Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881858
    Anonym
    Host

    Tak koukám, že si všechny užíváme 😀 . No já požádala šéfa ať mi u účetní zjistí kolik si do nástupu na MD můžu vybrat dovolené, nějak se v tom neorientuji, mám za to, že když chce nastupovat 1.7. tak mám nárok přesně na polovinu celkové dovolené za rok a teď Markét píše, že má na celou tak jsem z toho jelen. Já zítra končím 24 tt, no já mám přes bříško už 90-91 cm a ráno váha ukazovala 59,3 takže mám nahhoře 4,3 Kg…přijde mi, že je teď nejvíce okopávající období. No já mám z mothercar mantinel do postýlky medvídka pooh a malému jsem koupili polštář a peřinku, bohužel mi vůbec nedosšlo, že v anglii mají jiné rozměry povlečení, takže sice polštářek by pasoval ale peřinka ne, my máme 90×130 a povlečení bylo 110×150 tuším, tak místo povlečení koupíme k té kolekci tu prošívanou deku a povlak na polštář, a v mothercare budeme kupovat i ten koš na spinkání. TAky jsme zjistila, že ještě bude potřeba ten ochrany povlak na matraci proti pročůrání, ale ten mi tam přišle drahy a i prostěradla tak po těch kouknu asi jinde. No zítra nám budou opravovat ty popraskané zdi tak jsem doma. Malovat také budeme, ale až přivezou nábytek do pokojíčku, abycho podle toho vybrali odstín modré až tyrkysovomodré co se nám líbí. Ještě bych chtěla pro malého závěsy aby ty okna nebyla tak holá i když jsou tam žaluzie, ale přijde mi to s tím takové útulnější, ale nevím kam pro ně vyrazím jediné co mě napadá je KIKA v IKEE nic neměli tedy asi 4 druhy a nic moc

    #881859
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho máš nárok na celou dovolenou. Ty totiž nekončíš pracovní poměr, jseš pořád pracovitý člověk 🙂 Já nastupovala u dcery 7.2. a taky jsem vybítala krásných 5týdnů. Dokonce si to nemusíš vybírat před nástupem na mateřskou ale po mateřský, zároveň s nástupem na rodičovskou, což vítá většina zaměstnavatelů, protože ti pošlou jen peníze a ty už bys tam stejně nebyla, takže si tě můžou do porodu užít dosyta. Hlavně když nemohou sehnat náhradu.
    Včera mě plaváček tak okopál/a že mi to až vadilo. Byla sem unavená a furt se mi v břiše dělaly kotrmelce. Do toho manžel nebyl zrovna naladěnej, takže nebyl kdo by pupík klidnil a když sem si šla lehnout tak sem měla v postely druhého vetřelce, dceru. Díky alergii měla plnej nos tak chrápala a já byla zralá na psychiatra.

    #881860
    Anonym
    Host

    Vcelko díky už jsem to nastudovala, nevím proč ale ač mám vystudované právo, ale zaměřená jsem na jinou oblast (právní) tak mi toto nedocvaklo, ale už mám přehled dohnala jsme to 🙂 . Ještě, že jsou ty hezké články kde to někdo pěkně popíše. Za mě náhradu už v práci je, tedy nastoupí 1.6. a jelikož je tady klídek bude na zaučení dostatek času apod. já bych si jí právě nejraději vybrala už teď před nástupem na MD polovinu už mám skoro vybranou. Ale na tom se musím dohodnout se zaměstnavatelem, protože to záleží na něm zda mi to umožní. Vím, že hodně mamin si to vybírá když jim skončí MD než začnou čerpat RD, ale mě toto přijde jednoduší, chci na ty úřady co nejmíň, tak se snad dohodnu a vyberu vše teď, když to tak vezmu tak tady chybět nebudu není teď moc práce a tak bych si mohla dělat kratší týdny :-). No proberu to ze šéfem snad to bude OK. Mě když malej okopává, tak přítel hladí a domlouvá mu, je to srandovní. Holky ještě jeden dotaz, mluvíte na malého nebo pouštíte mu nějakou hudbu, já na něj zkouším mluvit, ale pořád mi to přijde zvláštní a mám pocit jak kdybych byla blázen 🙂

    #881861
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Přesně tak, Misho…mě řekla personalistka, že mateřská je pořád jako výkon práce, takže mám nárok na celých 25dnů dovolené…mám zatím vybraný jen 4 dny, takže od 20.5. nastupuji na dovču a pak 20.6. na mateřskou, to je 6 týdnů před termínem porodu.

    Radši si tu dovču vyberu teď, když je tak krásně…doma si vklidu všechno nachystám a hlavně se…pokud už budou vedra…nebudu muset mačkat někde v MHD s „voňavými“ lidmi. Takže to mám schválený a vyhovuje mi to maximálně. Zástup už za mě mají, ten nastoupí k 1.6.2011, akorát zaučit už si tu hočinu budou muset sami 🙂 .

    #881862
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Já si to tenkrát vybírala až v momentě nástupu na rodičák, takže jsem měla dvoje penízky, předtím jsem byla totiž na neschopence a s novým šéfem sme si zrovna neseděli a tak hrozilo že kdybych ukončila dřív neschopenku že by si našel nějakou skulinku v zákoně a vyhodil by mě. Protože firma se to dobou dost měnila, přesídlovala atd.No takže jsem na připravu na mimčo měla 32týdnů a bylo mi vlastně pak jedno kdy mi tu dovču proplatějí.
    jinak ti voňaví lidé jsou už i teď. Tuhle v metru jela slečna která měla asi sto kilo a cpala se něčím co bylo asi číňanskej hamburger, taková ta giga houska s čímsi uvnitř a tak to smrdělo celým metrem že jsem se málem pozvracela a ještě styl jakým „papala“ no dívala sem se jinam a počítala ty stanice

    #881863
    Anonym
    Host

    Holky díky, já doufám ,že mi šéf vyhoví a budu si to moc vybrat, já holčinu zaučovat budu ale pošlu jí i ke kolegům, přeci jen každý máme jiné postupy apod. ale přes to mám na červen naplánovanou nějakou dovču, ale vybírám si to po dnech, halvně dny kdy nemůžeme jet do práce autem, že má přítel nějaké povinnsoti mimo nebo má „ty jejich výjezdní akce“ které jsou zase v létě, tak na ty dny určitě dovču, a přesně abych se nemusela trmácet MHD, no naplánovala jsme si to do konce června dny kdy chci dovču a i tak mám ještě 10 dní tak uvidím zda je třeba v květnu nějak dovyberu nebo je nechám po té MD. Takže když na to tak koukám tak když 1.7. nastoupím na MD tak jí budu mít do ledna (větší korunky) a pak tedy dovča a RD. Holky budete mít partnery u porodu?

    #881864
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak uvidiš, třeba se ti pak nebude chtít ani z práce 😀 někdy ty šéfové sou magoři, přitom si myslim že ke konci už ta ženská ani nemyslí tak intenzivně na práci, takže jí to jde pomalu. Obzvlášť v létě ve vedrech. Sem zvědavá jak to budu zvládat. Jo tatínek chce být u porodu, byl i u císaře s dcerou, bylo to moc hezký nebejt tam sama, drželi sme se za ruku. Teď bychom to chtěli zvládnout přirozeně tak snad nebude problém a budeme zase spolu. sme teda dohodlí že když mi to bude vadit, nebo on se nebude cejtit (pochybuju) tak že počká venku. Co říkají „staší generace“ že budete oba u porodu? U nás to byla přijato s rozpaky, že to jako není chlapská věc, ale já byla za něj ráda, hlavně je tam další aspoň trochu čistá hlava která vnímá co se bude dít

    #881865
    Anonym
    Host

    Vcelko, já jsem myslela, že partnera u porodu už „starší generace“ neřeší, že se to teď bere normálně. Já jsem manželovi řekla, že bych ho chtěla mít u porodu, ale že to záleží na něm, jak se rozhodne. Ale on s tím počítá, že tam bude se mnou. Je totiž hodně otrlý, takže ho ani krev u porodu nemůže rozhodit. Někde jsem četla, že někteří muži si po porodu dítěte, když jsou u toho, už pak nedokážou svojí partnerku představit jako svoji „milenku“ ale jen jako matku jejich dítěte a už se s ní nechtějí milovat. Já si ale myslím, že pokud chlapovi nevadí se milovat s partnerkou s pupkem, tak mu to nebude vadit ani po porodu 🙂 Schválně se na to dneska manžela zeptám, jestli se mu porodem nezošklivím 🙂 Jsem ráda, že tam se mnou bude. Jak píšeš, není nad to, když tam bude někdo, kdo bude mít čistou hlavu.
    Volala jsem do porodnice, ve které slouží můj gynekolog a kde má taky svoji ordinaci, a přihlásila jsem se na předporodní kurzy. On mi dal na to letáček, je jasné že si dohazují kšefty v rámci kolegiality, ale já bych stejně nikam jinam nechtěla. Začínám 12.5. a už se moc těším. Jsem hlavně zvědavá na tu porodnici, chci vědět do čeho jdu. Mám si vzít něco pohodlného na sebe, asi budeme cvičit. Bude to celkem 6 sezení. Už někam chodíte nebo budete se někam přihlašovat???

    #881866
    Anonym
    Host

    Já také partnerovi řekla, že bych ho tam chtěla mít jako oporu a zatím s tím počítá a nic neměl proti tomu, kdyby mu to vadilo tak ho nutit nebudu, někomu tu ruku mačkat přeci musím 🙂 . Já napředporodní kurz nechodím a zatím jsme ani po ničem nekoukala, zatím nejsem rozhodnutá, že chci chodit, ale třeba se to změní. Já bych si tu dovču klidně nechala po MD, ale je pravda, že tady toho teď moc není a já nemám skoro vůbec nic na práci, a přijde mi zbytečné tady sedět a „plýtvat“ časem. Ne že bych se celý den flákala, ale práci si musím hodně rozvrhovat, abych měla na každý den alespoň an pár hodin práci, je to tady dost výkyvové a přes léto to bývá dost mrtvé, ale těžko můžu jít za šéfem a říct, že nemám co na práci. Dneska budu vařit k večeři květákový mozeček tak se snad zadaří, tak ještě chvilku počkat na odvoz a jupí domu začínají mě bolet záda z celodeního sezení

    #881867
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak já asi nikam chodit nebudu, byli sme v UPMD pri prvním a stálo to za starou bačkoru, nedozvedala sem se nic co bych nevedela a byla to ztráta času a vyhozený peníze. V neratovicích to nedělají, teda dávají kontakty na porodní asistentky které to dělají. No uvídíme, třeba za měsíc dva si řeknu že musíme. Já si zatím nějak neuvědomuju že se to blíží a docela rychle, možná bych už s tím měla něco udělat 🙂
    No a s tím že je tatínek u porodu tak naši to nějak neřeší, manželovi rodiče to berou jako zbytečnost, tchýně to taky zvládla sama, že jo a pro babičky je to nemyslitelné. A to my neřešíme, chceme být spolu a to je důležitý. A s tím že bych se muži zošklivila? No je to NAŠE DÍTĚ a někdo ho porodit musí a nás to docela semklo, prostě taková jiná dimenze vztahu a hrozně intenzivní pocit.
    Jo a s tím mačkáním ruky, tak na to bacha 😀 kamarádka dala při porodu manželovi facku a ani o tom neví, švagrová řvala že brachu zabije za to co jí provedl a kolegyně málem svému muži prokousla dlaň…..Tak aby pak tatínkové nebyli invalidi 😀

    #881868
    Anonym
    Host

    Já půjdu na MD někdy v průběhu června. Funguju jako OSVč, takže jsem moc ráda, že jsem si už loni začla platit nemocenskou, která není povinná. Platila jsem ji dost vysokou, aby mi mateřská vyšla pěkně, jenže letos už to nejde. Nemocenská je závislá na důchodovém, takže jsem ji musela hodně snížit. Aby mi mateřská vyšla co nelépe, tak potřebuju nastoupit na MD co nejdříve, aby mi započetli měsíce, kdy jsem platila tu vysokou nemocenskou …. je to hrozně složité :).
    Přítel u porodu … no to bude záviset na něm. Vím, že se mu moc nechce. Není citlivka na krev, ani si nemyslím, že by mu to zošklivilo náš další intimní život (milovat se s pupkem mu fakt nevadí 🙂 ), ale myslím, že se bojí, že neunese, že mě to bude bolet …. Ráda bych, aby tam byl, ale nutit ho samozřejmě nebudu.
    Předporodní kurz .. to ještě nevím, nejspíš ano přímo v porodnici …. pozeptám se doktorky, jestli to má smysl

    #881869
    Anonym
    Host

    Vcelko teď jsi mě s těmi příhodama pobavila. Přítel prohlásil no to se mám na co těšit tedy 😀

    #881870
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho no to si pis že se má na co těšit 😀 minimálně, nebo maximálně na mimíse.
    Dneska mi nějak vylítlo břicho, sem jak balon, do jedněch těhu gatí sem měla problém se vejít. Nevím co se stalo a já začínám být obrovská

    #881871
    Anonym
    Host

    😀 přesně jak píšeš, ale partner u porodu chce být, přijde mu to normální a přirozené, jen někteří kamarádi to zase komentují. Tak právě se mi hýbe celé břicho nějak se nám ten uzlík pěkně vrtí a kope, občas se ale někam nacpe a to moc příjemné není tak tady zase zápasíme. V knížce jsem se dočetla, že je dobré pozorovat toto období kdy spí a kdy se hýbe, protože je pravděpodobné, že takový režim bude i po narození, no mám se když tak na co těšit začíná pozvolna při konci pracovní doby a řádí tak do 22-23 hodiny, ale přes den je hodný. Největší živel je večer….

    #881872
    Anonym
    Host

    Mě běžně kope, když mám hlad :). Tak podle toho asi nepoznám, jestli mi v noci bude spát, co?? 🙂 … třeba včera ve 2 ráno jsem fakt měla hlad a mimi mě 2h v kuse okopávalo a bylo úplně jedno, na který bok jsem si lehla
    Jo a zvěsti, že při porodu běžně maminka v bolestech nadává tatínkovi (příp. dává facky), jsem už taky slyšela :).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist