Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,001. až 3,015. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884138
    Anonym
    Host

    Jé, Máni, nejroztomilejší na světě je přeci moje Elinka 🙂

    Misho, tak si to užijte. Hlavně at je malý pohodový. Já letos chatu vzdala kvůli malé a ted je mi to trochu líto. Ani ne, že nebudu s přítelem na silvestra, to už nebýváme dlouhou dobu, protože on chodí vždy přechody hřebenů, spí na sněhu a tak …prostě cvok a u toho být nemusím :). Letos to má s pár lidma z oddílu na chatě, ale naše Eli je ted tak nevyzpytatelná, že jsem si to netroufla :(.

    U nás ta noc nakonec dopadla úplně jinak než jsem čekala. V 23h mi malá spustila řev, že nešla utišit. Ona prostě chtěla na bříško. Tak jsem zrušila omezení, nechala ji otočit, trochu se zklidnila a postupně začla pokládat hlavičku. Nakonec takto spala až do 3h. Dostala najíst a šla zpět do svého pelíšku. Tentokrát usnula na zádíkách, ale po hodině se probrala, tak šla opět na bříško a usnula na něm …do 6h, opět jídlo a zpět do pelíšku, ted už rovnou chtěla na bříško. Bála jsem se, že bude blinkat, ale okamžitě usnula a spinkala až do 8mi. Pak jsem si ji vzala k sobě …no a spí v mé posteli ještě ted (zajištěná hromadou polštářů). Tak snad se to spaní na bříšku naučí. Dneska to byla pro ni slušná škola, jen by nemusela plakata budit mě, když se chce přetočit :). Ale to snad časem taky zvládne.

    #884139
    Anonym
    Host

    My byli teď na návštěvě u sousedky, ukazovala mi jejich novou kuchyň a je legrační, že je máme hodně podobné (světlé dřevo – stejný odstín, pracovní linka černá, černý dřez, černá varná plocha (obě máme navíc plyn), trouba s nerez úpravou), a to jsme je navzájem viděly až když byly obě hotové. Máme hodně podobný vkus a to je min. o 10 let starší. Od její ségry jsme kupovali náš dům a ta měla vkus hodně odlišný. Oni mají světlou dlažbu všude, my jí dávali jen do patra, kde bylo lino, v přízemí jsme nechali tu po bývalých majitelích (hnědočervená). Naše domy jsou naprosto totožné, pak jsou na našem sídlišťátku ještě domy s jednou místností navíc. Příště se přijde podívat i s manželem, protože chtějí po našem vzoru vybourat dveře v kuchyni a druhé zazdít a předělat kompletně koupelnu, také podle našeho vzoru (vybourat zeď a komín, místo kterého jsme dali střešní okno). Manžel tomu říká průmyslová špionáž 😀 My rádi také chodíme špionovat 🙂
    Hrozně to letí, v neděli ráno to budou 4 týdny, co jsem odvážela manžela.
    Zítra budeme doma, vůbec mi nepřijde, že bude Silvestr. V televizi bude standartně prd (úplně stejný jako v Čechách 🙂 ), takže pokud nepůjdu hajat s naším skřítkem, tak budu koukat na výběr scének, které dávají na jednom kanálu každý večer asi půl hodiny. Jdou to scénky z domácího života, hrají to čtyři páry (mladí bezdětní, mladí s miminem, střední generace a důchodci). Scénky mají tak kolem minuty, dvou, a já se vždycky ohromně bavím, je to jako ze života. Má to být od osmi až do půlnoci, tak uvidím, jestli tak dlouho vydržím 🙂 Na silvestra jsem nikam nechodila, tak mi to ani nepřijde. Prostě den jako každý jiný.

    Jak budete konec roku trávit vy ostatní?
    Užijte si posledních pár hodin tohoto starého roku a vzhůru do nového roku, který bude opravdu nový – máme u sebe ta naše nejkrásnější a nejroztomilejší děťátka na světě (resp. jejich krása a roztomilost sahá až k území, na kterém vládnou další nejroztomilejší a nejkrásnější miminka vás ostatních 😀 😀 😀 ). My s Maxíkem se máme, my máme území veliké, zato vaše česká nejkrásnější miminka se tam trochu tísní 🙂

    #884140
    Anonym
    Host

    Máni, já normálně trávím silvestra u našich. Už jsem psala, že přítel vždy chodí nějaký přechod hřebene (Tatry, Fatra), loni byl s klukama z oddílu v Alpách na skialpech. Já na tyhle zimní radovánky moc nejsem … teda konkrétně na spaní ve spacáku zahrabaná ve sněhu … takže se přesunu k našim, abych nebyla sama. Letos je to stejné, jen jsem tu i s Ellou. Kdyby byl přítel v Praze (myslím předchozí roky), tak jsme mohli chodit na salsové silvestry, ale minulo nás to. Ale zas tolik o to nestojím ..natřískaný parket, u baru narváno, zakouřeno … Nějak na to davové slavení ani nejsem. Krom chlebíčků a ohnostroje v noci je to pro mě taky spíš běžný den.

    Špionáž u sousedů je super :). My takhle taky špionili, když jsme po přestěhování zařizovali naprosto prázdný byt. Náhodou, je to dobrá inspirace. I třeba pokud se mi něco nelíbí, tak mě to utvrdí, že to domů nechci (v krámě si to člověk třeba ani neuvědomí).
    Tak já dnes zvětšila území mého nejkrásnějšího děťátka, nebot jsem zmizela z Prahy k našim :). Ale může být hned vedle Elinky jakékoliv jiné mimi a ona je pro mě ta nejkrásnější. Je mi jasné, že pro vás všechny platí totéž.

    #884141
    Anonym
    Host

    Já to s tím roztomilým miminkem psala schválně, protože je mi jasné, že pro kažkou mámu je to její mimi to nej.
    Včera se manželovi podařilo navázat spojení přes Skype, protože přestalo pršet, a tak mohl vidět Maxíka. Sice to bylo trhané, ale aspoň to. Dnes je pozván na silvestra k lidem, co mají internet, tak se to možná povede ještě jednou.
    Úplně bych zapomněla, museli jsme do sporťáku, v korbičce už se tísnil. Dá se dát do polohy pololeh, polosed, takže nemůže úplně ležet, ale pokaždé usnul, tak mu to asi nevadí. Když jsem se ptala na sezení doktora, tak mi řekl, že takhle malé děti můžou mít úhel max. 45 stupňů. A to my splňujeme, navíc je v kočárku max. 2h.

    #884142
    Anonym
    Host

    Ty jo, už sporťák. Já se zatím bráním ho vytáhnout. Elli se do korbičky vejde akorát + má malou rezervu, takže doufám, že ted tolik neporoste 🙂 a vydrží v korbičce tak do konce února. Nám jde teda naštěstí sportáček do úplného lehu, takže by se zas tolik nestalo, ale přeci jen ta korba mi přijde na zimní počasí lepší. Vybírala jsem z těch delších, ale kočoka nás přelstila, poněkud hodně roste :). Ale když malou ted vozím, tak si říkám, jestli by sporták nebyl leší, že by z něj viděla ven. Dokáže mi kusy procházek pěkně prořvat.
    Máni, tak se s manželem užijte aspon přes ten skype. Už vám to utíká, za chvíli je doma.

    Holky, přeju do nového roku všechno nej a nej .. pro vás i pro mrnousky <:o)

    #884143
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak taky už je Martin v korbičce natěsno, ale je docela teplé počasí tak mám tenčí a hlavně menší fusak kdybych tam měla ten maxi teplý tak asi už se vzteká jak by tam byl natlačený tak až začnou mrazy tak asi budeme muset jít do sporťáku a nebo jen přidám teplou deku do korbičky no uvidíme jak dlouho ještě korbu zvládnem 🙂 Včera se mně na procházce malý v kočárku probudil tak vztek, ale mám v korbičce zvedání na záda tak jsem mu to zvedla a koukal 5-8 min než jsme přijeli domů, ale taky mu to zvednu jen vyjímečně, když je vzteklí nejlepší je to v obchodě to hledí div mu očka nevypadnou 😀

    Do nového roku jen to nejlepší 🙂

    #884144
    Anonym
    Host

    Ahojda holky,
    mějte krásný rok 2012 s mrňouskama a já si myslím, že nás maminky čeká parádní rok s těma našima broučkama 🙂

    Já do něho bohužel vstupuju s teplotou a teda i rouškou na obličeji a nemožností se s malinkou pomazlit a je to takový smutný, že se s ní nemůžu pomazlíkovat:| , ale snad bude brzy líííp.

    Mějte se pěkně

    #884145
    Anonym
    Host

    My máme korbičku fakt hodně úzkou, má sloužit i jako autosedačka, tak asi proto, takže i když je na délku ještě jakž takž, tak na šířku se tam mačká. Nemůže mít ručičky podél těla, máme v loktech ohnuté a trčí mu z kočárku :S Teď je tu 18 stupňů (v noci bylo 9), takže sporťák je v pohodě 🙂 Dávám Maxíkovi kombinézku, pod ní body s dl. rukávem, punčocháčky a teplé ponožky, když fouká vítr, tak i slabou čepičku pod kapucku. Pak ho přikryji dečkou a přes nožičky má ještě kryt. U kočárku byly 3 různé kryty – na autosedačku (vajíčko), na korbičku a na sporťák. Když Maxíka doma svlékám, tak je hezky teploučký, takže ve sporťáku můžeme vesele drandit. Zatím bylo pořád aspoň trochu nad nulou, tak nám Maxík nemrzne. Fusak nemáme, máme jen jednu kombinézku, která může být jako fusak nebo se rozepnou zipy dole uprostřed a zapnou se jako nohavice (dole uzavřené).

    #884146
    Anonym
    Host

    Ahoj holky vítám Vás v novém roce <:o) . No u nás tedy nic moc ty volna a Silvestr, v pátek jsme odjeli směr chata ta je za Sokolovem cca 30 min ještě autem, ale před tím jsem museli jet za rodiči přítele a příbuznýma, který jsou na svátky v Hranicích u Aše, tak že pěkná dálka a malý prakticky od 11 hod v autě a v 5 jsme dojeli na chatu, tak že řev a řev… na chatě 20 lidí no bomba to nějak v plánu nebylo tak že vyjukaný, samo řev a brodel a to byli dospělý kolem 40 let bez dětí jen vlastně švagrový děti a těch jedněch znýmých ale to je 11 let a 2 roky… no tak že jsme byli protivný a řvali sjme, silvestr jsme opět řvali a řvali protože nebudeme spinkat co kdyby nám něco uteklo a jelikož jsem ho nemohla nechat samotného v pokoji aby se nebál tak muj Silvestr proběhl od 22 hod sním v posteli a přítele nějak nenapadlo ani přijít mi popřát apod. tak že :'( :'( , no tak že z těch 2,5 dne jsme neměla nic a říkala si, že kdybych byla doma sama a koukala i na tu blbou TV že mi asi bude líp ..tak že nic moc… no tak snad se ted zase doma srovná a bude i dobře dlabat tam nám to nešlo. Jinak jsem ho dnes po koupání dala slečeného na hrací deku a přeci jen ten pohyb je výrazně lepší protože už jen kousek a byli jsme také na bříšku, ale zatím nám to nejde.

    #884147
    Anonym
    Host

    Misho, já právě z podobně předpokládaného průběhu silvestra na chatě s přítelem a horolezcema vzdala. Nakonec jsem docela ráda. U našich to bylo (a ještě je) fajn, malá je obletovaná jak princezna. Máme ted krušnější období se spaním, jak se snažíme spát na bříšku. Eli se hodně od 4té hodiny budí, takže jsem ráno vždy jak mrtvola. Ale ohnostroj přečkala skvěle, jen otočila hlavičku na druhou stranu a spinkala dál. V noci bojuju s jídlem, krmíme v půl 2, pak ve 4, v 6 .. už je to zas nějak moc často :(.
    Dneska jsme zkoušely nový příkrm … uvařily jsme brokolici s bramborem … no, nepovedlo se. Bud jsme to blbě udělaly nebo jí to nechutnalo. Teda ani mě to nechutnalo, tak se nedivím, že to plivala. Snědla asi 4 lžičky než zjistila, že jí to nejede.

    #884148
    Anonym
    Host

    No ono na chatě mělo být původně jen minimum lidí…, no u nás příkrmy od včera v pátek jsem byli na ceste a krmili na benzínce kde mi mlíko ohřáli bylo tak šílené počasí, že jsme nestihli dojet k rodičům o Silvestr nechtěl snědl pár lžiček ale neměl na to klid a dnes zase na cestě tak že zítra opět, jedeme, teď po dlouhé době vypil na večer celých 200 asi po týdnu, ale pláčeme tak s námi kouká na pohádku s čerty nejsou žerty tu já mám nejraději…, no Seb si teď posunul jídlo ze 3 na 2 tak uvidíme co dnes

    #884149
    Anonym
    Host

    Misho, opět mě to přesvědčilo o tom, že s takhle malým miminem by byla cesta do Čech vražda – jeho i moje. On by nejspíš cestu prořval a já usnula za volantem. Tady je nám nejlíp, dostane papat jak potřebuje, spinká kdy chce. Prostě se všechno točí kolem jeho rytmu a tak těch pár dní v měsíci, kdy někam vyrážíme (tak 45-60 minut v autě na cestu), tak to zvládáme bez úhony. Potom se snažím co nejvíc ho mít v kočárku a raději jít pár kilometrů pěšky než ho cpát do autosedačky ten kousek přejíždět. A i tak většinou cestu zpátky propláče, jak je unavený (a také mu musí dávat zabrat to převýšení 800 metrů, dolů je to v pohodě, zpátky se chce spát i mně).

    #884150
    Anonym
    Host

    No něco na tom bude, ale přítel zastává názor že si má zvykat i na jiné prostředí a lidi kolem něj… Tak jsem dnes ala zeleninu s rýží a kuřecím masem a musím říct, že super..dokonce to i voní nějakou chutí. Holky pomalu jsem začala studovat ty formuláře na rodičovskou a můžete mi poradit kdo potvdí od kdy do kdy byl nárok na mateřskou a v jaké výši?

    #884151
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho s tím souhlasím, že si má prcek zvykat na jiné prostředí taky s martínkem chodíme po besedách a jezdíme k babičkám, ale taková chata plná lidí kde není koutek pro klid miminka s maminkou když je potřeba tak to je náročné a hlavně co já se znám já bych byla děsně nervní a přenášela to na malého a bylo by to asi hodně náročné.
    Když měl Martin 2měsíce tak jsme jeli 100km k rodině a v pohodě a za 14 dní jsme tu samou cestu zvládli ještě líp 😀 ale na noc jsme byli jen doma to ještě nikde jinde nespal.

    #884152
    Anonym
    Host

    No ono tam tolik lidí být nemělo, rozmysleli se na poslední chvíli :-), no ale doma se to celkem srovnalo, sicespinkání včera až ve 22 hod museli jsme ho nechat vyřádit na hrací dece at se utahá a spinkal až do 3,30 pak jídlo a vstávali sjem v 9 což se snadstalo 3x

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,001. až 3,015. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist