Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,041. až 2,055. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883178
    Anonym
    Host

    Dneska jsem v 10h provedla kontrolní vážení před a po kojení, protože malý nepřibírá tak, jak bych si představovala (skoro vůbec).Tak ten náš prťous si za 25 minut velmi pozvolného dumlání s usínacími pauzami a pouze s úvodním asi 4 minutovým usilovnějším pitím vytáhl 150g!!!! Vůbec nechápu, kde se to v těch mých měkkých prsou může brát. Ale je pravda, že při začátku kojení cítím v obou prsou píchání (víc v tom nekojícím) a opravdu si dávám záležet, abych dostatečně pila. Tak mi udělal ten náš prťous hroznou radost. 😀

    #883179
    Anonym
    Host
    #883180
    Anonym
    Host

    Teda Máno, ty mě děsíš, že nepřibíráte. Já malou vůbec nevážím, tak ani nevím, jestli přibírá. V noci jsem ráda když spinká a většinou jí spíš přemlouvám (v duchu), ať ještě chvíli spí než budeme krmit. Dost častio jí přemůže spánek a probere se třeba až zahodinu nebo i za dvě.Tak doufám, že kvůli tomu protahování v noci nějak nestrádá. Přitom malá mi pije taky strašně krátce a nakonci mi přijde, že si spíš hraje s bradavkou než aby tahala, takže efektivně tahá tak 5 minut. No snad jí to stačí. Při minulé kontorle přibírala krásně, ale další máme až 29.9., tak to asi začnu být nervozní, pokud ji někde nezvážím

    #883181
    Anonym
    Host

    ahojda maminky, po dlouhé době Vás zdravím…
    Leni:být Tebou zajdu k doktorce na převážení, ať jsi klidná a nemusíš o tom přemýšlet a trápit se, zda přibírá…anebo máš doma kuchyňské váhy?Vem plech na pečení a zvaž si ji sama – ale pozor každé váhy můžou vážit jinak. Já to znám,tyhle stresy, když nevíš, jestli přibírá mě dohnali ke koupi dětské váhy (některé ordinace je i půjčují – lepší než kupovat), vážila jsem ji před a po kojení, vše zapisovala:o/, hrůza… pak se váha rozbila a druhý den po návštěvě u doktorky, kdy mi řekla, že přibírá ukázkově jsem ji vrátila…Narodila se 25.7 s 2600g a 31.8 jsme měly 3280.
    Máňo, to je fajn, že se tak pěkně nadlábnul!Jen tak dááál. Jak to máte s usínáním, mám obavy, že jsem malou rozmazlila, i když jsem někde četla, že to nejde do ?tří měsíců? Usne jen když ji uspím v náručí, když ji dám do postýlky začně strašně brečet:o/ Jak Vy? Mějte se pěkně

    #883182
    Anonym
    Host

    Radunko, odhaduji to, že Maxík usne v postýlce sám tak asi 2x týdně, zbytek je tak, že i když usne v náručí, tak se po uložení do postýlky po pár vteřinách probudí a pláče, takže pak uspávání trvá cca 30min – 1h chování v náručí. Myslím, že to rychlé probuzení je někdy také proto, že si špatně odříhne. Ale když už večer usne, tak spinká hezky celou noc nebo mě vzbudí „povídáním“, chrastěním medvídky nebo takovými zvuky jakoby vyrážení vzduchu a když k němu přijdu, tak vykopává prudce oběma nožičkama (ale nepláče). Musím zaťukat, prdíčky nás netrápí.
    Ros.lenko, neplaš se stejně jako já 🙂 Já si zapisuji denní váhu při večerním vážení, ale hodně to závisí na tom, kdy naposledy jedl, jestli mezitím kakal a kolikrát jedl během dne. Pak porovnávám váhu vždy týden zpátky. Před dvěma dny měl týdenní přírůstek jen 100g, předevčírem 110g, ale včera už 150g. A když porovnám měsíc zpátky, tak se vždy přírůstek pohybuje cca 750g. Já asi plaším proto, že se stane, že má třeba během dvou dnů přírůstek 80g a pak zase další den „zhubne“ o 30g. Ale protože dobře papá, kaká, čůrá a spinká a vůbec má skoro pořád dobrou náladu, tak jsem s tím ani nešla k doktorovi, protože by mi určitě řekl, že určitá stagnace váhy je normální, že třeba roste do délky. A hlavně myslím, že se nedává srovnávat to, jestli je mimčo na MM nebo na UM. Z MM toho asi tolik nepřibere jako z UM. Navíc z flašky toho vypije za 5 minut víc než za 20 minut od mamči z prsa.

    #883183
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, já Radovánka nijak nevážím a nemám co řešit – na předchozích kontrolách přibýval krásně a když je relativně spokojenej, tak proč řešit nějakých 100gramů sem nebo tam? A v noci to taky občas zkouším „ukecat“, když malej začne funět, že je vzhůru a že by se jako mohlo něco dít – a mám pak pocit, že se mi to povedlo odsunout tak o pět minut, ale já mezitím spala a byla to třeba hodina – takže to je u nás naprosto stejné:) Myslím si, že kdyby měl mrňous opravdu moc hlad, tak začne brečet a člověk už by to „neukecal“.
    S usínáním je to u nás takové, že malej usne na mně při odbrkávání a pak je to prostě o tom, jestli se při dávání do postýlky vzbudí, nebo ne – a když se vzbudí, tak sám tam obvykle neusne, někdy se daří ho uspat hlazením po hlavičce, ale většinou je to taky spíš na chování. Teďka mi teda sám usnul poté, co si v košíku povídal a koukal, tak zírám:O
    Ale asi je unavenej, včera jsem mu chudákovi dala zabrat, trochu si připadám jak krkavčí matka – vdávaly se mi včera dvě kamarádky, jedna (světský obřad venku v 1h) pár km od toho, kde bydlíme, druhá (církevní obřad ve 3h) asi 40km odtama. Tak jsem si naplánovala, jak mrknu na oba obřady a na chvíli i na zábavy s hostinou a večer šupky do pelíšku. No dopadlo to tak, že po dlouhém církevním obřadu, kojení, cestování a 1,5 hodinové zastávce na druhé hostině (kdy jsem se v 6 večer prakticky naobědvala, podívala na krájení dortu a vypadla) jsem v půl deváté konečně dorazila zpátky na první svatbu, nakojila a zhroutila se unavená na lavičku k táboráku vedle svého drahého. Tam už byli nevěsta s ženichem dávno v civilu, už to tam vůbec nevypadalo svatebně, cukroví, na které jsem se dost těšila (jsem teď hrozně na sladký), jsem po stolech hledala marně…Tak jsem z toho byla nějak zklamaná, jen jsem byla uhoněná a s blbým pocitem vůči malýmu, že takový den pro něj nebyl značka ideál. U táboráku s kytarou bylo ale příjemně, hřáli jsme tam s manželem na klíně naši krásně spinkající mumii a poseděli až do jedné do noci. Jen mě trochu hryzala napůl obdivující poznámka jedné z přítomných, že jsem teda dobrá, tam takto být s šestinedělňátkem*-)

    #883184
    Anonym
    Host

    Kacko, my byli na svatbě a Maxíkovi bylo šest týdnů až za pár dní. Zvládl to naprosto v pohodě. Z domova jsme vyjížděli asi v 14h a vrátili se asi v 23h. Byli bychom tam i dýl, ale hudba, která začala hrát v deset byla tak hlasitá, že jsem měla obavy o Maxíkova ouška. Navíc se tam nedalo ani mluvit bez toho, aby člověk křičel. Oni měli nejdřív svatbu na radnici, pak se přejíždělo asi 15 km do kaple na církevní obřad a nakonec asi 35 km na hostinu. Já jsem kojila těsně před obřadem na radnici, pak na cestě (v autě na silnici) z kaple na hostinu a nakonec na hostině. Nevím, jestli na nás koukali jako na magory, že taháme tak malé dítě večer pryč, ale asi ani ne, tady se to moc nepraktikuje, aby dítě bylo v danou hodinu v posteli. Jen nikdo na svatbě nečekal takhle malé miminko, tak manžel všem říkal: Je úplně čerstvé, ještě není suché 🙂 Jo a to byla ještě kaple na kopci, kam se nedalo vyjet auty, tak jsem šla po šutrácích jako kamzík s Maxíkem v náručí (já samozřejmě podpadky) a manžel nás jistil zezadu, případně pomohl vylézt na větší šutr, a zpátky šel zase před námi, protože v jednom úseku byla dlažba z kulatých kamenů, které příšerně klouzaly. Ale nahoře jsem byla dřív než všechny ostatní ženské, které rozhodně nebyly v šestinedělí 😀 Takže jsem byla pyšná na sebe (jak dobře vypadám – sichrovala jsem si to stahovacími kalhotkami 🙂 , a z výstřihu se mi drala ňadra jak nějaké playmate z Playboye), na Maxíka (byl táááákhle hodňoučký a vůbec neplakal) a samozřejmě na mého manžela, kterému to jako obvykle slušelo.
    Miminka dobře spinkají na čerstvém vzduchu a v chladnu, takže jste pro něj nemohli tím venkovním nočním spánkem udělat nic lepšího. Ale nebyl trošku vyuzený od toho táboráku??? 😛

    #883185
    Anonym
    Host

    Tak já píšu píšu a něco jsme si zmáčkla na klávesnici a vše je pryč, ah jo a to jsme byla na konci…
    Tak jsme zvládli první nocování mimo domov a vše proběhlo OK, malý byl od včera vlastně jen v kočárku a venku a tak krásně hajal a spinkal i v noci, byl hodný až mě to překvapilo, že nenastal žádný problém, bylo to grilování kde nás bylo asi 20 a mraky dětí malých, tak že krom vozového parku i kočárkový park.
    Tak dnes končí šestinedělí a já mohu radostně prohlásit, že jsem uklidila veškeré lahvičky, kloboučky na kojení a odsavačku a již 3 dne je Seb plně kojen jen z prsa bez pomůcek <:o) <:o) , je to tak super jen se nahnout do košíku vyndat, nakrmit a zase vrátit a nesedět v noci s odsavačkou v ruce a ohřívat MM z lednice.
    Tak snad již máme vyhráno napořád. No uklidila jsme ted nádobí z myčky, otočím se směr hrací deka a Seb i s partnerem úplně tuhý během chvilky, fkat srandovní podívaná na přítele jak je napasovaný pod hrazdičkou.
    Jiak já tedy doma ještě vážím, ale už neřeším zda mi vypije 50 ml nebo 100 ml, vypije si kolik on sám chce, kolikrát ho k rpsu vrátím a on už nechce nebo se pustí a usne, ale vždy je to tak 10-15 min, dýl jak 25 min to netrvá snad nikdy. A dle domácí váhy nám od pátku (poledne) do dnešního poledne přibral 65 g tak si říkám, že když je od té doby vlastně jen na prsu tak si prostě pije to co on chce, někdy více někdy méně
    Jinak u nás usínání OK, bud na ramínku u odkrknutí, nebo v náruči, ale nemá problém usnout i v košíku a postýlce at sám nebo s naší přítomností. Naštěstí, žádně uspávání dlouhé či houpání není.
    No koukám, že všichni absolvují svatby, nás to čeká příští pátek u kamarádů

    #883186
    Anonym
    Host

    Máňo malej vyuzenej není, kouř šel způsobně jen jedním směrem, takže jsme se s Radovánkem usadili jinde:) No teď toho mrňousa pozoruju, je nějakej spavej, při kojení mi usíná už při prvním dávání na odbrknutí – jestli on nebude marod:S Jestli to nakonec ode mě fakt nechytil…Včera jsem mu měřila teplotu, tak jsem rtuťovým v zadečku naměřila 37,6 – tak jsem se začala děsit, že teda fakt marodí, ale pak jsem se dočetla, že bych měla odečíst půl stupně a že teplota 37 je u dětí normální, že do 38 není třeba se nijak moc plašit.. Noo tak tomu budu věřit a zítra ho nechám u doktora pěkně proklepnout a na tu teplotu se přeptám.
    Misho, ten teploměr Tobi vám měří dobře? Já ho taky koupila, ale hodnoty se od naměřených rtuťovým liší většinou o 1,5 stupně!! Jakože sobě naměřím 35, když mám 36,5. To mi připadá dost nahouby, kdybych malýmu naměřila 36,5 a on přitom měl 38 Jo a gratuluju k tomu kojení – to je fakt super – no já nepřestala věřit, že to tak nakonec dopadne:) Šikulky!!!

    #883187
    Anonym
    Host

    Já doufám, že měří dobře, máme i ten čelní a ušní a ten mi přijde na houby, ale nezkoušela jsme to na sobě změřit se rtutovým co máme my a pak tímto. Ale včeraj sme Sebíkovi také naměřila teplotku, tak jsem se lekla, a ušní a čelní ukazoval pod 37, ale pak to bylo OK i v zadečku při měření, bylo to po koupeli. Jo když se měří v zadečku má být rozptyl 36,5 až 37,5…já většinou měřím ráno a večer
    Jo také jsme moc štastná, že jsem kojení prolomili a jde nám to, ted posnídal za 15 min poklidného pití 100 ml a usnul a chrní v pelíšku

    #883188
    Anonym
    Host

    Koukám, že s teplotou včera jsme plašily všechny. Ellli mi dopoledne přišla taková teploučká, tak jsem začla hledat teploměr … čelní mi ukázal 38,6, což byla blbost, zas tak teplá nebyla. Přesto jsem doběhla ke zkušené sousedce, pak jsme měřily digitálním v zadečku a měla 37,5. Když se odečetlo těch půl stupně, tak dobrý.
    Ted mám spíš problém, že mi Ella málo kadí. Nebyla celou sobotu, v neděli ráno se kroutila a trochu se vykadila, ale jen malinko a od té doby zase nic. Jen občas nějaký prdík. Možná i proto byla včera teplejší. Tak doufám, že to z ní dneska vyjde ven. Naštěstí nepláče. Očekávám teda slušnou nálož …. máme bílé dupačky i bodíko :).

    Jo a ty svatby. Vy chodíte ted, mě to potkalo v červnu. Přítelovi kamarádi se ženili. Byla jsem na 3 svatbách, všude už se slušným pupíkem, samozřejmě s velkým problémem, co na sebe. Nejdřív na nás koukali jak na UFO, protože přítel vůbec nikde neřekl, že čekáme mimi a pak mě přivede 6 týdnů před porodem :). Všude si pak přítele dobírali, jaktože jsme se nevzali my dva, když je teda rodina na cestě. Tak jsem mu to přála :).

    #883189
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak já to taky nějak neřeším že nemáme šest týdnů za sebou. Když potřbuju hodím maličkou do nosítka, Viki za ruku a štrádujem. U Viki na ní skoro nikdo nesměl do šesti týdnů ani šáhnout 🙂
    Leni taky má Stázka, teda měla, bílé bodíčko a dupajdy, no a už peru 🙂 Ozvala se pěkná rána, téměř jak když hřmí a bylo vystaráno.
    Dneska sem zas jak zombie, do půl desátý večer Stázka spinkala, pak do půl dvanáctý odmítala dělat něco jiného než kníkání. Přesně o půlnoci se strašným řevem vstala Viki, manžel jí šel ukonejšit, což mělo za následek ještě větší řev, tak sme se u ní vystřídali, bez výsledku, jen sme vyměnili spací plenu a řev pokračoval, pak jí tatínek zpíval, další utrpení ( takovou faleš ste neslyšely) ale uklidnila se ale je trochu a do dvou hodin furt hýkala, když usla co myslíte, vstala Stázka. Dneska jsem chtěla jít cvičit, no asi nepudu protože večer budu mrtvá….

    #883190
    Anonym
    Host

    Včelko, my ještě pořád máme všechno bílé :). Ale Elli pořád ještě nesrandila. Střídavě v postýlce spí a střídavě doráží na sluníčko-chrastítko a je spokojená. Hračka je sice zavěšená vzhůru nohama (ještě mi nepřišly objednané hračky na postýlku, tak improvizuju z chrastítek do ruky), ale to jí evidentně nevadí.
    2 děti musí být záhul. U nás noci probíhají docela dobře. Večer v 8 usne, probudí se hladem kolem 2 a pak chce už po 3h, ale vždycky se nají a hned spí. Začla jsem zkoušet ten systém bez nočního přebalení (pokud teda není posranděná), takže se mi moc neprobere a okamžitě usíná. Akorát dnes ve 2 ráno jsem ji nakrmila a nechtěla spát. Hejkala na mě z košíku, ale protože neplakala, tak jsem ji nechala a usnula jsem dřív než ona. Pak jsem se po půl hodině vyděšeně probrala, co jsem to za macechu, že já spím a moje holčička ne. No a ona si spinkala jak dudek :).

    #883191
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo Leni, já už sem ostřílená matka co v noci nepřebaluje pokud to neteče okolo 😀 , ne my naštěstí v noci většinou nekadíme tak můžem být ve tmě furt, jenže ona se probudí, nají se a pak by měla bejt nějaká zábava nebo nevím, hlavně, už není vůbec v postýlce, to na nás Viki začala zkoušet o dost později a já jí z postýlky vzala k nám do postela až když mi moje máma řekla že když řve ať spí s náma a bude klid. Dokonce se mě manžel ptal jestli nemá postýlku složit když je to jen odkladiště hraček a dudlíků ve kterém přebývá to naše nejmenší jen přes den kdy potřebuju něco udělat s Viki, no ale dáme tam kolotoč(došly nám baterky a zapomněli sme je koupit) tak snad se jí „zbavím“

    #883192
    Anonym
    Host

    Tak my máme většinu bodýnek a hlavně pyžámka bílá, ale zatím OK. No mě ta kpotvůrka nechce spát, zavírají se mu očka je v postýlce ale brání se tomu jak jen může, tak doufám, že únava zvítězí a já konečně něco udělám od rána. My včera dlabali před 11 a probudil se po 3 hod, pak se dlabalo a pak si chtěl povídat až do 4 a od půl 7 zase talčil a zase povídal a byl vyspinkaný, no dala jsme mu najíst, přebalila noční nálož a vzala ho do postele, já usínala a on kopal nožičkama a plácal rukama tak jsem byla jak otloukánek, no přítel radši vstal do práce, když jí párkrát chytnul

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,041. až 2,055. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist