Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881528
    Anonym
    Host

    no přítel mi na to řekl, ale to by jsme se takhle mohli dohadovat u každého jména na každým si něco najdeme, partner je Honza takže klasika je zavrhnuta, mě se ten Tobiáš nebo i Tadeáš mo líbí, ale vzhledem k jménum synovcům mi to přijde asi ujetý dávat podobně znějící jméno. Já chci aby se to pro mimčo „hodilo“ dalo se to nějak zdrobňovat a pak v dospělosti to bylo OK, u holčiček by to bylo jednoduší teh je moc moc hezkých a pro nás by to byl i snažší výběr, u kluka fakt nevím, a to máme tu knihu na jména. Já se v těch testech neorientuji, ale vím, že se to někde probíralo, a tripel tresty se prý nedělají u každého fakt to má každý lékař jinak. Genetické dle mého jsou ty odběry na dow. syndrom apod a pak je i to šíjové projasnění a kontrola páteře, kůstek atd. ale to jsou ty sreening a k tomu tzv. velký UTZ vím že v těhu průkazu to mám ještě jednou to samé ve 2 trimestru předpokládám, že to bude po tom 20tt, ale nevím, nechci kecat 🙂

    #881529
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já jsem byla minulí týden na odběr krve (biochemické vyšetření) v 16tt takže to asi byli ty triple testy :^) A pak mě čeká taky ten screening v 2.trimestru kolem 20tt.
    Jinak odběry plodové vody se moc nedoporučují dříve se dělali hodně u starších po 35 věku.
    …jména máme na kluka Tomáš a Martin. Adam se mi taky moc líbí, ale manžel né je proti.
    Na holku Iveta a Kateřina a dnes jsem došla s Marcelou tak se uvidí.

    #881530
    Anonym
    Host

    Raduš hezké jména, no já uvidím kdy to začneme řešit na plno 🙂 , hlavně ať se na něčem shodneme

    #881531
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, my máme taky nějaký favority, líp se mi teda hledají jména pro holku než pro kluka, což teď bude asi důležitější, doufám že paní doktorka neviděla něco jiného mezi nožičkama. Pro dceru se mi dřív líbila Natálie, ale je jí tolik že se mi přestalo líbit, Druhé bylo Sofie a před porodem se tu rodila Sofie každému sousedovi. No teď chodíme plavat a Viktorii tam je nepočítaně, včera sme se potkali se třema, takže si člověk asi nevybere nějaké neotřelé jméno pokud nebude vybírat něco jako Gertrůda apod 😀 U kluka se mi líbí Jakub, ale příjmení začíná na P tak by se to blbě vyslovovalo, možná Marek nebo Martin, já teda bych dávala klíďo i jména jako Oliver nebo Sebastian, ale to by mě rodina zavrhla a ukamenovala.
    Já jdu dneska na kontrolu tak sem zvědavá jestli plaváčka zas uvidím. Nekoupite si někdo náhodou ten domácí ultrazvuk? Já sem si říkala aby malá slyšela bráchu a mohla se na něj nějak připravit, protože zatím moc nechápe „mimi v bříšku“ Já bych si ten UTZ koupila ale vubec nemam představu jakej

    #881532
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky 🙂
    … jo Včelko na ty kluky je to horší těch jmén je tam málo pěkných kdo třeba dá jméno Pankrác.
    A třeba takoví Vendelín mě se to líbí, ale asi by mě synáček za to jednou pěkně vynadal že 😛
    Mě se i líbí Vítek, ale v kalendáři je jen Vít a Viktor. Jinak co teď hodně dávali je Jakub, Lukáš, Honza.
    Marek se mě líbí toho jsme měli napsaného u dcery a potom si ho dali moje dvě kámošky.
    Tak uvidím jestli se nám drobek ukáže na kontrole 2.3. a už se zaměříme pořádně jen na to jedno 🙂

    #881533
    Anonym
    Host

    Vcelko tak ať prohlídka dopadne dobře, já ten domácí UTZ mám od pondělka nekde jsem to tu zmiňovala , možná v květinkách mám Angelsounds jdp-100s koupila jsme ho nový přes aukro je tam holčina co je prodává je nový a vše je OK vždy vystaví jeden na kup teď mě to i spoštovným vyšlo na 1219,- Kč tak koukni zda tam nemá vystavený jinak se dá pořídit kolem 1500. Ale poslouchali jsme zatím jen jednou a je docela těžké mimčo najít já ho mám hodně nízko a bohužel to ještě není slyšet úplně dokonale trochu to šumí, ale používá se olejíček nebo gel, ten je asi nej ale doporučuji koupit v lékárné ultrazvukový nebo nějaký na toto použití bude to s tím určitě lepší já ho ještě nemám, ale co jsme četla na diskuzích tak pak to šumění tolik není. ale není to na každodení používání na hodiny, vedlejší účinky to nemá, ale i tak doporučují nepravidelna třeba jednou za 3 dny na nezbytně dlouhou dobu. Jinak jsme včera dělala předvýběr oblečení z anglického nextu, tak pokud někdo o tom také uvažujete, že tam mimču nakoupíte budu to objednávat přes tuto společnsot, může se jak oblečení tak doplňky, povlečení apod. i za ty peníze se to pořád vyplatí a při větším nákupu se dá dost ušetřit asi koupím i nějaké těhu triko http://www.next-manie.estranky.cz/

    #881534
    Anonym
    Host

    Raduš myslím, že Vítek dát můžete, že je to povolený a svátek bude mít na Víta, kouknu ti večer když tak do chytré knihy na schválené jména v ČR

    #881535
    Anonym
    Host

    Vcelko tak ta holčina (green0711) ho má na aukru vystavený za 999 Kč na kup teď, jsou tam i jiní prodejci s cenou za necelých 1600, ale já jí mám vyzkoušenou poslala hend druhý den a komunikace super, tak se nemusíš bát 🙂 není u toho návod v ČR, ale je na netu má to 4 stránky stejně tam není co studovat 😀

    #881536
    Anonym
    Host

    Misho, podle čeho si to na aukru hledala? Mě to našlo akorát jeden Ruční ultrazvuk Sweetheart 100 tak buď už není nebo jsem prostě neschopná. Díkes

    #881537
    Anonym
    Host

    Dej do vyhledávání ten název Angelsounds 🙂 . http://aukro.cz/listing.php/search?string=Angelsounds&category=0&sg=0

    #881538
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Dík už to vidím, mě to našlo předtím čističe do domácnosti a cosi na hubnutí 🙂 to až časem

    #881539
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Tak včera jsem byla okouknout kočárky 🙂 Byli jsme v té prodejně skoro dvě hodiny, a to mi to ani nepřišlo 🙂 každopádně jsem si udělala představu a myslim, že už mám i vybráno, ale přeci jen je ještě na to čas, tak ještě někam vyrazíme :$
    Jinak já se v těch testech taky nevyznám. A hlavně každý dr. to dělá trochu jinak, takže nám nezbývá nic jiného než svému dr. důvěřovat 😛 Já byla na jen jednou na odběrech krve asi ve 11tt, teď v 16tt mě čekájí odběry na genetice a pak kontrola na gynde s UTZ.
    Ohledně jmen, tak to jsem řešili nějak o během vánočních svátků, tak že jsem vytrhla na konci kalendáře jmenný seznam a každý jsme si zaškrtali, co by se nám líbilo a pak jsme koukali jak jsme se shodli 😀 Docela odlišný jsme to měli, ale přeci jen jsme se v něčem shodli. Tak pro zatím to bude buď Anetka, Terezka nebo Patrik, Filípek 🙂

    #881540
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Tak včera jsem byla okouknout kočárky 🙂 Byli jsme v té prodejně skoro dvě hodiny, a to mi to ani nepřišlo 🙂 každopádně jsem si udělala představu a myslim, že už mám i vybráno, ale přeci jen je ještě na to čas, tak ještě někam vyrazíme :$
    Jinak já se v těch testech taky nevyznám. A hlavně každý dr. to dělá trochu jinak, takže nám nezbývá nic jiného než svému dr. důvěřovat 😛 Já byla na jen jednou na odběrech krve asi ve 11tt, teď v 16tt mě čekájí odběry na genetice a pak kontrola na gynde s UTZ.
    Ohledně jmen, tak to jsem řešili nějak o během vánočních svátků, tak že jsem vytrhla na konci kalendáře jmenný seznam a každý jsme si zaškrtali, co by se nám líbilo a pak jsme koukali jak jsme se shodli 😀 Docela odlišný jsme to měli, ale přeci jen jsme se v něčem shodli. Tak pro zatím to bude buď Anetka, Terezka nebo Patrik, Filípek 🙂

    #881541
    Anonym
    Host

    Raduš, k tomu Vítkovi…Můj manžel se jmenuje Vít a říká se mu výlučně Vítku nebo Víťo, myslím, že oficiální jméno Vít nevadí (je to aspoň krátké do formulářů:) ), stejně se kamarádům jako malej bude představovat jinak a pro dospěláka mi potom Vít přijde přiměřenější než Vítek. Mně taky jako malou nebo mezi přáteli nikdy ani nenapadlo se představovat jako Kateřina a teď jsem za tu vznešenější formu jména celkem ráda:) , i když se mi tak běžně neříká…

    #881542
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Kačko dík ještě uvidíme pro jaké jméno se rozhodneme, ale to je ještě čas. Ale aspoň zhruba už máme vybrané od každého dvě tři. Ale abysme to nakonec ještě nezměnili třeba si dá někdo známí do té doby než porodím zrovna to naše vybrané jméno. I to se stává. Mě se na holčičku líbila hodně i Simona a dala si ji moje nej kámoška.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist