Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,161. až 2,175. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883298
    Anonym
    Host

    Leni najednou to odstříkat jde, ale já nemám zkušenost „ručně“, ale problém by to neměl být, jsou holky co to tak dělají, jo klidně můžeš na etapy, to mlíčko vydrží v lednici 24 hod tak vždy odstříkej a přidej to k předchozímu, je dobré z každého prsa minimálně 5 min lépe 10 a pak je vyměnit, já odstříkavala vždy z obou, z jednoho to šlo lépe jak z druhého.
    Já mu čajík nedávám, no a jak píšeš, když dám prso vezme si ho vždy ale někdy si chce cucnout a někdy normálně pije. Dneska to vypadá na 2-2,5 hod intervali v kojení

    #883299
    Anonym
    Host

    Leni najednou to odstříkat jde, ale já nemám zkušenost „ručně“, ale problém by to neměl být, jsou holky co to tak dělají, jo klidně můžeš na etapy, to mlíčko vydrží v lednici 24 hod tak vždy odstříkej a přidej to k předchozímu, je dobré z každého prsa minimálně 5 min lépe 10 a pak je vyměnit, já odstříkavala vždy z obou, z jednoho to šlo lépe jak z druhého.
    Já mu čajík nedávám, no a jak píšeš, když dám prso vezme si ho vždy ale někdy si chce cucnout a někdy normálně pije. Dneska to vypadá na 2-2,5 hod intervali v kojení

    #883300
    Anonym
    Host

    Leni najednou to odstříkat jde, ale já nemám zkušenost „ručně“, ale problém by to neměl být, jsou holky co to tak dělají, jo klidně můžeš na etapy, to mlíčko vydrží v lednici 24 hod tak vždy odstříkej a přidej to k předchozímu, je dobré z každého prsa minimálně 5 min lépe 10 a pak je vyměnit, já odstříkavala vždy z obou, z jednoho to šlo lépe jak z druhého.
    Já mu čajík nedávám, no a jak píšeš, když dám prso vezme si ho vždy ale někdy si chce cucnout a někdy normálně pije. Dneska to vypadá na 2-2,5 hod intervali v kojení

    #883301
    Anonym
    Host

    Misho, dík. Tak já budu zítra zkoušet, pokud to vyjde, tak za týden vyrazím na zpívání 🙂

    U nás se žádné pouhé cucnutí nekoná. Vždycky pije, co to jde. Takže se snažím co nejvíc protahovat krmení aspon k těm 3h, protože jí nechci překrmovat. Ráno jsme třeba 30 min koukaly do zrcadla v koupelně, strašně se směje a zapomene na hlad 🙂 ….
    Dneska jsem definitivně přešla na dupajdy 62, nechám jen jedny 56, které mají dlouhé nohavice, takže ještě sedí. Přijde mi, že ostatní 56ky jsou krátké. A i bodíka budu muset probrat, doted nosila sadu z Tesca velikost 0měsíců a případně asi dokoupit stejnou sadu větší … osvědčila se, protože jí to není široké, jako většina jiných. Já vůbec nevím, kde to moje dítě sebralo těch 5kg, je taková štíhlá. Většina oblečení je jí strašně široká.

    #883302
    Anonym
    Host

    Leni tak kdyby ti to nešlo, můžu ti půjčit svoji odsávačku, to není problém…
    My nosíme stále new born nebo na 1 měsíc co je do vel 56 ale je pravda, že v Nextu to mají jinak číslované mají pouze up to 1 m a up to 3 m a pak až jiné veliksoti a když vezmu to up 3 tak v tom plave to nám bude až tak v listopadu neli v prosinci, tak že nám toto sedí zatím většina. Koukala jsme právě o víkend v nextu protože zase pár věcí objednám rovnou v Anglii, a ta 56-62 je na nás velká hrozně dlouhé nohavice. sebík je malinký na délku. A skoro u všeho ohrnuji růkávky.
    No dneska mám nějak spící dítě za 15 min to budou 3 hodinky tka snad bude velký dlabanec, dokonce jsme si udělala po 4 dnech i koju čaj
    Holky jeden dotaz – když se kojí a chtěla bych jít do bazénu, když někam pojedeme do hotelu jak to udělat když vytéhá mlíko, jsou nějaké vložky do plavek nebo se to neřeší… nějak jsme o tom nikdy nic neslyšela ani nečetla

    #883303
    Anonym
    Host

    Ros.lenko, jak píše Misha, MM se dá skladovat v lednici 24h (někde se uvádí i 48h), ale má se skladovat uvnitř ledničky, ne ve dveřích, protože tam se při otevírání lednice víc ohřívá. Mléko skladované takhle v lednici se prý už nesmí zamrazovat (já to přesto dělala), na zamražení se může použít jen to co je čerstvě odstříkané. MM také nemusí být ohřívané v ohřívačce, stačí když má pokojovou teplotu – má vydržet 4h v pokojové teplotě. Takže v pohodě můžeš do toho v lednici během dne přidávat.
    Hlad Maxík projevuje pomlaskáváním a vystrkováním jazýčku a pak tak do 5-15minut pláče. Ale těch signálů si všimnu jen když na něj koukám – třeba v kočárku, jinak jsem to schopná prošvihnout. Doma nečekám na pláč, když se do 3h nepřihlásí, tak mu dám sama a přicucne se vždycky. Protože začal zase dost blinkat, tak mu dávám raději míň a častěji. Na dnešek zase spal 9h bez krmení a to jsem ho musela probuzeného z postýlky vytáhnout, jinak by si řekl až kdoví kdy. Teď pár dní praktikujeme, že dostane po koupání tak v 19.30h, pak se mu moc nechce spát, tak mu dám podruhé okolo desáté a to už vytuhne hned a spí až do rána. Včera dostal těsně před desátou, ráno jsem se vzbudila v 7h a on ještě chrněl, tak jsem pro něj šla v 7.30h po sprše a to už koukal ale neplakal. Takže jedl skoro až po 10h!!! Ale jeden pediatr v televizi říkal, že není problém i 12h pro takhle malé děti. Tak se nestresuji.
    Misho, já jsem to u moře dělala takhle: Přišla jsem na pláž normálně oblečená (podprsenka s vložkami), tam jsem se převlékla do plavek (bez vložek) a byla tam takhle cca 3h. Mezitím jsem Maxíka kojila, a to mi vždycky vytéká mléko z druhého, ale na plavkách to nebylo vidět. Měla jsem dvojdílné modrobílo proužkované. Ale je pravda, že ten vršek je podšitý (dají se do něj vkládat „zvětšovací“ vložky, ale mě už je i takhle malý a prsa mi lezou z obou stran, tak jsem je tam neměla). Takže pokud mám plavky vzorované (celkové nebo dvojdílné) a nebo v nějaké tmavší barvě a podšité, tak bych ty vložky vůbec neřešila. U jiných plavek to musíš posoudit sama. Mě už naštěstí mezi kojeními mléko neteče (nebo skoro neteče), jen při kojení, ale i tak nosím vložky ve dne i v noci.
    Maxík už nosí věci na 6m (vel. 67), některé 3měsíční mu sice ještě jsou, ale hlavně bodýčka má s plnou plínou napresované a nechci, aby mu to stlačovalo pindíka, takže má ty 67 i když mu jsou trošku větší (ale zase ne moc). Na šířku by se vešel i do menších, ale je dlouhý.

    #883304
    Anonym
    Host

    My už také méně blinkáme, jen ale zase mezi kojením dost krkáme, tak že máme třeba 5 min pauzu protože někdy nestačí ani jedno říhnutí a je potřeba více to začne natahovat když ho zase dávám dolu z ramínka a nakláním…
    No mě z prsa to mléko pouze odkapává nevím zda při kojení ale cítím to tak kolem dvou hodin od posledního kojení. No u moře bych to asi také moc neřešila ale přeci jen bazén je něco jiného, no plavky mám také bílé s modrýma kytkama a nevím zda mi vůbec budou, ale stejně jsme chtěla kupovat nové

    #883305
    Anonym
    Host

    Já o tom odtékání mléka při kojení vím proto, že vždycky po začátku kojení cítím v druhém prsu píchání a když se podívám do podprsenky a oddálím vložku, tak se na bradavce mléko objeví.
    Plavky si určitě vyzkoušej předem 🙂 Spodek nebyl problém, ale vršek… :$ Už předtím mi byl tak akorát, teď je to šílené 😛 Pokud budeš mít plavky s vyztuženými košíčky, tak to podle mě bude fungovat jako vložka do podprsenky a neprosákne se to. Zkusím nějakou „nezávadnou“ vložit do galerie 🙂

    #883306
    Anonym
    Host

    Tak jsem vybrala pár fotek z dovolené. Ze začátku jsem kojíla v županu a Maxíkovi přikrývala hlavičku a nožičky, pak jsem zjistila, že dokážu tělem Maxíka zastínit a tak jsem kojila jen tak 🙂
    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/f1006-U-more.aspx

    #883307
    Anonym
    Host

    Máno dík za radu, zamrazovat nechci a chtěla bych během dne odstříkávat a večer by to přítel použil, takže se spotřebou asi nebude problém. Holky, je vidět, že to fakt máte nastudované, tak moc dík za rady. Zítra bude pokus č.1 🙂
    Teda závidím to spaní Maxíka, to se u nás ještě nestalo. Rekord byl 6h, ale bohužel od 20h večer, kdy se mi fakt ještě nechce spát. My ted stále jedeme po 3h i v noci :(, aspon, že mezi spinká.
    Mě teče mléko z druhého prsu jen když kojím, a to jen na začátku. V noci funguju bez podprdy, tak si ho musím podkládat plínou, aby jsme s Elli nebyly mokré. Možná bych to mohla využít na to odsávání :). Z jednoho kojit a z druhého to bude odkapávat do hrnku :). Ale jinak mi už přes den neteče, ani vložky nemám téměř mokré. Jen občas, když je dlouhá pauza mezi krmeníma.

    Plavky neporadím. Nějak bych si do 2dílných netroufla. Mám povolenou kůži na bříšku. Když stojím, tak je to skoro jako dřív, ale když si sednu, tak se to tam tak bbě shrne. Ale lepší se to týden od týdne. Jenže mě to může být jedno, ani jedny plavky neobléknu kvůli těm mým Ečkovým košíčkum 🙁

    #883308
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    když sem kojila ještě Viky a chodily jsme plavat, tak nám na plavču instruktorka říkala že je po plavání důležité dobře ty prsa umýt vodou aby se do nich nedostala nějaká infekce, ale o žádných vložkách nikdy nemluvila, tak se to asi neřeší. No já si dvojdílné plavky hned tak nevemu, udělaly se mi na břiše strie a teda dost i přes poctivé mazání. No co se dá dělat, vždycky když mě to naštve tak si vzpomenu na Raduš jak psala před nějakou dobu tu básničku o hrdé ženě co má zdravé děti a strie k tomu patří a hned jsem hrdá žena se zdravýma dětma 🙂 Já mám ještě těhu plavky,tankiny se tomu tuším říká, kalhotky a vršek jako tílko. Myslím že půjdou používat i bez těhu pupíku a strie tím zamaskuju.
    Stázka si tu od rána máchá ručkama a žvaní, no bude to asi pěkná mluvilka, pusu ještě nezvřela, je to hrozně roztomilé.

    #883309
    Anonym
    Host

    Jo to já mám také pěkné strie na břiše a to jsme také mazala a mazala a ta povolená kůže no hrůza ostatní části těla OK, ale já jednodílné plavky měla snad naposledy na ZŠ a upřímně když půjdu plavat s malým nebo někde v hotelu na dovče tak mi může každý …. chodit cvičit začnu nejspíš až po novém roce tad se to nedá moc plánovat s tím jak pije nepije a navíc ho bude muset hlídat přítel, mOžná se dokopu něco dělat doma, ale to reálně nevidím…

    #883310
    Anonym
    Host

    U mě to samé, taky mám slušné strie. A taky jsem mazala a neměla ani nijak moc velké břicho. Beru to jako daň za tu krásnou holčičku, co ted spí v košíku. Jednodílné plavky sice v šuplíku mám, ale nenosím. Ani bych do nich ty svoje prsa nedostala :).
    Ale ono se to ještě vylepší. Nové plavky koupím až přestanu kojit a holt budu hledat s malinko vyššíma kalhotkama než dřív, aby ty strie nebyly tolik vidět.
    S tím civčením. Já přemýšlím, co bych chtěla/měla dělat. Dřív jsem chodila na spinning. To je fajn na hubnutí, zpevnění nohou a na fyzičku, ale břicho to zrovna neřeší. Přítel by pohlídal, ty lekce jsou hodinu a i s cestou a převlíkáním jsem schopná být max do 2h doma. Pak ještě lezení, ale to jsme dělali s přítelem, takže není hlídání. Jedině malou postavit pod stěnu a bude na nás koukat z kočárku 🙂

    #883311
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo to já měla břicho přímo obří, holt někam se to dlouhé a 4kilové mimčo vejít muselo, no a taky mi ke konci zjistili ještě že mám moc plodové vody, takže jsem popraskala docela dost. Tuhle jsem probírala fotky a bylo tam pár kde jsem byla 13dní před porodem a úplně sem se zděsila naprosto jsem si neuvědomovala jak sem byla gigantická :S
    Já měla jednodílné na plavání s Viky, ty dětičky totiž do dvoudílnejch rády strkají nožičky ručičky a ve vteřině máte plavky jinde než byste chtěly
    Dneska je mi divně, jak kdyby na mě něco lezlo, takový to pálení v krku, bolí mě hlava a sem unavená a to sem dneska v noci moc nevstávala.

    #883312
    Anonym
    Host

    Tak já ty strie mám převážně kolem pupíku a tak vysoké kalhotky snad ani nedělají, hlavně bych asi měla ránu 🙂 , budu nadále mazat a snad s cvičením a spevněním to nebude tak hrozné. Já se zase vrátím k power platu snad ho ještě ve Fenixu mají a hlavně je to za rohem tak že rychlovka domu zase k mimču, zkusím chodit 2x v týdnu a pak zase 1x to pak stačilo a hlavně to lezlo do peněz :-). Výhoda je, že je to na celé tělo i fyzičku. A s pohybem kolem mimča a procházkama to bude OK, ať na to příští léto nějak vypadám…
    Já také měla břicho obří a skoro žádnou strii, ale po tom porodu to vzalo za své
    Já akorát přišla z rpocházky, bylo tam pěkné vedro a ted koukám, že sluníčko zalezlo a malý stále spí v kočárku.
    Včelko jsem na tom podobně pálí mě v krku už skoro týden hlavně v noci když se probudím a hlava také nic moc, ale občas zapomínám pít

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,161. až 2,175. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist