Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,611. až 2,625. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883748
    Anonym
    Host

    Jéé, 11h bez jídla, tak o tom se mi fakt může jen zdát. U nás se to obrací, ale k horšímu. Dneska to jelo od koupání do rána po 2h a to jsem čekala na pláč. Kdybych nečekala, tak krmím snad po hodině. Hodinu od krmení se v postýlce vždycky ozvalo mlaskání a když jsem na ní koukla, tak měla v pusině nacpané obě ruce a olizovala je jak šílená. Zkusila jsem dudlu, většinou nezabral, tak jsem ještě zkusila usnout a vydržela vždy ještě hodinu. Prsa mám jak hadr a místo hlavy kovadlinu :(. U nás se kadí tak jednou za 3 dny. Odhaduju, že dnes to přijde, od rána se pěkně kroutí. Bývá to pořádná nálož a vždycky jí pěkně splaskne bříško :).
    Netušila jsem, že bude holčička na tu životosprávu dbát už takhle malinká …. jak se říká .. jíst často a po malých porcích 🙂

    #883749
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, vy jste se tedy rozepsali, já včera odpadla v půl 9, udělalo se mi nějak blevno tak jsme Seba nechala tatkovi a řekla at mi ho donese uspaného at se o nej nemusím starat, tak ukol splnil ale Sebe se v 10 probudil na jídlo a pak přesně po 4 hodinách.Tak mi včera přesně ve 3 měsících dle domácí váhy 5.885g a délku fakt neodhadnu ale myslím, že by to mohlo být tak 59-61. Tak že od 7.10. do 7.11 přibral 850g <:o) . \no v pátek máme převážení tak uvidíme, ale doktorky váha ukazuje maximálně o 20g jinak.
    Leni tak jsme otestovala plínku, měl jí přesně 12,5 hodiny v plínce něco kolem 300 ml a neproteklo to. Prostě jsme v těch 10 neměla sílu ho přebalit a navíc po koju usnul.
    Jinak pasení koníků už celkem jde pěkně zvedá hrudníček, náznak lezení se nekoná u nás ani nekope u toho nožkama jako dřív ale když je na zádíčkách a má se o co zapřít nohama tak se pěkně odsouvá a dokonce se tak mrská v posteli že se mi už pěkně odkutálí.
    Holky mě večer dorazí tchýně ach jo :@

    #883750
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Máňo o příkrmech nic neříkala s váhou byla spokojená. JÁ si myslím že je to v pořádku na začátku i ty starší děti víc přibrali a pak už méně.
    Segře malý( teď má 9měs) s váhou stál tak ho začala budit v noci na kojení tak si ho pokazila a teď se ji v noci pořád 2x budí. Škoda protože už jí spaval celou noc měla totiž nějaké střevní problémy a málo mléka no já ji říkala o těch tabletkách k podpoře mléka ale to už bylo pozdě.

    Mě dnes malý nechce vůbec spát už to zkouším po třetí a od půl sedmé ještě nespíme :S Mě má zitra přijet po obědě mamka už jsme se dlouho neviděli tak se celkem těším 🙂

    #883751
    Anonym
    Host

    Holky půl kila za měsíc mi přijde dobrý, na to jak vám krásně spinkaj.
    My měly naposled při vážení necelých půl kila za 3 týdny a to jí byly 2 měsíce. Ted odhaduju, že přibrala totéž, ale my v noci hodně jíme a málo kadíme.

    Misho, dneska byla plínka skoro suchá .. v noci i ráno. Tak tomu nerozumím.
    Jé, já „tchýni“ ani neznám :). Ale na moji mamču se vždycky hodně těším.

    #883752
    Anonym
    Host

    Leni tak uvidíš, třeba to opravdu bylo jen špatně utažené. Tak koukám na ty vaše přírustky a Síba tím tedy pěkně zahýval stou váhou. Právě se mi nevědomky přetočil na záda, ale omylem. Když je dlouho na bříšku tak se opírá pak poouze o pravou ručku, předloktí tu druhou nezapojuje a jak se naklonil tak šup a bylo to. No zkusila jsem mu zapřít nožky a také se mi začal na bříšku odrážet a jakoby plazit, v těch nohou mají pěknou sílu. Tak nám to od včerejška od 22hod vychází zatím přesně po 4 hod krmení tak jsem zvědavá zda to tak bude pokračovat a dá dlabanec ve 2

    #883753
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, člověk tu nějaký den není a dočíst vás teda dá práci:D Aspoň že mi prcek konečně na chvíli usnul a nemusím tu nic dělat, protože odpoledne nepřijde manžel a nebude se mě ptát, co jsem dělala – konečně jsem našla pozitivum na tom, že odjel na 12dní na dovču do teplých krajin:)
    My jdem k panu doktorovi zítra, ale co jsem Radovana vážila někdy o víkendu, tak už nám to ukázalo 7100g:P O víkendu jsem ho přebalovala v hospůdce na stole (až teď si uvědomuju, jak málokde mají přebalováky) a nějaká paní se na něj nemohla vynadívat, jak prý je krásně tlusťoučkej – jsem si říkala, aby to nebyla ježibaba z perníkové chaloupky:D
    Závidím, že vaše mimča kakají míň, my máme pokajděnou každou plenku, pokud to teda nechytíme do umyvadla. Taky to malej má strašlivě vodnatý, nekadí, ale šplíchá, no člověk by řekl, že má fakt průjem, s kterým by se mělo něco dělat, ale už vidím doktora, že řekne, že když tak krásně přibývá, tak není třeba to řešit – no asi je to pravda, kdyby byl problém, tak nebude vypadat jak vypadá a bude nespokojenej, ne?
    Holky, chci se zeptat, co plánujete pořídit v těch slevách z Maminky – je to strašně nepřehledný, ty názvy webů kolikrát neřeknou, co mají, těch kuponků je spousta, a ani moc nemám nápady, tak bych se moc ráda inspirovala 🙂 Dík

    #883754
    Anonym
    Host

    Tedy kačko 7 kg to už je tedy moooc krásné :-). My také většinou máme stoličku v každé plínce ale posledních 14 dní se to ustálilo na cca 2 dene, ale už se nám 2x stalo, že 24 hod nebyla.
    Jinak kupovnky v MAMINCE – no já asi týden předtím udělala objednávky tak že jsem dost prodělala. No pokud mohu doporučit tak u nás se pořizovalo (teď výčet bez slev) – větší autosedačka nástupce vajíčka, hopsadlo mezi dveře, plastové brindáčky, kousátka na zoubky na prořezávání až to přijde na první fázi a na další a netekoucí hrnečky z kolekce expolera do tommy tippee (i ty kousátka a brindáčky.
    A teď kuponek, využila jsme do babyparku na 15% slevu a objednala slunečník a držátko na léto ke sportáku, protiskluzovou podložku do vany, nějaký hračky do vany, pak od lamaze červíka a ještě jedno noční světlo od sassy co už doma máme a ušetřili jsem skoro 500 kč. Jiné jsem nevyužila protože mě už nenanpádá co je potřeba. Doporučuji však kouknout na ceny, koukala jsme na ty slevy do toho ofiko krámu na hračky od lamaze apod. a s tou slevou se dají jinde sehnat skoro o polovinu levněji.

    #883755
    Anonym
    Host

    jo a ještě dudlíky 3-6 měsíců 🙂 a k tomu clip máme jen jeden tak kdybych ho někde vytratila. Já pořizuji i dost dopředu když je to výhodné nebo slevy doma se to neztratí

    #883756
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Čau holky,
    tak jsme byly včera s holkama u dr. Viky už je na tom líp ale Stázka se rozjela. Má antibiotický kapky do nosu, protože už odsáváme zelenou rýmu. Přibrala málo, protože díky rýmě zvrací víc než normálně.Má kašel, tak máme kapky na kašel, v pátek ráno s ní na kontrolu. Dělala jí dr i CRP, zatím není moc vysoké, tak ATB nenasadila, ale v pátek to zopakuje, stejně tak se dovíme výsledky výtěru z nosu. A aby toho nebylo málo, já se ráno probudila, téměř nemluvím a v krku mám zas čep jak kráva a skoro nepolykám, prostě krása. Si to tady předáváme jak na běžícím pásu.

    #883757
    Anonym
    Host

    Včelko, tak to si to užíváte :(. Tak at je to do pátku pryč, at jste bez ATB.

    Kačko, ona ta málo častá stolice taky není žádná výhra. Když mi malá 4 dny nejde, z toho poslední 2 dny vidíš, že se snaží tlačit, ale nejde to, tak je ti jí až líto. Dřív to bylo fajn, nekadila, ale bříško nebolelo, protože všechno strávila. Ale to už ted nemáme. Elli kadila naposled v sobotu a bříško má pěkně tuhé, prostě té stolice ve střevech už má hromadu. Tak se jí snažím pomoct, ale zatím se nepodařilo, tak snad dneska. Jé, to bude zase nálož.

    Ale hurá, u nás dnes pouze 2 krmení, o půlnoci a ve 3 a pak až ráno v půl 9. Od 3h jsem jí 2x, když se začla mlít, utišila dudlou a přikrývkou, kterou jí dám až k tvářičce, ona se zamudlala a zase usnula. <:o) . Možná, kdybych to zkusila v ty 3, tak to taky zafungovalo.

    Jo, ty kupony jsou fakt nepřehledné a navíc jsem taky na internetu našla některé věci levnější než s kuponem :). Chtěla bych takové to kobercové puzzle, tak ho někde zkusím najít výhodné s kuponem. Navíc neumím kupovat dopředu, vždycky až chvilku předtím než je to potřeba. Na tohle nejsem ta správná mamina. Navíc jsem ted v metru dostala sešit kuponů do galerie Harfa, která slaví 1. narozeniny, takže mi kupony lezou až nad hlavu. Mám závazek dnes studovat kupony, vystřihat si ty, co mě zajímají a pak hledat na netu :).

    #883758
    Anonym
    Host

    Včelko tk ať sjem brzo fit všichni.
    Tak u nás po dlouhé doě krmení OK, přesně o půlnoci se probudil a pak v 5 ráno, ale to si usmyslel, že se už spinkat nebude, tak jsme šli za tatkou do obýváku, který od 3 od rána čučel na světové finále v pokru tak jsme koukali všichni, ted to skončilo a Seb mezi tím spal 20 min pak usnul až v 8 a v půl devátý na jídlo a ted mi usíná. Podařilo se mi ho o půlnoci nakojit z obou prsou tak vydržel dlouho, protože v 5 to žádná sláva nebyla a ted také ne.
    Jinak mě ty kuponky přijdou OK, včeraj sme koukala ještě na ty slevy na http://www.kojenecke-obleceni.eu a mají tam dobré ceny na body a dupačky tak uvidím.
    Leni jaké kuponky do Harfy, něco zajímavého?

    #883759
    Anonym
    Host

    Misho, je to sešit kuponů ted na víkend 11-13.11, Harfa slaví narozeniny. V podstatě každý obchod si tam dal kupon na cca 10-20%. Některé obchody přímo na určité výrobky, některé na jakékoliv zboží, co zrovna není v akci… rozdávali to v metru na českomoravské. Viděla jsem s tím lidi už v týdnu, tak tentokrát jsem si to vzala. Jinak si letáky neberu.
    Já asi využiju HMko, učitě nákup v Interspaaru, možná HMhračky. A chtěla bych pro mamku v knihkupectví k vánocům takovou tu velikou encyklopedii Věda, bude určitě drahá. Oni mají slevy 5-70%, tak jsem zvědavá, kolik by byla sleva na tu encyklopedii :). Akorát nevím, jestli se mi tam bude chtít, určitě to zase bude akce, kdy celý obchodák bude plný lidí. Možná nějak hned po ránu ….

    #883760
    Anonym
    Host

    už jsem na to koukla na jejich stránkách, tam se kuponky dají stáhnout. No jedině v pátek to tam bude asi nejmín lidi, ale já dopolčo musí na úřad nechat změnit ten trvalý pobyt a hlavně zažádat o novou obcanku dá se žádat jen do konce listopadu, pak se bude vydávat ta nová,kde nebudou žádné udaje jen jméno a datum narození a Seba mi tam nezapíšou tak at szihnu starý model obcanky a odpolčo máme ty očkování, možná tam vyběhnu sama, taky mě napadlo jen HM a CA a možná etam na něco pěkného na spaní

    #883761
    Anonym
    Host

    Misho, tak nakonec jsem koupila překrásné dupajdy v dětském ráji :). Musím je vyprat a strašně se těším, až je oblékneme. My totiž bojujeme, že naše 62ky nám začínají být krátké a omezují malou v pohybu na bříšku 🙁 a zásoba dupaček od sousedů je naopak zase hodně velká (bud jsou to 74ky nebo 68, ale nějaké veliké).Tak jsem vzala dupajdy, co Eli sedí a šla nakupovat do krámu, poměřovala jsem, až jsem našla něco mezi … přijde mi to jako trochu menší 68ka.

    #883762
    Anonym
    Host

    Tak to je super, že máte vybráno. My ted vykoupali a síba má pěkně faldíkaté nožky :-), ale teď přibíral tak očekávám, že zase povyroste. jinak jsem měli zase přes dne 4,5 hodinovou pauzu, tu ted máme každý den, ale pak hezky pije. Pokud ještě přibere tak jako teď tak bychom příští týden mohli dosáhnout 6 kg

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,611. až 2,625. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist