Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 496. až 510. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881633
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Jééé, holky, vy se máte, že už cítíte pohyby. Já už se na ně moc těšim 🙂 , ale u mě je asi ještě hodně brzy, jelikož dnes jsem 16+6tt a jsem prvně těhu, tak to ještě máme čas. Alespoň mi to naposledy říkala dr., když se nám ten drobek pěkně mrskal, že jsem ani nemohli zjistit pohlaví, jelikož jsem vůbec nebyli v klidu 😀 Jsme zvědavá, zda to poznám :O :$
    My máme jména Anetka, Annička a Terezka, Patrik, Filip a Jakub, tak ještě budem vybírat 😀 🙂

    #881634
    Anonym
    Host

    Já už pohyby také cítím, vnímám je ráno hned po probuzení a pak večer v posteli. Přes den se na to nesoustředím. Necítím je samy od sebe, jen když si dám ruce na břicho. Když jsem dala manželovi ruku na svoje břicho, tak po chvíli mimi také koplo, jen se divil, že jsou to opravdu „ty pohyby“. Ale v žádném případě mi to nepřipomíná motýlí křídla, spíš jako když proběhne pod kůží velká bublina.
    Pupek už mám teda opravdu pořádný 🙂 Při poslední kontrole mi doktor řekl, že mimi je velikostně o týden dopředu, ale já si myslím, že bude zkrátka jen velké po nás. Datum oplodnění, které vypočítal doktor podle MS, mi totiž sedí na moje výpočty plodných dnů a sledování hlenu. Takže si z toho hlavu nelámu. Je tady ještě někdo, komu mimi neodpovídá velikostně na původní datum porodu?

    #881635
    Anonym
    Host

    Holky já také drobka cítím, ale zatím jen já přes břicho zatím ne jsem 18+4, ale je to super, ale včera se mi stalo, že mě něco začalo děsně tlačit pod pravým žebrem a nemohla jsem se pořádně nadechnout trvalo to asi 5 min, ale bylo to děsné, ale za poslední týden mi hrozně břicho povyskočilo, tak jsme zvědavá kam ještě poroste, ale zatím naštěstí jen to břicho nikde nic navíc. Holky varianty jmen máte pěkné, u nás se ještě nevím máme tedy toho Tobiase a Sebastiana, ale uvidíme třeba nastane úplná změna. Máňo nám to nevychází podle původního data porodu to jsme měla vypočteno na 14.8., ale poslední návštěva minulý týden ukázala, že jsem napřed a máme ho 4.8., tím pádem mi datum oplodnění vychází na den kdy jsem dostala MS tak mi to přijde divné

    #881636
    Anonym
    Host

    Já fakt nevím, podle čeho ti doktoři termíny počítají. Teda vím – podle velikosti mimi (délka stehení kosti, obvod hlavičky atd.). Ale přijde mi že vůbec neberou v potaz, že děti jsou čím dál větší a pořád vychází z nějakých prastarých výpočtů. Někde jsem četla, že nejpřesnější výpočty jsou tak do 12tt, protože to jsou děti stejně velké. Pak už se začínají projevovat vrozené dispozice k velikosti. Akorát stresují prvorodičky, které ve většině případů rodí stejně až na druhý termín nebo dokonce později.

    #881637
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Mimčo si stejně ten datum narození vybere samo 😛 Jen já měla 3 termíny 3.1 podle MS u mého Dr. i když jsem ho upozornila, že mívám MS po 26 dnech tak nad tím mávl rukou že se to upřesní ve 12tt na velkém ultrazvuku tam mi termín vypočítali na 27.7. no a při další návštěvě u mého dr mi to vypočítal na 1.8. a ten mám v kartičce. Při kontrole kdy mě nevyšli triple testy a dělali mi znovu velký ultrazvuk se stejně řídili termínem 27.7. mi dr řekla že mimi bude mít 4kg tak je asi taky drobek větší.
    Ale já už budu mít třetí první syn vážil 3,10 dcera 3,5kg tak se uvidí jak nám tento prcek naroste 🙂

    #881638
    Anonym
    Host

    U mě je mimi taky malinko větší (asi o týden), než odpovídá termínu (6.8.), ale my nevíme, kdy se nám to přihodilo, bylo to trochu nečekané. Ale malé jsem viděla naposled ve 12tt, tak ted stejně nevím (UTZ mám až za 2 týdny).
    Na pohyby se moc těším, ale běží mi 19tt a ještě mimi necítím, jen mě poslední týden pobolívá břicho….

    #881639
    Anonym
    Host

    Já v kartičce ještě termín napsaný nemám tak uvidím na čem se pan doktor usnese, ale v tom 12tt jsme měla termín 7.8. a teď v 17tt 4.8. tak uvidíme. Mě říkal, že při příští návštěvě budeme vážit a hodně měřit tak jsme zvědavá jakého obříka budeme mít.

    #881640
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Teda holky, takovejch termínů, já ani u dcery neměla posunováno. U dcery jsem otěhotněla okamžitě po vysazení HA takže tam asi nebylo moc s čím hýbat, a teď taky nemám posunování. U dcery mi teda na větších vyšetřeních ke konci těhu psali do zpráv že je dítě větší asi cca od 2týdny ale ani tak nezměnili termín a narodila se přesně v termínů. A to jí příchod na svět naplánovali na den potom ale jí se na operaci čekat nechtělo 🙂 tak jsem zvědavá jak to bude probíhat teď

    #881641
    Anonym
    Host

    Misho, jak můžeš být v 17tt? Mě vychází, že běží 19tt (dnes 18+2) – i podle poslední návštěvy u doktorky před 3mi týdny (to mám v průkazce 16. týden)… počítají mi to od poslední MS. Tak už to zase nechápu :).

    Mě paní dokorka termínem nehýbe, i když se mimi zdá větší, mám v průkazce pořád toho 6.8., které spočítali podle MS. I jsem podle něj registrovala v porodnici…

    #881642
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Tak to jsem zvědavá jak ty pohyby poznám, jelikož mě takový ty bublinky v břiše procházejí každou chvíli 😀 Uvidíme, prý to každá mamina pozná, tak snad nebudu výjimka 😛 Ráno pro probuzení to nezvládám, jelikož musim hned vstát, protože to mám všechno akorát, abych to stíhala do práce a určo bych ještě zavřela oči a usla 🙁
    Jinak já mám od začátku v průkazce napsáno 16.8. a to my dr. ani po posledním UTZ v 16 tt nezměnila, i když říkala, že pěkně povyrostlo 😀 A ten samý den jsem byla na těch genetických testech. Další UTZ mám 21.3, což je první jarní den, tak jsem zvědavá jak na tom ten prcek bude a zda bude zase tak akční jako naposledy 🙂 To budu 18+6 tt.

    #881643
    Anonym
    Host

    Ros.Lenko, já nejsem v 17tt to jsem byla minulý týden když jsem byla na prohlídce a tam mi měnil doktor datum porodu na toho 4.8. jsme větší a asi jsem otěhotněla dříve, podle něj jsem dnes 18+4, když jsme u něj byla tak mi napsal 17+5 jak na snímky UTZ tak do průkazky. Jo registrace se provádí dle MS co je uvedeno v průkazce,ale naše mimčo je trochu více asi napřed, asi jsme totiž opravdu otěhotněla jak se to občas stává, při MS tedy v den kdy se dostavila, tedy podle výpočtu doktora. Já uvádím tt podle lékaře ne podle MS, ale v prlkazce mám vždy uvedeny oba

    #881644
    Anonym
    Host

    Misho, tak to jo, jen že máme rodit hned po sobě, tak jsem byla zmatená :). Ale jestli budu po mojí mamce, tak stejně budu přenášet … takže ty termíny jsou stejně hrozně orientační.
    Jinak mám radost, protože mi „nevolali“ od doktorky kvůli tripple testům, což znamená, že jsou snad v pořádku. Už je to véc jak 14 dní od odběru….. Prý by se do 14dnů ozvali, pokud jsou špatné.

    #881645
    Anonym
    Host

    🙂 možná jsem to špatně napsala a bylo to zmatené. To moje mamka rodila přesně v den termínu, a potěšila mě, že prý semnou přibrala „jen“ 15 Kg a ty nechala v porodnici tak snad to budu mít stejné. Já naštěstí na tripl testech nebyla tak jsem měla o jedny nervíky méně, ale je fajn, že jsme všechny v pořádku

    #881646
    Anonym
    Host

    Když jsem poprvé cítila pohyby tak jsem byla 19+0. Doktor mi zatím s termínem nehýbal, jen mi říkal že je miminko podle rozměrů větší a že to odpovídá týdnu navíc. Jsem zvědavá copak to vlastně čekáme, snad nám to doktor za 14 dní poví.

    #881647
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    ahojky, tak to já taky nechápu, jak to vypočítávájí…ono je to takový zapeklitý, test jsem si dělala 30.11 a nebyla jsem těhotná, pak jsem si ho dělala 10.12 a to už mi ukázal, že jsem. S tím termínem porodu jsem taky zvědavá, napsal 8.8, no uvidíme, chystáme se totiž ještě na poslední dovču tak jsme měli problémy s pojištěním, ale koukala jsem, že Evropská poj. maminy pojistí do dvou měsíců před porodem,..no uvidíme, co bude, jak bude. Já s pohybama neví, občas něco cítím,ale nevím,jestli je to ono:o) je to takový, že si říkám, jestli je vše o.k., jestli tam „pořád je“ a že bych ho taky chtěla už cítit, ale kámošky mě varovali, že se stejně budu bát, že se třeba pak pár dní nepohne e budu vyjukaná…jak psala i Raduš. Jinak mi bříško vyskočilo, a to prosím přes víkend dnes ráno mi to říkaly kolegyně při příchodu do práce:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 496. až 510. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist