Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 811. až 825. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881948
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Kačko já měla hluboký zelený a nepřišlo mi že by nějak přitahoval mušky spíše potom když jsem měla modro žlutý sporťák ta žlutá je lákala jak psala i Roslenka 🙂
    … zitra kontrola u Dr. už se těším že zas uvidím prcka 😀

    #881949
    Anonym
    Host

    Tak první návštěva u obvodáka … a stála mě opět 3 zkumavky krve :(. Začínám si připadat jako cedník a dokonce si myslím, že porodím malého upírka, jestli to sosání krve pak půjde stejným tempem :)…..

    #881950
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,

    no mě u obvoďáka jen měřili tlak a natočili EKG, jinak nic 🙂 .

    Dnes jsem byla v poradně 26+1 a prcek je naprosto v pořádku, váží už 800g 😀 , macek jeden malej.

    #881951
    Anonym
    Host

    Teda Markét to už je pěkná váha, ale asi je to normální viď, tak hlavně že jste v pořádku a víš jak je velký? Já půjdu v podobném týdnu nak ontrolu tak ať mám představu a můžu porovnávat.

    #881952
    Anonym
    Host

    Mě nějak váhu mrnouska neříkaj. Asi až na dalším UTZ, ten je nějak 30. nebo 32.tt, ale to je ještě za dlouho. Ale pupík roste, tak předpokládám, že mimi taky :).

    #881953
    Anonym
    Host

    Tak to mě říká jak míry tak váhu a když něco chci vědět tak se zeptám, chci mít představu jak mrnousek roste. No my až půjdeme z příští kontroly tak naproti doktorovi je hned úřad tak se stavíme na té matrice, abychom měli papíry vyřízené a pak se asi pustíme do vybírání jména 🙂 , musím sitaké nechat změnit trvalý pobyt a občanku tak to snad zvládneme vzala jsem si dovču i den před prohlídkou a to mají na úřadě od rána do večera tak se tam zastavím, mám to procházkou cca 15 min. No já ještě zítra do práce a v pátek dovču a šup do špindlu na víkend, už s těším

    #881954
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda děvčata, tak to máte dobré, že Vám říká vše o mímu, to mě teď akorát řekl že to asi teda vypadá opravdu na holčičku, ale prý bližší info u porodu:P mno:o) Jinak Misho, taky musíme na matriku, nedá se asi na netu stáhnout formulář, viď?
    Mě teď trochu trápí tvrdnutí bříška (vím, že se to tu už řešilo a vyděsilo se Vás pár – tak to nechci nějak rozvířit), jen bych chtěla vědět, jestli to trápí jen mě (jsem ve 27.týdnu) . MUDr. říkal, do 10 za den to je o.k., zkontroloval čípek, řekl že paráda. No, stává se mi to spíš večer, když sedím a pak vstanu, tak cítím tlak v podbřišku, který však nebolí a a chvillku ustane, ale dnes se mi to jaksi nepozdávalo, bylo to asi 5x za sebou:o(, jinak mi je ale dobře a nebolí to.Říkala jsem si, že si skáknu zítra pro magnesium a začnu ho brát. Jak se máte Vy?A díky za Vaše nárzory k mému tvrdnutí – to zní srandovně:) Jo a ještě nemáte zkušenost s pásem pro těhotné do auta?Trošku mě odrazuje cena, ale když jsem si ještě naplánovala dovču v květnu,že..Pěkný večííír

    #881955
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, měla jsem v pátek a pondělí dovolenou, byli jsme v Tatrách, bylo tam krásně. Radunkas…jeli jsme autem cca 700Km, 8hodin a zvládla jsem to s klasickým pásem…jak je už bříško větší, pás hezky držel tam, kde měl, takže přestože jsem uvažovala o koupi tohoto pásu, jsem ráda, že jsem nakonec penízky ušetřila.
    Ale nedávno se to tady řešilo a holky, které do něj investovaly si jej nemohou vynachválit. Takže záleží na Tobě.

    Já jsem začínám 28. týden (neskutečný, už jen cca 12 týdnů do porodu :O ) a Misho, minulý týden na kontrole MUDr. říkala, že váha 800g je úplně v pořádku, naprosto v normě, dokonce podle té míry a váhy byl prcek cca o 4dny mladší 🙂 , takže váha úplně v pořádku. Vážil 800g a měřil od hlavičky k zadečku 22cm + nožičky, takže nevím kolik přesně. Já mám nahoře 5kg, takže mě chválila, že jsem nepřibrala moc, že jiné v mém týdnu mají třeba i 15kg nahoře….což teda nechápu :O .

    Tak pak dej vědět, jak jste u „měření“ dopadli vy 🙂 .

    #881956
    Anonym
    Host

    Já mám pás půjčený, takže naštěstí bez investice. Je moc příjemný, ted jsem s ním byla ve Vídni a naprostá pohoda. Ale ono nejde jen o to, že je to pohodlné, ale při nehodě, když by vás to hodilo směrem k přednímu sklu, tak ten běžný spodní pás může ublížit miminku, jak se snaží udržet tělo u sedadla. Bezpečnostní těhu pás ho udrží dole, takže nedojde k prudkému stlačení břicha. Ale jak už tu někdo napsal, nárazu z boku to určitě nepomůže …
    U mě je 5-6kg nahoře, bříško mám ted 3 týdny pořád nějak stejné, obvod se ted vůbec nezvětšuje (88cm), i kg moc nepřibývají. Měla jsem strašně rychlý skok ze 2kg na 6kg a ted zase váha stojí od poslední poradny (ve 24tt)… běží mi ted 27tt

    #881957
    Anonym
    Host

    Radunko, mně napsala doktorka to magnézko, protože se jí zdálo mé bříško tvrdší, takže ho zobu a rozhodně nemám (a ani než mi to napsala) takové stavy jak ty, takže být tebou bych do toho určitě šla. Bříško mi vždy ztvrdne jen po sexíku, ale že by jen tak z ničeho nic, to nee. Navíc mám ale pocit, že aby to magnézko pomáhalo, jsou potřeba fakt koňské dávky, já mám ty tabletky zobat 3x denně, ale kolem oběda na to zapomínám, s břichem se mi podle mě neděje nic, zato křeče do noh se o mě pokoušejí, jako by se nechumelilo:|
    S tím pásem do auta jsem na tom stejně jak Market, drží mi pěkně pohodlně pod bříškem, takže i v případě nehody mi možná něco málo přimáčkne, ale spíš močák, řekla bych, že miminko by to maximálně vyšťouchlo nahoru, než nějak ublížilo – prostě je důležité nemít ten pás přes břicho…
    Jo, Market, já jsem s váhou teďka přebrala vedení, mám nahoře 10kg a nikdo by to netipoval – teda ani já ne, že bych měla mít takto výrazně víc, než ostatní-o stravování a pohybu toho poměrně dost vím a praktikuju, a pokud je někdo náchylný na přibývání v těhu jak já a neřeší tu stravu a pohyb, tak bych se ani těm 15kg nedivila-ale myslím, že to není tak běžné, jak naznačovala tvá dr.
    Leni, jak jste na tom s kočárkem? Na modrém koníkovi teď maminy psaly, že se dá u canu celkem dobře vyřešit to drhnutí košíku o zem pozvednutím i dofukování koleček nástavcem na pumpičku, takže tyhle mouchy by byly z krku:) Jen pořád bojuju s tou barvou – manžel se urazil, že nechci černo-šedej, kterej on by vybral:S Mně připadá na miminko, na které se těším, moc smutnej…

    #881958
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak já naštestí zatím s tvrdnutím bříška problémy nemám.
    Kačko mě by se taky pro mimčo černo šedý kočárek nelíbil 😐 zkus manžela nějak zpracovat vždyť canu má tak nádherné barvy třeba Olimpic, atlantic na holku candy, lilac no nádhera. To já takový pestrý výběr barev u mého kočárku nemám.

    #881959
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Hezký den,

    tak já mám taky přes bříško pořád stejnou míru už delší dobu 89cm 🙂 a dneska ráno 5,5kg nahoře. Teď půjde ta váha nahoru asi rychleji, jak bude drobek přibírat, tak jsem zvědavá, na jaké váze skončím 😀 .

    #881960
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak pás do auta jsme pořídili před týdnem a je to super a té investice nelituji, jelikož se to bude pak hodit pro nějakou těhu kamarádku nebo ho prodám, je po nich velká poptávka a bude v záruce, teď hodně jezdíme a cítím se sním lépe, Sice pás drží pod bříškem ale v případě nárazu se pohne kdežto s tímto ne a zůstane pod bříškem, ale záleží na každé, ale na dlouhou cestu bych asi bez něj nejela. Jinak mě tvrdnutí zatím netrápí, al je pravda, že večer je takové více namožené. Jinak já mám nahoře už 7 Kg nejvíc mi to vyskočilo za posledních cca 10 dní a přes břicho už 96 cm. Nám mimčo a váhu zase řeknou v úterý tak se těším, švagrová mi říkala že tak 1 Kg mají děti mezi 29-31 tt takže počítám že bychom také mohli mít kolem 800 g. Kačko manžela určitě přesvědčíš, my také nemáme barevný kočárek ale hnědy, ale bohužel u nás na výběr z barviček opravdu nebylo a pro kuka mi to tolik nevadí. Tak mi dneska začínám 26+0 to to letí

    #881961
    Anonym
    Host

    Kačko, tak já asi s kčárkem prohraju s přítelem. On trvá na té značce Izacco Z5. Min. pátek oba kočárky viděl … Izacco se mu líbí víc konstrukčně a hlavně i to, že na něj jde nasadit sedačka Maxi-Cosi. On je tou bezpečností v autě trošku víc posedlý, tak chce tu „nejlepší“. Mě to Izacco v zásadě nevadí (nepovolím mu jen tu pohřební černou verzi a vybrala bych si některý barevný, líbí se mi tmavě modrý se světlým pruhem nebo i opačná kombinace), takže mu nejspíš ustoupím….aspon budu mít důvod mu říkat, kočárek sis vybral, tak s ním taky budeš jezdit, že jo 😀 . Jen mě trochu mrzí, že jsem k němu nenašla recenze a diskuze od jiných.
    Ještě mám asi měsíc a půl než budu kočárek objednávat, tak ještě můžu chvíli přemýšlet, ale už zůstanu jen u těchto 2 značek.

    #881962
    Anonym
    Host

    Bříško mi netvrdne, aspon to teda nepozoruju. Ale křeče v lýtách ráno hned po probuzení dokážou být pěkně výživné. Doktorka mi na to magnezko taky předepsala, že mám pojídat 2 tabletky večer (můžou se prý až 4 denně). Ale minulý týden, jak jsem celý den prochodila po Vídni, tak druhý den po probuzení to stálo za to. Musela jsem vyskočit z postele a stoupnout si, abych donutila natáhnout příšerně stažený sval obou lýtek zpátky. Bolest pak ustoupila, když jsem si vzala prášek. A to jsem večer předtím měla 2 tablety…tak ani nevím, jestli to pomáhá … větší zátěž většinou ráno pěkně odnesu 🙁

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 811. až 825. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist