Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 736. až 750. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881873
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj děvčátka 🙂 ,

    s Včelkou souhlasím, co se týká „voňavých“ lidí v MHD – posledně jsem jěla do práce na 7h a v metru v 6:15h stáůa holka a natvrdo se k snídali ládovala hranolkami a hambáčem od MC Donalda :S , no hnus a přestože už mi nevolno nebývá, měla jsem co dělat.

    Přítel o porodu bude…byli jsme teda dohodnutí, že já bych ho tam chtěla, ale samozřejmě ho nenutím a musí se sám rozhodnout, zda na to má. No a jelikož je to vášnivý fotograf, tak říkal, že tam se mnou bude moc rád a hned po porodu udělá první fotky malého. Takže s tím počítám…on taky nemá problém s krví a tak, takže si myslím, že to proběhne v pořádku 🙂 .
    Jen já mám občas obavy, zda to zvládnu…asi 2x už na mě přišla drovná úzkost, která je sice hned pryč…ale přišla 🙂 .

    Já mám v porodnici předporodní kurz domluvený na 15.6.2011, kde nám řeknou jak by to mělo probíhat, co si vzít sebou pro sebe, co pro malého, co v porodnici dostaneme, doklady…atd. A když se mnou půjde tatínek – což půjde – tak máme dokonce slevu za osobu u porodu. Normálně bychom platili 1000Kč a když se tatínek předporodního kurzu zúčastní, budeme platit jen 700Kč, takže jsme říkali…proč ne :-). Ukáží nám i porodnici, sál, šestinedělí, novorozenecké oddělení atd, takže si myslím, že to bude přínosné 🙂 .

    #881874
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Holky já teda neznám jediného chlapa co by tam omdlel nebo se nějak jinak sesypal. Ti co tam nejdou mají spíš pocit že tam nebudou platní a je jim úzko z toho že nemohou pomoct a „že ten stav způsobili oni“ Měli sme strach u mého bratra, ten když viděl kapku krve tak omdléval, když se náš pes porval, tak sem ošetřovali nejdřív jeho a pak psa….a porod okomentoval jako „brnkačka“ a prej málem vyhodil doktora aby měl co nejlepší výhled na to co se děje. Můj muž taky rád fotí, máme doma zatím jen tři foťáky a teď řeší jakej objektiv si koupit aby mohl miminko co nejlépe fotit.
    Dneska sem se moc nevyspala mimino řádilo jak zběsilé, jak je tam ještě napříč tak je to horší než u dcery která poslušně byla od 20tt hlavičkou dolů. Normálně mi to okopání už vadilo. Běžně sem ráda že o něm/ní vím ale tohle bylo teda moc.

    #881875
    Anonym
    Host

    Moje mrně bylo dnes v noci moc hodné, spala jsem krásně celou noc :). Ale že by už mělo stabilní polohu, tak to se nedá říct, kopající nožky mám každou chvíli jinde … nahoře, dole, vpravo, vlevo :).
    Přítel taky fotí :), dělá překrásné fotky (nejhezčí má černobílé), tak se těším, až si budu dělat mimi-album. Já třeba vůbec nejsem fotogenická, vždycky jsem se fotáku vyhýbala, ale od něj mám fotky moc pěkné …..
    Markét, porodu se taky bojím … trochu blbě snáším bolest, jenže to malé prostě ven musí, pro něj to přežiju, hlavně at vyleze v pořádku. Úzkost mě přepadá, i jak to bud zvládat potom … takvou tu první péči o úplně malinké mimi

    #881876
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak u nás noc také nic moc, poprvé malej řádil kdykoli jsem se pohnula a jemu se to zrovna nelíbilo a navíc mě od ečera bolí děsně v kříži takové to píchání a ani protahování na míči nezabírá. No pánové dělníci vesele opravují zdi a začíná z toho být pěkný bordel tak to zase budu uklízení 🙁 . Tak jsme včera dělala květákový mozeček, no nakonec to musel udělat přítel protože se mi u toho dělalo špatně, nějak mi to nevonělo

    #881877
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No včelko, my teda máme taky „jen“ 3 foťáky, jeden je můj…obyč. digitální a 2 profi pro přítele, ale těch objektivů…už má na ně 2 fotobatohy, protože 6 objektivů se mu už skutečně do jednoho báglu nevešlo 😀 . Je to teda krásný koníček…lepší, než aby chodil do hospody, ale je to drahý špás…takže teď asi před měsícem si koupil další objektiv a už říkal, že je to na dlouhou dobu poslední, ale že tento si chtěl ještě před narozením prcka koupit, protože ví, že pak už by si ho dlouho nepořídil 😛 .

    Ale jinak mi fotí neustále bříško a pořád mudruje, že je ještě hodně malý 😀 , takže památku budu mít až až 🙂

    #881878
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A mám to přesně jako Ty ros.lenko…taky nejsem fotogenická, ale přítel to umí tak hezky nasvítit a připravit, že jsem pak za modelku 😀 a jsem fakt ráda, že nemusím nikam do ateliéru před někoho cizího a udělám si fotky kdy chci, jaké chci, v pohodlí domova a vyberu si jaké chci..
    Takže se taky těším, až budu dělat mimifotoalbum 🙂 .

    #881879
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak to my byli u kámoše v atelieru, protože někde taky chceme být všichni tři teda vlastně skoro 4 a s malou to nejde dát si stativ a fotit se, na to musí být někdo hbitej a hlavně rychlej 🙂 tak máme teď hezký fotky. U malý nemáme skoro žádný fotky s pupíkem až těsně před koncem těhu sme něco spáchali, protože sme rekonstruovali, pak zařizovali a nějak nebyl čas. Manžel teď řeší že nějaký objektivy prodá, že je moc nevyužívá a s malejma dětma už nebude, tak nevím poslední dobou sedí u netu a vybírá co bude dobrý, uvidíme s čím přijde. Koníček je to dobrej ale jaksi finančně náročnejší.

    #881880
    Anonym
    Host

    Buďte rády, že Vám partner neleze po skalách a po horách … to pak finance jen letí……obzvlášt zimní výbava stojí za to.
    Ted do mě mimi pěkně čutá, normálně je vidět, jak mi skáče břicho. Je to strašně směšný :). Vystřeluje mi boule vlevo kousek nad pupíkem 🙂

    #881881
    Anonym
    Host

    Jo koníčky to jsou pěkné pálky, no u nás je to jachting, naštěstí je to tak náročné, že žádnou jachtu za miliony nemáme, lezení je pouze rekreační tak do toho se tolik neinvestovalo, jeden čas to bylo i kolo a skákání na něm, ale to po 2 letech přešlo, takže teď je to v mezích, až na tu elektroniku, přítel je PC nadšenec a milovník her, takže doma máme herní konzoly, pořád se něco stahuje a máme tu takových děsných krabiček a drátků že si připadám jak ve středisku techniky, naštěstí sjem to narvala do skříní. Jo a další vášeň je poker, naštěstí ne za velké penízky a občas domu i něco donese, tak to potěší, ale tomu sjem propadla i já. Jo také mi od rána různě povyskakuje břicho, ale nepoznám kde je hlavička a kde zadeček

    #881882
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Mě teď taky prcek okopává, ale to bude asi tím, že jsem byla na obědě, tak to on vždycky hlásí, že mu chutnalo 🙂 .
    Ale dopoledne jsem měla rozdělanou práci a docela se mi chtělo čůrat…ale držela jsem a držela…že půjdu, až to dodělám, ale pak mi dal prcek rázně najevo, že už ho to asi tlačí, nebo že tam má málo místa…a že bych teda jako už mohla konečně jít. 😀 No je s nimi legrace a to ještě nejsou na světě 🙂 .

    #881883
    Anonym
    Host

    jo je s nimi sranda, ale vždy večer přítelovi říkám ,že by mě mohli nechat spát, malej přestat kopat a on funět, že si chci odpočinout, no nezabírá to 🙂 , a malej se hlásí čím dál více, občas mám pocit že vydrží i několik hodin, tak mu domlouvám, že by to chtělo na chvilku dát spánek

    #881884
    Anonym
    Host

    Já budu mít ten předporodní kurz hrazený od pojišťovny, proto jsem s tím vůbec neváhala. Vy budete některá platit za to, že bude partner u porodu??? To je teda síla.
    Dneska jsem dostala výsledky krve a pokud to dobře čtu, tak podle hodnot mám těhotenskou cukrovku :S Budu muset volat doktorovi, co s tím budeme dělat. Také mi tam vyšla dost výrazná chudokrevnost, takže mám o zábavu postaráno 🙁 Aspoň ty testy na cukr trochu vysvětlují ten váhový přírůstek. Našla jsem super stránky http://www.tehotenskacukrovka.cz , je tam všechno krásně vysvětleno, takže přes prvotní šok jsem se trochu uklidnila. Navíc jsem se dozvěděla, že jsem nemohla těhotenskou cukrovku nijak ovlivnit, i kdybych nejedla absolutně nic sladkého, tak by se projevila, protože je to dané geneticky. Tak ti tatínku pěkně děkuji 😛

    #881885
    Anonym
    Host

    No u nás je také cukrovka v rodině, tak jsme na výsledky zvědavá. Jo u nás parter také bude platit za účast na porodním sále, ale tuším, že je to 500,- Kč. mě pojišťovna nic ohledně těhu a porodu neproplácí, přišla mi nabídka a nic pro mě tam není.

    #881886
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Holky jukněte na svy pojistovny, oni to totiž nikde nehlasají, ale některé, jako třeba OZP proplácí něco málo, jako třeba vitamíny nebo plavání těhotných, bývalo to 1200 na těhu, teď přesně nevím. Taky třeba některý nadstandarty jako 3D utz nebo tatínek při porodu.
    Jo Máňo v Čechá toho moc nedostanem zadarmo, ale co se dá dělat, aspoň že nemusíme platit 30kč za každou prohlídku 😀
    Teď sem si dala kousek, teda větší kousek čokolády, měla sem na ní děsnou chuť, sem zvědavá, příští týden dostanu taky papír na tu cukrovku, taky ji máme v rodině ale u dcery sem jí neměla i když v porodnici nevěřili těm výsledkům protože dcera byla cvalík

    #881887
    Anonym
    Host

    Vcelko, tu čokoládu si klidně dej, výsledky to nijak neovlivní, ani kdyby sis dala večer před testem velký kus dortu. Buďto tělo bude cukr odbourávat dobře a nebo ne. U mě těch rizikových faktorů bude více – cukrovka tatínka, můj vyšší věk… Sranda je že jsem si myslela, že se cukrovka projevuje větší žízní, častějším chozením na záchod. Ale to je prý až u velmi silných cukrovek, jinak probíhá bezpříznakově. Na http://www.tehotenskacukrovka.cz také píšou, že to že žena při prvním dítěti cukrovku neměla neznamená, že jí nemůže mít u druhého nebo třetího. Tím tě nechci nijak strašit, ale s přibývajícím věkem (+ dědičný faktor) je šance na těhotenskou cukrovku vyšší. My jsme měli oba s manželem při narození 4 kila a to naše maminky cukrovku neměly. Takže mám docela obavy, jak by mohlo být naše mimi velké. Císaře bych fakt nechtěla, ale pokud to jinak nepůjde, tak samozřejmě nebudu protestovat. Ono by se také mohlo stát, že bych neměla sílu prorodit hodně velké dítě a mohly by z toho být jen komplikace.
    Ty jsi Vcelko rodila dceru císařem kvůli její poloze nebo velikosti nebo proč?
    S dietou asi až takový problém nebude, spíš nevím, jak zvýšit počet červených krvinek. Chudokrevná jsem byla už dřív, pak se to tak nějak srovnalo, ale teď v těhu si asi miminko bere z těla víc než mu já dodávám. Manžel mi slíbil, že donese nějaké rezavé hřebíky, abych železo doplnila 😀
    Jo a když jsem to o té cukrovce řekla svojí mamince, tak mi řekla „to za nás se žádné testy nedělaly, jen na Rh faktor a na cukrovku a byly jsme víc v klidu“ Musela jsem se v duchu smát, protože to bylo přesně to, co už jsme tu víckrát řešily – že naše mámy nic nevěděly a také porodily. Proč by jednou ti „chytráci“ nemohli říct třeba „jé to máte štěstí, že se dá zjistit takových věcí, to za nás neexistovalo“. Ale také mi maminka oznámila, že až za 3 týdny přijede na návštěvu, že mě bude obskakovat, abych mohla odpočívat 🙂
    Tady se platí 1 euro za prohlídku, takže je to tak nějak nastejno. U povinných prohlídek během těhotenství (celkem 7) se také poplatek nehradí, od začátku 6. měsíce by měla být hrazena péče ve výši 100%, akorát ještě nevím, jestli se to týká jen gynekologie nebo i jiných doktorů. Zatím jsem neměla příležitost to zjistit. V lékárně je to tuším 50 centů za položku.
    I kdyby ty předporodní kurzy z pojištění hrazeny nebyly, tak bych je musela absolvovat, přece jen je tu spousta věcí jinak. Protože si myslím, že poučený pacient = dobrý pacient. A to platí vždycky nejen v těhotenství. Když vím do čeho jdu, tak jsem vždycky klidnější. Když jsem byla na operací očí, tak díky skvělému vysvětlení celého postupu včetně časových údajů jsem byla naprosto v pohodě a klidná. To samé při endoskopii žaludku a tenkého střeva. Poučený pacient s doktorem lépe spolupracuje a celý zákrok probíhá rychleji a plynuleji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 736. až 750. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist