Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,416. až 2,430. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883553
    Anonym
    Host

    Misho, tak to už nás doháníte :). My jsme stále na 5,5kg, asi díky tomu, že malá včera vykadila obrovskou nálož. Jinak tě můžu uklidnit, ani Elli dnes nechce pít, jedno prso mi dokonce odmítá, začne sát a pak se vzteká (nevím proč, není prázdné, mlíko z něj stříká) a když ji pak dám k druhému, tak se upokojí ale do 2 min spí u prsa jak dudek. Tohle předvádí asi 5 krmení zpátky. Nicméně mezitím je spokojená, veselá, nepláče, tak se snad nic neděje.

    Kačko, já chodím spát běžně až kolem 22-23h. Malá sice usíná v 8, ale nějak neumím jít spát dřív. Ale včerejší Letopisy Narnie jsem měla problém dokoukat. Do 22.30 jsem žehlila, tak to šlo, ale pak tu poslední hodinku už jsem toužila po posteli. Jen jsem chtěla vědět, jak to dopadne :).

    #883554
    Anonym
    Host

    Tak u nás to vypadá, že se bude za 24 hod dlabat jen 6x dene, protože tím že mu dávám obě prsa a vypije tak 110-150 ml tak dřív jak za 4 hodiny nemá zájem. Jo u nás to také přetrvává s tím odmítání prsou i když to teče, ale my se teď potýkáme s tím, že je prostě přetažený, unavený usíná a stejně se tomu brání a vzteká, přitom je kolikrát poznat že by dlabal. Tak že ted se probudil a stejně je unavený a protivný a já mu chtěla dát najíst prootže si v postýlce dlabal ruce a u prs začal vyvádět tak ho přítel, nosí a uspává, ale pak stačí 20 min a je ok a pije. Zase je nějaké divné období
    Dokonce si umí říct, že chce dlabat, dám ho na odříhnutí a začne se vztekat a dm k prsu a sosá, ale dám k druhému plnému at ho neodradím. Prostě jak bylo období kdy se přisál vždy a třeba si jen cucnul tak ted ani náhodou pouze za předpokladu, že chce dlabat a jíst

    #883555
    Anonym
    Host

    Tak se hlásím po víkendu. Trochu mám knedlík v krku, ale nezhoršuje se to, tak to řeším čajíky. Včera Maxík vytuhl v 20.30h u prsa, ale pak se vzbudil, tak jsem ho na zkoušku dala do postýlky. Začal si tam žvaníkovat a najednou ticho. To je snad poprvé, kdy večer usnul po kojení v postýlce, normálně ho přenášíme po usnutí v náručí. A spinkal až do 7h, tak jsem ráda, že spinká aspoň v noci, protože přes den skoro nezabere.

    #883556
    Anonym
    Host

    Tak ať čajíky zaberou. Mano kolikrát ti vychází krmení za 24 hod, když ti Max takto spinká celou noc. Já včera kojila jen 5x 2x v noci a pak 3x přes dne. Seb si dal od 15:30 do 20:30 pauzu a nechtěl a pak vysosal 175 ml. Tak uvidím jak dnes, no já ho přes den spát musím dávat a snažit se aby spinkal dlouho protože je pak uplakaný, unavený a je to sním k nevydržení

    #883557
    Anonym
    Host

    My měly včera podivný nespavý režim. Hlásila se sice cca po 3 hodinách, ale sosala strašně málo, jak už jsem psala, tak i jedno prso odmítala a u druhého okamžitě vytuhla. Po chvíli se pak probrala a už do dalšího „krmení“ nespinkala, byla spokojená a veselá. Jenže večer v 8h po koupání byla tak unavená, že skoro odmítala jíst. Trochu si sosla a spustila příšerný řev, očka měla jak škvíry. Tak jsem ji dala do postýlky, asi po 30 min usnula a spala až do 1h … to si dala pořádný nášup a pak další v 5, půl 7 a půl 9 … no dohání včerejšek 🙂

    Máni, já už řeším bolavý krk a rýmu od středy. Taky čajíkama, no a v pátek večer jsem měla 1 paralen, už to nešlo vydržet, protože mě pěkně chřipkově bolela hlava.

    #883558
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak to jsi se Máňo vyspala, Martínek mi spí celou noc už 4týdny je zlatý jen 3x se mu podařilo vzbudit v noci jednou ho vzbudily prdíky potom rýmečka a teď o víkendu v sobotu se vzbudil ve 4 asi už hlady a to jsme zrovna jeli ráno k rodině na Znojemsko tak to většinou funguje zákon schválnosti 😀 tak jsem se na cestu míň vyspala :O Cestu skoro 2 hod zvládl na jedničku a na návštěvě byl moc hodný zase se ukázal jako hodné miminko 🙂
    Misho já kojím jak kdy zhruba 5-6xdenně dopoledne častěji ráno se vzbudí napapá a pak znovu chce i po 1,5 někdy to je z noci vyhládlí někdy se mu podaří přes den 3-4hod spát a někdy má svoje půlhodinky když máme špatný den :S

    #883559
    Anonym
    Host

    U nas je boj s usínáním. Chvilku spí sám pak se probidí a usne jen v náruči a vzteká se a mlátí do mě a brečí. Tak že nám začal pěkně vyvádět

    #883560
    Anonym
    Host

    Raduš, tak to máme se spaním našich „M“ stejné. Maxík už také asi měsíc spinká celou noc, někdy 8, jindy 11h. Spát chodí večer různě, ještě minulý týden usínal až v 23h, teď zase najel na usínání kolem 20h. Jen v sobotu byla výjimka, to usnul už po kojení po koupání v 19h a asi proto se vzbudil ve 4h na krmení. Už si ani nepamatuji, kdy jsem ho naposledy v noci krmila. Přes den papá různě, pauzy má 1,5 – 2,5h, takže teď je to tak cca 7-8 krmení (ale hodně krátkých 5-10minut), dřív to bylo 5-6x. Nevím, jestli je to ten růstový spurt 😐
    Včera měl Maxík na váze 5,99 kg, tak jsem zvědavá, zda dnes překonáme 6 kilo a nebo jestli jako obykle na váze zase trochu klesne. Protože měl předevčírem 5,92kg, tak si myslím, že těch 70g za den bylo hodně. Už jsem si na to zvykla, že má vždycky skok 50-80g za den a pak to buď trochu klesne, nebo se to několik dní drží na stejné úrovni. Ale nic si z toho nedělám, protože to zrovna tak může mít spousta jiných dětí, akorát nejsou váženy denně a tak se pozná až týdenní nebo měsíční přírůstek.

    #883561
    Anonym
    Host

    No u nás se to krmení právě z ničeho nic otočilo o 180%, krmím z obou prsou a teď si vzal 160 ml a předpokládám, že dřív jak za 4 hodiny jíst nebude chtít. dokonce to musím dělat tak, že spinká v náruči a když už je spánek slabší tak ho přiložím, protože máme vztekací období a já ho nechce zase nechávat dýl bez jídla jak 4-5 hod tak jedině tohle je způsob jak ho nakrmit. U nás váha také stála a pak najednou hrozný skok ze dne na den

    #883562
    Anonym
    Host

    Tak zase změna 😀 Po krmení v 12.30h Maxík usnul, musela jsem ho vzbudit na krmení, protože jsem potřebovala jít do lékárny, na poštu a do obchodu (manžel už neměl doma ani krajíček chleba) a netroufla jsem si s ním jet bez nakojení, protože by se určitě začal projevovat někde na cestě. Takže dostal v 14.45h a od té doby pokračuje v kočárku v chrnění. A to je venku pěkný nečas, celou cestu pršelo, takže na mě nejdřív chvíli jukal přes pláštěnku a pak to zabalil a usnul. Když jsme se vrátili domů, tak jsem ho ještě nechala v kočárku na terase, pak jsem sundala korbičku a dala ho dovnitř, ale s ním to ani nehlo a spí a spí. Takže beru zpátky ty komentáře o tom, že přes den vůbec nespí 😀 Mě to ale neva, jsem šťastná, když je spokojený on. Chci mu zasahovat do jeho rytmu jen minimálně, takže to buzení na kojení byla fakt vyjimka. Dneska jedl tedy jen 5x, takže to je také změna proti víkendu 🙂

    #883563
    Anonym
    Host

    Tak u nás se dlabalo denska v 1,30 – 5,30 – 9 – 12,40 a 17,20 a ještě jedno do půlnoci zvládneme tak že dneska 6x což je dobré, těch 5 co měl včer mi přišlo už málo. Ale i teď to bylo s brekem, pak usnul a zase jsem ho musela začít kojit v polospánku tak snad to tak nebude nadále.

    #883564
    Anonym
    Host

    Tak to my jsme ted vykoupaly a Elli byla tak unavená, že u krmení začla příšerně řvát. Nebyla k utišení, tak šla opět do pelíšku bez jídla :(. Jen jsem ji položila do postýlky, dala dudlíčka a přitáhla peřinku k bradičce, tak se trochu pomazlila s peřinkou a usnula jako kotě. Tak jsem zvědavá, kdy se probere na krmení. Naposled jedla v 17h. Tak jsem to měla krásně načasované na její oblíbenou 20h, jenže ona mi od 17ti neusnula, takže byla strašně přetažená. Možná je to tím, že není ve svém prostředí. Jsme na týden u mamky a i když je tu přes den spokojená, i v noci spinkala, tak večer včera i dnes nebyl zrovna podle běžného scénáře.

    Jé holky, já bych tak chtěla, aby už spinkala celou noc bez krmení. Sice nemáme v noci s krmením žádné problémy. Nají se a hned spí, ale krmení 2x v noci by se mohlo zredukovat aspon na 1x. No, co nadělám.

    #883565
    Anonym
    Host

    Leni také se mi akorát podařilo uspat. u nás se jedlo o chvilku později než u tebe, tak že počítám, že nejpozději ve 23:30 bude dlabání. Začala jsme uspávat po 7 už na 5 min usnul a pak byl úplně čilý, tak jsme přebalila, dala spací úbor, přestěhovala koš do ložnice a nosila v náruči, musím říct, že ho za chvilku neunesu pěkně mě bolí záda. Přítel je v hospě a na můj mail, kdy Seb několik hodin byl vzteklý, brečel a nechtěl jíst, zda je hospa nutná, že by bodla pomoc, byla odpověď – pokud nechce jíst zkus flašku a myslíž že ti doma k něčemu budu… no to jsme nekomentovala, myslela jsem že když píšu o pomoc že dorazí a ono nic… přece nemůže být před kamarádama za vzorného otce… no tak snad se krmení obejde bez pláče a ted bude spinkat. Poprvé mi Seb začal i plakat v noci u krmení, probudil se a papal ručičky tak jsme ho automaticky přiložila cucnul si a spustil, neměl hlad jen talčil, no za hodinku už ho měl 🙂
    No zítra ale přítel má dovču tak je asi pošlu na procházku a budu odpočívat tedy pokud nám sedne očkování a nebude pláč

    #883566
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    AHoj holky,
    tak mi byly dneska na očkování, druhý rotaviry, dostaly sme slevu, prej distributor dělá do vánoc dobrý skutky tak sme to měli zapolovic, no každá korunka dobrá, a vážily jsme, teď nebudou číst ty kterým děti přibírají méně, za 14dní přibrala 810g, takže vážíme v deseti týdnech 6570g, neměřili sme ale už chápu proč je nám zas všechno malý. Dr. se ptala jestli kojím, jestli nedáváme nějakou UM a nepřecpáváme, ale pak si uvědomila že mě viděla v čekárně kojit. Příští úterý jdeme píchat ouška, no ještě že naproti je velké hřiště, tam počkám s VIky až nám Stázku vrátějí. Rodiče na píchání vyhazují, prej dělají hrozný věci narozdíl od dětí tak na to chtějí mít klid.
    Dneska sem normálně usnula u odpoledních pohádek, měli sme tatínka doma a hlídal VIky když sme byly u dr. tak pracoval z domova a aby ho holky nerušily, tak jsme byly v ložnici a Viky koukala na něco kresleného a já normálně spala a co víc….slintala sem…no úplně tuhá. Pak sem ale nebyla schopná cokoliv dělat.

    #883567
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, no u nás je v poslední době režim nerežim – každá noc jiná, každý den jiný, náš pohodář nějak čím dál víc pláče, no nevím, jestli je to jen nějaké období, nebo se to takto mění k horšímu Předchozí noc spinkal 7+4h, na dnešek to bylo 4+3+2… Tak jsem zvědavá na dnešní noc. Taky bych, Leni, chtěla, aby se mi v noci nebudil, ono to u nás totiž není jen tak, protože musím i přebalovat a umývat zadek, protože Radovan bývá posrajděný – přitom on hrozně ječí, protože má asi v noci oobrovskej hlad a já ho tím přebalováním zdržuju od jídla – no takže se rozeberem a jsme vzteklí oba dva, tak bych si to fakt aji odpustila:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,416. až 2,430. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist