymlouvat, že má malej určitě hlad – no a on fakt jo, pak usnul jak dudek:P
    Jinak už jsem to sem asi psala, ale Radovánek blije jak Amina – je to vyjímka, pokud po kojení nic nevyhodí. Doktor říkal, že je to tím, že se přejídá, ale že ho mám nechat, jen ať se napije dosyta a je spokojenej a přebytky holt vyhodí – jen mi toho vždycky připadá nějak moc*-) Když se pustí prsa, nechám ho ještě tak 5minut ležet, jak je, pak teprve s ním začnu manipulovat a dávat na odříhnutí – to už se ale většinou nezadaří, ale někdy se i nepoblinká. Pokud ho dám odříhnout hned, tak to letí i s mlíkem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,801. až 1,815. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist