Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 571. až 585. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881708
    Anonym
    Host

    Máňo, můj přítel je potrhlý horolezec. Malá dostane úvazek snad i do postýlky :). Ted má ale strach, že ho nebudu pouštět lézt, až se malá narodí. Trápí ho prázdniny, protože jezdil s kamarádama z oddílu na delší dobu (cca týden až dva a třeba i víckrát), což kvůli porodu moc nepůjde…. Je mi ho líto, ale holt to takto vyšlo….

    #881709
    Anonym
    Host

    ros.lenko, manžel si zase ze mě dělal legraci, že se v krámě zeptá, jestli nemají maskáčový kočárek 😀 A nebo jestli prý nechci miminku ušít něco na sebe z maskáčové látky. Ale naštěstí mě jen tak škádlí. Pokud někam nepojede služebně, tak by měl být celé léto se mnou, počítá s tím tak nějak automaticky, že mi bude pomáhat. Když nic jiného tak aspoň drandit s kočárem, abych si mohla trochu odpočinout.

    #881710
    Anonym
    Host

    Maňo, to ten můj taky nikam nepojede, jen vím, že mu to bude trošku líto.
    A ten maskáčový kočárek – ten se určitě dělá, 100% jsem ho už na ulici někdy zahlédla 🙂

    #881711
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo, maskáčovej kočárek je a jsou i maskáčové fusaky a dupačky, no asi všechno možný na co si vzpomeneš. stejně jako lahvičky s lebkou apod. Takže pokud chceš udělat muži radost, sedni k netu a uvidíš že hned něco najdeš 😀

    #881712
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak my jsme dnes po velkém uprazvuku oba zcela v pořádku, prcek nem žádné vrozené vady, je cca o týden menší, ale pan doktor nám spočítal i všechny prstíky nic nám nechybí 🙂 . Potvrdil nám chlapečka, takže jsme moc šťastní. Jo a váží už 400g…takže docela macek.

    Tak jsem ráda, že to opdadlo dobře…:)

    #881713
    Anonym
    Host

    Markét tak velká gratulace tedy 400 g to už je dost, kolikátý jsi tt, já jen pro představu kolik má asi ten náš drobek já jdu až za 14 dní

    #881714
    Anonym
    Host

    Markét, taky gratuluju, že je vše v pořádku. Jak na tebe působil Genet? Já si původně připadala jak v továrně na miminka, to jaký tam byl mumraj :). Pak v ordinaci už ne, ale předtím ta čekárna plná mamin, registrace …
    Já váhu nevím, přítel říkal, že tedy na monitoru zahlédl 430g, ale mě to přijde hodně. My jsme prý podle velikosti celkově v termínu, akorát 21tt, což odpovídá dle MS, některé z těch mír, co naměřili, jsou cca o týden napřed (22tt) – pažní a stehnní kost – takže očekávám dlouhonohou modelku 🙂

    #881715
    Anonym
    Host

    To odpovídat může, když to vezmu z hlediska, že dítě je schopno života ve 24tt a při váze 500g což většinou tak odpovídá podle lékařů. No já ještě na prohlídku musím počkat zítra začínám 21tt

    #881716
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    děkuji moc, Misho já jsem dnes 21+2, takže nám běží 22. týden, ale doktor říkal, že velikostně vypadá na ten 21. týden, ale s datem porodu mi nehýbal a bylo to teda přesně 390g 🙂 . Takže velký je dost a má i dost síly, aby mě občas pořádně kopnul 😀 .

    Já mám dle dr. 3kg nahoře, prcek je otočený dobře hlavičkou dolů a placenta je prý ve správné výšce tak, aby nebyla blízko rodidel, takže je prý všechno tak, jak má být…tak jsem ráda.

    Pan doktor nás vyšetřoval cca 25minut, jen srdíčko prcka asi 3,5minuty, změřil ho od hlavy až k patě, až jsem zírala, co všechno na tom dokáží zjistit.
    Jen mi odjakživa vadí, když mi někdo sahá na pupík (ani sama si na něj nesahám), takže pro mě bylo to vyšetření nepříjené, když se p. doktor dlouho pohyboval v pupíku…ale co bych pro prcka nevydržela, že? 😛

    Mě se na Gennetu docela líbí, chodím na Praze 7, kousek od Letenského náměstí…jo, je tam hodně lidí, ale většina chodí na asistovanou reprodukci, takže se to dá…a docela to tam ocýpá.
    Já jsem byla objednaná hned na 8h, takže jsme se největšímu náporu vyhli 🙂 .

    #881717
    Anonym
    Host

    Markét tak to je super já dnes 21+0 tt, a po ranním vážením nahoře přesně 2Kg. Vůbec nevím v jaké poloze je ten náš drobek podle pohybů mě štouchá pořád na levo nebo na pravo tak mám pocit, že ještě leží, ale třeba už sjem také nějak natočeni. Na tu placentu se také zeptám vůbec nemám předtavu, ale myslím, že jí mám nahoře minule jí měl připlácnutou na hlavě kousek tuším. No já mám v pupíku naušnici a počítám že jí za chvilku asi budu muset vyndat jak se mi ten pupík dere ven a břicho zvětšuje, ale zatím OK

    #881718
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Misho,

    mě taky právě prcek šťouchá spíš nalevo, ale právě spíš nad pupíkem, tak už vím, čím to je…nožičky má nahoře a hlavičku a ručičky dole…včera nám ani mom nechtěl ukázat obličej, pořád si ho schovával do dlaní 🙂 . Takže když něco cítím dole, je to slabší, tak to budou ty ručičky a nahoře ty silnější kopance jsou nožičkama 🙂 . Je to hezký, když už vím, jak si tam lebedí 🙂 .

    No uvidíš, co Ti řekne MUDr., já jsem včera byla fakt v šoku, kolik tam toho dokázali zjistit.
    Rovnou jsem se tam objednala na 4G ultrazvuk, tak to jdeme ale až 6.5. To už bude větší a kulatější, tak se na ty fotečky těším.

    V pondělí mám ještě poradnu…tak si to teď vyberu najednou 🙂 .

    Náušnici budeš muset časem sundat určitě, švagrová jí má taky a taky už ji sundala… 🙂

    #881719
    Anonym
    Host

    No ještě musím 14 dni vydržet a už ho také uvidíme, já mám naštěstí poradnu a UTZ u svého doktora tak nemusím jednou tam a jednou tam, to já půjdu asi pak dříve vzhledme k tomu, že nás čeká ten test na tu těhu cukrovku, ale třeba to bude stačit taky až v květnu, ale možná už mám špunta taky otočeného hlavičkou dolu mám pocit, že mám větší tlak na močák, ale to může být i něčím jiným, tak uvidíme co na prohlídce,to pan doktor také říkal že už budeme měřit a vážit apod. by mě zajímalo jak tu váhu zjišťují to zase bude zajímavostí.Mám doma knížku kde je týden po týdnu kolik má mimčo asi cm a kolik váží a vždy je k tomu týdnu napsaný nějaé povídání včetně odstavce co se děje v těle matky je to dobrá knížka taková přehledná najdu příslušný týden kouknu a vím co asi tak zrovna je. Myslím, že zrovna kolem 22 tt je tam stránka začínáme přemýšlet a připravovat pokojík, ne ty přímo nákup ale výběr předtavu o rozmístění apod. a ve 20tt bylo udělám si radost a půjdeme na masáž a budeme se věnovat svému tělu a to nám vyšlo na masáži jsem byla 🙂 , tka ještě chvilku a hurá z práce směr IKEA a domu, potřebuji nějaký úložný box ještě a došlo mi, že bych také pro mimčo mohla na kabátky a bundičky pořídit dětská ramínka a ty tam mají tak koupíme a rovnou tam dáme i večeři, ješt že to máme kousek od bytu

    #881720
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Misho,

    máš pravdu, taky mám teď větší tlak na močák, tak jsem si po tom UTZ uvědomila, že je to tím, jak je tam prcek otočený. 🙂
    Já se taky chystám na masáž pro těhulky, švagrová si ji vždycky užívá, že je to prý úžasný, tak už se taky těším.
    Jinak jsem teď začala chodit plavat, když už nemrzne, abych zase nebyla nemocná…ale chodím plavat sama, nemám ráda to „organozované“ plavání pro těhotné…takže si pomaloučku, polehoučku dám pár bazénů, protáhnu se, uvolním se a je to moooc fajn 🙂 . Myslím, že i prcek si to vznášení užívá 😛 .
    Takže vřele doporučuju 🙂

    #881721
    Anonym
    Host

    jo masáž byla úplná lábuž, byla jsme na 90 min na olejové a super uvolnění a relaxace. Věřím že plavání může být super, ale já všeobecně nemusím moc bazény apod., nevadí mi to v hotelech ve wellnes, ale takhle ty veřejný fakt nic pro mě, já tedy plánuji, že až nastoupím na MD tak před porodem si zajdu do bazénu tam u nás je jen pro těhulky a pro plavání maminek s dětmi je to max pro 6 tak to bude snad OK, ale teď mě to vůbec neláká. Ale po porodu plánuji, pokud bude vše OK s malým začít chodit po tom 6nedělí na ty vaničky a pak do velkého bazénu, kamarádky si to pochvalují. Teď jsme líná a krom procházek a protažení na míči nedělám nic, samotnou mě to neba někam chodit cvičit teď s pupkem. Ale po porodu zase začnu chodit na ten power plate co jsme chodila před těhu to bylo pro mě nejideálnější tak se na to těším, mám to kousek od baráku, tak to doma kluci tu hodinku zvládnou sami a já se dám do formy a odreaguji se, ale to je ještě za dlouho, i když to pěkně letí ten čas

    #881722
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    To máš pravdu, to teda letí. Já jsem chodila na zumbu a v létě hodně jezdím na kole, takže cca za rok myslím, že už budem na kolo chodit ve třech 🙂 no a zumbu do toho občas vložím…baví mě ta hudba, na kterou se tančí.

    Takže teď taky jen to plavání a občas míč, ten mám doma taky.
    Jinak plavání miminek plánuju taky, chtěla bych začít hned po 6nedělí…nebo myslím, že snad berou miminka od 3. měsíců, takže tak nějak. Náš dnes už 3letý synovec na to chodil a chodí vlastně do dneška a je to úžasný, jak pak člověk vidí, jak si to dítě tu vodu užívá, potápí se, skáče a vůbec se vody nebojí…i když někdy trocha pudu sebezáchovy neuškodí. Nás synovec si totiž myslí, že je to nesmrtelný vodníček, takže ho člověk musí hodně hlídat a být pořád ve střehu, ale pořád lepší než plačící dítě, které se mě nepustí z krku a v podstatě si ten bazén nikdo neužije 🙁 .

    Takže plavat budem chodit taky. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 571. až 585. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist