Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,026. až 2,040. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883163
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, nás kontroly čekají příští týden – pediatr, ortoped a gynda – tak jsem moc zvědavá, co se kde dozvím. No dnes jsem si musela zajít k praktické doktorce, protože jsem vnoci měla v krku hotový peklo-no tak jsem vyfásla penicilin, snad to na malého nebude mít následky, ale já už se z toho po 14dnech marného boje potřebuju dostat*-) Jinak se chci zeptat, kdo víte, jak bolí ten zánět v prsu? Mně bolí na dotek některá místa na prsu, ale spíš tak, jak kdybych si sáhla na modřinu, a žádné zatvrdliny tam nemám, tak to by nemusel být zánět, ne? Ale teda nevím, co to je – že by mě malej při odbrkávání tak nakopl, že by se mi tam třeba nějaké modřinky udělaly?

    #883164
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, buď v klidu zánět prsu bolí jako kráva, prsa jsou teplá až horká, můžou být i do červena, mléko nechce téct a když začne nejen že to bolí ale je i docela husté, měla by si 100%teploto, i když teď je ti blbě a asi jí i máš. Tohle bude spíš jen namožené, ty prsa nejsou zvyklá, taky mě to občas bolelo, třeba když sis na něm ležela v noci. ale na zánět to fakt nevypadá, ale hlídej to kdyby to bylo horší tak nahřívat před kojením po kojení chladit a když už by šlo do tuhého tak napatlat tvaroh, babská ale účinná rada….funguje mám ozkoušeno

    #883165
    Anonym
    Host

    Tak jsem tu včera měla celý den maminku .. krásně jsme si to všechny 3 užily. Mamča koupila malé krásné náušničky .. malinká modrá srdíčka, máme modré oči, tak se jí to bude ladit :). Když jsem ji pak byla vyprovodit na metro, tak mi bylo líto, že nebydlí v Praze.
    Ted jsem dala do trouby švestkový koláč a až se malá probudí, tak pojedeme pro šátek. Elli ted už 2 noci krásně spinká. Nají se v 8 večer, pak ve 2 až ve 3 a pak až ráno kolem 8mé. Možná se nám konečně podaří udělat noční režim.
    Začínám pěkně blbnout. Objednávala jsem hračku na kočárek a nemohla si vybrat asi z 5ti. Nakonec jsem to zredukovala na 2 a pořád se nemohla rozhodnout. Takže jsem zavolala do krámku, jestli si můžu objednat obě a vybrat si až u nich jednu :). Přitom holčičce by to asi bylo jedno, jestli pavouček nebo kytička 🙂

    #883166
    Anonym
    Host

    Lenko tak to krásně hajáte, asi to také budu muset zavést tak spánek dříve, usne nám před 10 a pak ho budíme na větší dlabání…, no ale asi to zkusíme. Lenko a když máš takový odestup v noci u kojení co na to tvá prsa, mě po 2,5 až 3 hod, začnou jakoby štípat tak kouknu a mléko vytéká v noci nemám prodlevu větší jak 4,5 hodinky ale to odstříkávám, no dnes asi poprvé zkusíme kojit a být bez flašky, ze soboty na neděli jedeme na grilování tak abych někdy nemusela odstříkávat apod., ale náčiní beru sebou i UM kdyby byl problém… jinak budu zítra muset u dokatorky probrat co na líné špatně sající mimčo. Hodně info čerpám z http://www.kojeni.cz jetam miliony otázek a odpovědí… bud je špatně jazýček apod. nebo když už efektivně nesají a jen pozvolna apod. tka je už netlačí hlad, ale mě efektivně vypije opravdu málo, začala jsme střídat dneska i prsa abych toho do něj dostala více.

    #883167
    Anonym
    Host

    Vcelko, díky za popis, tak to rozhodně nemám, kojí se mi dobře a mlíko normální, tak to je dobře:) Leni, já už doma s malým v šátku dvakrát pochodovala když jsem potřebovala uklízet (před příchodem návštěvy) a malej nutně potřeboval být u mě 😛 Je to praktické, jen jsem to vázala blbě, tak se mi v tom hroutil, ale už vím, kde byla chyba:) A je to moc příjemné, mít prcka na sobě takto nalepeného:)

    #883168
    Anonym
    Host

    Já také kojím okolo osmé večer, ale že by Maxík potom hned usnul, to ne. Nejdřív usne tak v 9 a někdy až v 22.30, kdy si vyžádá další kojení. Ale také se mi budí okolo třetí a pak v šest. To je momentální situace, která trvá několik dní. Roslenko, na režim je asi ještě brzy, u nás se to mění každý týden. Je teda pravda, že Maxík v noci spí dobře, akorát někdy spí celou noc a někdy se budí poprvé po 4-5h a pak po třech. Ale hlavní je, že se já vyspím. Přes den spinká také dobře a když nespí, tak je hodný a chrastí si medvídky. Brečí jen kvůli jídlu (třeba když si myslím, že bude jíst nejdřív po 3h a on si dovolí mít hlad už po 2h). Na dopoledních procházkách buď spinká nebo kouká a směje se na mámu 😀

    #883169
    Anonym
    Host

    Máno, nám malá usne většinou hned po tom krmení kolem 8mé. My totiž máme rušno tak od 5-6 odpoledne do těch 8mi, prostě nespí, chce se bavit + koupání, předtím toho taky moc nenaspí. Takže v 8 usne (zřejmě únavou) a probudí se mi až tak ve 2 v noci. To už se nám daří týden. Druhá půlka noci je slabší, to chtívá jíst spíš po 3h, až poslední 3 noci mi krmení kolem 5té ráno vynechala nechala mě spát až do 7,8mé. To bylo super. Ale režim to samozřejmě není, fakt je ještě malinká a je mi jasné, že se to bude měnit.

    Misho, s těma prsama … já dokonce spím v noci bez podprdy. Mléko mi z nich samovolně téměř neteče, jen když kojím, tak mi z druhého prsu silně odkapavá, to musím mít podložené plínou. Přes den mám podprdu. Ty dlouhé přestávky mezi krmením jsem odnesla tím, že mě prsa pěkně bolela a nakonec jsem se těšila až to malá odsaje. Takové to štípání a píchání v prsou cítím běžně i přes den, kdy máme kratší intervaly.
    My jdeme dnes taky na kontrolu … na kyčle, tak se tam třeba, Misho, potkáme. Mám to taky ve vysočanech na poliklinice :). Paní doktorka mě tam propašovala, i když to měla úplně plné.

    Kačko, já budu šátek zkoušet motat ted, jen čekám až se malá probudí :). Tak jsem zvědavá, jak s tím budu bojovat. Včera to na mě namotala ta paní v krámku, kde jsem to kupovala, ale je mi jasný, že sama to budu dělat na několikrát. Co jsi použila za úvaz?

    #883170
    Anonym
    Host

    Lenko áme kyčle v 15 hod :-), já nakojila ráno bez kloboučku <:o) <:o) a vypil si překvapivě nejvíce a to 95 ml no v 1 máme dětskou doktorku dnes tak to jdu nachystat

    #883171
    Anonym
    Host

    Tak to se asi potkáme :). My máme přijít nějak po 15h.
    Vidíš, jak vám to kojení krásně jde. To je super. Asi se přeci jen stačilo „uklidnit“. Tak ještě ted dávej pozor na bradavky, jestli budeš zkoušet dál bez kloboučku. U mě byly pěkně rozpraskané. Doporučuju mazat bepanthenem, i preventivně. Ne až se objeví problém.

    #883172
    Anonym
    Host

    Lenko, my byli jestě ve 13 hod u své dětské doktorky, ale na kyčlích jsem tě poznala dle kočárku, ale s někým jses tam potkala co? Měla jsi černé triko a páskové sandálky viď a navíc jsi po nás šla do ordinace když jsme vyjížděli, ta autosedačka a brečící mimčo, no už měl hlad tak to domu byla ryhlá jízda, stačí že jsme ho kojila v čekárně u dětské doktorky…jo zatím je hodný a k mým bradavkám se chová šetrně, musím říct, že s tím kloboučkem to bylo horší protože to si kolikrát vzal do pusy jen tu špičku a tím pádem my tahal jen tu bradavku a to je bolest jako k…. ale bylo to tak 5 tahů a pak už OK. Jinak u nás kyčle OK máme přijít zase 11.11.. Jinak Seb má bez dvou dnů v 6 týdnech 53 cm a 4395g, přesně za měsíc od 16.8 do 16.9. přibral 1015 g. Jinak prý nemám řešit kolik toho vypije, ale hlídat aby týdně přibral +- 150 g

    #883173
    Anonym
    Host

    Jojo, já si tě všimla až jak jsi šla do ordinace, nějak jsem nečekala, že tam budeš s partnerem – no jo, já blb objíždím doktory sama :), musím ti toho tvého pochválit. Takže jsem pokukovala po maminkách, co tam byly samotné a ty ti vůbec nebyly podobné. A nenapadlo mě, že jste autem, čekala jsem maxi cosi kočárek. A potkala jsem tam kamarádku, ona se šla jen objednat a dokotrka jí řekla, že můžou rovnou počkat na vyšetření. Teda trochu mě taky vyděsilo, co tam bylo lidí. A hlad prý měla ten den snad všechna miminka. Já kojila po vyšetření a chodbě 🙂
    Naše kyčle taky ok a vyšetření máme až týden po vás. A ty míry, my budeme asi větší, nám je zítra teprv 5 týdnů a jestli mi přibírá stejným tempem jako dosud, tak vaši váhu budeme mít už ted. 53 cm měla Ella ve 14ti dnech, ted nevím kolik měří, ale asi bude dlouhá po tatínkovi. I když stále máme oblečky 56. Ráno jsem jí zkoušela dupajdy 62 a v těch se ztrácela.

    #883174
    Anonym
    Host

    Jo jo jeli jsme autem, původně jsme měli v plánu se vrátit domu na krmení a pro nás oběd, ale od dětské jsme šli až ve 2 a to nemělo cenu tak jsme se šli projít do parku, jo partner to semnou absolvuje, nějak jsme si netroufla, ted už asi jo když kojíme i bez kloboučků a už jsme to zvládly, ale partnerovi to nevadí a má dost dovči tak proč nebýt s námi….no Sebík se narodil a měl jen 49 cm tak má 4 cm nárůst, a my oba máme cca 173 cm tak dlouhán nebude… jen ho máme celé odpolčo neklidného tak nevím co sním je, ale po kojení mi hodil dost velkou šavly, sebe, mě a polštář, vylítlo ho z něho hodně a i tak měl v sobě 80 ml tak nevím čím to bylo, zrovna jsme si ho dávala z ramínka dolu po malém odříhnutí… no šlo vše do pračky

    #883175
    Anonym
    Host

    Misho, náš Maxík je takhle rozhozený, když musí být dlouho v autosedačce nebo když ho z ní přendaváme do kočárku a naopak. Proto když to jde, tak jedu jen s kočárkem nebo pak po přejezdu autem se snažím ho mít jen v kočárku, i když je to pěšky daleko.

    #883176
    Anonym
    Host

    Tak já myslím, že nám tohle nevadí, ale je zvyknutý po obídku tak ty 3 hod spát, a vlastně když usnul tak jsem ho musela chudáka budit a slíkat u doktorky… tak že vlastně od cca 12 hod nespal v kuse dýl jak hodinku, tak že my tedy vytuhnul u kojení a je vyřízený ani vážení ho neprobudilo nic, ale vypil si málo jen 55 ml tak to mi dlouho nevydrží, tedy doufám, že se probudí „hlady“

    #883177
    Anonym
    Host

    Jo, Misho, tak to byl také u nás problém, když jsem jela do města a spojila doktora s nákupy. Maxík také pravidelně „po obědě“ spí, dřív to bylo 6 hodin, teď většinou tak 3h a také mu to chybělo. Takže když se sečetlo to přendavání a nevyspání, tak byl tehdy večer fakt protivný a mě ho bylo hrozně líto, protože to nebyla jeho vina. Myslím, že kdyby mohl zůstat celou tu dobu (cca 6 hodin) jen v kočárku, tak by to bylo jiné.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,026. až 2,040. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist