Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,951. až 1,965. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883088
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já teda neodsávám a nosík taky nečistím jen když má na krajíčku šušínek tak tou dětskou špilkou mu ho vyndám nechci ho trápit. U kojení nefuní přes nos tak až snad bude rýmka tak odsajem. Jenže já tu odsávačku na vysavač ani nemám :^) Ale chci ji mýt nachystanou kdyby dorazila rýmka zatím o tom jen mluvím a když jsem řekla mojemu kolik stojí tak na mě tak hleděl 😐 … Včelko a jakou jsi to přesně koupila tu odsavačku co ji pak tvůj předělal s tím výčkem na vysavač že bych taky mojeho doma zaúkolovala a on ji vyrobil když se tak divil kolik stojí 😀

    #883089
    Anonym
    Host

    Tak nám naštěstí čištění nosánku nevadí ani vysavačem ani vatičkou. Holky a co ouška, někdo mi říkal, že nečistit, že ten mázek se sám vyplaví a pak jen otřít v oušku, ale ještě jsme to nestudovala, jen mě to teď tak napadlo…
    Tak já dnešním večerem přešla na lahvičku :'( , na jednu stranu mě to dost mrzí, že se za měsíc (tedy bez dvou dnů) nezadařilo, al na druhou stranu jsme šťastná, že se malý krásně nadlábne bez toho aby každé krmení doprovázel brekot, spinkání a trápení… teď bude rpo mě důležité co nejdéle vydržet odsávat a dávat musvé mlíčko, jen tedy na noc dáváme příkrm. Ale abychom mu to úplně neusnadnili tak dostává jen lahvičku od Medely tu calmu, která vůbec neteče jen pokud saje jak by to bylo prso. Sice se mi většinou přisál po brekotu apod., ale na druhou stranu, nikdy nebude schpný se vycucat dávka co potřebuje když mu to nejde a neumí to. Tak jsme se rozhodli, že ho nebudeme trápit a i já budu více v pohodě apod., tak ještě koupíme jednu lahvičku at máme dvě když bude delší výlet a můžeme střídat a pak přidáme lahvičky od Aventu protože tahle má obsah jen 150 ml a to časem stačit nebude, tedy v případě dokrmu hlavně. Tak ted budu jen odstříkávat, ale už to nebude proces na hodinu a malý nebude mít zmatek, že má prso pak stříkačku apod., tak ted ještě koupíme na ven tu termosku a můžeme konečně začít někam vyrážet. Ale když bude dobře naladěný, tak ho budu zkoušet občas přikládat aby si cucnul třeba po jídle kdy je klidnější apod. no přítel mě v tom maximálně podporuje, ví že jsem udělala maximum tak už z toho nejsem tak špatná jako na začátku.

    #883090
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Raduš, ta odsavačka je úplně obyčejná, fakt stála 15kč. Prodávají jí v lékarnách, má dvě tenké hadičky a takovej minikyblíček do kterýho se vysávají ty nudle, přesně stejné byly když sme byly my malé. A tu hadičku co by sis měla strkat do pusy tak přiděláš k víčku od aviváže do kterého uděláš malou dírku a můžeš vysávat. Viki časem zjistila že je to lepší než když to dělám pusou, je to rychlejší a nos to vysaje až buh ví kam a pak si chodila o vysávání sama řikat……
    Dneska sme měli se Stázkou vcelku klidnou noc……dostala napapáno večer v 9 a vstávala až ve 3, to si dala zas prso a hned usnula a v 5 najedou takový prdění, pak už bylo slyšet že není jen to prdění, tak sem jí šla přebalit a v ten moment sem zjistila že jdeme koupat, převlíkat mě, jí, postel…..No takovou nálož co vyprodukovala by nepojala snad žádná plínka…..Včera jsme na prdíky dostali kapky Espumisan a evidentně fungujou, protože vůbec nekňourá a ani neprdí, teda až na tu nálož, ale furt lepší koupat a převlíkat, než celé noci řvát a nespat……

    #883091
    Anonym
    Host

    Misho, obdivuji tě, že jste to vydrželi takhle dlouho. Já šla s porodnice s tím, že jsem jen odsávala a dávala z flašky (a to jsem ještě v porodnici přikrmovala UM, protože MM bylo málo), protože se Maxík nedokázal chytit, až po týdnu doma jsme to znovu začali zkoušet a začal trochu sát, takže moc dobře vím, co to je za pakárnu, když mu máš nejdřív dát prso, on si něco vycucne (a ještě u toho šermuje ručičkama a nebo usíná) a pak začít rychle odsávat, aby dostal zbytek a po tu dobu dítě řve, jako by ho na nože brali. Manžel mi také moc pomáhal – psychicky i fyzicky, protože tehdy byl s námi doma a dával mu tu lahev on, takže já mezitím mohla jít umýt věci k odsávačce atd. Naštěstí se mi odsáváním zformovaly bradavky a Maxík navíc posílil tak, že dokázal dostatečně tahat. Ale pokud by to tak nebylo, tak bysme krmili z flašky odsávaným mlékem až do teď.
    Vy budete teď s odsátým mlékem v lahvičce daleko mobilnější, když budete venku, tak může dostat pít po 3h od posledního krmení když si o to řekne, ale ty můžeš v klidu odsát další dávku až třeba po 5h až se vrátíte domů. Pro vašeho prťouska je daleko důležitější maminka v pohodě než to jestli její mléko dostane z prsa nebo z flašky. Úplně se dokážu vžít do toho, jak se ti po tom rozhodnutí, že budeš jen odsávat, pořádně ulevilo 🙂

    #883092
    Anonym
    Host

    Tak to jsem, Misho, zvědavá, jestli třeba náhodou časem na to prso nepřejdete jen tak sami od sebe:P Ale je dobře, že jste se takto rozhodli a zvolili, co je pro vás prostě lepší. Jinak já chci taky podporujícího manžela:O Včera mu kamarádka naznačila, že by mi mohl ty noci na víkend s malým pomáhat (přebalit, odříhnout, uspat), když už se v týdnu vždycky vykrádám z ložnice, aby měl nerušený spánek – a on se na ni obořil, že tohle můžou vymyslet jen matky – že takto místo jednoho člověka budou zbytečně vzhůru dva8o| No nic…
    Ono je to s tou odsavačkou na vysavač zvláštní, já si představovala, jakej bude malej dělat strašnej cirkus, a on u toho odsávání sedí a kouká jak truhlík, naprosto vklidu:)
    Jo, holky, můžou se sab simplexy a podobné věci brát pořád dokola, nebo je doba užívání nějak omezená? Jsme jedny dopotřebovali, tak přemýšlím, jestli si jít nechat napsat další…
    Jinak jsem se dnes byla konečně zaregistrovat u nové praktické doktorky (byla jsem asi půl roku bezprizorní:) ) a svěřila se, že mě pobolívá krk, tak mám prý zánět nosohltanu a jestli dostanu teplotu, tak si budu muset zajít pro antibiotika:S Ale dočetla jsem se, že jsou atb při kterých se může normálně kojit, tak snad to bude v poho – a nebo se z toho vylízat těma cumlacíma práškama, co jsem dostala teď, no uvidíme…

    #883093
    Anonym
    Host

    Musm říct, že jsme oba klidnější, já mělaodstříkáno vždy dopředu dvě dávky tak na nic čekat nemusel, ale ty ubrečený dny…no bylo mi ho líto. On si právě vytáhnu ze mě hrozně málo, je prý líný a neumí to anavíc má asi i nějaký blok protože on už zuří ve chvíli kdy ho chci naklonit k prsu nebo když jsem ho vyndavala jak kdyby věděl co ho čeká…no ted nepřikládám, chci to tak 2-3 dny nechat a uvidíme. No právě jsme přišli z procházky a z lékárny i z druhou lahvičkou, abych neplýtvala svý MM tak jsem vzala ohřátou vodu a nutrilon zvlášt, kdyby náhodou, ale skoro celé dvě hodinky krásně spinkak. Přítel tedy pomáhí, ale je pravda že ho v noci nebudím a stejně musím jít odstříkat tak zvládnu i krmení

    #883094
    Anonym
    Host

    Kacko, přijde mi, že můj manžel začíná mít čím dál tím tvrdší spaní, už ho jen tak něco nevzbudí. Dřív se budil při každém kníknutí jako já a teď spí dokud se nejedná opravdu o skutečný pláč. Ale pořád trvá to, že když si jdu lehnout dřív a malý mě vzbudí třeba za hodinu, tak manžel ho odnese přebalit a já ho dostanu až na kojení. On si totiž chodí lehnout o dost později než já. Nepřistoupil by tvůj manžel třeba na to, že by v pátek nebo sobotu v noci nevstal na přebalení a pak zase šel spát a ty bys malého „jen“ nakojila?
    Spousta ženských si chválí, jak se jejich partner o dítě stará, hlavně že ho každý večer koupe. Můj manžel koupal jen asi 2x ze začátku, teď nějak nereaguje na moje komentáře (když zrovna Maxík před nebo po koupání zlobí), že příště ho bude koupat tatínek 🙂 . Ale na druhou stranu je mi 100x milejší, že ho v jedenáct večer nebo o půlnoci jde přebalit než aby celý týden koupal. A také si ho večer po krmení bere (na moji žádost, ale ochotně) na odříhnutí, abych mohla dělat něco jiného a ne prťouse půlhodiny nebo hodinu chovat. Maxík je naštěstí většinu dne vzorný, takže mám přes den čas dělat i jiné věci než ho přebalovat, krmit a chovat.
    Prodávají v Čechách elektrické odsávačky na nudle, které se nedávají k vysavači? Tady se prodávají, jen ještě nevím, jestli jsou na baterky nebo do sítě.

    #883095
    Anonym
    Host

    Tak já si myslela, že přítel moc pomocník nebude. Navíc z těch 3 neděl, co je malá na světě, byl 10 dní pryč. V noci spí ve druhém pokoji a zatím nevypadá, že by se přestěhoval zpátky. A přebalování se bojí. Ale za včerejšek ho musím moooc pochválit. Jak bylo ošklivo, tak mě odpoledne strašně rozbolela hlava (funguju jak anténa na změny tlaku a bohužel po těhotenstí, kdy byl klid se to včera vrátilo). Malá to asi vycítila, tak jsme tu pak brečely obě i když ona byla nakrmená, přebalená a „měla“ být spokojená. Ale pak přišel přítel z práce a vzal si ji na starost. Začal s ní blbnout a krásně ji uklidnil. Strašně moc mi to pomohlo.

    #883096
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Včelko dík už vím jaká to je odsávačka 🙂
    Tak můj dorazil s práce a ptal se že jestli si může vyjet na motorce no já mu s úsměvem řekla NE no samo že jel co s ním je jak malý kluk 😀 Tak taky velkou pomoc v manželovi v noci nemám večer trochu s malým ale pomáhá:u koupání(když je doma) s uspáním a odříhnutím ale v noci spí má toho moc v práci tak musí se vyspat. Ráno ale vypravuje děti chystá jim svačiny to převzal dřív sem to dělala jen já tak sem ráda nechá mě s Martínkem spát ale dneska jsem vstala v 7 a aspoň dceru učesala on to taky umí ale né tak pěkně jako JÁ 😛 a ještě jim začal kontrolovat i úkoly tak se snaží zase jinak 🙂

    #883097
    Anonym
    Host

    Holky hlavně že ty chlapy máme ať pomáhají mín nebo víc, nedovedu si představit, že bych byla sama s mimčem, vím, že to zvládlo spoustu jiných, ale já mám takový lepší pocit, že mám někoho vedle sebe, kdo mi podá to či ono. Vím jak sjem se ty první dny bála být s malm sama doma, ted mi ty dny tak rychle utíkají, že než se naděju je přítel zpět z práce.
    Tak já jsme tedy taky matka nematka… právě jsme přežrala své dítě, jsem blb… v 6 hodin dostal moje mlíčko 90 ml ale za hodinu mlaskání a žužlání ručičky no chvilku pomáhalo na pláč chození ale pak tedy, že mu dáme nutrilon i dkyž v lednici jsou asi 3 dávky, ale řekla jsme si, že ho asi mé mlíko prostě nezasytí a večer má více hlad, tka jsme udělala 100 ml nutrilonu, s tím, že třeba si jen cvakne nebo tak, ale vysál to celé a ted už asi 5x blinkal, prostě je plné bříško a nestíhá se to trávit… a to člověk čte, že si mimčo vezme tolik kolik potřebuje no náš otesánek asi ne… tak jsme jak blbec studovala jak poznám zda mám přední či zadní výživnější mlíko a i dkyž psali, že přední je vodovité, průhledné a namodralé a zadní je hustější a bílé tak já to rostě nepoznám, někde nějaká laktační poradkyně psala, že to zadní začne tési později třeba až po 5 min, proto se má kojit z jednoho prsu aby si dítě vytáhlo i zadní a ne jen přední, no já odsávám dýl tak nevím včem je problém, že mu to nestačí takhle večer, za dnešek už má nasosáno 560 ml to se nám ještě nepodařilo a to máme ještě před sebou jedno krmení před spaním, i když na svou váhu má mít 650 ml na den co je tedy OK, ale pořád řeším zda je mé mléko OK. Tak když člověk vyřeší jeden problém tak zase pátrám po dalším ach jo

    #883098
    Anonym
    Host

    Misho, možná to množství mléka moc řešíš. On ti malý nepřibírá? Myslím, že je super, že jsi se rozhodla, že malého nebudeš trápit u prsu, když opravdu nechtěl. Tak si to oba užívejte, že krmíte bez pláče a přestaň se aspoň trochu trápit. Uvidíš, že bude líp. Držím palec, ať už jste víc v klidu.
    Já třeba ted 14 dní vůbec nevím, jestli dávám malé dost, to zjistím až ve čtvrtek u doktorky. My vůbec nevážíme… Jsem třeba taky trochu nervozní, protože mě dneska pije po 2h a nějak víc brečí. Na druhou stranu, když jí zabavím, tak je klid. Prostě chce pozornost. Strašně se jí líbí, když ji mám bříškem položenou na svých prsou. Krásně zvedá hlavičku, mrská nohama, jako by chtěla lézt. Po čase se unaví a usne mi na hrudi. Je to strašně krásný pocit, mít ji takhle na sobě.

    Za toho svýho chlapa jsem moc ráda, i když je jaký je. I když teda po návratu z porodnice jsem byla doma s miminkem úplně sama, to chodil do práce, ani ho nenapadlo, že by měl zůstat s námi… Ale těch 10 dní, jak byl ted pryč, mi strašně chyběl. Musím říct, že o malou se moc nestará, jen s ní blbne (ale i to pomáhá), ale zase se stará o mě a docela dost. To že nakoupí nebo uvaří jednoduchou večeři, je moc milý.

    #883099
    Anonym
    Host

    Lenko máš pravdu asi to moc řeším, ale mám pocit, že je více hladový chce dlabat tak po 2 až 2,5 hodinkách a vyžahne těch 90-100 ml tak právě nevím zda mu moje mlíčko stačí zda je dost výživné, jinak přibírá, někdy více někdy méně, ale také ho mám ted více plačtivého chce být u mě ale já potřebuji odstříkávat a pak to vymýt apod. tak ho nemůžu mít pořd u sebe, po papů usne ale sotva ho dám do postýlky začne hudrovat a já pak nic neudělám :-), no my podle včerejšího vážení, ale po jídle před koupáním měli 4100g a dnes nám je 1 měsíc <:o) <:o)

    #883100
    Anonym
    Host

    Tak pokud nám nekecala včera váha tak Seb za týden přibral 300g od vážení u doktrorky no dnes ho převážím u koupání před jídlem včera byl přecpaný…a snažila jsem se ho změřit a mám pocit, že i vyrostl, proto možná to dojídání. Jinak dávám grafy růstové
    http://www.maminkam.cz/rustove-grafy

    #883101
    Anonym
    Host

    Jupíí dnes mi konečně usnulo dítě, ale musela jsem si ho nechat u sebe v obýváku v židličce sám prostě být nechce 🙂
    Tady je pár foteček Sebastianka
    http://misa22v.rajce.idnes.cz/Sebastian/

    #883102
    Anonym
    Host

    Misho, malý je moc krásný. Musím taky vyrobit pár fotek :). My nějak málo fotíme .. přišlo mi, že jsou všechny ty fotky pořád stejné, jak malá jen leží a spinká :), ale ted už je to trochu o něčem jiném.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,951. až 1,965. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist