Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,431. až 2,445. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883568
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak mě už malý taky půl hodinky hajá.
    Taky máme někdy podrážděné večery pláče u prsa že je už unavený tak s ním trochu pochodím na rukách a zkouším za chvilku prso většinou se už přisaje a pak u toho usne. Dneska pil stylem že 2x3x potáhla oddělal se koukl na mě a zas se přisál a potáhl zas koukl na mě někdy byl i úsměv no fakt sranda 😀 Dnes jsem 2x budila na krmení na půl 4 jsme měli rodičák a pak na půl 6 plavání zase byl šikovný a půl hodiny zvládl skvěle.
    Tento týden mi má dorazit fusak do autosedačky koupila jsem jen v bazošu použitý hlavně, když budeme chodit z toho plavání aby byl malý pak v teplém.

    #883569
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    No já než to sem natukám tak další dva příspěvky 🙂 ještě řeším u toho starší děti.
    Včelko malá je velká teda :O a to jen kojená máš opravdu dobré mléko 🙂
    Dnes jsem si uklidila a když teď tak na to koukám tak je to tu tak jak to bylo ráno no se na to můžu…. :@
    Nejraději bych šla spát ale nesnáším to pak uklízet ráno tak jdu na to pá a dobrou noc ať nám ty zlatíčka krásně spí 🙂

    #883570
    Anonym
    Host

    Tedy včelko ty kojíš snad smetanu ne, my o cca 100g víc přibíráme za celý měsíc. To já i dkybych na jídlo zbudila tak mám smůlu, předtím se vždy přisál i když si pouze cucnul teď ani náhocou spustí brekot, že prostě NEEE a je vymalováno. Jiank s tím slintáním jsi mě dostala já to totiž mám takto pravidelně že slintím u spaní. Přijde mi zatím, že ten probíhající 3 měsíc jejich života je nejvýživnější 🙂 snad zase bude lépe alespon do doby růstu zoubků

    #883571
    Anonym
    Host

    Teda Včelko, ještě nedávno jsem měla pocit, že vás doháníme a ted koukám, že nám chybí celé kilčo. Elli se začla hodně mrskat, navíc začla zase pravidelněji kadit (dnes opět vydatná dávka), tak přibírá pro změnu nějak pomalu … no holt to „vysportuje“ :).

    Misho, taky nevím, jestli mám Ellu budit na jídlo. Poslední noční krmení v 17h mi přijde tak trochu divný. Jenže ona se ani nehne a spí. Musela být v 8 fakt přetažená, protože prso strašně málokdy odmítne.

    Jinak Kačko, my v noci musíme taky měnit plínu. Sice mi už v noci nesrandila ani nepamatuju, ale ona hodně vydatně čurá. Tuhle jsem dala plínku po koupání v 8h, pak se krmilo ve 2, kdy jsem neměnila a pak úplnou náhodou spinkala až do 7mi. No a slyším, že se mele a mrská hladem. Tak jí vezmu a ona úplně mokrá až na lopatkách, prostěradlo pod ní taky. Poprvé byla úplně pročůraná, plína už to nebrala. Připadala jsem si jak máma macecha, že jí v tom nechám a spím si. Jenže ona ani nezaplakala, že jí to studí. Jo a řvaní v noci, protože zdržuju jídlo přebalováním, tak to taky občas máme :).

    #883572
    Anonym
    Host

    Tak to u nás je zas posrajděná téměř každá plína – ne, že bych Radovánka už nedávala nad umyvadlo, ale on to prostě zvládá všechno – takže opět pleny předepírám. Celkem se těším, až bude vnoci jen čůrat, mám nějaké supersavé plenky prý dobré na noční čůrání, tak jsem zvědavá, jestli by tu noc zmákly – ale zatím to nevyzkouším, když přebalujem…
    Holky, chtěla jsem poprosit, jestli byste sem mohly hodit data narození dětiček? Já su sklerotik, pak přemýšlím o kolik kdo je mladší nebo starší (teda já vím, že je to poměrně jedno, ale tak ráda bych…) Já jen tuším, že Seb je dva dny po nás 7.8., Raduš šla na vyvolání v pondělí před náma, ale už nevím, který den Martínek opravdu vykoukl… Jo, Raduš, kolik platíte za to plavání? Nebo kolik tak stojí ty paní co jdou do bytu?
    Teď se mi naskytl pěkný obrázek – malý se pustil prsa a nahodil takový ten požitkářský výraz, jak dělají pánové v reklamách na pivo nebo kávu, takové to „hmmmm, to má říz…“ 😀

    #883573
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Kačko Marťa je 1.8. 😀
    Cenu plavání ti neřeknu, protože nás plave doma zadarmo sousedka od naproti a vany jsem zatím neplatila a vůbec nevím jakou mi dá cenu ale říkala mi že každý má jiné ceny ve vedlejším městě jsou dražší než u nás v Brodě. Já to plavání mám právě po známosti a většinou tady chodí s miminky na vaničky od ukončeného 3měsíce +víc a od půl roku do bazénu. Takže když jsme přišli před týdnem poprvé na vany tak se dívali na našeho malého, že takové miminko malé tu ještě neměli a že jak je šikovný že je tak malý a zvládá to. Malý trošku na začátku ve vodě má strach a to je doma takový super plaváček a trošku jakoby chtěl plakat ale pak vidí mě a tátu tak se uklidní a je v pohodě:D Tak jsem ráda že jsme začali tak brzo náš prďola zvládl včera celou půlhodinu i když říkala že některé mimi ze začátku vydrží 10 min,ale že i to stačí na zvykání ve velké vodě a v jiném, prostředí. Má hodně rád plavání na bříšku a pod hlavou kruh a jiné opěrky nemá rád a dá to pěkně znát začne se vztekat a mlet sebou :O tak už víme co se mu líbí a co né. 🙂

    #883574
    Anonym
    Host

    Tak já ve 23 hod budila na jídlo, a zase brekot, ale něco málo sjem do něj nacpala. No a pokud jsme si myslela, že nemůže být horší noc než co jsme už jednou zažial tak dnešní to překonala. Budil se každou hodinu a půl v puse ručičky a já tedy každou hodku zkoušela přikládat, pak byl brekot a takto se to opakovalo až do ráno kdy si tedy cucnul a to až v 8 večer. Tak že naše pauza od 23 hod do 8 hod. V 5 ráno jsem musela jít odstříkat, protekla mi jak vložka do podprdy tak podprda a košile no a nebyl zájem ani o flašku. Tak že zoufalá noc, kdy se dítě rozčiluje jen vidělo prs a to jsem je zkoušela furt střídat občas se chytnul ale nic z toho :@ ani nepomáhalo dát ho v polospánku to zabere prostě nic. No a po 9 hodinách bez jídla mu stačilo jen 95 ml a spí. Tak jsem zvědavá co na to doktorka dneska. No za hodinku vyrážíme, jo a abych těch starostí neměla málo tak mám doma ožralu, který chodí od rána navštěvovat WC :@ a to mi chtěl pomáhat

    #883575
    Anonym
    Host

    Jo my jsme 7.8.

    #883576
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho tak to teda byla noc no snad doktorka poradí uvidíš.
    Já mám dnes prsa jak balóny mám mléka pro dvě 😀 ale mylý mi pěkně papa přibírá sice pomaleji když spí celou ale přes den je to dobré jen někdy večer trochu vztekáníčko, ale to je většinou už přetažený a nechce se mu tahat tak někdy dáme obě prsa 😛
    Jo a chlapy to jsou opravdu pomocníci jsou jako děti posledně jsme šly ke tchýni a všichni se vyzuli a šly po schodech nahoru a všechny tašky mě nechali nést tak jim říkám na co já si pořídila velkou rodinu když to nechají na mě Já dnes peru žehlím a nechápu fakt kde to prádlo se pořád bere a to si můj stěžoval že má jen 3 košile s dlouhým rukávem já mu na to řekla že jich má víc jen jsou na dně koše a nechtějí se mi žehlit tak dnes je musím navlhčit a už se donutit :@ jojo proč on musí být pěkně oblečený v košilách není jak ségře ten její si hodí triko a pracovní oblečení a košile ani nezná :^)

    #883577
    Anonym
    Host

    Misho, tak zkus krmit po tmě, třeba nebude malý panikařit až uvidí prso :). Mě se podařilo Ellu ve 23h probudit, tím jak jsem šla spát sama a trochu šramotila. Zřejmě měla hlad a byla nalomená k probuzení. Tak dostala najíst, sosala teda vydatně. Zřejmě ta pauza od 17h odpo už byla moc dlouhá :). Pak vstávala ve 4h a po 7h, takže další průběh noci už standart, jen malinko posunutý.
    Z přítele si nic nedělej, ten můj taky přišel v sobotu ve 4 ráno z hospody. Naštěstí mi to dělá hodně zřídka, tak se to dá přežít. Jediné, co mě naštvalo, že se vůbec neozval. Kdyby aspon napsal SMSku, že přijde tak hodně pozdě. Sice jsem tušila, že do hospody půjde, protože organizovali s klukama soutěž programátorů, tak vždy pak chodí „oslavovat“, ale ten pitomý vzkaz napsat mohl.

    #883578
    Anonym
    Host

    Raduš, v sobotu jsem žehlila dlouho odkládanou hromadu. Sice v tom nebyla ani jedna košila (můj je nosí, jen když jde do divadla a donutím ho k tomu), ale asi 20triček, takže taky děs. No, teda nezávidím ti.

    Kačko, Ella vylezla 13.8., ve 3.05 :). Máme štastné datum, pátek to nebyl, i když celé to v pátek začlo :).

    #883579
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko nám toho obříčka vyprostili z bříška 11/08/11
    nemáte nějakej nápad co obědu nebo k večeři vařit? Já sem nějaká unavená a to Stázky zatím v noci spinká, většinou máme jedno papání kolem páté. Asi to počasí hnusný dělá ze mě mátohu.
    Jo holky chlapi a hospoda to je někdy pěkná patálie. Manža chodí jednou za měsíc ale občas se mu taky poštěstí přijít v dezolátním stavu. Někdy z jara šel do hospody a přišel docela návátej, padnul do postele a hned chrápal, což o to s tím se počítá ale že druhej den přijde v 11 dopo domů s tím že je mu děsně špatně a pak až do večera zvrací, takže sem se o ten záchod téměř prali, protože to bylo blbě ještě i mě (klasické ranní – celodenní nevolnosti) a musela sem se starat o něj, Viky a sebe to už bylo dost, v duchu sem mu to přála 😛

    #883580
    Anonym
    Host

    Tak u nás dnešní noc ušla – kojení 19:30, 0:45, 5:30… A dokonce jsme se nevztekali kvůli řevu, protože ještě než stačil natáhnout, tak jsem mu vrazila do pusy dudlík – když už řve, tak dudlík nepomáhá, takže tohle byla buď náhoda, nebo nový fígl:)
    K obědu budu dělat václavkovej guláš – je celkem sranda, že jsme na václavky narazili měsíc po Václavovi:P
    Já jsem s hospodou v klidu, manžel není žádný velký pivař, dá si jedno dvě na chuť a jde dom:) Spíš je schopnej se (vyjímečně) picnout, když se třeba k vínku připlete nějakej panáček – ale takto popíjí s kamarády u nás doma nebo u někoho z nich a obvykle jsem u toho, takže o všem vím:)
    Takže si píšu:
    Raduš – Martínek – 1.8.
    Já – Radovan – 5.8.
    Misha – Seb – 7.8.
    Vcelka – Stázka – 11.8.
    Lenka – Ella – 13.8.
    Kdo dál? 🙂

    #883581
    Anonym
    Host

    Markéta myslím 16.8., Mána s Maxíkem kolem 25.7., Radunku s Ajou vůbec netuším

    Kačko, to s dudlíkem mi občas taky pomáhá. My to máme v noci taky vtipný. Nakrmím, zvednu na odkrknutí, no a místo aby odkrkla, tak se schoulí na moje prsa a totálně usne. Je mi jí vždycky líto dávat do postýlky, protože jí to vždycky probudí. Pak používám ten dudlík a spí do minuty.
    Přítel teda domů ještě opilý nedorazil. On pivo vůbec nepije. Má rád víno, jenže je zmlsaný a víno v hospodě mu nejede, takže když jdou s klukama do hospy, tak pije kofolu :). Jednou jedinkrát přišel domů „veselý“. To dělali s kamarádem ochutnávku vín a ve dvou vypili 3 lahve za poměrně krátkou dobu :).

    Jo, Kačko, Misho … bunda vítězná .. včera jsem ji koupila tady ve Vlašimi, jsem fakt nadšená :). Nebyla tak levná jako na netu, ale zase k ní bylo termotriko zdarma
    http://www.husky-obchod.cz/damske-obleceni-husky/damske-softshellove-bundy/softshell-bunda-husky-amber-cerna-velikost-l

    #883582
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No s houbovým gulášem si mě moc nepotěšila, já houby nemusím :S K obědu sem nám udělala těstovinovej salát, Viky miluje kolínka, hlavně suchá, takže sem jí trochu potěšila. Dneska jdeme ke kadeřnici, máme to jako rodinný výlet. Stříhá nás, teď už, naše kámoška u sebe doma, takže máme postaráno i o Viky, protože mám 4letou holku a spolu se vyřádějí dosyta a my můžeme v klidu klábosit. Minule sem se nechala hodně zkrátit a líbí se mi to tak v tom budu pokračovat, za poslední půlrok jsem shodila asi 30cm délky vlasů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,431. až 2,445. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist