Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,046. až 3,060. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884183
    Anonym
    Host

    Leni nejde ani tak o úřednici, ale na tohle mám radši klid a samotná to zvládnu líp a rychleji, když není nutnost ho sebou vláčet tak nechci 🙂 No venku nám to pěkně fičí, Seb se mi probudil na jídlo až ve 3:20 hodinku si pospal navíc, ted usnul tak teprv bude snídaně, a váha ráno 6,9

    #884184
    Anonym
    Host

    To by ses divila, kolik slovíček pochází z FJ: portmonka (pro ty, co to nikdy nepoužily, je to peněženka), pyžamo (dřív se dokonce psalo francouzsky pyjama, ale tak stará nejsem, abych to pamatovala 😀 ), kuvér (poplatek za obsluhu v drahých restauracích, franc. je to příbor), šumafuk, rezervoár, pisoár (prostě asi všechno co končí na „oár“). A nadávat bys mohla také, protože idiot a debil tu existuje také 😀 😀
    Na víc už si nevzpomenu. Zatím ti to na jednání na fr. úřadech asi stačit nebude 😛 Kdychom mluvili slovensky, tak by to bylo jednodušší. Slováci mají skoro totožné názvy měsíců a třeba líbánky jsou na Slovensku „medové týždně“, stejně jako v Anglii „honeymoon“ a ve Francii podobně „lune de miel“.

    #884185
    Anonym
    Host

    No, já lidi, co umí francouzsky, vždycky jen obdivovala. U mě je to jen angličtina a němčina. Uměla jsem dost, ale postupně zapomínám, jak to nepoužívám. Ted oprašuju anglinu, protože chodím na procházky s kočárkem jednou estonskou maminkou .. tak konverzuju :).

    Misho, já tě s těma úřadama jen zlobila :). Určitě je lepší to obíhat bez mrnouska.
    My krmily večer v 19h a pak až ve 4h a pak až ráno .. ted už asi 3 dny po sobě. Tak snad se mi kotě vrací na 1x krmení v noci. Ale mezitím k ní stejně 3x-4x vstávám. Vždycky jí probudí, když ve spaní na bříšku potřebuje otočit hlavičku. To pak fnuká, zvedá hlavu a spí u toho. Musím jí pohladit a jemně tu hlavičku nasměrovat, aby si zase lehla. Ale už to není tak zoufalé jako když se začla přetáčet. Uspání trvá pár vteřin, ale bohužel spánek to přeruší, tak jsem ráno vždycky jak mrtvola.
    A váhu netuším. Vážila jsem se s malou v náručí .. asi na3x, ale ukázalo mi to strašné rozdíly (až 600g), že jsem se na to nakonec vyprdla. Za týden to zjistím, jdeme na kontrolu. Vy máte pěknou, ne? Seb hezky přibírá.

    #884186
    Anonym
    Host

    :-), tak u nás se přetáčení nekoná když se snaží tak u toho tak řve jako nadává, že je po chvilce vyřízený, tak že se nám to povedlo 2x a včera nic a dnes to také nevypadá. Jo já mysím, že snad váha OK 12.12. měl 6485 a dnes 6,9 kg my jdeme na očkování a prohlídku až 24.1. tak uvídíme co na to doktorka. Včera jsme psala laktační poradkyni přes výživu, prý nemám s příkrmy bláznit, že mám Sebovi ještě minimálně měsíc až dva nechat jen zeleniu a až potom přidat třeba ovoce. Jinak mě potěšila, že těch 750 ml co tak průměrně Seb pije je pro nj dostatečných. Jen mám zvyšovat zeleninu a ubírat mlíko k obědu a pak to nahradit jinou tekutinou, ale prý do 9-10 měsíce by mléko mělo výrazně převažovat nad příkrmy. No za chvilku jdeme dlabat mlíko a pak dojíme pastinák s bramborem, zítra mu smíchám mrkev a kuřecí maso to máme zvlášt v malých skleničkách.
    Lenko tak to máš s jazyky dobrý to já neumím nic 🙁 prostě na to nejsou bunky u nikoho z rodiny tak že trochu hendicep v hledání práci

    #884187
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho buď v klidu, Stázka se nám přetáčela 30.12. celej večer, druhej den jen trochu a od té doby sem si nějak nevšimla. Ona je taková badatelka, zjistí co je na co, sesumíruje a pak vyhodnotí tak že zatím není třeba.
    Dneska ráno mě tak poblinkala, naprosto sem to nepochopila, vstala, tak jsem jí dala prso, pěkne sosala, najednou se pustila a takovým gejzírem vyvrhla všechno co vypila, takže oblečení, pytel ve kterém byla, já, všechno šlo rovnou do pračky. Začínám mít děsněj problém se zkloubením spacích časů těch dvou cácorek. Viky vstává brzo, Stázka spí a Viky jí budí, pak má jít Viky po obědě spát (když nejde tak je večer nepříjemná) a to zase Stázka bdí a když se jí nevěnujeme tak řve. Takže Viky chodí spát pokaždý v jinej čas, což je blbý, protože se ten její režim zase nabourává.

    #884188
    Anonym
    Host

    Vcelko tak to věřím, že mít režim u obou je náročné. A myslíš, že ti Stázka zvracela, že se přejedla?
    Tak píšu šéfovi do páze, zda spadáme pod čssz P2 která sídlí tam a tam tak jsem očekávala odpověď no nebo ne, místo to mi napíše, kde se vyřizuje rodičovská tak mu znovu píšu, že toto vím, ale soc. musí potvdit formulářna to odpověď účetní si myslí, že to není potřeba… domluva jak s tatarama….

    #884189
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho, koukám veselo, ony to totiž „nové účetní“ nevědí, dřív tohle spadalo pod mzdové které to měli za povinnost, ale tak už to není a ty si to MUSÍŠ sama vyřídit a sociálka ti posílá peníze na PPM takže ty to musí potvrdit

    #884190
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Nějak sem to odslala dřív než sem chtěla. Nevím proč tak vrhla, normálně to nedělá a reflux začínáme docela zvládat, sosala tak 3 možná 4 minuty tak přejezená nebyla 🙁

    #884191
    Anonym
    Host

    No halvně, že jsem se dozvěděla, že tu adresu úřadu na čssz mám správně jsou tam od 8 ráno tak tam pojedu hned na 8 ale až na konci ledna. No dneska seb snědl skoro 100g příkrmu, už ví že po mlíku když za chvilku dám znova brindák že se bude dlabat a směje se a plácá rukama jako dělej dělej 🙂 a teď se snaží přetčit a nadává :-).
    Holky zítra Tesco spouští on-line nákupy tak vyzkouším, dovezou po Praze za 99kč a pokud se bude platit až u řidiče při převzetí tak +20 tak že 119,- Kč abych ušetřila mraky času tedy přítel a mohl být s námi doma a ne X hodin na velkém nákupu, sice jezdíme do globusu tak tam budeme jezdit jen pro maso a zkusím toto. Radší at je s malým a já doma něco poklidím, než když ho mám půl dne na velkém nákupu ten děláme tak 1-2x do měsíce a to je pak na dlouho. Hlavně teď když máme spotřebu balených dětských vod

    #884192
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    taky sem na to koukala, ale asi zustanu u nakupu normálních, protože je to pro mě takový vypadnutí z domova a holky se zatím chovají slušně a já si ty věci potřebuju „ošahat“
    tak sem zvedava jestli mi taky pošlou že si mám žádat znova, mě končí PPM přesně za týden, pro mě je ta nová verze zbytečná, dřív jak ve třech letech stejně Stázku neopustím, tak mi vyhovuje mít tu trapnou pětistovku na víc .-)

    #884193
    Anonym
    Host

    U nás se zvládlo jen 80g, pak už to nechtěla. Navíc na ní babička dělala opičky, jako malskání pusou, to pak papala. Jinak mi dnes nepřišlo, že by o to jídlo stála, ale těch 80g nakonec dala. Zato mlíko pak sosala jako by týden nejedla :(. Měla doma vařenou mrkev+pastinák+brambor. Je strašně těžký trefit konzistenci … nejdřív to bylo moc hrubé, včera nám to hodně teklo, dnes zase hodně husté :).
    Nevíte někdo náhodou, jestli když dělám příkrm doma, tak jestli se to musí vařit v kojenecké vodě? Nebo stačí pražská vodovodní?

    #884194
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni tvrdí se že by se mělo vařit v kojenecké, játo nějak neřešila a vaila sem z kohoutku a ani průjem nepřišel u Viky, z mého pohledu všeho s mírou

    #884195
    Anonym
    Host

    Ok, dík.
    Mě přijde pražská voda v pohodě. Už jsem přemýšlela, že z ní budu dělat i čajík, ale zatím jsem vařila z kojenecké. No, ono na vovododní dojde až zapomenu koupit kojeneckou :).

    #884196
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek hokky,

    Leni, já vařím ve vodě z kohoutku, ale mám filtrační konvici Brita, takže vařím v téhle filtrované…já z té filtrované vodě vlastně vařím všechno. Danečkovi mléko a teď zeleninku, dávám ji i do žehličky, varné konvice i do parního sterilizátoru…jsem z Kladna a tady je dost tvrdá voda, takže tahle filtrovaná je úžasná a používám ji fakt všude…kdyby to šlo, tak ji naleju i do pračky a myčky, aby se nám neničily vodním kamenem 😀 .

    Jinak jsme holky byli včera na prvním plavání a Daneček to zvládl úžasně. Byla to první lekce, takže spíš lekce pro mě, kde jsem se učila správně manipulovat s Danečekem a instruktorka si zjišťovala, jak se Daneček bojí/nebojí vody. Jeslti mu nevadí šplouchání do obličeje, uši pod vodou, poloha na bříšku a pod. Šlo to tak dobře, že nakonec se tak soustředil, že jsem ho pod hlavičkou přidržovala jen ukazováčkem…no byla jsem nadšená. Celková lekce trvala 30minut, ve vodě byl 10minut a příště už to bude 15min a tak se to bude pořád prodlužovat. Každopádně jsme to měli ve 12h, což je obvykle jeho doba spánku doma v postýlce, takže jsem ho tam pak rovnou nakrmila a ještě než jsem ho uložila do kočárku, spal jako špalek. Doma jsem ho pak svlékla a uložila do postýlky a on pořád spal…mohla jsem si ním dělat, co jsem chtěla 😀 …jak hadrová panenka!!! Myslím, že takové plavání by měl absolvovat minimálně každý druhý den 😀 .

    Ale horší je, že jsem už pár dní sledovala, že má Daneček u penisku v tříslech na jedné straně bouličku. Včera večer při oblékání do pyžámka plakal a při pláči mu ta boulička tvrdla, tak jsem to ukázala příteli, že nevím co to je a že se mi to moc nelíbí a on na to hned, že je to kýla. Že on jí měl jako měsíční miminko taky a musel s tím na operaci.

    Tak já celá vydešená dnes běžela k doktorce a opravdu to je tříselná kýla, jsem objednaná na pondělí na dětskou chirurgii, kde nám pak doktor řekne, zda to půjde vyléčit, nebo bude muset náš prďolka na operaci 🙁 . Tak mám strach a jsem zvědavá, co se v pondělí dozvíme.

    Každopádně mi doktorka říkala, že pokud si tatínek miminka kýlou jako dítě prošel, jeho syn (synové) mají 90% šanci, že jí budou mít také…je to dědičné :S

    #884197
    Anonym
    Host

    Chci už taky na plavání!!!!!!!!! Naše dítě spí deně max 45 min. Usne mi přes den 3x tak na 15 min, ani v kočárku venku nespí víc. Ted je to s ní přes den dost těžký. Sama si hrát nechce, ještě dopoledne ujde, ale odpo abych jí měla furt na klíně nebo v náručí. Je z toho nespání odpo pěkně protivná a přetažená.

    Tak s kýlou držím palce!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,046. až 3,060. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist