Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,806. až 2,820. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883943
    Anonym
    Host

    Včelk koukám, že máš zábavu. Leni u nás se sice papá mezi 3 a 3,30 ale mezi tím se mele a mele tak že nic moc… teď jsme přišli z venku a za chvilku je na řadě krmení a já si musím dát teplý čaj, sice tam zima není, ale docela fouklo občas. Seb se teď naučil vyndavat dudlík drží ho v ruce i s řetízkem a občas se ho snaží do pusy vrátit je to sranda a to si u toho hraje a nějak mu chybí ručičky, v jedný dudlík druhou si občas musí strčit do pusy a pak zjistí že nemá čím plácat do hraček, ještě že má pusu a může hudrovat

    #883944
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak já se musím trošku pochlubit…snažila jsem se tomu našemu cvrčkovi nastavit jasný denní řád a poslední co se nám moc nedařilo bylo odpolední spiniání v postýlce (po obídku). Ale musím zaklepat…dnes je to třetí den, kdy Danečka položím do postýlky, pustím mu kolotoč, kolotoč dohraje…on si malinko zahudruje a cca do 15min spinká 😀 , hurá!!! Už spinká hodinku a včera mě překvapitl, protože spal přes 3 hodiny, vzbudil se až v 17:15h, ale v 19:30h už byl zase v postýlce a vůbec neměl problém s usínáním a ráno vstával až v 8:30h (samozřejmě v 5h ráno s přestávkou na jídlo) 🙂 . Tak mám z něj radost. Už na něm dnes bylo vidět, jak na to spinkání čeká, byl už unavený, líbí se mu strašně na bříšku, tak ho to zmáhá. 🙂

    #883945
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni, nejsme odstrašující případ, sou i horší 😀 , u nás je problém že Viky není totálně od 4měsíců na spaní, každá spící chvíle je zázrak, kolikrát nespí po obědě aby večer nekoukala dýl než my. A to do dvou let měla řád že v 19h v posteli a hotovo, pak se změnil čas a od té doby na prd…..nevím…. Je výborný že k ní vstáváme mnohem víc než ke Stázce. Ale u nás hodně pomáhá tatínek, tak se to dá……Hlavně že na sebe nežárlí.

    #883946
    Anonym
    Host

    Roslenko, já když zkusila jednou flašku s MM (na radu doktora, prý abychom trénovali, kdyby se něco dělo), tak absolutní ignorace, ale z lžičky si MM bral a bez problémů. Tak to může tvůj partner zkusit (teda jestli má na to náladu). Použila jsem stejnou lžičku jako na vitamín D (mám tři stejné), takže jí i znal.
    Na příkrmy jsem moc zvědavá, jak nám to půjde. Maxíkovi jsou 4,5 měsíce, takže se to kvapem blíží. Vy, co jste nad tím už uvažovaly, jak to chcete dělat. Budete kupovat nebo vařit doma? Když jsem se dívala na ty kupované, tak nikdy to není jen 100% jedna zelenina, třeba jen mrkev, vždycky jsou to tak 3 druhy najednou. Docela ráda bych to kombinovala, protože vařit každý den jednu mrkvičku a když jí nebude chtít, tak jí vyhodit a druhý den vařit znova :S a takhle pořád dokola… Budete vařit na páře nebo ve vodě?

    #883947
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo v ČR se prodávají skleničky od Hami První lžička a to je většinou jeden druh, Já kupovala třeba tu mrkev nebo brokolici a do toho sem přímíchala něco domácího. Kupovené lahvičky jsou jednodušší a měli by být hlídané co se týče dusčnanů které se v zelenine hojně vyskytují. Já kupovala buď hami nebo hipp, časem když už jedla víc věcí tak jsem jí dávala před dochucením stranou a rozmixovala. Vařila sem jak ve vodě tak v páře, podle toho co, hlavně zeleninku když už papkala rukama, tak v páře, líp to vypadalo, křupalo….

    #883948
    Anonym
    Host

    Markét tak to máte super, nám se akorát ustálila večeře tak na 21:15 a pak dlabeme ve 3,30 a v 8. Jinak spinkání u nás děs a hrůza, vzhůru vydrží hodinku pak musí spinkat, když se zázrakem povede že po 20 min usne sám nespí dýl jak 30 min a nastačí mu to tak že pak sám neusne a musí přijít náruč to vydrží i hodinu a když ho vrátím do košíku do 10min se probere… navíc košík začíná být malý tak že je na řadě postýlka a jeho pokojík tam krásně přes den i několik hodin spal sám dva měsíce a teď vůbec, hlavně už tam bude i přes noc sám a my vedle do ložnice postel jeho nedáme tak uvidím jak to bude probíhat.
    Mano ohledně těch příkrmů jábudu určitě kupovat už něco doma mám a vařit až bude starší tak po roce. Někde jsem četla, že se doporučuje spíš ty skleničky, že je to více hlídané to složení, hlavně ohledně dusičnanů v zelenině…potom budu vařit převážně v páře tak vařím i teď, ale prví rok asi opravdu budou skleničky

    #883949
    Anonym
    Host

    Máni, MM po lžičkách .. tak přítel na to už před 14ti dny prohlásil, že to fakt ne, prý že má malá smůlu. A to jí malá ze lžičky hodně ochotně. Chjo, je to trapič, ten táta :). Jenže on měl zatím štěstí, že mu nikdy moc neplakala a usnula a počkala si, až přijde prso.
    Příkrmy .. asi budu střídat kupované a doma dělané a používat podle situace, jak se bude hodit A vařit se chystám spíš v páře.
    Režim teda nemáme. Maximálně takové to období kolem koupání nám už delší obu vychází podobně, ale jinak každý den řídím, podle toho, jak má Eli náladu (hlad + potřeba spinkat). Dnes je to příšerný. Od rána fnuká, blbě jí, když se jí chce spinkat, tak se tomu hrozně moc brání. Jsem trochu nastydlá, tak se bojím, aby ode mě něco nechytla. Ráno byla v pohodě a během dopoledne to začlo. Rýma jí neteče, nepšíká, nic, jen je hodně mrzutá. A vypadá teda, že jí asi bolí bříško, hodně prdí a kroutí se.

    #883950
    Anonym
    Host

    Tak já Seba vyvětrala venku a s malou přestávkou mi vlastě už hodinu a půl pospává ale na mě :-). no za chvilku ho odložím a půjdu připravit mlíčko. Tak snad bude spinkat i v noci. já vaření vidím opravdu až na léto přeci jet bude lepší jak zelenina tak ovoce, ted si trochu práci ušetřím. No jen aby nám to šlo a chutnalo….

    #883951
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já budu vařit taky jak co, někdy ve vodě, někdy v páře…ostatně, jako to dělám běžně, ale spíš se bojím těch kupovaných příkrmů…mám totiž 3,5 letého synovce, který se narodil v květnu (začal tedy s příkrmy zhruba ve stejné době jako naše prťata) a když mu pak švagrová na jaře začala místo kupovaných příkrmů vařit sama, nechtěl nic jíst…ani když ho nechala celý den o hladu, nechtěl domácí stravu ani vidět, ale když dostal skleničku od Hippa, měl boule za ušima. A do dvou let ho to nemohli odnaučit a pak už to lezlo i docela do peněz-…vím, že to nemusí být i můj případ, každé dítko je jiné…ale je to docela odstrašiújící případ…tak nevím no… Ještě uvidím, asi se budu snažit to střídat

    #883952
    Anonym
    Host

    Markét máš pravdu takové případy jsou, ale myslím, že je to jak u jídla tak u nápojů prostě všechno, jsou děti které i dost dlouho dobu vyžadují UM a to také pak leze do peněz…ale myslím, že nápad střídat to a mít to pestré je asi nejlepší pak se člověk asi nejlépe vyvaruje toho, že dítko bude chtít jíst jen pár věcí a zbylé ne. No máme to před sebou tak uvidíme, jak naše mrnata budou dlabat

    #883953
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Markéto každé dítě je jiné já to u starších dětí měla opačně chtěli jen moje domácí jídlo žádnou kupovanou stravu ve skleničce nesnědli ani ochucené kašičky s příchutí např. čokoláda banám jen krupicovou do které jsem jim přídávala čerstvé ovoce nebo zavařené. Teď bych chtěla Martínka naučit i na kupovanou protože plánujeme v létě dovču u moře tak bych nemusela každý den vařit 🙂 No doufám jen že nebude po starších dětech 😀

    #883954
    Anonym
    Host

    No oni nám ty naše zlatíčka moc dobře ukážou co papat budo uchtít a co ne, bude to o zkoušení a zkoušení. No u nás je dnes spinkací den, je nějak vyřízený asi dohání včerejšek kdy nespinkal tak snad bude v noci, a tím jeho spinkáním máme i nějak posunutý dlabací schéma 🙂 tak snad se nám o zítra srovná, no já dneska už od 16 hod usínám a vlastně celá rodinka dnes tak pospáváme, dneska opravdu žádně aktivity nebyly. Tak snad vydržím do posledního krmení a pak hůráá spinkat

    #883955
    Anonym
    Host

    Misho a kdy máš poslední krmení?
    My jíme, ted už asi týden, „naposled“ po koupání asi tak mezi 7-8h a pak až kolem 2h. Naštěstí mi většinou po tom večerním krmení usne hned nebo max spí do hodinky. Akorát že já neumím zalézt tak brzo :(. A od té 2h ráno už jedeme po 3h, občas ji uspím dudlíkem a na jídlo ještě hodku zapomene, ale to je spíš výjimka.
    Dneska máme úspěch. Včera jsem vyměnila na radu sousedky a lékárnice probiotické kapky a dnes mi Eli sama kadila. Posledních 14 dní se jí to bez mé pomoci nepovedlo. Ani se nedivím, tu stoličku měla tak strašně moc tuhou, že to ani nemohla vytlačit, ale dnes super konzistence. To bych nikdy neřekla, jak se budu rozplývat nad hovínkama :). Tak ještě jen aby to nebyla náhoda….

    #883956
    Anonym
    Host

    Leni tak už se to třeba u vás také upraví s tím kaděním, jo také se přítel divý jak se rozplývám na bobkama malého a ptám se ho zda to bylo Ok když přebaluje on. No u nás se dlabe cca v 18 hod a pak mezi 21-21:30..ale právě někdy zabere a protáhne si to skoro do 23 hod a to pak usínám také. No u nás to bylo včera nějaké ospalé celkově, to tím počasím, Přitel když uspávl Seba tak si ho nechal v náruči zaboil se do sedačky a spal také. No u nás se ustálilo dlabání na 3:15, ale to je tak blbej čas to si připadám nejvíc unavená..ale zase nám to pak vychází že jíme v 8…a to dítě moje se v půl 8 probudilo, přebalili jsme, převlékli, najedl se a šel spinkat a ted se asi probouzí…jsem to zakřikla

    #883957
    Anonym
    Host

    Jsem to tu tou zprávou včera taky zakřikla. Dopsala jsem to, šla zalézt do postele a Elinka vzhůru s pláčem. Bylo 4h od posledního krmení, tak jsem nakrmila, jenže pláč dál. Pěkně jí při tom začlo chrastit v nosíku, tak jsme poprvé zkusili odsávačku. Zřejmě ode mě dostala tu rýmu. Něco jsme odsáli, ale pak jsem ještě další hodinu uspávala. Teda, že by se jí odsávačka líbila, tak to nee..mrskala hlavou jak divá. Naštěstí, když se zklidnila, tak dýchala normálně.
    Mě nevadí to probouzení kolem 2h ráno, to spíš potom to v 5h je pro mě nepříjemný. To vstávám jak praštěná palicí. Musím se vždycky donutit, abych nekrmila v leže, protože u toho usínám a mít malou u sebe v posteli už není moc příjemný. Spí mi u mě nějak neklidně, v postýlce se vůbec nemrská, tak se musím přemoct, nakrmit v sedě a pak jí vrátit do pelíšku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,806. až 2,820. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist