Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,791. až 2,805. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883928
    Anonym
    Host

    Misho, to byla náhoda a další nci budou v klidu. Aspon, že k tomu máš partnera. Já bych tu s malou nejspíš pochodovala sama. Ale ona je ted zlatá proti dřív. Drží si svoje 2 krmení mezi půlnocí a ránem a jinak spinká a usne mi vlastně ještě v náručí než ji stihnu dát do pelíšku. Ani už nemusí ke mě do postele jako dřív.
    Včera jsme zas večer po koupání krmili z flašky, byla jsem pryč …opět ji odmítla, tak ji dal přítel spinkat. Jedla půl 6 odpo a pak až ve 2.15 ráno. Vůbec nechápu jak mohla vydržet. Ani přes den toho moc nejedla. Zřejmě se napucla před 14ti dny a ted z toho dožívá :).
    Jo, včera jsme vítali Elinku :). Dostala parádní bryndák s nápisem Občánek města Vlašim … to mě fakt pobavilo. Máme asi společenské dětátko, zvědavě celou akci pokukovala, co se kolem děje a v kolíbce, kde ji fotili, poctivě koukala přímo do objektivu. Jen se nesmála, on ji prostě zajímá foták a na úsměv zapomíná :).

    Raduš, moc moc krásné fotky. U nás atelier neprošel :(, tak snad že to zařídí a půjdu s malou sama….

    #883929
    Anonym
    Host

    No také doufám, že to byla vyjímka, ale celkově blbě spí přes den spinká sám tak 30 min a v náruči to nevydrží dýl jak hodinku, no ale co mi zbývá, když chci aby se pořádně vyspal tak musí být náruč :-). Jo já fungovala do 4 jako opatrovník a pak jsme už byla tak vzteklá, že musel nastoupit přítel, byla jsme tak unavená že bach sním někde usnula ve stoje a to přítel přišel před jednou z hospy tak že také měl noc děs hrůza, také ráno pospával a pak si musel vzít auto do práce aby to stihnul… Leni to je zvláštní, že najednou Eli tu falšku nechce a před tím OK, tak to zkuste občas i mimo, no ještě, že je to jednou týdně :-). No jak Seb odemě pil těch 620 ml průměrně tak teď baštíme + – o 100 více a stačí mu to nechci mu toho dávat hodně i když by to asi vypil, ale pak mi dost ublinkává tak uvidíme jak bude přibívat a postupně dávky budud zvyšovat, takhle má 2x dneě větší a 4x normální
    jo také jsem navrhovala ateliér a byl takový pohled z kterého jsem pochopila že tedy neee

    #883930
    Anonym
    Host

    My měli super noc, asi náhradu za tu předchozí. Nakojila jsem v 19h a že to zase zkusím s postýlkou. Dala jsem mu pusinky, položila do postýlky, hned natáhla kolotoč, aby mu zahrál, a dala mu „usínáček“. Sedla jsem si na postel, naklonila se k němu, aby mě v polotmě viděl, a čekala jsem, co se bude dít. Když ani po 2 minutách nezačal plakat, tak jsem potichu odešla, i když asi ještě nespal. A vstával s úsměvem v 7.15h.
    Takže budeme trénovat usínání v postýlce. Ani mi nic jiného nezbyde, aby se tu sama z toho nezbláznila. V neděli v 8 ráno manžel odjíždí na tu čtyřměsíční služebku. Budeme vstávat v 6 ráno, abych ho dovezla do práce, odkud bude odjíždět ještě s třemi kolegy do většího města, kde se k nim přidá ještě někdo a pojedou do Paříže. Tam přespí a v pondělí odlétají. Já se hlavně musím držet, abych smutky nepřenášela na Maxíka, protože by se to pak zpětně projevovalo v jeho náladě.

    #883931
    Anonym
    Host

    Misho, já nevím, proč tu flašku ted nechce. Dřív mlíko z flašky vysosla za 3 min a vyděšeně koukala, když došlo a tahala vzduch, než jsme jí to stačili vzít. Čajík z ní ted pro změnu pije ochotně. Zítra asi zkusím pokus a zkusím najít, proč to přítelovi odmítá. Na druhou stranu z něj vylezlo, že krmil po 2h … přišla mu nespokojená. Jenže to ona večer je, pokud se jí málo člověk věnuje a pokud se jí třeba ještě před koupáním nepodaří usnout. Takže šel koupat dřív než měla a krmil zřejmě brzo. No jo, nemá jí tak přečtenou jak já. Těch včerejších téměř 9h bez jídla je její rekord. Bouhužel opět v nesprávnou dobu pro mě na spaní 🙂

    #883932
    Anonym
    Host

    Leni některé děti čím jso ustarší odmítají pít MM z flašky protože to mají moc dobře spojené s prsem a „vědí“ že je něco jinak, ale UM bych se mlžná bála dát, protože jsou děti které si už pak mM nevezmou, no tak to zkuste a za chvilku třeba jednou týdně můžete zkusit kašičku nebo třeba už nějaký ten hrníček co je od 4 měsíců, třeba to půjde

    #883933
    Anonym
    Host

    JJ, tím by to mohlo být. Když dávám totiž Eli na klín ke krmení, tak se může protrhnout než vyhrnu tričko a odcvaknu podprdu. Začne rychle dýchat, máchat rukama … jakoby se na to těšila. Ona je skoro schopná si sednout, aby se k prsu dostala. Myslím že to má spojené už i vizuálně.
    UM dávat určitě nebudu, spíš to jednou týdně přežije bez jídla po koupání a dokrmím jí až přijdu. Zatím tu prý přítelovi nijak extra nevyváděla, neplakala. Jen usnula bez jídla. A pak se přejde na nějak příkrm. Poradím se s doktorkou. 4 měsíce máme za 14 dní, tak to už ji možná budu moct něco učit. Chtěla bych jí dávat něco jiného než MM i kvůli tomu jejímu kadění. Zatím ale nevím, jak se paní doktorka bude tvářit na příkrmy od 4měsíce, když je plně kojená a krásně prospívá….

    #883934
    Anonym
    Host

    Leni upřímně pani doktorka ti maximálně může říct svůj názor to zda začneš pomalu Eli něco zkoušet je jen na tobě. Já také chci začít ono stejně ze začátku několik týdnů to bude pár lžiček pokud se vůbec zadaří aby to snědl a nebylo to všude okolo, a myslím že do toho 6 měsíce to natrénujeme, já začnu asi zeleninkou, přemýšlela jsem nad kaší, ale i laktační mi napsala radši zeleninku pokud prospívá OK, že kaší se začíná u dětí které nepřibírají a prý hlavně lžičkou nedávat příkrmy do lahvičky prý… třeba by po té stravě tu stoličku mohla mít OK ale spíš si myslím, že by u ní zabralo ovoce typu švestka apod. :-), nobo jí pak zkus koupit ty štávičky a ředit vodou místo čaje, my máme jablíčko s fenyklovým čajem

    #883935
    Anonym
    Host

    Misho, já právě spoléhám na ty štávičky. Kašičky se mi do ní cpát nechce, ted začíná v noci zvládat i delší dobu bez jídla, takže moje mléko jí určitě stačí a je to znát i na její váze :). A taky nepočítám, že bych jí toho začla dávat nějak moc, ale už jste tu i myslím psaly, že menší deti si líp zvykají. Zkusila bych nějaké ty štávy a zeleninu. Ze lžičky mi veškeré kapičky jí naprosto ochotně a ještě jí oblíže, tak snad nebudeme mít problém :).

    Tak dneska dlouhá procházka ve Stromovce i s procvičováním angličtiny (v podobě kamarádky, co má taky mimi a umí jen estonsky a anglicky) … paráda 🙂

    #883936
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    měla jsem teď víc lékařů se sebou a s malým, tak jsem se sem nějak nedostala.
    ZTaly kuž řeším příkrmy, já začnu malinko zkoušet už od ukončeného 4. měsíce, tám jak Daneček byl kojený jen pár týdnů, už se na to můžem malinko vrhnout :-).

    Jinak Misho…už se mi Daneček tento týden taky začal jednou v noci budit na jídlo…má ale žravé období, jí jako kyselina :-)…většinou se ale budí mezi 4-5hodinou, nají se a hend zase usíná, takže je to fajn

    #883937
    Anonym
    Host

    Leni od 4 měsíce jsme právě četla, že některé děti se to líp naučí a zvykají než pak v 6 měsících to začít učit a než to zvládne je klidně 8 měsíc… já také chci začít zeleninkou, ta kašička některá mimča dost zatěžuje a po půl roce na noc budu dávat ten nutrilon good nigt… Markét u nás je krmení většinou mezi 3-4, vydrží mi těch 6 hodin, ale kdyby je alespon prospal ale několikrát se mi probudí. Tak že aby mi vydržel do těch cca 8 kdy krmíme tak pokud chce už ve 3 ráno tak mu dávám tu větší dávku jako na noc jinak má přes dne ty 133 a když je v noci 133 tak větší má po 11 hod jako obídek… Leni zkus kouknout třeba v DM na ty jejich štávičky možná budou mít od toho ukončeného 4 měsíce něco jako švestku a to by Eli mohlo pomoci na kakání. No já chci začít také teď jdeme k mUDr 12.12. tak jí to řeknu a začnu zkoušet, ono první den jsou to jen dvě lžičky, pak 4 lžičky a takto to jde dál a dál po troškách

    #883938
    Anonym
    Host

    Misho, zítra tam juknu, co mají. K doktorce jdeme příští týden na rotaviry, tak ještě nebudu dráždit s příkrmama, ale za dalších 14 dní má pak prohlídku s dalším očkováním, tak už to s ní proberu. To bude malá pár dní přes 4 měsíce.
    My máme dnes zlaté miminko. Naprosto pohodový večer. Koupání v 19.30 samý úsměv, nakrmení, pak uložení do postýlky. Dala jsem ještě fenyklový čajík, tak vysosla 40 ml, pak mi věnovala nádherný úsměv, stočila hlavičku ke straně a během 10ti vteřin spinkala. To jsem ještě nezažila. A kdyby se jí chtělo dnes papat jen 1x (nebo 0x) za noc, tak budu jak v nebi 🙂

    #883939
    Anonym
    Host

    Leni tak co noc? U nás o proti včerejšku super, do papání se probudil jednou před 2 ráno dala jsme dudlíka a usnul a pak klasické jídlo ve 3:15 a zase v 8 už to máme jak hodinky :-), Ale od půl 7 tlačil tak jsem ho vzala do postýlky a trochu ještě zabral. No já to doktorce nadhodím toho 12.12. to máme 4 měsíční prohlídku a ty dvě ošklivé očkování… jen jí řeknu, že mu chci začít zkoušet dávat zeleninku tak uvidíme, no nám to ze lžičky moc nejde tak že bude sranda… Já teď Sebovi koupila v DM čaj od hipp ovocný bio, je bez přidaného cukru …ono sehnat čaje kde není tuna cukru je docela oříšek a ještě mám pro něj objednaný nějaký s meduňkou a něčím ten je snad na noc.

    #883940
    Anonym
    Host

    U nás noc klasika .. 2x krmení, ale mezi spinkala, takže dobrý :). Moje přání, krmit jen 1x, se bohužel nevyplnilo, tak snad příště. Ale ještě ted jsem okouzlená z toho nádherného usínání 🙂

    #883941
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Abyste holky věděli, že nevstáváte samy jo, tak já šla spát o půlnoci, do té doby sem dělala fotky a tak, nějak to uteklo a do toho Stázku nakrklo očkování tak byla protivná, ve 3:20 chtěla jíst, v 5 začala ječet Viky, nechápeme proč, možná špatný sny, tak se narvala k nám do postele, kde už sem měla Stázku, takže moc pohodlný, Viky se nechtělo už moc spát, ale nakonec v půl šestý usla, v 6 vstával manžel do práce a dělal rambajz jak byl nevyspalej, v půl semdý jsem zjistila že naše spící dítě (to nejmenší) je moc horký, takže měření teploty, měla v zadečku 38,6, takže reakce na očkování, dostala čípek a byla spokojená, do toho Viky začala pobíhat po bytě a děsná zábava, hulákala, no krásně se vyhajala. Teď obě chrní po obědě. Sláva, to ticho a klid!!!!

    #883942
    Anonym
    Host

    Jé, mě ted to vstávání ani tolik nevadí, protože Eli mezi krmením pěkně spinká (ne jak dřív, kdy se mlela, plakala, kroutila a člověk ji konejšil u sebe v posteli, aby mohl aspon na chvíli zavřít oko). Takže se ted i docela vyspím. Já mám jen takové malé přání spát aspon jednu celou noc a věřím, že se časem dočkám 🙂
    Včelko, 2 malé slečny musí být slušný záhul a navíc, pokud jim není zrovna akorát. Časem bych chtěla ještě druhého cvrčka, ale jste odstrašující příklad :).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,791. až 2,805. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist