Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 481. až 495. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881618
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky všem 🙂
    Radunkas vítam tě tady 🙂 už ti Dr. naznačil, že to bude možná holčička? Tak tady je to zatím samý klučík tak čekáme kdo napíše, že čeká holčičku. A čekáš první miminko nebo už máš nějakého prcka?
    Já mám dvě děti kluk 12 a holka 10… a čekám třetí chlapečka 🙂 termín mám 1.8.

    #881619
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Též Tě Radunkas vítám 🙂
    Já jsem včera měla krásný den <:o) Dozvěděla jsem se výsledky z genetiky (vše v naprostém pořádku a mám si krásně užívat průběh těhu) a přišli mi těhu oblečení, tak jsem se na tým rozplývala a těšim se až v tom budu ukazovat pupík 😀
    Ještě jsem v pohodě, ale myslim si, že zachvilku svoje původní kalhoty neobléknu. Každopádně už mám těhu kalhoty, legýny, třička, tuniky,.. připravené, tak mě nemůže nic zaskočit 😛
    Já jsem se chtěla nechat překvapit, ale přítel chce vědět, zda čekáme holčičku nebo chlapečka, tak nevim, jak to uděláme 🙂 Teď v pondělí i kdybychom to chtěli vědět, tak nám to dr. nemohla říct, jelikož jsem byli moc akční, takže se to nedalo pořádně určit 😛
    Včera jsem byla na preventivní zubní prohlídce a asi 4 roky mi nic nedělala (chodim pravidelně 2x za rok) a teď hned jedno vrtání, takže mám raději dorazit ještě jednou na konci června 🙁

    #881620
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Petuldo já taky byla včera u zubaře a taky jeden kazík. Bolely mě zuby tak jsem šla ráno s dcerou šla trhat zub a poprosila jsem Dr. aby mě vzal že mě pár dnů bolí zuby. Chodím pravidelně 2x ročně jako ty posledně jsem byla na konci října. Teď mám ještě přijít v květnu na kontrolu. Jo mimčo si to vybírá 😛

    #881621
    Anonym
    Host

    Petuldo, já včera obstarala také nějaké oblečení, ale těhu oddělení nebylo tak jsme vzala volnější trika, tuniky v normálním krámu a koupila větší velikost a vyřešila jsem to a legíny nakoupila také, ty já teď nosím skoro pořád jsou mi nejvíce pohodlné. Škoda, že tady není takový výběr těhu oblečení a přes net se mi moc kupovat nechce protože to neodhadnu, ale moc toho pořizovat nebudu do práce budu chodit do června a pak stačí na doma tepláky a triko 🙂 . Já u zubaře nebyla více jak rok a to jsem také chodila pravidelně 2x ročně tak jsem zvědavá co mi za 14 dní řekne snad to bude OK, holky nechaly jste si prohlídku zapsat do průkazky

    #881622
    Anonym
    Host

    Misho, já to v průkazce mám a stejně mám dojít ještě jednou – někdy v červnu či červenci – že pak už prý na něco takového, jako jsou moje zuby, nebudu mít čas:)

    #881623
    Anonym
    Host

    Také mám v průkazce razítko a mám přijít ještě v červnu. Byla jsem objednaná na klasickou prevenci na únor, už někdy ze začátku prosince (u nás jsou na prevenci strašné čekací doby). Tehdy jsem ani neměla potvrzné těhotenství. Paní zubařka byla moc překvapená, když jsem přišla s průkazkou. Ona mi totiž v prosinci brala 8čku, pod kterou jsem měla přetím zánět, protože neměla místo. Asi měsíc před trháním jsem ji přesvědčovala, jestli bychom mohli udělat rentgen dřív než v tom prosinci, že se zatím marně snažíme o mimi, co kdyby to náhodou vyšlo … a ono zrovna ano :). A když mi tu 8čku vytrhla, tak na mě mrkala, že ted jsem se zbavila zánětlivého místa, tak se nám to mimi určitě podaří 🙂 ….

    #881624
    Anonym
    Host

    Díky za info, taky mě asi ještě před porodem objedná jednou abych pak neměla problémy, asi před 5 lety jsem prodělala zánět dásní a to byla síla, řezání dásní které byly přes stoličky, a měsíc anitibiotika a strava je tekutá bylo to dněsné fuj fuj a to mi způsobil rostoucí zub moudrosti, ale jinak mám zuby zdravé a problémy nemám, ale toto bylo děsné a na pohotovosti mi 2x sdělili, že je to angína až když horečky byli větší tak jiný lékař prohlásil, že angína ne, že je to od zubů a mě přitom nic nebolelo

    #881625
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Také tu zubařsku mám zapsanou v průkazce…. a stejně jako vy, tak mám přijít v červnu, jelikož pak prý na to nebudu mít hned čas a aby se něco nezanedbalo.
    Já si též nepořizuji hodně věcí…mám jedny těhu kalhoty a dvoje legýny, dále dvě trička z krátkym a dlouhym rukávem, jedny šaty a jinak budu nosit ty tuniky a šatičky, které jsem měla před těhu. Jen doufám, že nebudu léto jako loni, abych se nemusela moc oblékat.

    #881626
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Děkuju Vám za milé přivítání, Petuldo taky Tě zdravím a děkuji. Chtěla bych se Tě zeptat, kde jsi sehnala to oblečení?Možná se zeptám blbě, ale ta genetika to nejsou testy na dawnův s., že?Ta genetika je dýl, asi..?trošku v tom tápu:$ já byla zatím jen na tom dawn, s. a pravidelně mi dělá ultr., na konci března se už dozvím víc.
    RADUŠ: MUDr. mi bohužel nic nenaznačil, já si myslím, že to bude holčička i přestože obecný rady spíš ukazují na kluka,ale já se nenechám zviklat:) , no prostě bych ji moc chtěla:) A to že nakupuju růžové věci, radši ani psát nebudu, kamarádky mi říkají, že to bude první kluk, co bude chodit v šatech a ještě v růžových…utahují si ze mě pěkně:D Já čekám první, ale máme už jednoho „prcka“, který už trochu vyrostl, je mu 11 let. 1.8?Tak to máš menší náskok:o)Pohyby už asi cítíš, že?Jako zasloužilá maminka..Mějte fajn večer, brzy ahoj

    #881627
    Anonym
    Host

    Petuldo já toho také moc nemám, jednu těhu kalhoty pár legín, ale ty jsme nosila i teď a nějaké to triko a tuniku, nevím zda mi šaty apod. v létě budou byla jsem zvyklá mít vše akorát „na tělo“ tak nevím jak se do toho nasoukám, ale když bude něco potřeba nakoupím až podle potřeby. Jediné co budu muset je nákup podprsenek a to je u mě snad to nejhorší to já tak nerada a nevím zda prsa ještě porostou hodně nebo jen málo, a pak nákup těch kojících ach jo
    Radunkas, také tě vítám, že by konečně první holčička 🙂

    #881628
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Radunkas kukni na tenhle odkaz tam je psané o všech genet. vyšetřeních v těhu
    http://www.fit-porod.cz/tehotenstvi/zdravi/geneticka-vysetreni-v-tehotenstvi
    Já jsem zase pořád říkala že to bude klučík a taky to je… já to už srovnávala s předchozíma těhu
    podle tvaru bříška… jinak mě to podle nějakých babských rad vůbec nešlo porovnávat podle chutí na jídlo to nesedělo a nepěkná pleť je prý u holky a já ze začátku měla uhráků že děs :S a i výpočet krve matky vycházel na kluka, ale jiný výpočet krve matky i otce zase na holku tak podle toho to taky nevycházelo. Tak uvidíš 🙂 pá

    #881629
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    no, já se též v těch testech taky moc nevyznám, ale vím, že mi dr. říkala, že pokud mi tyto testy v genetické ordinaci dopadnou dobře, tak už jsem překonala takový to nejhorší období a mohu si začít užívat rostoucí bříško. Jinak při každé návštěvě v poradně mi dr. dělá UTZ, takže už teď se nemohu dočkat další návštěvy, abych toho prcka zase viděla. Já nevim, co budem mít, jelikož jsem byli moc aktivní, takže si dr. nebyla jistá, ale tak nějak si myslim na tu holčičku, i když je mi to tak nějak jedno. Je to moje první mimi, tak budu ráda i za chlapečka…hlavní bude, že budem oba dva zdraví!!
    Ty těhu oblečení jsem si objednala z internetového obchodu BON PRIX – dámská móda a tak je přímo těhotenská móda, ale mají tam dost věcí v tričkách a tunikách, co se dají nosit jak v těhu, tak i pak. Já si většinou snažim objednat věci, které užiji i pak. I když ceny jsou tam celkem v pohodě, tak se mi zase nechce do toho dávat hodně peněz, které budu potřebovat pro prcka.

    #881630
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    ahojky všem,
    Misha: no uvidíme, jestli to bude holčička, nevím, kde se ve mě bere to přesvědčení, že to bude malá, hlavně, ať je zdravé, ohrané, ale je to pravdivé.
    Raduš: já mám chuťě na sladké, pleť ze začátku nic moc, teď ujde, podle krve – holčičika, nejvíc mě ale rozesmála jedna rada, když se vyčůráš na semínka pšenice a ječmene, tak podĺe toho, co vyklíčí poznáš pohlaví dítěteí:D do toho nendu_O), ale asi by ze mě můj tatík zemědělec měl radost:)
    Já nemám žádné oblečení pro sebe, pro toho v bříšku, ale už jo:), myslím, že na dálku bych velikost neodhadla, asi půjdu do města mrknout do sekáčů, do normálního obchodu nepůjdu, páč ty kalhoty bych potřebovala aspoň troje, i kvůli práci a proto litra za jedny dávat nebudu.
    Jéé to jsem se nějak rozkecala…Ale ješt jsem chtěla, jaké jména máte vybraná?Mějte se fajn, pá

    #881631
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Radunkas,

    taky Tě tady moc vítám…máme téměř stejný termín, já mám 2.8.2011. Je to naše první dítko, bude to chlapeček, Daniel.
    V pátek jsem začala cítit první pohyby prcka…je to tak krásný pocit vědět, že je v pořádku…začalo to v 6h ráno, když mi zazvonil budík, ještě jsem se chvíli válela v posteli…nejdříve mě to vůbec nenapadlo…nedokázala jsem to „identifikovat“ co to je 😀 , ale pak mi to došlo. Jsou ro zatím hodně slabounké pohyby a nejsou tak časté, ale dočkala jsem se 🙂 .
    V pátek jsme byli 18+3, dnes jsme 18+6, takže už jsme téměř v polovině…to to letí…neskutečný 🙂 .

    #881632
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Markéto super že už taky cítíš drobka 🙂 tak já už si to užívám 3 týdny jen takovou malou poznámku, že ty pohyby třeba dva dny zase neucítiš a pak zase jo… já to tak ze začátku měla tak se neboj prcek jej jinak leží a pak se zase ozve. Mě se stalo že přes den ani tuk a večer jsem si lehla a začal řádit 😀
    Radunkas jména máme Tomáš, Martin a Radek tak ještě vyberem. Já oblečení na mimi nekupuji mám naskládané krásné kousky od kámošky i ze skotska. Jinak jestli byste chtěli použité po jedné holččiče opravdu pěkné oblečení taky pár kousků ze skotska tak vám to můžu domluvit kámoška to chce prodat malá se narodila v srpnu tak by to velikostně sedělo.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 481. až 495. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist