Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 916. až 930. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882053
    Anonym
    Host

    Tak u nás už snězeno, tedy jen polévka, sekaná se teď dodělala tak snad bude mít nějakou chuť já totož neochutnávám to syrové a nemám odhad na koření tak uvidíme, nakonec mám 3 malé šištičky. Tvarohová bábovka se u našich dělala vždy a převážně jen ta, je jednoduchá, když budeš chtít hodím ty e-mail já minuju štrůdl, ale jsme schopna tu šišku sníst sama 🙂 a pak miluji mámy perník z cukety, to že je tam cuketa mi řekla po několika letech jeto lehké nadýchané no také se toho dá spořádat hodně. No teď si nechám zajít chut a po porodu si dám něco moc moc dobrého buď bude péct mamka nebo babička té to jde moc dobře. No zítra zase do práce ach jo.
    Tak jsme se shodli s partnerem, že půjdeme na předporodní kurz, koukala jsme na stránky porodnice a zjistila, že zítra je den kdy lze objednat na další kurzy, termínů je hodně je to na 6 hodin + diskuze a vždy pro 6 párů pro oba za 1500,- tak švagrová napsala ať jdeme, že je to dobré a prohlídnu si to tam co mě čeká a jak to chodí

    #882054
    Anonym
    Host

    Recept a tvarohovou bábovku bych brala … jestli můžu poprosit, tak až budeš mít čas … můj mail je ros.lenka@seznam.cz
    U nás je hodně oblíbený tvarohový koláč strouhaný :). Udělá se kakaové těsto, které se strčí do mrazáku a pak se strouhá do dortové formy nebo na plech :). Pak a prokládá tvarohovou vrstvou a navrch se zase strouhá těsto. Fakt úžasný, lehoučký a krásně to vypadá. Nevím, jak ted moc počítáš ty cukry, tady vychází celkem na dortovou formu cca 20dkg cukru a myslím, že by šlo i ještě ubrat. Můžu ti ho pak poslat.
    Jablečný závin, no tak o ten se normálně doma dohadujeme :). My děláme nejradši z listového těsta. Perník z cukety by se líbil mému tátovi, ten je pořád pěstuje a nikdo je nechce jíst 🙂

    Na předporodní kurz do porodnice nakonec také půjdeme – oba. Musím tam zavolat, kdy jsou nějaké termíny. Jenže na to vždycky zapmenu a ono se tam smí volat asi jen 3x týdně a vždy jen hodinu. Vždycky si vzpomenu pozdě nebo v blbý den. Radila jsem se s doktorkou, říkala, že u prvního je to docela dobré absolvovat.

    #882055
    Anonym
    Host

    Tak až budu doma (večer) tak ti recept pošlu, z hlavy ho nevím.
    Já si chci spíš prohlédnout prostory porodnice a ty sály apod. abych věděla a také jdeme oba, já budu volat dnes, mám v kalendáři poznámku 🙂 u Apolináře vyhlásí jeden den a hodinu na volání a objednávání. Píšou, že to trvá 6 hodin tak uvidím kdy tam půjdeme ale vidím to na začátek července hned z kraje

    #882056
    Anonym
    Host

    Tak recept poslán :-), tak příjemné pečení a pak mlsání. Tak jsme 45 min v kuse nonstop volala do porodnice abych se objednala na ten kurz no zadařilo se, a zjistila jsem, že je to rozdělený do 3 lekcí po 2-3 hodnách 1x týdně, takže začínáme 23.6. takže ho ukončím cca 1 měsíc před porodem, no byl o to velký zájem dostali jsem se až na 3 termín vypsaný, tak se na to těším

    #882057
    m mmmura
    Registrovaný uživatel

    Zdravím, chtěla bych se s vámi podělit o super věc. Byla jsem na výletě v Liberci a byly tam cyklistické závody pro děti a u stánku České průmyslové zdravotní pojišťovny jsem obdržela krom celé tašky s materiálama o pojišťovně a dárečkem, také letáček s nabídkou pro těhotné a maminky dětí. Příspěvek mě mile překvapil, dávají až 2000 Kč. Takže super. Hned doma jsem koukla na stránky http://www.manazerkamaterstvi.cz a byla jsem spokojená. Myslim že využití na takový nadstandardní pokoj v porodnici, nebo otce u porodu je super.

    #882058
    Anonym
    Host

    Tak druhé testy na cukrovku jsou negativní, takže super, jen jsem z toho teď jelen, první pozitivní a teď negativní, ale mé omezení neboli vynechání cukrů to asi moc ovlivnit za ty 4 dny nemohlo, ale mám radost, tak teď jen studovat po kom je ten náš tvoreček tak baculatý, no ale i tak cukry omezím

    #882059
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Misho,

    tak to moc gratuluju, to je moc dobře, že to takhle vyšlo 🙂 . Třeba se pak prcek zastaví a už nebude tolik přibírat a nakonec budeš mít miminko s „normální“ váhou.

    Přesně jak píšeš, cukry bych omezila a určitě to bude v pohodě.

    #882060
    Anonym
    Host

    Také doufám, že nám jen teď trochu více přibral a bude to OK a nebudu rodit obříka. Tak jsme pročítala diskuzi maminek z dubna, a některé holky měly problém s kojením s tvorbou mléka, málo apod. tak jedné poradila dětská doktorka homeopatika RICINUS COMMUNIS 5 CH je to na podporu tvorby mléka, a hned to holkám zabralo, prsa se nalila a kojení je teď OK tak jsem si ten název hned opsala, kdybych se stím také potýkala, jsou různá čísla a třeba 30 CH se pak používá na zastavení laktace. Tady se člověk dozví takových věcí 🙂

    #882061
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    misho tak to je super 🙂

    … kamarádka včera porodila kluka váha 3,6 kg a při posledním měření ultrazvukem ze dne 7.5. jí dr.řekl 2,800 kg tak vůbec nepočítala s takovím cvalíkem taky jsem hleděla na ten rozdíl

    #882062
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    S těma UTZ mi to připadá někdy ujetý. Mě se teda nestalo aby odhad byl nějak špatně. U dcery to nevyšlo o 20dkg a to díky tomu že schovala do pánve tak hlavičku že jí paní doktorka měřila strašně dlouho až mě to bolelo a stejně jí to moc nešlo. Ale některý ty seky sou fakt moc, jako u těhulky live, tam to bylo kilo.
    Já na homeopatika nedám dopustit. Samozřejmě když sem nemocná tak se neléčím jen homeopatiky ale moje imunoložka mi je dává jako podporu léčby a někdy to nejdřív zkoušíme jen s nima, kolikrát to vyšlo. Dcera měla moučnivku (soor) a dětská nám dala genciánovou violeť a dva měsíce se to nedařilo vyléčit, pak sem zjistila že na to je Borax 5CH a tím sme to vyléčili za 3dny!

    #882063
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    K těm homeopatikům, nevím jak moc na ně věříte nebo nevěříte, ale pokud má někdo zájem tyhle stránky jsem dostala od doktorky, že na první pomoc si mohu koupit to co je na těch stránkách a co je bez předpisu, protože ne všechny jsou volně prodejné.
    http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/tehotenstvi-a-kojeni.html
    Zkazit se tím nedá asi nic.

    #882064
    Anonym
    Host

    Já na homeopatika docela věřím. Na podzim jsem měla zánět dásně u moudráku, který neměl dost místa…. pěkně to bolelo. Aby nebyla bolest, tak bych se musela dopovat hromadou brufenů. Jenže to jsem nechtěla, tak jsem jen vyplachovala peroxidem. V lékárně mi pak poradili homeopatika (vypadalo to jak antiperle). Člověk by neřekl, že to pomůže, ale fakt to přestalo bolet třeba na 5h. Dnes jsem za to šťastná, protože v té době jsem už byla těhotná, akorát jsem o tom nevěděla, takže nurofeny na bolest by určitě nebyly dobře. Ta moje beruška by ted v bříšku třeba vůbec nebyla.

    Ted jsem se registrovala k doporučené dětské doktorce, ta prý je taky dost na homeopatika. Hlavně mě potěšilo, že nedává antibiotika na každou rýmičku.

    #882065
    Anonym
    Host

    Já homeopatika využila pouze jednou, trpím v létě u moře alergií, slunce a slaná voda a osypu se na krku a v dekoltu děsně to svědí, takže se muím chodit pořád sprchovat a nesmím se tam ani spotit, tenkrát mi tam jedna holčina ze slovenska právě nějaké doporučila a další rok jsme měla klid jen nepatrný flíček občas. Já to už bycha asi taky měla kontaktovat dětskou doktorku na kterou jsme dostali doporučení a kterou máme kousek od baráku, tak jí tam asi napíšu, má tam formulář, že se pak ozve

    #882066
    Anonym
    Host

    Misho, my budeme jezdit na Rajskou zahradu. Tady na poliklinice ve Vysočanech, kterou mám za barákem 100m, mě lidi dost odrazovali, tak jsem vůbec nevěděla koho zvolit. Nejsem původně z Prahy, tak tu moc lidí neznám, takže hledat dětského doktora jen podle internetu se mi nechtělo.
    Jinak ta „registrace“ je asi potřeba. Nakonec jsem to vyřešila jen po telefonu, ale bylo dobře, že jsem se ozvala. Napsali si do kalendáře termín porodu a řekli, že se mám ozvat hned jak přijdu z porodnice. Kdybych se jim poprvé ohlásila až po porodu, tak prý už pak třeba tato paní doktorka nebere. Akorát ta moje holka nesmí přijít na svět dřív. Mají do 7.8. dovolenou :).

    #882067
    Anonym
    Host

    Lenko doporučuji Ti pani doktorku Dostálovou, jsou na ní ty nej reference, kamarádka co porodila v srpnu a je dost náročná po všech stránkách si jí nemůže vynachválit. Sama má asi 4 děti a teď čerstvé mimčo, poradí, přijede a můžeš jí volat třeba v noci, stará se a je prý super http://www.detskalekarka.org/ Já určitě malého nahlásím k ní. Je trpělivá a vše s tebou probere, a já to mám také k ní procházkou cca 15-20 min. Navíc na té poliklinice je vše i kontorly kyčlí, tam je sice „babizna“, ale ty jsou na kyčle asi všude co jsem tak slyšela. Kamarádka, šla z porodnice v pátek a hned v pondělí tam šli na prohlídku, když měla malá špatné reakce na očkování smaa doktorka v 11 večer volala jak jsou na tom, to mi přijde příjemné, že se zajímá.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 916. až 930. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist