Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,971. až 2,985. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884108
    Anonym
    Host

    Máni, tak to jste dlouháni :). U nás se obléká 68ka nebo 3-6 měsíců + pár body 62 (jsou nějaké větší). Dnes jsem při žehlení vyřadila pár kousků, které jsou malé hodně na těsno, takže brání v pohybu…tak těch 62 moc nezbývá.
    Misho a kolik sníte toho příkrmu? Já dnes dala asi 70g a pak dokojila. Kojení mi funguje celý den pořád stejně (po 3h), jen po příkrmu pije kratounce. Prý se na plnou dávku (150-200g zeleniny) nemá moc pospíchat. Má to trvat min 14 dní, spíš víc…u nás počítám tak 3-4 týdny. Přeci jen je kojená a od 4. měsíce se mohou přikrmovat spíš děti na UM. I proto jsem stála o konzulatci s doktorkou. Já ani moc s příkrmama pospíchat nechci. Chci je, aby malá líp kadila, jinak zatím kojení stačí. My židličku zatím nemáme. Krmím v lehátku, které má nastavené, aby se jí dobře polykalo. Dnes měla dýni s bramborem a papala statečně, snědla všechno, co měla připravené.
    Jo a to otáčení… člověk má z toho radost, jenže …. dnes ji položím na deku, okamžitě je přetočená na bříšku a za chvíli vztekání, protože už se jí to nelíbí (snaží se lézt, což jí nejde). Takže ji dám na záda a ona jde opět okamžitě na bříško. Když už nás tahle hra přestala bavit obě, tak jsem si strčila do lehátka a byl chvíli klid. Pak mi v něm únavou usnula. Min měsíc by byl na přetočení ještě čas, takže žádný spěch.

    #884109
    Anonym
    Host

    Jo vyjukaný ze skákadla jsme byli, ale celkem se mu to líbí myslím, že tak za měsíc to bude lepší přeci jen je tam ještě dost zapadnutý
    Leni také jíme cca kolem těch 80, ale nejdřív mu dám plnou dávku mlíka a pak toto, já pospíchat nechci z jednoho důvodu a to že Seb jak moc nejí tak kdybych mu dala plnou dávku příkrmu tak nám vypadne jedno mlíčko a už takto je to bída, tak že asi také nemůžu moc pospíchat… spíš musíme naučit i na pití, ale pořád nevím ajk na to když má pocit, že je to jídlo a nechce to… Jinak si myslím že by tak Seb za 10 dní byl schopný skoro celou dávku zdlábnout, ale riskovat, že mi sní toto a pak se nenapije fakt nemůžu za 14 dní nám přibral jen 225g což moc není, tedy asi ne moc pro naší Mudru… No uvidíme zda se to teď nezlepší s tím původním dudlíkem na lahvičku
    No naše přetáčení má dva zádrheli, a to zadeček a hlavně když je na boku tak se prohne zakloní hlavu a tím pádem to nejde….
    Jinak u nás oblečení stále 62 převážně nebo 3-6 měsíců

    #884110
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máni, docela mě pobavilo jak si psala že ti nedošlo to přebalování, to se nám taky stalo teď někdy večer. Stázinka začala nadávat pak i plakat, my už seděli u ní oba, dělali na ní blbosti, chrastili s hračkama dávali dudlíček a ona furt křičela, až po hoooodně dlouhé době kdy už byla docela v klidu jsem se jí podívala na plínu a samo že byla pokaděná, no rodiče na baterky
    Jinak taky nám ta 68 nějak už není, koupila jsem jí Stázince k Vánocům a s hrůzou jsem zjistila že to má tak na týden…..ALe mám i jednu 62 kterou bude nosit až bůh ví kdy, protože je nějak atypická :S takže za chvíli přejdeme na 74

    #884111
    Anonym
    Host

    Včelko, třeba to půjde vyměnit.
    My máme taky jeden super kousek oblečení …fleesový kabátek bez kapucky, co nosí od narození doted. Je to 56ka a je jí pořád, asi roste s ní :). Byl takový akorát tlustý na podzim do kočárku, ted už používám teplejší, ale zase ho dávám třeba do auta. Naopak máme 2 pyžámka 68 (která nejsou z Tesca) a ty už skoro neoblíkne, rukávy má k loktům, takže je ted akorát vyřazuju.

    #884112
    Anonym
    Host

    Včelko, tady je další velikost 71 – 9 měsíců, vel. 74 je až na 12 měsíců. Ale v některých obchodech, kde mají menší sortiment, tak tam tu 71 nemají. Ale rozdíl ve velikostech v různých obchodech je hodně velký. Vel. 68 zatím vyřadíme jen bodýčka, pyžamka ještě jakž takž jsou, ve větších by zase plaval. Kalhoty, trička a svetříky ve velikosti 6 měsíců jsou ještě většinou v pohodě a vypadá to, že je do těch šesti měsíců bude mít 🙂 Při měření 7.12. měl 66 cm, za měsíc vyrostl 3 cm, takže teď by mohl tak těch 68 mít.

    #884113
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    …já jsem malému už dala včera pyžámko-overal na spaní 6-9m protože v těch 3-6 má krátké rukávy 😀 Martínek je totiž samá ruka samá noha 😀
    …přidala jsem fotky Vánoce http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/u22987-radu%C5%A1333.aspx

    #884114
    Anonym
    Host

    Raduš super fotky a koukám, že máme stejnou hračku Seb má také to autíčko od Lamaze 🙂

    #884115
    Anonym
    Host

    Tak u nás dnes premiéra cukety a bramboru a asi dost šmakovala pusinka se otvírala i když už nebylo, akorát je to tedy až dost tuhý, hustý, tak že jsem k té dávce 70 nalila cca 10 ml UM aby to bylo tekutější a šlo to vůbec ze lžičky. NO a ještě doma mám jednu skleničku a pak dýni s kuřecím masem a bramborem a musíme na další lov skleniček, zatím šmakovalo vše…nebo je zatím pořád po týdnu nadšený že jí jak velký

    #884116
    Anonym
    Host

    Raduš, to jsi nemohla napsat dřív, že budete dávat malého jako dárek pod stromeček??? 🙂 Je to výborný nápad a manžela by to určitě rozveselilo, kdyby dostal takovou fotku na CD. Dnes jsem odesílala další CD, to minulé šlo asi 14 dní :S Zatím se musí spokojit se zvuky, které mu dělá Maxík do telefonu.

    #884117
    Anonym
    Host

    Máni, to ještě můžeš napravit, ne? Stromek určitě ještě máš, tak šup s Maxikem pod něj a převázat mašlí :). Máni, on tam manžel nemá internet, že posíláš CD?
    Holky, já vám sem musím hodit fotku Elinky v nových kalhotkách s krtečkem. Je v nich k sežrání. Jinak Raduš, zase moc hezké fotečky.

    U nás je u pyžámek i bodíček taky s rukávkama, jsou jí krátké. Dřív to byly nožky, ale to se trochu zastavilo, zato ruce jí ze všeho čouhají.
    My jsme dnes pojedli zase dýnu s barmborem, zítra to domlaskne a pak bude bud cuketa nebo pastinák. Jedla moc pěkně, na bryndáku ani kapka, vše skončilo v pusině :). Akorát máme provztekaný den. Zřejmě jak je pořád na bříšku, tak ji to pěkně unavuje. Dnes už po třetí spí a přišlo mi ted naposled, že se sama na sebe vzteká, že se jí chce spinkat.

    #884118
    Anonym
    Host

    Jo Leni u nás se také vzteká už se skoro přetočí, ale ještě kousek chybí tak hudruje, no u nás dnes brindák také čistý naštěstí, nejhorší je ta mrkev snad. No tak přítel přivezl nové dudlíky na lahvičku s variabilním průtokem tak uvidíme zda se to trochu zlepší…no ty původní nám praskly opravdu hodně dkyž jsem ted koukla na ty jak to má být

    #884119
    Anonym
    Host

    Tak u nás asi nejvíce jede cuketa s bramborem, protže po plné dáve mlíka snědl ještě 90 cukety a otvíral tak rychle pusu, že jsem nestihla zásobovat 🙂

    #884120
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Aoj holky,

    Leni, opravdu moc hezké fotečky. Musím se přidat k těm krátkým rukávům 🙂 . Daneček má teď taky hodně bodýček krátkých…do rozkroku je pořád zapne dobře, ale ty jeho dlouhé ruce a nohy po tatínkovi, to je něco. Takže taky postupně vyřazuju. Většinou to vyperu a už vím, že mu to znovu neoblíknu, takže pak vyřazuju u žehlení.

    Teď jsem dala Danečka spinkat, usnul asi ve 13h, my máme chůvičku s kamerou, tak si říkám, že je tam nějak rychle klid..koukám a on leží na bříšku. V první chvíli jsem se zděsila, běžela jsem tam, že ho přetočím, ale on už tvrdě spinkal…tak jsem se alespoň ujistila, že má zapnutý monitor dechu a pořád ho sleduju…asi už to s tím spinkáním začne být zajímavé. 😛

    #884121
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Aoj holky,

    Leni, opravdu moc hezké fotečky. Musím se přidat k těm krátkým rukávům 🙂 . Daneček má teď taky hodně bodýček krátkých…do rozkroku je pořád zapne dobře, ale ty jeho dlouhé ruce a nohy po tatínkovi, to je něco. Takže taky postupně vyřazuju. Většinou to vyperu a už vím, že mu to znovu neoblíknu, takže pak vyřazuju u žehlení.

    Teď jsem dala Danečka spinkat, usnul asi ve 13h, my máme chůvičku s kamerou, tak si říkám, že je tam nějak rychle klid..koukám a on leží na bříšku. V první chvíli jsem se zděsila, běžela jsem tam, že ho přetočím, ale on už tvrdě spinkal…tak jsem se alespoň ujistila, že má zapnutý monitor dechu a pořád ho sleduju…asi už to s tím spinkáním začne být zajímavé. 😛

    #884122
    Anonym
    Host

    Roslenko, stromek sice ještě je, ale ještě že nestojí v průvanu, to by byl dočista holý. Je totiž už úplně suchý, no jsem poučená pro příště, že v našem venkovském supermarketu už stromek nikdy. Na fotku s krktovskými kalhotkami jsem moc zvědavá, já chci také Maxíkovi pořídit něco s krtečkem, tady je to samý Medvídek Pů a já bych tak chtěla Krtečka.
    S tím internetem… Manželovi řekli, že na Mayotte je třetí nejpomalejší internet na světě. Přesto si zkusil koupit nějakou kartu na jeho provoz (funguje to jako telefonní karta, je na ní kód, který se zadá do PC a pak to z karty odečítá jednotky). 1 GB stojí 50 euro a podle informací by měl vystačit tak na 1 hodinu Skypu. Manžel se o to pokusil a výsledkem bylo, že jsem viděla na pár vteřin jen jeho rozmlžený obraz (on nás vůbec) a pak to vypadlo. Několikrát se pokoušel znovu na internet připojit, ale bez šance. Navíc je období dešťů a to prý se může s internetem rozloučit úplně. Při dešti prostě nefunguje. Takže to asi dopadne tak, že se celé 4 měsíce uslyšíme jen po telefonu. Proto vypaluji fotky Maxíka a videa, která natáčím na mobil, na CD a to posílám klasickou poštou. Aby toho nebylo málo, tak manželovi odešla CD mechanika na notebooku (dostal záhul už při dvouletém pobytu ve Fr. Guyaně, kdy se stal rekordmanem, protože je asi jediným člověkem, komu notebook fungoval i dva roky po návratu do Francie, vlhkost se s tak jemnou elektronikou nekamarádí). Takže si fotky z CD stáhne u kolegy na flashku a z té si je pak dá do svého notebooku :S Takže až se vám večer vrátí váš mužíček domů, tak se na něj s láskou zadívejte a řekněte si, jaké máte štěstí, že je tu s vámi.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,971. až 2,985. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist