Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,906. až 1,920. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883043
    Anonym
    Host

    Tak naše holčička se ráno nechala obléknout do čisťounkých věcí (dokonce úplně nových, nepoužitých) a během 1 hodiny se mi posrandila až na záda. Musela jsem jí napustit umyvadlo a kompletně umýt. Koruna všeho bylo, že jak jsem ji ráno načančala, tak jsem dala prát její hadříky a jen jsem je vyndala z pračky a pověsila na balkon, tak mi provede tohle. A ještě se na mě při převlíkání „usmívala“… 🙂

    #883044
    Anonym
    Host

    Jo naše zlatíčka jsou hold dost šikovné, nám se včera Sebík vyčůral do vaničky při koupání 🙂

    #883045
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já už taky dávám Daniho na bříško…každý den pravidelně večer před koupáním…když se na malého byla podívat poprvé doma naše pediatrička, hned mi ukazovala jak to mám dělat…takže praktikujem v podstatě od 1. týdne.
    Na to, že mu běží teprve 3. týden už se taky hezky snaží a zvedá hlavičku o 106 😀 .

    Jinak já jsem včera holky musela přistoupit k příkrmům…náš Dani by papal snad každou 1,5h a mě se bohužel tak rychle dost mléka nedělá, takže jsem včera musela koupit hypoalergenní Nutrilon a přikrmuju a ejhle…celodenní pláč je pryč…náš prcek plakal hlady. Dnes dokonce (jsme u přítelových rodičů – mají rodinný dům) usnul na zahradě v kočárku, když kolem něj děda jezdil sekačkou a sekal trávu a s malým to ani nehlo….spí jako špalek 😀 . Takže ho k prsu přikládám, co jen to jde, abych o mléko nepřišla, ale musím ho pak ještě „dotankovat“ – jak říká náš tatínek UM. Radost z toho nemám, ale nenechám ho přeci hladovět 🙁 . Třeba je to jen dočasná krize a časem ještě třeba příkrmy odbouráme.

    #883046
    Anonym
    Host

    Markét mě také Seb nevydržel dýl jak 2 hodinky a kousek, tekže já pro změnu nestíhám odstříkávat a sotva se mi to daří také mlíka moc nemám, jednou ho mám víc jednou mín, ale když mi ani nejde spát já si neodpočinu pak zase krmení tak nemám ani čas odstříkat nebo musím za kratší dobu a to mlíko ještě moc není. Mě zítra přijde zase laktační poradkyně. Holky co kojíte přes klobouček, co má vaše mimčo v pusince, já zjistila, že malý má jen „bradavku“ a vlastně málo otevřenou pusu že nepokryje moc ani dvorec. Protože on se prsu chytá s tylem že malinko otevře pusu, vůbec ne jako když se zývá a oni se přisajou, ach jo mám doma bambulku, no vydržím to ještě cca 10 dní a pak to bud půjde nebo zavedu UM a odstříkávat budu jen když bude potřeba uvolnit prsa protože tohle je už na palaci, neodpočine si ani malej ani já a to bych dlouho nevyržela

    #883047
    Anonym
    Host

    Tak my jsem díky Vám taky začli s bříškováním :). Byla jsem strašně překvapená, jak pěkně malá drží hlavičku. Takže budeme trénovat každý den. Možná tím, jak moje doktorka měla doted dovolenou, tak ta zastupující nám neřekla, že bych to měla už dělat. Ke svojí jdeme až příští týden. Ještěže mám Vás :).
    Já teda doufám, že mám mléka pro malou dost. Sice mi taky občas nešťastně pláče, ale je to spíš tím, že začíná vyžadovat společnost … doufám, že nezjistím jako Markét, že je to hlady. O jídlo se hlásí převážně po 3h. Ale ona mi pije strašně krátce a cca po10ti min už nechce, prostě spí jak dudek. Druhé prso nemá cenu jí vůbec dávat. Občas se mi ale ozve už po 2h. V noci nevydrží dýl jak 4 a to ještě málokdy, takže závidím těch 7h, které tu některá z Vás psala … Asi bych potřebovala, aby se nadlábla trošku víc, aby pak dýl spala …

    #883048
    Anonym
    Host

    Market: jestli to není ta teď si nemůžu vzpomenout, jak se to jmenuje, je to nedostatek mléka ve 3. týdnu, 6. týdnu, 3. měsíci a 6. měsíc, jo ten růstový sput. Tak třeba to bude ono a pak už to bude dobré…
    Leni: myslím,že pokud usne má dost – říká se to, že si vezmou kolik potřebují…Mě se hlásí i po 2h, 3h a když byla ty vedra tak po 1,5h. Už se některé z Vás stalo, jak jsem tu psala, že mi malá týden nekajdila???
    Bříškujeme od prvního týdne, ale ne pravidelně každý den, malou to nebaví a začne brzy brečet. Hlavičku zvedá i když si ji dám na své bříško. Za týden v pondělí budeme mít 6neděl, jak to letí:( , je to znát breptá si, dívá se už na mě – ne skrz mě, jako dřív. Ale pořád je to takové malé mimi:o)
    Jak jste tu psaly příhody, tak má kamarádka má taky mimčo -chlapečka a psala mi email: „tak toto se Vám nemůže stát, představ si náš malej si dnes ráno počůral HLAVU“:o)

    #883049
    Anonym
    Host

    Děvčata, jaká lehátka máte – jak se jmenují?Je to i s houpačkou?My si pořídili cestovní postýlku a teď jsem i objednávala ten fusak, jak jste mi poradily a ještě jsem chtěla od chicca nosítko a právě přemýšlím o tom lehátku…Děkuju

    #883050
    Anonym
    Host

    Mě také nikdo heříkal o dávání malého na bříško. Lenko Eli si vezme co potřebuje neboj, kdyby byla hladová tak se přihlásí na to funguje prst do pusinky nebo ručičky malého že si je chce spapat. My lehátko nmáme a kupovat nebudu, jen koupíme tu hrací deku s hrazdičkou

    #883051
    Anonym
    Host

    My taky lehátko nemáme, ani jsem o něm neuvažovala. Stejně jak Misha chceme až hrací deku. Teda u nás to znamená ještě navíc koupit do obýváku koberec na plovoučku, abych si k ním pak mohla sednout :). Už tam měl dávno být, ale to zařizování nám nějak trvá dlouho. Lehátko měla sousedovic holčička, ale moc dlouho v něm nevydržela, tak mi to přišlo trošku zbytečné. Ale nevím, slyšela jsem tu myslím od Včelky, že ho hodně užily s Viky.

    Misho, hlad poznávám taky podle toho jak si chce sníst ruce a vlastně všechno možné kolem sebe, i dečku. Sranda je, když vím, že se blíží 3h od posledního krmení a jdu se na ni podívat do postýlky, tak jak se ze spaní olizuje jazýčkem a mlaská :). Ještě spí a už má u toho hlad. To vždycky přemýšlím, jestli ji probrat nebo ne, ale zatím ji nechávám dokud se neprobudí sama.

    #883052
    Anonym
    Host

    Tak to já musím probudit radši dřív, protože pak je velký brek a malej se unaví a pak nechce dlabat a usíná u toho. Já koberec kupovat kůli tomu nebudu na plovoučku, dám pod nás nějakou deku a bude… no my si o ní řekli strejdovi, jen jsme mu blb nechala volnou ruku a oni jsou takový dost bez vkusu apod. tak se hrozím co přivezou, no když tak koupíme novou 🙂

    #883053
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo jo Leni, my křesílka měli dokonce dvě, jedno sme si pořídili sami, vybrační s hrazdičkou od Fisher Price a pak manžel jedno od CHicca dostal v práci, vibrační sme používali když byla úplné mimino a měla bolení břicha a děsný koliky, to byl řev, hrůza, a tohle jí uklidnilo, jezdili sme s ním pak i na návštěvy, dobře se složilo, teď ho používám taky ale spíš abych měla Stázku po ruce když odmítá spát v postýlce, ale jen v naší posteli…..To od Chicca sme museli tajně v roce a pul Viki uklidit jinak by v něm po obědě spala i teď a to už tenkrát se do něj nemohla vejít.

    #883054
    Anonym
    Host

    No mě odešla laktační poradkyně, nevím zda to ty děti cítí nebo něco, ale bez řvu se normálně přisál, no zase jsme musela vypadat jak pitomec když sjem jí líčila ty scény co máme. No ale stejně si vytáhnul jen 20 ml a zbytek dostal stříkačkou, poradila mi at do ní natáhnu ještě vzduch a malý si to vlastně ze stříkačky krásně tahá sám, to je super, nemusím mu to tam stříkat a vyčkávat kdy zasaje. No ale verdikt je takový, že má zvláštní způsob sání nesání, on vlastně dělá něco mezi sáním, přimačkáváním a podudláváním..tím pádem není schopen si efektivně vysát svou dávku z prsu, protože kdž párkrát zasaje silněji je unavený a pak to fláká. No máme to zkoušet a uvidíme bud se to zlomí a doma to budu takto praktikovat dokud to půjde, nebo to v jeho 6 týdnech když to nepůjde zabalím a bude na flaškách at můžeme někam vyrazit a když to půjde odstříkám jinak hold UM co se dá dělat…asi to bude jedno z mála dětí které to fakt umět nebude

    #883055
    Anonym
    Host

    Tak to moje zlatíčko po čtyřech!!! dlouhých nocech (cca 7-8h bez vyžadování papání) si v noci na dnešek všechno vybral. V 1.30h dostal napapat (ještě při přebalování se smál, kojení také v poho), po uložení do postýlky si začal ublinkávat, po 15min v postýlce řev jak blázen a mezitím blinkání, nepomáhala chování, po hodině jsem ho zkusila znovu nakojit (mám pocit že musel vyzvracet všechno), chvíli klid i když s ublinkáváním, pak zase řev. Podložila jsem postýlku na straně hlavičky, zkušela jsem ho vzít k sobě do postele, nic nepomohlo. Okolo půl třetí se mi ho podařilo uklidnit tím, že jsem v posteli seděla, záda opřená, nohy pokrčené, přes sebe deku, a on na těch nohách ležo-seděl. Takže usnul trochu zapadlý mezi moje stehna. Jenže já měla strach s ním pohnout, aby se neprobudil a také jsem se bála usnout, aby náhodou nespadl z postele. A pak jsem se za hodinu probudila 🙂 Dala jsem ho do postýlky na stočený kojící polštář a to už spinkal dobře. Samozřejmě manžel nebyl doma (služebně pryč), tak jsem si to pěkně vyžrala sama :S Akorát mám obavy z toho blinkání, stává se mu to teď skoro po každém krmení, tak nevím, jestli to není reflux, na přepíjení mi to nepřijde. Malý se u toho směje, takže to asi nic horšího není. Nevím, jestli volat doktorovi, nebo počkat cca 10 dní do další návštěvy.
    Joo, a dudlík jsem schválně vytáhla, abych zkusila jeho magickou moc a okamžitě ho vyplivoval a když z něj konečně párkrát potáhl, tak to zkončilo tak, že ho vyplivl a pak zase zvracel.

    #883056
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo klid, my to dneska měli taky. Nevím jestli si četla „Prevítem rychle a snadno“ale doporučuju, tam píšou o projektilovém zvracení, čili do dálky a hodně, přesně tohle nám začala Stázinka dělat. Nakojím jí, chvíli ji nosim než si krkne, pak ještě počkám,položím a najednou slyším ten zvuk, otočím se a už to lítá vzduchem. Viki nikdy neblinkala tak sem z toho taky taková nesvá, ale prej je tonormální, někdy víc někdy míň, prej když je hodně mlíka co teče sama (muj problem) tak se nalokaj moc a neudržej to pak v sobě

    #883057
    Anonym
    Host

    Mano ten reflux má většina miminek nám MUDr. řekla, že ho máme asi také, ale pokud prý dítě nezvrací pořá a nezvrací obloukem do dálky a nehubne, že to řšit nemám, pokud by se to zhoršovalo tak e pak podává prášek na zahuštění, vím že nutrilon to dělá ve své jedné řadě, tak my nakojili zase krásných 20ml 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,906. až 1,920. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist