Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 946. až 960. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882083
    Anonym
    Host

    Já původně chtěla od aventu tyto chůvičky http://www.malvik.cz/Na-doma/elektronicke-chuvicky/Philips-Avent-Chuvicka-SCD-499 a asi bych si je i koupila, ale švagrová nabídla tyto, použila jí asi 3x a jsou ještě v záruce tak jsme si řekli že jo, ale ještě jsem je ani nevybalila. Jinak já myslím, že se ten bepanten vyplatí koupit, dá se použít snad na vše co jsem tak koukala. Já u kosmetiky vybírala mezi sebamed a tou weledou, a vyhrála weleda, krásně voní, je pouze přírodní (bio) a z měsíčku lékařského a pravděpodobnost na alergii na měsíček lékařký tipuji na minimum, hlavně je vhodná pro děti s citlivou pokožkou a i v případě atopického exému apod. kamarádka ho používá tak jsme to o víkendu probraly. Takže jsem koupila kojenecký olej na tělo, kojeneckou koupel a krém na opruzeniny, a od sebemed šampon na vlasy. Kamarádka mi ještě poradila, že na konci těhu už moc nepoužívala ten olejíček na strie od weledy, že se to břicho začalo více napínat a už jí to přišlo že to tolik nepromastí tak mi poradila ať si v lékárně koupím krém Elastik Q, tak jsem si včera rovnou dva objednala, je to 200ml za 99,- Kč je hodně chválený používají ho prý i sportovci tak uvidíme, musím zatím zaklepat ale nepraskám, ale je mi jasné, že teď břicho asi poroste nejvíce. Váhu už mám 15 dní stejnou tak jsem moc ráda, že se to trochu pozastavilo. Jinak jsme se také rozhodla potom na prdíky pro probiotické kapky BIOGAIA, bohužel tady jsou hrozně drahé cca 600,- kč 10 ml, ale podávají se pouze 1x denně, mám přislíbeno, že mi je mámina známá doveze ze SR tam je mají mezi 10-15 Eury, hodně si je maminky chválí, že zaberou skoro jako jediné a i lékařka je doporučila, pak je dobrý Baby Calm malá lahvička, která se naředí kojeneckou vodou a toho se může dávat hodně je to taková dobrůtka…no a to je asi zatím vše co jsem pořešila. Ještě k matraci musím koupit asi ten ochraný povlak na pročůrání a prostěradla to také ještě nemám

    #882084
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky já taky musím koupit chůvičky, ale pořád nevím jaké tak kouknu na ten tvůj odkaz Misho 🙂 dík
    Poprosila jsem sestru at mi udělá seznam kosmetiky pro mimi a co do porodnicetak ho sem přidám.

    Kosmetika pro miminko

    Hipp pleťové mléko (na tělo) DM
    Hipp dětský sprchový gel (DM)
    Hipp proti opruzeninám (střídám ho s Bepanthenem) DM
    Bepanthen (na zadeček a výborný také na bradavky,nejlépe po každém kojení) Lékárna
    Pupík (na prdíky) lékárna
    Excipial Lipolotin (na obličej) lékárna
    vatové tyčinky bezpečnostní Babylove DM
    čistící ubrousky na zadeček Babylove (koupím balení po 4×80 ty vycházení nejlíp) DM a kup si taky jedny v plastové krabičce na přebalovák pak jen vyměňuješ a na cestování tenké (20ks)
    nůžky na nehty se zakulacenou špičkou(já mám Chicco)
    kartáč a hřebínek (Chicco)
    teploměr do vody (Babylove)

    do porodnice

    vložky porodnické Samu – lékárna ( já spotřebovala 4 balíky do porodnice stačí 2)
    prsní vložky Babylove DM (jsou nejlevnější těch zezačátku spotřebuješ moc
    Bepanthen (mažeš s tím prsa i zadeček mimi super)
    gel Mithra na hojení hráze http://www.nobilis.cz/zbozi/gel-mithra-567
    gel na intimní hygienu jak si zvyklá
    jednorázové kalhotky (já měla obyč z DM dají se prát i v pračce, ale jsou dost veliké)
    kojící podprsenka (nejlepší co jsem měla byla z lídlu pevně drží prsa pak mám volnější na spaní)

    pro mimi stačí- čistící ubrousky na zadek a plenky já měla pampers oranžové jsou levnější než zelené a do porodnice to stačí, uplclé je v každé plence a stejně tam pořád přebaluješ
    pro jistotu jsem měla ještě modrou indulonu ale měli pro nás olejíček

    #882085
    Anonym
    Host

    Tak koukám, že mám vše, musím tedy říct, že vložky do podprsenky ty babylov mě osobně přijdou hrozný, používám je cca od 5 měsíce, kdy mi vytéká mlezivo a tyhle mi vůbec v podprsence neseděly, jsou tlusté a ještě pouští hloupky a lepí se, teď mám ty jonson and jonson a jsou super a objednala jsme si i od chica krabičku. Jinak mě v prodnici řekli, že nejlépe je čistá voda po porodu na spodek, že žádné gely maximální obyč mýdlo dětské, myslím, že jsem si včer objednala gel z dubové kůry který doporučují na hojení spodku

    #882086
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    No mě teda ještě nic neteče jen párkrát jsem měla kapku tak to ještě neřeším… tak já si ty levné koupím jen do porodnice kde to budu měnit pořád a pak přejdu na ty lepší dík za radu Misho 🙂
    Jo a já se u předešlích porodů oplachovala tekutým heřmánkém ředěným ve vodě dřív nebylo vůbec nic ale ten zas vysušoval :O
    … tak každá si musíme zjistit sama co nám nejlépe bude sedět 🙂

    #882087
    Anonym
    Host

    Radush ty od Jonson nejsou drahé mají je v DM a je jich tam 50 Ks a stojí to do 100 Kč myslím, že na ně mám kuponek i v DM knížce co mi přišla a vydrží na více použití, neměním každý den, kamarádky je používají i po porodu a jsou spokojené ze začátku mění každý dne, ale pak vydrží také déle, jsou na podobném principu jako ty od chicca, ale ty jsou cenově jinde koupila jsem si jich v balení 120 Ks vím že je upotřebím a líbí se mi na nich, že pomáhají hojit ty regády pak na prsou pokud se obejeví.

    #882088
    Anonym
    Host

    Mě z prsou neteče zatím vůbec nic. Ale večer jsem se pěkně vyděsila. v 11h ze mě začala dole téct nějaká voda, vůbec nevím, kde se vzala … moč to nebyla. Nebylo toho moc, ale nic příjemného to nebylo. Ono mě i celý večer pobolívalo i bříško, asi jak ted šetřím záda a zvedám se pomocí břicha. Navíc jsem ted doma sama, tak jsem nevěděla, co dělat. Naštěstí to docela rychle přešlo a celou noc byl klid, jen mi strachem asi 2h trvalo než jsem usnula. Celou noc jsem pak kontrolovala, jestli pode mnou není mokro 🙁

    #882089
    Anonym
    Host

    Lenko a nemohl to být hodně vodový výtok například, to myslím, že je OK, al kdyby se to opakovalo tak si pro jistotu zavolej lékaři. To mlezivo co vytéká z prsu je také nepravidelná, ale pokaždé koupeli se to objeví a v noci asi jak spím na boku a trochu mám zmáčknuté prso, ale je to OK, alespoň si zvykám na ty prsní vložky. Většinou se to po tom 28tt objevuje, jen já to měla nějak dříve, ale prý je to v pořádku, někdo to nemusí mít vůbec. No já mám zítra a v pátek dovču tak se těším, nějak mě to sezení v práci už nebere, a příští týden jdu jen v pondělí a čtvrtek, přítel jeden služebně pryč tak abych nemusela trajdit MHD a dovči je dost

    #882090
    Anonym
    Host

    Misho, to nevím. Na výtok toho bylo docela dost, hodně vodové. Výtok mě nepotkal ani nepamatuju. Ale věřím, že to byl jen ten výtok. V pondělí jdu na poradnu s UTZ, tak to doktorce určitě řeknu. Snad už se to nebude opakovat. Ono v noci vypadá všechno hůř, tak jsem byla vyplašená…

    #882091
    Anonym
    Host

    Určitě jí to řekni, já právě vodový výtok mám a to hlavně po noci když ráno vstanu, ale vím, že se to tady řešilo a i to pslai v nějkaé knize, že je to OK v těhu. Tak snad je vše v pořádku.

    #882092
    Anonym
    Host

    Tak mám objednanou postýlku s matrací a předvybranou výbavu do postýlky, tak mám radost :). Ještě jsem dostala katalog s výbavičkou postýlek, ale hned v krámku jsem se zamilovala do jedné sady, tak mám vlastně vybráno. Jen se rozhodnu přes víkend. A příští týden mi to celé přivezou.

    Matraci máme nakonec ze studené pěny, se snímatelným pracím potahem, který matraci ochrání a zároveň má být prodyšný. Takže nemusí být taková ta protičurací podložka. Paní v obchodě byla fakt skvělá.

    #882093
    Anonym
    Host

    Tak to je super, a kdy jste byli, pak dej fotečku. My jedeme večer koupit barvu a budeme malovat pokojíček a pak postupně montovat nábytek. Už se na to těším. Pěkně to letí ještě 10 týdnů do porodu uf

    #882094
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Roslenko tak to jsme na tom stejně já mám taky radost:) kočárek je objednaný sporťák nový concord fusion 2011 příští týden dojde a korbičku mám už doma tu jsem pořídila použitou 2010 po jednom mimču a je jak nová.
    Byla jsem včera na kontrole mimisek v pořádku váha 1520g a už je hlavičkou dole a je jen malá pravděpodobnost že by se otočil tak tak už asi zůstane 😀 do porodnice mám už taky vše a postýlku mám zatím u kámošky pujčí mi ji tak jsem ráda. Dnes jsem si chystala oblečení nejmenší na praní tak to chci oprat ale nějak se pokazilo počasí tak počkám až bude zase svítit sluníčko jen nám dělají fasádu tak musím vždycky pověsit prádlo ven jak odejdou po práci a ráno sušák zas schovat jak přijdou 😛
    Dietu pořád dodržuji jen přímé cukry nesmím tak žádná drastická omezení nemám ale zjistila jsem že nemám žádné zvláštní chutě spíš se nutím jíst abych nešla s váhou dolů za poslední 4 týdny co mě zjistili tu těhu cukrovku jsem přibrala jen 0,5 kg Dr sice nic neříkal je by byl problém kdych šla s váhou dolů.

    #882095
    Anonym
    Host

    Misho, je to jen postýlka s výbavou :), ale fotku pak klidně dodám :). Nečekej nic extra, jsem na jemné světlé barvičky, žádná divočina. Výbava se mi zatím líbí ve smetanové v kombinaci s oříškovou, má na sobě míšu :). Byli jsme v dětskem designu … když se najede na jejich stránky, tak naskočí hromada krásných a drahých postýlek a nábytku od Azuru a tak. My jsme si vybrali celkem normální postýlku ze světlounkého dřeva v akci, takže cena ušla a matrace byla za 1500. U postýlky se mi líbila konstrukce, šuplík, systém stahování bočnice, že to ani starší děcko nemá možnost stáhnout. A hlavně mají všechny atesty.
    Raduš, je mi jasné, že máš radost :). Kočárek a další věci dořeším přes víkend a v pondělí dojdu objednat do krámku + něco objednám rovnou přes internet podle cen. Na kontrolu jdu v pondělí po obědě, to budu 30+2, tak máme UTZ .. hurá :). Sestřička mi kdysi říkala, že s cukrovkovou dietou se pak moc nepřibírá, ale to u mě nehrozí, jsem zvědavá na přírůstek, snad to nebude moc, protože moje páteř a pánev pořád šílí ….
    Polohu mimi teda nevím, ale přijde mi, že se to pořád ještě u mě mění. Dneska se mi vlní úplně celé břicho, tak se tu směju…

    #882096
    Anonym
    Host

    Raduš, také jsem četla, že se při té těchu cukrovce většinou již nepřibírá, a váhu mimča máš super, myslela jsem že to bude více to bývá pokud je cukrovka, no jsme zvědavá na nás jaká bude váha, já se také snažím dodržovat ty přímé cukry, ale včera už byl tak velký absťák na křupinky s mlékem že jsme zhřešila a dala jsem si i ochucený jogurt bio český, ty bílé už mi moc nechutnali, ale sladké omezuji stále, a také sjem skoro nic nepřibrala, ale poslední dobou nemám ani moc hlad, jak je to teplo nějak mi to jídlo nejede. Lenko, na ty stránky jsme také koukala několikrát, ale v krámu jsem nebyli, my to máme také světlé vlastně bílou s rochou kombinace tmavého dřevěného odstnu, ale to je jen z boku skříně a u postýlky božnice jinak skoro nic… No my si pojedeme druhý víkend v červnu vyzvednou tu objednávku do krámu, jako kočárek, věci nakoupní apod. a také začnu prát ty věcičky Náš mrnous není natočen úplně hlavičkou dolu ale směřuje tam tak trochu je spíš zatočený jak housenka pořád. U mě záda OK, ale když jdu večer ležet ráno vstávám tak mě bolí stydká kost apod. a to není mo příjemné

    #882097
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Z dětského designu máme pokojík pro dceru, pro druhé pujdeme asi jinam, moc spokojení sme tam nebyli 🙁
    Raduš s tou hlavičkou, řekla bych že do porodu není nic jistého, nám se točí furt, kamarádce se mimčo otočilo týden před porodem a s tou váhou, myslím že je pěkná, většinou každé další dítko bývá větší než předešlé, i když pravidlo to není, já jsem zvědavá jak to budeme mít my teď ve 30tt měla malá 188Og, a to sem byla lehce v šoku a cukrovku sem neměla a to mi řekli že pak každý týden přibývá 200g tak ať čekáme na 4kilové mimino a vážně se trefili.
    Teď si uvědomuju jak furt píšu o dceři jako o „malé“ a teď čekám druhou malou, měla bych vymyslet něco jiného abych v tom nedělala bordýlek 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 946. až 960. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist