Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,656. až 2,670. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883793
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, u nás očkování naštěstí OK, včera žádná reakce a v noci trochu teplotka ale nepřelezla 38 st. a po chvilce to začalo klesat, a dnes je akorát více unavený. Jinak dlabání nám v celku jde, nebo tedy já už hodně věcí neřeším, teď nám to už nějakou dobu vychází na 6 kojení den 2x v noci (mezi půlnocí a 7 ráno) a pak 4x přes den, nejčastěji po 4 hod., ted jsem mu ale vyměnila dudlíka za prso už po 3 hod v polospánku a napil se malinko tak snad vydrží přes půlnoc. Jinak ale pořád kojím z obou prsou, jak neumí pořádně tahat tak bych ho asi z jednoho pořádně nenakojila, navíc dnes mám pocit, že zase nic moc neteče tak ho přehazuji od jednoho k druhému a mačkám a mačkám, ale stejně nic moc, je to zvláští jak 2dny dokážu vyždímat 160 ml a dnes pijeme tak 120 a to mám pocit, že jsem tam vymáčkli poslední kapku. Tak jsme dnes vypila dva koju čaje a lupla si homeopatika, tak uvidíme jak to bude dále, Já sjem myslela, že teď už je to tak zajetě že se množství nemůže změnit, ale asi jo.
    Jinak u nás bylo koupání ve velké vaně jen jednou a zítra musíme pořádně umýt hlavičku, udělali se nám ve vláskách žluté flíčky suchá kůže prý je to normální tak to mám potřít olejem a tak za 2 hod pořádně umýt šamponem a vyčesat ta místa, máme jen dva malé flíčky, prá pak v tech místech hodně padají vlasy. Jediné s čím ted zápasíme je usínání, pořád mu to samotnému nejde usne po dlouhé době a zachvilku se probudí a samo není vyspinkaný a zase se stím pere, vůbec nechápeme co se stalo, že se to tak změnilo kolikrát už je tak přetažený, že ho musím vzít do náruče a člověk než ho zvedne a přitiskne k sobě tak je tuhý, jako by chtěl spát u někoho namáčknutý a ne sám a přitom v noci je to OK

    #883794
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Radunko já fotky upravuji většinou v programu PhotoFiltre mám starší verzi u nejnovější verze se mi nelíbí vkládání textu do fotek :S . Z ulož to stahuje manžel a bez problémů tak se neboj myslím jsou i dobré programy na http://www.slunecnice.cz. Ten Lonapix je super pro každého a nemusíš se nic učit je to bez práce jen vložíš fotku… v tom PhotoFiltru to dá už trochu práce a učení a hledání obrázků a pozadí na internetu.

    #883795
    Anonym
    Host

    ahoj holky,
    u nás je tak fuj mlha, ted už je to lepší, ale ráno nebylo vidět skoro na krok. Přidávám článek je tam info o rodičovské jak často může dítko ve dvou letech do školky apod. http://www.novinky.cz/domaci/250364-reforma-zasadne-zmeni-cely-system-socialnich-davek.html

    #883796
    Anonym
    Host

    Misho, já teda nevím, kdy vy máte ráno :), ale já až ted. To trojité krmení v noci už začíná být unavující, takže vstávm běžně v 10h :(.
    A nepřesvědčím malou, že by mohla aspoň jednu dávku vynechat, fakt už nevím jak. Nezabírá ani čajík ani dudlík. Přitom pořádně se nají v 1h a ve 4 + 6h jsou to ted taková cucnutí. Sice se na začátku divoce přisaje, ale pak párkrát zatáhne a usne. Jakoby měla žížu. Vypadá to, že na hlad by jí to mohlo stačit v tu 1h a pak až kolem 6té, jenže nedaří se :(.
    Ale stěžovat bych si neměla, můžu být ráda, že už nepijeme každou 1,5h a že má aspon přestávku od 20h do té 1h, že jo… 🙂

    #883797
    Anonym
    Host

    Rodičovskou snad ani neřeším, ne že bych si ten příspěvek nevybírala, ale už je mi skoro jedno kolik to bude, žít se z toho stejně nedá. Je mi jasné, že budu muset při tom pracovat, naštěstí mám profesi, kdy mohu dělat doma.
    Pozitivní snad je, že dítě může do školky neomezeně od 2 let .. hmmm a kde mi ji jako v Praze vezmou, že? Takže 3letá varianta byla stejně jasná dopředu a i tak vím, že tady v baráku měli holky problém dát 3letého prcka do blízké školky. Kdo ví, třeba přijde další mrně …. a stejně to za rok zase naši páni politici překopou a za rok zas….

    #883798
    Anonym
    Host

    No u nás to dnes bylo po 4 hodinách, půlnoc, 4 a pak před půl 9 opravdu cucnutí… No u nás se většinou vstává kolem 8, ale seb se v noci pořád budil a mlel tak že jsem co 2 hodinky byl vzhůru uklidnovala ho a cpala dudina. No a ted o jídlo není zájem tak nevím, vždy když máme pár dní nějaký systém ajk časový tak počet kojení tak to zase překope…
    No já také jako jediné pozitivum vidím, že dítě do školy už může neomezeně od 2 let to je fakt super, no do městské školky ne, jedině kde berou od 2 let je soukromá, ale pro někoho kdo by se mohl vrátit do práce třeba na poloviční úvazek tak to je super, rodičovská pokryje náklady na soukromou školku a bude nějaký přivýdělek…no uvidíme jak to bude. Klidně by ty prachy mohli dát jednorázově 🙂

    #883799
    Anonym
    Host

    Leni, byla jsi v té galerce na harfě něco nakoupit na kuponek. Já tam zajela teď odpolčo, ale za hodinu jsem byla zpět, prostě nic a nic tam nebylo, prostě pro ty chlapečky fakt v tom HM ani v kaphalu nic nemají. Jediné co jsem tedy pořídila jsou dvě trička s krátkým rukávem na léto a to vše. Navíc v každém krámu byly navíc slevy a na to se to nevztahovalo, tak trochu zbytečná cesta…ani v hračkářství mi nic šikovného do oka nepadlo. no, ale byla jsme tak trochu vyštvána at si tam zajedu, tak sjem zjistila, že mě to nakupování nebere, s malým doma je to zábavnější…jo jinak Seb se rozhodnul, že po týdnu kdy ukázkově dlabal jak hodinky a pořádně pil tak dnes prostě ne, nepije nemá zájem jen si občas cucne ach jo a to jsem měla už takovou radost jak nám to jde, jak kojíme po 4 hodinách dalo se něco plánovat a zase nic

    #883800
    Anonym
    Host

    Misho, já jsem si to obešla v sobotu dopoledne ve stejných krámech v obchodáku na čm a nic mě nezaujalo. Asi proto, že ted okamžitě i na delší čas dopředu z oblečení nic nepotřebujeme. Hračky taky nic moc, takže když jsem po návratu z procházky viděla davy proudící do Harfy, tak jsem se toho v klidu vzdala.
    Jediné, co jsem malé koupila, jsou červené tepláčky s laclem, na kterém je krteček a to bylo ve švadlence na čm, prostě jsem šla okolo a měli je ve výloze .. takhle nakupuju nejradši … když mi něco padne do oka. Uvidím, jak se osvědčí a možná je pak ještě koupím v modré barvě .. taky byly pěkné 🙂

    #883801
    Anonym
    Host

    no já to jen prolítla byla to opravdu rychlovka musí mi to padnout do oka hned, nesnáším to přehrabování a nic akutního jsme také nepotřebovala, ale něco jsem koupit musela, protože jsme pak jet nechtěla když sía nedlabal a přítel mě vyhnal tak aby se nemyslel že sedím v autě v garáži a vůbec jsme nevyjela. Jediné po čem jsem pokukovala bylo v alpinepro bunda, ale nakonec jsme jí nekoupila. No u nás je dnes extra plačtivo, spinkáme po chvilkách a vůbec nejíme tahá 2 minuty a pak slyším ajk to neteče, tak že mi to přijde že jsem tam kde sjem byli před týdnem tak se zase musím dopovat čaji apod. já nechápu, že ten Seb nemůže už konečně začít dlabat pořádně a už v tomy systému zůstat takhle si prsa zase myslí, že cucnutí stačí :@ fakt mám doma bambulku. A to nás čeká od čtvrtka ta dovča tak sjem si myslela jak krmíme už několik dní po 4 hodinách jak budou dlouhé procházky a ono to vypadá, že budeme ve fázi ucucávání

    #883802
    Anonym
    Host

    Tak jsem udělala dnešní narozeninové fotky … ty 2 naháčkové na konci 🙂
    http://roslenka.rajce.idnes.cz/ella_-_2._3._mesic/

    #883803
    Anonym
    Host

    Leni eli tak tak krásná a ty kukadla velký a naušničky jí moc sluší 🙂 Koukám, že se jí na bříšku opravdu líbí. Tak mi ve 3 měsících a jednom týdnu přesně dnes dosáhli 6 Kg <:o) <:o)

    #883804
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Radunkas…ještě k té mé operaci mozku…ne, právě, že mě vůbec nebolela hlava, ale lékař říkal, že tento typ nádoru roste pomalu i několik let, mohl tam být třeba už od dětství…jsou ale vyživovány hormony a právě v těhotenství, kdy je tělo napěchované hormony, začal růst rychleji a proto se to ke konci těhu projevilo. Ale i kdybych těhotná nebyla, rostl by si pomalu dál a projevilo by se to stejným způsobem, jen o pár let později.

    Holky, když je tady řeč o rodičovské…chci se zeptat, kdy je potřeba si zažádat? Já jsem nastupovala mateřskou 20.6.2011 a 28 týdnů je přesně do 1.1.2012, od 2.1.2012 bych už měla čerpat rodičovskou. Jelikož je to takhle na konci roku, kde je hodně svátků, je lepší zažádat si třeba s předstihem už v listopadu? nebo stačí třeba v polovině prosince? A potřebuji od zaměstnavatele nějaké podklady pro úřad? A na jaký úřad se mám vlastně obrátit? Je to úřad práce nebo ČSSZ?

    Já vím…moc se ptám…ale nemám s tím ještě zkušenost, tak nejdřív zkouším vás, chytré holky, než začnu zjišťovat jinde 🙂

    #883805
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Markét, jde se na úřad práce, odbor sociální podpory. Do teď to bylo do 9měsíců dítě, ale teď nám to zase změnili tak nevím, já tam půjdu před vánoci pro klid. Jinak jak jste nadšené z nového RD, já teď brala na Viky 7600 na tři roky a teď po krásných změnách kdy nám dají 220000 tak je to na 3 roky 6111.
    Bereš sebou jen formuláře které si sama vyplníš, tentokrát žádná potvrzení nepotřebuješ, jen podpis otce dítěte

    #883806
    Anonym
    Host

    Markét jak píše včelaka úřad práce – sociální podpora, já myslím, že pořád zůstalo do 9 měsíců věku dítěte, ale také to chci udělat do konce roku ať mám klídek. Jo 220 tis korun to je výhra…jediné co mě tedy opravdu potěšilo, že může dítě do školky od dvou let věku neomezeně a nepřijde člověk o podporu.Včelko vždyť mateřskou pobíráš 28 týdnů to je půl roku tak že rodičovská pak vychází na 30 měsíců ne…tedy tak si to myslím, ale také nemám zkušensoti, i tak to samo nedá těch 7600,-. Vůbec by mi nevadilo kdyby to vyplatili najednou a at si to maminky rozvrhnou sami jak potřebují.

    #883807
    Anonym
    Host

    Leni:to jsou krásný kukadla:)
    Market, to je fakt hrozný!Hlavně, že je to za Tebou…Přeji Ti hlavně zdravíčko
    Jojo, jak psala Včelka, tak já nastupovala 13.6., PPM mám do 25.12, zažádat mám o rodičák v prosinci, ale můžu i dřív. Ale potřebuješ z ČSSZ potvrzení o poskytování té PPM-já si o něj napíšu emailem. Pak s tím rodičákem nevím, jsou tam změny od nového roku:O( ČSSZ vyplácí peněžitou pomoc v mateřství (PPM) a rodičovský příspěvek státní sociální podpora, která je pod úřadem práce.
    Včelko, není tam nějaká možnost volby, když bude od nového roku změna?Já se na ten rodičák chci právě ještě zeptat-plánujem ho na 2 roky….

    Tak tady jsou fotečky naší malé čečetky http://raddunka.rajce.idnes.cz/Andrejka#

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,656. až 2,670. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist