Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,641. až 2,655. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883778
    Anonym
    Host

    ahojda holky,
    po delší době se hlásím…
    Včelko, nemohla to chytnout od Viky?To když je víc dětí v rodině tak si to předávají, že?Ať jste brzy holky zdravý!S tou hlavičkou se netrap, když jí teď není dobře tak se jí to určo nechce cvičit, myslím, že ani není moc dětí které by to bavilo, naše Ája se u toho taky rozčiluje a tak před těma 14dny ji taky moc nedržela a teď už drží fajnově…a máš vidět,když nemá náladu!
    jéjé už musím, malá voláááá tak příště

    #883779
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    hlásím se po velmi dlouhé době…řešila jsem totiž zdravotní problémy. Stalo se mi totiž v těhu, cca od 7. měsíce těhu, že jsem začala tahat za sebou levou nohu…jako by mi nepatřila, jakoby částěčně byla ochrnutá. Říkala jsem to v poradně i v porodnici a všude mi bylo řečeno, že mám jen někde u míchy skřípnutý nerv tím jak miminko roste a že po šestinedělí až se tělo vrátí do původního stavu, by se to mělo zase samo zpravit a když ne, mám to začít řešit. Začala jsem tedy.
    Šla jsem ale rovnou na neurologii…tam mi MUDr. řekla, že má podezření na roztroušenou sklerózu…no hrůza, lekla jsem se, ale ona, že prý to maminky po porodu mají, tak mě poslala na vyšetření míchy (magnetická rezonance) – tam nic nenašli a o týden později 10.10. ještě pro jistotu ma vyšetření mozku. A ejhle…našli mi nádor 5x5cm a 2cm tlustý, který mi tlačil v pravé části mozku na centum pohybu…proto ta noha.

    Ale MUDr. už mě nechtěla pustit ani domů, že prý je nádor tak velký, že bych mohla dostat kdykoli epileptický záchvat a proto mě domů k malému miminku nepustí, aby se nestalo ještě něco horšího. Takže ze dne na den musel zůstat přítel doma a hlídal.
    Já jsem byla 12.10. převezena na operaci do nemocnice Na Homolce a 14.10. jsem šla na operaci. Dnes je to přesně 4týdny od operace, cítím se skvěle a zase normálně chodím…ale byl to děs běs a šok úplně pro všechny.

    A svému mužíčkovi musím sklonit poklonu, protože se o malého staral 14 dní úplně sám, žádná babička nepomohla, ani jednou nevolal, že si s něčm neví rady nebo něco nemůže najít, do nemocnice za mnou jezdili s Danečkem denně (mimo operace a násl. dne) a dokonce mi upekl a dovezl štrůdl a podruhé mé oblíbené palačinky 🙂 . A doma bylo čisto a uklizeno, dokonce i vyžehleno 🙂 .
    Nevyměnila bych ho za nic na světě.
    A včera mi konečně potvrdili, že nádor není zhoubný, tak snad máme nejhorší za sebou 🙂 .

    Jinak jsem si všimla, že řešíte nachlazení a podobné záležitosti. Zrovna dneska jsem byla s malým u naší MUDr., protože má suchý kašel, tak prý se jedná jen o nachlazení, ale stejně nás pozvala hned v úterý na kontrolu. Zrovna v pondělí jsme měli mít 3.měsíční poradnu a doočkování rotavirů, tak nám to o týden posunula 🙂 .
    Tak všem přeju, aby vaše zlatíčka byla co nejdříve fit 🙂 .

    #883780
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Teda Markéto, takový hrůzy když jsi máma od mimča.Hlavně že už se cítíš dobře a máte to za sebou. Je skvělé že máš muže co se umí postarat to leckterej neumí!!! U těhu s Viky sem taky měla děsný bolesti v pravé kyčli a nemohla sem několikrát ani chodit a řekli mi to stejné jako tobě, naštěstí mě to porodem vážně skončilo.
    My bojujeme s těmi antibiotiky, dostala jsem stříkačku na podávání, že lžičkou bychom to nemusely zvládnout a i tou stříkačkou to nejde, jazýčkem to vyplivne hned ven, tak musím ještě mít po ruce lžičkou a tou jí to tam vracet zpět. Doma jsem jak v lékárně, kapky do nosu pro Viky, kapky do nosu pro Stázku, kapky na kašel pro jednu druhé pro druhou, nezapomenout dát ty ATB do lednice. Nezapomenout dát sobě ATB, vysavač stále připraven k odsávání. Ještě že je pátek a o víkendu je s náma tatínek
    Jo a Raduš popřej tomu tvému smíškovi k prvnímu svátku 🙂
    Budete některá dělat svatomartinskou husu? Já zítra, dneska bych to nezvládla, původně měli přijít kamarádi na narozky ale to jsem odpískala díky našemu zdr.stavu a tak si to oslavím aspoň husou, pokud budu moct už lépe polykat

    #883781
    Anonym
    Host

    Teda Markét, z toho jde skoro hrůza, co se může takhle blbě přihodit. Hlavně, že to dobře dopadlo a že máš tak skvělého partnera. Člověk si něco takového neumí představit, dokud to nepřijde. V 6. měsíci kvůli skříplým nervům skoro nemohla chodit, ale takovýhle scénář bych fakt nečekala. Občas si připadám jak blázen, když si představím, kdyby se mi něco stalo a malá tu zůstala beze mě.

    Husu dělat ted nebudeme, ale časem se chystám upéct husokachnu … přítel o ní básní. Ale dnes poprvé vyrábím španělské ptáčky. Jsem na té mateřské úplně zblbla. Jak mě nebaví vařit pořád to samé, tak se pouštím do toho, co má přítel rád, ale nikdy jsem to nedělala :). Už jsou v hrnci, tak jsem zvědavá, jak to dopadne 🙂

    #883782
    Anonym
    Host

    Markét to jsou ted správy, no jsem ráda, že to vše dobře dopadlo a sji v pořádku a přítel tedy super, opravdu málokterý chlap by tohle zvládnul.
    Včelko ta brzké uzdravení. My před chvilkou přijeli z kontorli kyčlí a dalších dvou očkování tak očekávám zase nástup teplot apod. Jinak přeměření a převážení se nekonala prý až u 4 měsíční prohlídky. Ale pani doktorka na něj koukla apoznala, že hezky přibral tak jsme jí říkala, že jsem se vcelku rozkojili a docela nám to jde. Jen by mě zajímalo jak jsme velký…doma nám to nejde změřit. Jinak u nás opět v noci 5 hod interval už potřetí zasebou jupííí

    #883783
    Anonym
    Host

    Teda Markét, to jsou dardy :S Hlavně že jsi v pořádku. A manžel je fakt úžasný. Myslím, že můj manžel by to také zvládl, o Maxíka se dokáže postarat na výbornou. Držím palce, ať už je vše jen dobré.
    Hned jsem si vzpomněla na svojí spolužačku z dálkové VŠ, naposledy jsem jí viděla na podzim 2008 než jsem předčasně skončila kvůli plánování odjezdu do Francie. Ona pak po novém roce porodila a na podzim byla po smrti 🙁 Po porodu byla unavená, tak to začala řešit, zjistili jí akutní leukémii a ani transplantace kostní dřeně jí nezachránila. To jí bylo 30 let a zůstala po ní malinká Anička. A bráchova spolužačka ze střední to samé, do roka po porodu umřela na rakovinu, jí bylo cca 33 let. To byly moje noční můry, že by se to mohlo stát mě a Maxínek by tu zůstal bez maminky, kterou by znal jen z fotek.
    Jo a Maxík na dnešek vstával z hlasitými projevy ve 4 ráno a pak v 6h. Takže jsem si to po dlouhé době také užila.

    #883784
    Anonym
    Host

    Market, tak snad už to bude vše v pořádku a vítám tě tady,…je to ale hrozný, co a jak se může takhle vyvrbit…a napadlo mě, bolela Tě i hlava? Doufám, že neva, že se na to ptám…A taky veliká poklona pro Tvého muže! A jakpak je Daneček veliký?
    A ještě jak psala Včelka,…čím to je, že by po porodu byly ty maminy tak oslabené a pak když je něco „napadne“ tak je s tím nemůže oslabený organismus vyrovnat, anebo je to jen hrozná náhoda?Úplně mě zase zatrnulo,má kamarádka onemocněla také akutní leukémií, naštěstí do roka sehnali dárce a nyní je „v pořádku“, ale bylo strašný ji tak vidět, jezdila jsem za ní do Hradce a prožívala to s ní…nepřála bych to nikomu. Pořád jsem se ptala „proč“ taková perfektní holka, ale nešlo na to odpovědět….

    Leni, přítel říkal, že by si dal zítra ptáčky – ale nechce se mi do toho, říkal,že je k tomu i nějaká omáčka?Já je taky nedělala, tak jsem ho přesvědčila, ukuchtíme panenku a grilovanou zeleninu zkusíme:) Jak to dopadlo u Tebe?Mlaskáte si?
    jejda tak snad budeme mít už jen lepčí témata…
    Andrejka se mi pokakala a měla to až na malíčku u nohy, no tak co, že?:P
    Chtěla jsem se Vás zeptat, jíte hodně sladké?Já mám strašné hutě a každý den si dávám něco sladkého, mamka mi říkala, že to tak nemám přehánět, že aby neměla prý cukrovku!!:O ??Mějte krásný páteční večer….

    #883785
    Anonym
    Host

    Radunko, vypadá, že se povedlo. Strašně pěkně to voní a chutná. Přítel ještě není doma, tak hlavní ochutnávač bude on, ale myslím, že bude spokojený. Nějak jsem se rozjela, málem se mi to nevešlo do hrnce. Je to docela časově náročné, asi 30min příprava (naplnění, zamotání), tak 10min dávání do hnce (zatáhnutí masa na pánvi + cibulka pod maso) a pak se to dělá skoro 2-3h, prostě dokud nezměkne maso. Omajda se vyrobí zároveň…. podlíváním vývarem, poprašováním moukou a potíráním masa hořčicí. Teda takhle to dělá moje mamča 🙂 Jestli chcete, tak přijedte, mám toho tady plný hrnec 🙂

    O sladkém mi nemluv. Není den, abych neměla něco sladkého a pokud možno v dostatečném množství (přítel mi chodí pro sladké merunkové kapsy z listového těsta). Pokud nemám, tak pořád chodím po bytě a koukám, co bych smlsla. To pak jdu uvařit ovocný čaj, kakao … prostě něco sladkého. Jo a moje mamka mi sladké přistrkuje .. prý jsem moc hubená .. mám mín než před těhu a jí se to nelíbí, že prý mě to děcko sežere.

    #883786
    Anonym
    Host

    Jéé Leni španělské ptáčky ty já zbožnuji, ale u nás je dělá pouze babi tak když se kní jede na oběd tak mi je dělá ale jak už je sarší tak to tak nejde tak asi za chvilku budu bez nich, pořád říkám, že určitá jídla jsou nejlepší od babiček nebo maminek.
    Jinak s tím sladkým, já konzumuji také každý den něco a ne jen v malém množství, prostě cítím, že o tělo potřebuje, dokud kojím tak to neřeším pak budu muset přestat abych nebyla jak koule. Tak u nás se pořád spí a spí, vždy se probudí chvilku zapláče a zase usne tak jsme na to zvědavá jak to bude dále…

    #883787
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Markéto tak to je síla co se ti přihodilo tak už máš to nejhorší za sebou a jen, že to tak dobře dopadlo 🙂 a přeji ti už jen samé štěstí a velký kopec zdraví. A manžel je fak úžasný že se tak báječně a sám postaral o malého.
    Holky dík moc za přání Martínkovi dneska jsem nafotila pár pěkných foteček tak pak přidám.

    Měla jsem tu spolužačky z učňáku přišli se kouknout na malého.
    …jen ráno jsem zažila šok. Ani se mi to tu nechce psát malý je jak kapr jak sebou šije a dnes se mě málem vysmelk z ruky začal se totiž vztekat a já si v druhé ruce jedla chleba a málem spadnul no já ho zachytla, ale tak jsem se lekla a pak děsně třepala… já jsem, ale děsná matka a třetí dítě. :@ a to moje zlatíčko mě málem spadlo se fakt tak stydím :$ Holky tak držte pevně své zlatička jsou opravdu mrštní.

    #883788
    r Raduš
    Registrovaný uživatel
    #883789
    Anonym
    Host

    Raduš moc hezké fotky, Martínek je pěkně vysmáté mimčo. No já se také přiznám, také se mi málem stalo, že se mi Seb vymrštil, už to není malé nehybné mimčo do jedné ruky

    #883790
    Anonym
    Host

    Raduš, jak ty fotky děláš? Jsou krásné 🙂 Elli je sice taky pěkně rozemátá, ale jak vezmu foták, tak začne zvědavě koukat a úsměv nikde. Pokud se mi podaří vyfotit úsměv, tak jen proto, že na ní někdo další dělá opičky. Je to pěkná potvůrka 🙂
    My máme blbý, že máme orientaci bytu SV. V tomhle období, jak je málo světla, tak se strašně špatně fotí. Jedině s bleskem a to ztrácí to přirozené kouzlo, ty fotky jsou pak divně barevné, plné stínů. A bez blesku jsou rozmazané, zvlášt ted jak se pořád hýbe. 🙁

    #883791
    Anonym
    Host

    Raduš, ty fotečky děláš v tom programu, jak jsi sem dávala ten odkaz?: odkaz:http://www.loonapix.com/cz/framer/cat35-Kids/ Anebo i v jiných?Máš ještě nějaký tip?Já koukala, že jsou i programy na stažení na „ulož to“, ale jsou bezpečný?
    Martínek je hezounkej! Jinak mě min. týden zavrávorala Ája a bylo ´berany berany duc a hroznej řev:( M?áš pravdu stávaí se živějšíma…
    Misho, jak papáte a očkování v poho?
    Jééé Leni, to jsme na tom stejně s tím focením Ája to dělá taky tak. Včera jsem ji dělala fotečky, dala jsem ji mašli, kterou jsem sama vyrobila a naaranžovala ji do košíku,byla nahulatá, docela se nám to povedlo, měla i dobrou náladu, dělala jsem i nějaké černobílé. Chtěla jsem i ji vyfotit, když hajá, ale to nevím, jak udělat…Zítra chci pokračovat. Udělala jsem ji i album formou té fotoknížky,vypadá docela pěkně, od Happy fota.
    Min. neděli jsme se s Andrejkou koupali a taťka fotil, bylo to hrozně fajn, tak jsem si říkala, že z toho udělám rituál asi nedělní:)
    Táák jsem se Vám se vším pochlubila:o)
    Jsem ráda, že to máte se sladkostmi podobně, akorát nevím, jestli jste schopné jak já za den sežrat celou :O hmmm ach jo,ale já si nemůžu pomoct, plostěěě:S
    Mějte pěkný večíír

    #883792
    Anonym
    Host

    Radunko, myslíš celou čokoládu? Naprosto bez problémů :). Ale se současnou svojí váhou a kojením si rozhodně nedělám problémy se sladkostmi. Neřeš to, aspon má malá dobré mléko.

    My jsme ještě společně nekoupali. Ale dojde na to. Když jste to tu zminovaly, tak jsme měly píchnuté náušničky, takže se nesměla moc namáčet .. teda ouška, což nevím, jestli bych ve vaně zvládla a ted, když jsou ouška zahojená, tak tatínek není už 4. večer doma. A sama se napoprvé bojím.
    U nás dnes focení nic moc. Ráno, kdy tu bylo dobré světlo, tak princezna neměla náladu a navíc půl dopoledne prospinkala. Tak třeba zítra.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,641. až 2,655. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist