Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,171. až 1,185. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882308
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    je vidět, že každý lékař to vidí jináč..omlouvám se, spletla jsem si to kontroloval jestli jsem zavřená ne otevřená (to je jak s dveřmi:D ), a to než jsme na konci května jeli k moři a pak ale i na další kontrole…
    Jinak Máňo, děkuju moc za info – mě řekla MUDr. (gynekoložka) ke které chodím skrz to moxování, že pupečník není na ULTR. vidět, takže tak no:o/ – stačilo kdyby třeba řekla, že na tom jejím ULTR. není vidět. Takž se ještě zeptám mého MUDr., ale hned řeknu že vím,že to vidět jde. Tak uvidím…
    Moxovámí – je to jak doutník, který se zapálí, přiloží k malíčku na noze k vnější straně (nesmí to pálit, ani být studené) po dobu 20min, ráno a večer (20min., nezdá se to, ale je to dost, teď si to musím dělat i sama takže vymýšlím různé stojánky, atd., většinou s eu toho popálím)
    S tou škytavkou Market, já cítím bubnování, ale dole v podbříšku (malá je zadečkem), taky dlouho, ale nevím, co tam teda vyvádí:o)
    Musím se zeptat lékaře i na to, jak dlouho k němu budu chodit, nebo jestli až do konce(na 1str.bych byla ráda, kdybych mohla chodit k němu, ale na 2.str. si myslím, že tam mají lepší ULTR.,…).
    Masáž asi taky nebudu provozovat:) – třeba by to přítele, ale začalo bavit:) … a jsem asi opička – zkoušela jsem to a dosáhnu si tam:D , ale bez masáže:o) a taky si myslím, že pokud to nebudeš přehánět, že Ti to nemůže ublížit.
    Taky bych chtěla být sama na pokoji, myslím, že je to lepší i kvůli tomu, jak píšete. Za kolik nabízejí u Vás nadstandartní pokoje? Lepší možností by bylo, kdyby jsme všechny, co jsme tu se domluvily a odrodily v jedné porodnici:D – přeci jenom, už se „známe“:o)
    Mějte se krásně a bacha dneska bude asi rušná noc – hlásí bouřky

    #882309
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak u Apolináře je jednolůžkový nadstandart za 1500 a dvoulůžkový za 1000,- Kč. Včera u mě byla švagrová tak zkontorlovala oblečení a kosmetiku pro malého tak to máme OK, jen si mám tedy pořídit ještě ty jednorázové kalhotky po porodu, stahovací kalhotky po porodu a něco na ten pupík, prý je jedno zda to bude líh nebo sprej. Doporučila mi i rybalku prý je snad nejlepší, ale tu mi vyfasuje pak v porodnici tak mi ji dá sebou domu. No dnes první kurz tak jsem zvědavá. Tak náš malej měl včera poprvé večer škytavku to byla sranda, naštěstí opravdu chvilku a pak už chrněl celou noc.

    #882310
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    tak nám u prvního těhu v podolí dokonce řekli na kurzech jak masáž hráze je důležitá, téměř sme to měli dělat rozkazem, no tak sme to párkrát masírovali,ale mě to nějak „nenadchlo“ manžel nemá problém mi pomoct se oholit nebo dělat i takovou masáž ale bylo to divný. Není to moc příjemný a jestli to pomohlo nevím, mě to ve finále bylo k prdu. Je fakt že se ani tak nebojí bolesti při porodu jako toho hojení po něm. Na tohle je dobrej cisař, hojeni probíhá jinde a na sex se pak těšíte a nebojíte se jestli se to tam dalo všechno do pořádku.
    Tuhhle jsem byla na pokec s kámoškou co má stejně starého chlapečka jako je dcerka, tak sme tak rozebíraly naše porody a hrozně mě pobavila. Dělala v bance a měla u porodu tak vymytej mozek že místo kontrakce křičela na doktora transakce. To je jen abyste věděly do čeho dete, že na sále se asi pak každej chová jak idiot 😀

    #882311
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak já dnes po kontrole u mého Dr. všechno v pořádku další kontrolu mám už 1.7.do porodu budu chodit k němu a jen kdyby se mu něco nezdálo mě pošle do porodnice na vyšetření. Drobeček má odhad váhu 2,5kg prý roste ukázkově a váha +- odhad při porodu v termínu kolem 3,6kg tak se uvidí.

    Masáž hráze tak to jsem asi zaspala to slyším prvně no jo já ze staré školy 😀

    #882312
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Misho, Radunkas – ta škytavka je fakt legrace…můj malý jí má téměř denně někdy i 2x, chudáček.
    Doktorka říkala, že je to tím, že spolyká hodně plodové vody najednou – já ji teda nemám málo, ale tak akorát dostatek, takže třeba pije víc než mimča maminek co mají polodvky málo a ptoro taky častěji ta škytavka.
    Nevím no.

    Jina Rybilku mám na zadeček taky, moje teta zdravotní sestra mi ji doporučila a není ani tak drahá 😛

    Jinak moje švagrová je od rána v porodnici, o týdenním přenášení ji měli hned ráno udělat císaře, ale ještě se neozval (její manžel) tak nevíme, co tam na ni zkoušejí za pokusy.
    Snad se do večera ozvou.

    Včera jsem ji viděla a chudák jen klidně seděla a stejnak nemohla ani dýchat.
    Pak si dala dkleničku červeného, prý to možná prcka rozproudí a porod se dá do pohybu a NIC 😀 , prostě je nějaká odolná.

    #882313
    Anonym
    Host

    No u nás byla škytavka včera poprvé, tedy poprvé co jsme ji zaregistrovala 🙂 . Přenášení je jediná věc, kterou nechci, zaprvé kvůli velikosti mimča a za druhé už to mé dýchání také není úplně OK a hlavně k večeru

    #882314
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo škytavku už sem taky zažila a několikrát, sem jak když sem těhotná prvně,fakt spoustu věcí a pocitů jsem předtím nezažila . Třeba i to dýchání, včera sem měla pocity že se snad nenadechnu, když sem si lehla do postele. Otevřený okno, manžel říkal že vzduch byl dobrej a já si připadala jak když sem ve vodě na nemůžu dýchat. U dcery jsme měla sice brutální otoky a zvracela sem ale jinak klid, žádné dýchací potíže (do schodu sem funěla, ale jinak nic) žádná škytka, to že mě teď pohyby pěkně bolí a sou furt to taky nebylo, a ta pánev no to je fakt mooc příjemny:O Včera sem si stěžovala manželovi že to není uplně to krásný těhotenství co si člověk užívá a víte co mi na to řek, že už nejsem nejmladší!!!! Miláček opravdu.
    Tu rybilku doporučuju, je cenově přijatelná a funguje možná líp než bepanthen a když už se objeví nějakej pupínek na prdýlce nebo i jinde tak pak sudocream, já ho začala používat i pro sebe na ekzem a dle mě je to zázračný krém 🙂

    #882315
    Anonym
    Host

    Tak máme zasebou ten první kurz, dnes to bylo a porodních dobách, o tom jak to probíhá apod. příště to rpo mě bude zajímavější to bude prohlídka sálů a přesný popis od dveří kam se zazvoní když se přijede až po 6nedělí. Dnes tam pro mě vesměs nebylo nic co by člověk neznal, ale i tak nelituji, že jsem tam byli. Jinak také bylo doporučeno od 36 tt provádět masáž hráze, ale mě to nějak nepřesvědčilo ani nenadchlo a s partnerem jsem se o tom nebavili. Pak říkala pít ten malinovník cca 1/2 litru deně ne kvůli urychlení porodu, ale že to také pomáhá u porodu, že je ta cesta taková klouzavější. Prostě nejhorší je prý „procpat“ halvičku a pak už je to OK, snaží se to dělat bez nástřihu, ale občas je prý potřeba. No vzhledem k tomu, že naše hlavička je v 97 percentilu tedy dost velká tak si tedy přirozeným porodem už nejsem jistá, protože u mě by to znamenalo asi dost větší nástřih a bůh ví co ještě. Jinak říkali, že pokud je odhad mimča do 3,5 Kg tak umožňují rodit přirozeně i koncem pánevním. Popsala průběh a co do porodnice potřebujeme a co ne. Říkala ať si neničíme své noční košile, že tam jich je dost, že si můžeme brát i 3 deně dle potřeby, že se člověk zamaže a když apod. Co mě potěšilo je, že epidural proplácejí a nehradí se v porodnici zvlášť. Jinka pokud je vše OK chodí se do poradny od 37 tt a 1x týdně, pokud porod neproběhne do konce 41 tt tak to řeší a vyvolávají a dělají zátěžové testy. Placenta má prý opravdu životnost 40 tt a pak už nevyživuje tak dobřem imčo apod. takže není vhodné pak dlouho čekat. Jinak potvrdila, že se kluci většinou rodí na termín, ale u holčiček je normální přenášet

    #882316
    Anonym
    Host

    Mně se dýchá dobře. V pondělí jsem byla na alergu, dýchala jsem přímo ukázkově jako netěhotná a bez alergií 🙂 Ptala jsem se alergologa, jestli nevidí nějaký problém v přirozeném porodu, že se mě na stav dýchání a alergií bude ptát anesteziolog při konzultaci v 9. měsíci. Prý je všechno v naprostém pořádku. Vyděsila mě totiž kamarádka, která kvůli astmatu měla nařízeného císaře v celkové anestezii!!! To bych teda fakt nechtěla. Astma sice nemám, ale alergií zato požehnaně. Fakt mě ten výsledek dýchání mooooc potěšil 😀 Vůbec by mě totiž nenapadlo, že astma může být důvodem k císaři v celkové anestezii.
    Misho, já také přenášet nechci. Mám už totiž na půlku srpna spoustu plánů, tak je nechci měnit 😀 Dělám si legraci, ale je fakt, že tak nějak s datem porodu počítám, ráda mám všechno dopředu naplánované, nesnášim překvapení nebo nečekané údálosti.

    #882317
    Anonym
    Host

    Misho, jak dlouho před porodem se má ten maliník pít??? Já ho mám koupený, ale nevím kdy začít.

    #882318
    Anonym
    Host

    Pila bych ho od toho 36 tt, nic se tím nedá zkazit, prý to chutná jako kořivový čaj. U té hráze říkala každý den 5 min, že je to nepříjemné bolestivé, ale to že je dobře. Pokud budu rodit přirozeně tak mám ten gel koupený, tak že spoleham pak na něj že to bude stejné jak kdybych tu hráz masírovala, ale nevím jestli sjem posera nebo co ,ale po tom dnešním kurzu se více přikláním k císaři než k přirozenému, ale chápu, že když si o to řeknu, že stejně nemusí vyhovět, ale poradím se o tom s lékařem, říkala, že císařem rodí 32% žen u nich. Já ten maliník také pořídám, prý je už v sáčkách naporcovaný tak to pak také vyzkouším.

    #882319
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Včelko tak když ty podle manžela nejsi nejmladší tak co jsem potom já 😐 pěkně stará brambora 😀

    Tak každé těhu je jiné známá 38let těhotná ta to zjistila až ve 4měsíci že je těhu vůbec žádné nevolnosti jediné že víc přibrala a pár dnů před porodem sekala trávu na celé zahradě a to mají skopce a ještě 6 dnů přenášela.
    Já jsem dnes měla děsné točení hlavy sem myslela že už odpadnu a nakonec tu večer začalo pršet tak to je asi od toho. Maliník taky začnu pít ale asi 14 dnů před termínem abych zas něco neuspíšila.

    #882320
    Anonym
    Host

    Já jsem plánovala maliník tak dva týdny před porodem, to znamená nejdřív po začátku 38.týdne. Nevím, jestli to může něco zbytečně uspíšit, ale nechci to zase přehánět. Také mám směs na podporu laktace, směs na usnadnění porodu (na sáčku píší týden před termínem), směs – poporodní čaj. Poslala jsem mamču jen pro maliník a ona přinesla tohle všechno 🙂
    Tak ta délka masírování souhlasí s tím, co nám říkala porodní asistentka. Dneska mě ale hrozně potěšila, protože říkala že když praskne plodovka a mamina přijede do porodnice, takže když porod nepostupuje, tak používají gel na dozrání čípku a nebo nějaký tampon, který funguje stejně. Pak až nasazují oxytocin. To mě fakt potěšilo, protože zrovna nejsem příznivcem urychlování porodu jen pomocí píchání oxytocinu, protože to pak jde mimčo jako bagr.

    #882321
    Anonym
    Host

    Věk bych neřešila, na 1. dítě si taky připadám pěkně stará :). Ale dřív to prostě nešlo.

    Včelko, tak mám pocit, že jsem byla na kurzu v úplně jiné porodnici než ty :). Podle toho, co píšeš, tak mi přijde, že na kurzu otočili o 180 stupnů jinam. Tak jsem zvědavá na realitu u porodu.

    #882322
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, já teda přenášet taky nechci, protože když jsem předevčírem viděla švagrovou, jak sotva dýchá, když v klidu sedí, tak mi ji bylo až líto.
    Proto taky plánuju maliník, koukám, že k němu de přikláníme všechny 🙂 .

    Masáž hráze mě taky nějak nebere, kašlu na to. Sice se víc bojím těch popordních poranění a hojení a bolesti, než samotné bolesti při porodu, ale koupila jsem si už plavací kruh, aby se mi lépe sedělo a myslím, že když se o spodek budu dobře starat, tak po týdnu budu fit…a to se dá přežít.

    Ta moje švagrová dnes přenáší už 8den, od včerejka je přijatá v porodnici a ode dneška jí zkoušejí porod vyvolávat a právě psala, že už snad začíná cítít kontrakce, tak uvidíme. Ale závidím jí, že už to bude mít konečně za sebou 😛 .

    Od pondělka mají začít zase nějaká vedra, tak jsem fakt nadšená…to bude děs!!! :O

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,171. až 1,185. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist