Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,156. až 1,170. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882293
    Anonym
    Host

    Mě bude doktor měřit při poslední návštěvě 15.7. Minule jsem se ho na měření pánve ptala a on mi řekl tohle.
    Bylo mi řečeno na předporodním kurzu, že když nebude jednolůžák při příjmu, tak i když se pak uvolní, že nás stěhovat nebudou, že je to pro ně práce (stlaní postelí, stěhování miminka atd.).
    Náš malý má spíš škytavku večer, také je mi ho líto, protože sama škytavku nemám ráda a to jí mám tak jednou za pět let.

    #882294
    Anonym
    Host

    Taky odhaduju, že mě příští týden na poslední kontrole prohlédnou vevnitř. Porodnice chce výtěr z 35tt, takže nejspíš při tom (stejně mě kontrolovala jestli jsem zavřená, tehdy byl taky výtěr). Ono to asi stačí. Věřím, že kdybych cítila vevnitř problémy a zmínila se, tak budou prohlídky důkladnější, takto asi nejsou potřeba. Jinak se stačí o problému zmínit (křeče, průjem, krvinky, záda) a paní doktorka se snaží poradit a tak …. O tvrdnutí bříška jsem jí ani neříkala, měla jsem pocit, že to ke konci těhu patří, že se tak děloha připravuje. Ale asi se za týden zmíním, včera v noci mě probudila ošklivá křeč v břiše, nic příjemného. Ale měla jsem za sebou náročný večer, tak to přičítám spíš tomu. Mělii jsme poslední koncert, takže téměř 4h stání (generálka, postávání před koncertem a koncert) ….
    Docela mě mrzí, že je příště poslední prohlídka, radši bych chodila dál k mojí doktorce než do porodnice (je pohodová, věcná, vždycky bez čekání ….)

    #882295
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    vy nemůžete chodit ke svému doktorovi až do konce? To já jo, neumím si představit kam bych dávala dceru na hlídání když bych musela sedět xhodin v čekárně v porodnici.
    Jinak mě vždycky prohlíží vevnitř jestli je tam vše ok, ale je fakt že se bojí abych nezačala dřív kvůli svému ořezanému čípku. Zrovna ve čtvrtek na kontrole se mimi rozhodlo hrát hru s paní doktorkou a pěkně jí tam oťukavalo. A jestli poslíčci vypadají podobně jako menstruační bolesti, tak ty už mám dlouho 😀
    Dneska sem si zrovna říkala, super, tenhle týden a příští a pak bude dovča, teda dovča, manžel nejde do práce tak se vrhnem na ty mimi věci a pak si v klidu dokoupim co zjistím že chybí a pak sem si uvědomila že PAK budu mít už jen měsíc!

    #882296
    Anonym
    Host

    Menstruační bolesti jsem měla jen 2x v životě, jednou asi v 18 a pak tak v 23 letech. A jestli by poslíčci měly vypadat takhle, tak v tom případě jsem je ještě určitě neměla. Tehdy mi to totiž přišlo jako by mi někdo trhal střeva. :S

    #882297
    Anonym
    Host

    Vcelko, já budu chodit ke svému gynekologovi až do konce, ale prohlídky mám u něj jen jednou za měsíc a poslední je toho 15.7., takže 3 týdny před termínem. Nevím, jestli by přidal ještě nějakou další, kdyby se mu něco nezdálo.

    #882298
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Tak mě MUDr. i v porodnici řekli, že mezi 36.-37. týdnem bych měla začít chodilt na kontroly do porodnice, chodí se 1x týdně a dělají údajně vyšetřením nějakým monitorem, kde sledují veškeré tělesné funkce miminka a další vyšetření mamince.

    Takže má mám poslední kontrolu u své doktorky příští pátek 1.7. a dalšé pátek 8.7. už jdu do porodnice, to budu ve 37. týdnu, takže to odpovídá. 🙂

    #882299
    Anonym
    Host

    U mě to samé. Příští týden poběží 35tt a poslední kontrola u doktorky. Oni stejně pak mají 14 dní dovču, tak to vyšlo tak akorát. A prý tak od 37tt začínají kontroly v porodnici, volat mám radši dřív. Jen jsem zvědavá, kdo mi dá ty výsledky z výtěru které chce porodnice, když budou v mojí ordinaci na dovolené ….

    #882300
    Anonym
    Host

    Já mám také poslední prohlídku u doktora ve 35 tt a v 35 tt si mám volat do porodnice a pokud je vše OK dochází se tam od 37 tt, 1x týdně…taky bych raději k doktorovi, toho mám u baráku, ono to sezení X hodin v porodnici je šílené a na dlouho prý. Tak já taky MS bolesti skoro nikdy neměla, ale poslíčky tedy zatím nemám, občas mám také nějakou křeč, ale mám pocit, že mi tam mrnous něco skřípne nebo blbě hne. Včera se mi po dlouhé době večer udělalo pěkně špatně, asi tlak. Najednou motání hlav, slabost..no ještě že jsme byli už doma z procházky a seděla jsme

    #882301
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak já se mám taky stavit v porodnici vypsat kartu, ale klidně pokud chci tak můžu chodit dál ke svému dr. To jsem využívala i u prvního těhu. Tam přijdu a nečekám takže se vyhnu tomu děsnýmu čekání v porodnici kde maji ohromně pohodlné lavice :S Můj dr má monitor, takže všechno potřebné budu mít k dispozici. Můžu si tam sebou brát i dceru, mají tam pro děti hračky, takže jsem v klidu a nestresuje mě hlídání. Příští čt jdu na další kontrolu, to už si nechám napsat MD, ať je to hezky od 1.7. a 18.7 se mám zastavit v těch Neratovicích abych tam zapsala anamnézu. To bych už mohla mít za sebou i EKG. Na monitor se děsně těším, je tam krásně vidět jak bouchá srdíčko, co dělá děloha, každej poslíček či kontrakce je tam poznat.

    #882302
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, moc děkuju za seznámky. Moje porodnice ho na netu nemá, říkají to na první části porodního kurzu, na kterou jsem nechtěla, jdu dneska až na tu druhou…Já jdu asi taky příští týden na poslední kontrolu k doktorce…Na ty poslíčky a tak jsem teda zvědavá – mně tam to mimčo přijde tak spokojený, že je teda v nejbližší době vůbec nečekám:D Ale začala jsem trochu s tréninkem hráze – pořídila jsem si to epi-no, no připadá mi to zatím divný, tak uvidíme, jak to půjde dál. Jinak jsem chtěla po manželovi, aby se na netu mrkl, jak se dělá masáž hráze, no on z toho byl zlehka v šoku a řekl, že na to nemá:S A že to tam stejně popisujou ze strany ženy – jenže návodu začínajícímu slovy „zasuňte palce do pochvy“ jsem se fakt musela smát – jak si tam má člověk přes to břicho asi dosáhnout, když zrovna nemá ruce jak opice???:D Už jste to někdo zkoušely?

    #882303
    Anonym
    Host

    Kačko, já masaž hráze neplánuji takže ti v tomto neporadím. Ptala jsem se švagrové v proodnici, zda něco takového je nutné nebo to mám provozovat, říkala, že není potřeba…tak nevím, neznám nikoho ze svého okolí kdo by masáž hráze dělal. Mě dneska malej nějak řádí, od rána mi skáče břicho jak kdybych tam měla gumítky 🙂 . No a ještě to dost bolí to jeho řádění

    #882304
    Anonym
    Host

    Nám ukazovala (teoreticky ne prakticky 😀 ) masáž hráze porodní asistentka. Přesně tak – zasuneme palec do pochvy 🙂 Doporučovala to třeba po koupání, máme si na to pořídit nějaký gel/krém, a dát si vždycky nohu nahoru, třeba na židli. Myslím, že mluvila o pěti minutách ale to si fakt nejsem jistá. Zatím jsem to nezkoušela a asi ani nebudu. Ne že bych se nějak štítila, ale nějak nemám potřebu.

    #882305
    Anonym
    Host

    Nám v porodnici taky říkali, že to není potřeba. Nechci být chytrá, ale přetlumočím, co asistentka říkala – masáž pomůže v roztažení pochvy, jenže prý stejně ta největší bolest je způsobená tím jak se otvírá branka a ne potom roztahováním pochvy. říkala, že nechat to projít porod přirozenou cestou je podle ní nejlepší. Před epinem třeba dokonce varovala, at se to moc nepřehání, že by se to taky nemuselo vrátit šechno zpátky. Ta masáž je teda podle ní asi šetrnější, ale i tak ji nedoporučovala.
    Tak nevím, já tedy ani jedno z toho neplánovala. Nicméně holky se na to na kurzu ptaly, tak nám k tomu asistentka řekla svůj názor. Je mi jasné, že jiná může mít třeba i opačný …

    #882306
    Anonym
    Host

    No pro mně se nějak stalo strašákem nastřižení či natržení hráze, nebo spíš to zotavování se potom, je mi jasný, že porod prostě ukrutně bolet bude a nástřih je při tom to nejmenší, jenže když si přečtu, že holky, co tu hráz trénovaly a podařilo se bez nástřihu a mohly pak v pohodě chodit a sedět, je to pro mě velká motivace, abych něco takového taky zkusila. Dneska jsem teda byla v té porodnici, paní nám tam povídala, jak probíhají jednotlivý doby porodní a co a proč a jak dělajíi, byla moc sympatická, doufám, že je tam takových víc:) Jen teda zrazovala od porodu na stoličce a taky říkala, že dobré účinky porodu do vany se dají simulovat i na balonu ve sprše:) A právě o těch masážích a epinu říkala, že tím právě člověk může i dost uškodit, když to nějak přežene, nebo si naruší vnitřní prostředí, takže pak může být vysušený a při porodu to praská*-) No tak uvidíme, no…

    #882307
    Anonym
    Host

    Kačko, já myslím, že když to nebudeš přehnět, tak to neuškodí.
    Já měla strašný strach z Podolí, že tě hned při sebemenších problémech poženou na císaře, budou nastřihávat a tak. Ta asistentka ale říkala, že se všechny porody snaží vést tak, aby to bylo co nejpřirozenější a bez nástřihu. Že je to pro ně nejlepší způsob porodu, samozřejmě také bez poranění.
    Ty statistiky pro Podolí a Apolináře vychází nic moc, ale ono je to prý dané tím, jak je tam u nich vedeno hodně rizikových těhotenství a tím že přebírají problematické porody z jiných nemocnic.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,156. až 1,170. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist