Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881513
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj hokly, já už mám všechny lékaře oběhané a i EKG mám za sebou. Gynekoložka mi řekla, že je lepší si to vyběhat na začátku, když nemusíte nosti to velké bříško a pochválila mě, že už to mám hotové, protože nikdy nevím,co se může přihodit. Takže by to problém rozhodně neměl být. 🙂

    #881514
    Anonym
    Host

    Já právě moc MHD jezdit nebudu a když bude potřeba vyhlídnu nízkopodlažní spoj, spíš to vidím na auto a procházky kam také se tahat, když mám u baráku vše (cyklostezku, park, nákupní centra, hřiště apod.). Raduš pokud řešíš kočárek ohledně váhy tak koukni na tuto značku CASUALPLAY kočárky jsou bezpečné, dobré a jsou jedny z nejlehčích tuším že některé mají kolem 6 Kg. já nad ním také uvažovala původně, jen nechci 3 kolku 😀 a já na chatu a do terénu potřebuji radši těžší. Ale vědět, že budu jezdit MHD a kočárek tahat tak jdu na 100% do tohoto. Já vlastně ten maxi-cosi původně nechtěla jen autosedačku ty jsou nejlepší na trhu a nejbezpečnější a pak když jsem viděla tu trojkombinaci tak jsem si řekla, že to bude super to mít celé stejné a navíc je opravdu pěkný. Ohledně toho EKG, já dostala při registraci v porodnici papír co vše má být zapsáno v těhu průkazce až půjdu poprvé po 35 tt do poradny v porodnici a u některých věcí je jasné uvědeno, že to nesmí být starší 1 měsíc před porodem ale u EKG mám uvedeno, jež vyšetření na EKG a bez lhůty, ale zeptám se na gynekologii kdy asi tak mám jít

    #881515
    j Janinka23
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Misho, byla jsi na registraci v pátek u apolináře? já tam byla také. přišla jsem na jedenáctou hodinu až sem byla 9-tá pak jsem šla na oběd a přišla v půl jedné a to už sem si neměla kam sednout. Seděla jsem tam vzadu s těmi 2mi černoškami jestli náhodou si nevzpomeneš. Jinak to čekáni ve frontě je pro těhule jak dělaný. děla se mi ve fronátch blbě:(

    #881516
    Anonym
    Host

    Ahoj, jo jo asi si vybavuji, já seděla hned u dveří s parnerem (chvilku tam nebyl) jak bylo na stěně to tlačítko na monitorink tak na kraji té lavice napláclá na zdi. Mě se naštěstí špatně už nedělá, ale byla to síla, fakt přijít včas a včas, a kdy máš termín?

    #881517
    j Janinka23
    Registrovaný uživatel

    JJ to si také vybavuji:) mám termín na 13.8. jsem tak koukala po těch maminách že už některé mají fakt bříška, já mám celý život 45 -46 kilo a nikdy mi nešlo přibrat. Ted mám zatím půl kilo nahoře a není na mě téměř znát že jsem těhotná až jsem z toho už nervozni, ale asi to je i tím jak kolik kdo nabere. prý u těch hubených to trvá dlouho. vždycky sem myslela že je to naopak. Jinak jdu příští středu na ultrazvuk v 16 tt tak by mi mohly třeba řící jestli to bude ten vytoužený chlapeček.)

    #881518
    Anonym
    Host

    Tak to já mám termín na 14.8. ale dle posledního UTZ mám napsáno 7.8., ale bylo mi řečeno, že se mám řídit dle MS, já jsme také dost hubená, včera mi doktora řekla, že až moc, já si tedy připadám normální ale štíhlá jsem, a já tedy bříško už mám vylezlo mi z ničeho nic tak kolem toho 11 tt a večer jsem s břichem tak o měsíc napřed 🙂 . Jinak já nahoře snad nemám nic váha pořád ukazuje těch 55 +- nějaké setinky navíc ale to neřeším. Já také mám výhodu, že ať jsem hodně velký jedlík musím zaklepat, že jsme nikdy nepřibrala. Tak já kloučka čekám, řekli nám to v 12 tt (tedy 13tt) a další prohlídku máme 1.3. to bude dle UTZ 17 tt tak snad to potvrdí, tak držím palečky aby to byl tedy vytoužený klučina.

    #881519
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Jo oni se Dr. řídí hlavně podle MS. Jinak já u prvního těhu začala na 50kg a přibrala 18kg. U druhého jsem začala na 55kg a přibrala 15kg, a teď jsem začala na 58kg tak jsem zvědavá kolik přiberu 🙂 zatím jsem přibrala 2,5kg. Tu váhu mám taky v pohodě na můj věk:P držím se na těch 55.Teď jsem přibrala 3kg před otěhotněním jak jsem měla po zamlklém těhu.

    #881520
    Anonym
    Host

    Já jsme také zvědavá, jak to půjde s přibýváním váhy, ale zatím nic, ale ono to po tom 20 tt přijde, ale má dvě kamarádky co jsou štíhlé jako já tak jim vyrostlo jen bříško a žádná velká změna se nekonala, také by se mi to líbilo jen velké bříško a hubená :-), ale řešit to nebudu budu doufat, že se pak dám do formy po porodu. Hlavně ať je vše v pořádku to je nejdůležitější. Už jsme to sice probíraly tady, ale už bádáte nad jmény?

    #881521
    j Janinka23
    Registrovaný uživatel

    Už máme vybraná jména asi 2 roky:) maxmilián a Laura. Mám to uplně stejně, ráno bříško jen malinkato vykoukne a večer vypadám min. na 6tý měsíc:))

    #881522
    Anonym
    Host

    Holky, kdo jste byly na genetice v prvním trimestru – jdete i na tripletesty? Ty už se nám asi tak nějak blíží, ale dr. o nich nic neříkala…No mně by asi nevadilo, kdybych nešla…
    No a jinak já začínala na rovných 60kg, do včerejška jsem jak Raduš přibrala 2.5kg no a dnes jsem na tu váhu hleděla jak na ufo, bylo tam další kilo navrch, no možná nějaký výkyv, uvidíme, jak dál. Dnes když jsem šla z oběda, tak jsem se modlila ke svému olejíčku proti striím – já myslela, že mi bříško praskne, jak se děsně nafouklo – takový osmý měsíc by si se mnou nezadal:D Teď už jsem naštěstí zpátky na svém čtvrtém měsíci:)
    Jo, jak vlastně počítáte ty měsíce? Nějak mi vadí to počítat podle tt na deset měsíců, tak jsem si řekla, že rodím na začátku srpna, takže červenec je můj poslední – devátý – měsíc, tak mi únor vychází na čtvrtý…

    #881523
    Anonym
    Host

    Si musím na kulaté 20. stránce udělat kulatý 200. příspěvek 😀 My právě jména řešili nějak kolem vánoc a jediná dvě, u kterých jsme se nepohádali, byla Viktorie a Radovan. Mám pocit, že tímto to pro manžela skončilo, on má jasno, no mně se moc nelíbí, že už je to jako uzavřené, ale jména prima:)

    #881524
    Anonym
    Host

    Jo jo bříško večer je opravdu velké, já vždy také měla ředstavu o jménech pro kluka jsem chtěla Tobias a pro holku buď Laura nebo Viktorie, ale čekáme kluka a švagrová má Jonáše a Matyáše takže mi Tobiáš asi neprojde přišlo by mi to divné aby se všichni takto rýmovali 🙁 a mě se právě moc klučičích jmen nelíbí a čekáme kluka, ale docela se mi zamlouvá Adam, ale přítelovi moc ne ten chce Jakuba tak to jsme razantně odmítla připadá mi že každý dává toto jméno a kamarádky co mají kluky tak přesně dali jméno Jakub, tak moc nevím jsem bezradná 🙁 , Pokud vím tak na tripel test chodí jen někdo pokud je něco špatně ne každý, ale nejsem si jista, ale já také nic takového nemám naplánováno a doktor o ničem nemluvil

    #881525
    Anonym
    Host

    Já jdu na odběry trippletestu zítra, mám pak z toho mít sebou výsledky na genetický UTZ, který bude ve 20tt ve specializované laboratoři. Já si ani neuvědomuju nějakou genetiku v 1. trimestru … to je to zkoumání projasnění šíje, kontrola páteře, nosních kůstek, a tak?
    Zítra jsem zvědavá na přírůstek váhy, doma váhu nemám, tak to bude po měsíci první vážení, tehdy jsem neměla nic nahoře, ted už mi minimálně ta prsa něco váží :). Ale bříško už mi večer taky vylézá a ráno tam není :).
    Jména zatím definitivně neřeším, až co to bude, ale u holčičky jsme se shodli už před časem, že se nám líbí Ella, ale třeba se to ještě změní :). Kluka jsem vždycky chtěla Honzíka, ale ten neprošel u přítele, že prý se tak jmenuje kdekdo.

    #881526
    Anonym
    Host

    Tak to je dobrý, myslím, že by ses, Misho, úplně shodla s mou kamarádkou, která chtěla holčičku Lauru, jenže čekají kluka a bude to Tobiáš:D Přítelovi ukaž seznam nejfrekventovanějších jmen v čr v posledních letech. Jakub je jako pěkný, ale je jich fakt moc. Dost i z tohoto důvodu já třeba zavrhla manželovu vysněnou Elišku…

    #881527
    Anonym
    Host

    Ono to asi záleží na každém doktorovi. U mě nic špatně zatím není a stejně na trippletesty jdu (teda, jestli jsem to nepopletla) a i v tom gennetu při objednávání o ně stáli.
    Jméno pro kluka taky moc nevím, ale něco vymyslíme :).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist