Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881243
    Anonym
    Host

    Ahoj Kači, a odkud jsi a kolik ti je? Taky mám kamarádku, které se to „povedlo“ i při antikoncepci a mají nádhernou holčičku:)
    U nás odběry nalačno vůbec nejsou – ani na gyndě, ani na té klinice, kam jdem na genetiku. Vlastně nevím, proč se kdy chodívá nalačno, protože i na transfuzce se těsně před odběrem pije sladký džus a baští suchý rohlík s tím, že rozhodně máte snídat, jen nejíst nic tučného a alkohol…
    Když ty cvičení, co ti vaši doktoři doporučují, jsou děsná nuda:S Já se držím toho, že když jsem byla zvyklá se otáčet před těhu, tak se budu otáčet i při těhu, dokud mi mimi nebude vysílat nějaké varovné signály. Z těch jsem zjistila, že nemám běhat a rytmicky potřásat. Necyklické pohyby, jako sem tam výskok či popoběhnutí v tom badmintonu mi neva.
    Stejně si při tom sportu na sebe dávám pozor a pak doma gecnu na zadek, když chytám psíka, kterýho jsem shodila z gauče tak blbě, že padala nazad. Psík dopadl do měkkýho, ještě měla radost z takovýho prostocviku, kdež to já…*-)

    #881244
    Anonym
    Host

    Koukám, že to má opravdu každý jinak, protože mě doktor asi 4x zoppakoval, že musím jít opravdu na lačno 🙂 , taky jsem se bála, že mi nebude dobře, ale nakonec jsem o tom ani nevěděla (byla jsem tam včera). Jinak Peto co se týče barvení vlasů, to by neměl bejt žádný problém, to by ses za chvilku nemohla mazat ani krémama 🙂 co se týče sportu, tak to úplně nevim, ale tendle pátek jedeme do Francie do Alp – jezdim na prkně- a konzultovala jsem to s doktorem a říkal, že ted to neni žádnej problém – plod je tak chráněn dělohou, že by muselo proběhnout brutální násilí aby mu to ublížilo. Naopak říkal, že Alpskej vzduch mu jen prospěje:D

    #881245
    Anonym
    Host

    Koukám, že to má opravdu každý jinak, protože mě doktor asi 4x zoppakoval, že musím jít opravdu na lačno 🙂 , taky jsem se bála, že mi nebude dobře, ale nakonec jsem o tom ani nevěděla (byla jsem tam včera). Jinak Peto co se týče barvení vlasů, to by neměl bejt žádný problém, to by ses za chvilku nemohla mazat ani krémama 🙂 co se týče sportu, tak to úplně nevim, ale tendle pátek jedeme do Francie do Alp – jezdim na prkně- a konzultovala jsem to s doktorem a říkal, že ted to neni žádnej problém – plod je tak chráněn dělohou, že by muselo proběhnout brutální násilí aby mu to ublížilo. Naopak říkal, že Alpskej vzduch mu jen prospěje:D

    #881246
    Anonym
    Host

    No v srpnu 15.:D mi bude 25. Jsem z Děčína, ale už 5let (od vejšky) bydlím v Praze.. Já doufám, že nebude kvůli těm práškám žádnej problém, zatim mě všichni uklidnujou, ale než jsem šla na tu konzultaci, tak jsem na netu četla články – kde doporučovali přerušení:S Ale bude to dobrý a nebudu se stresovat:D

    #881247
    Anonym
    Host

    Barvení vlasů bych neřešila, já na přeliv nebo barvu chodím normálně a nic mi nikdo neříkal. Taky jsme vždy slýchávala, když jsem šla na odběry ať přijdu nalačno tak nevím přoč je to jednou tak a podruhé jinak. Katko čerství vzduch a Alpy jsou to nej, já mám partnera těd zrovna ve Francii v alpách, původně jsem chtěla jet také i dkyž doktor říkal, že pád a podobně miminku neublíží, jen mi řekl, že kdybych si něco špatně zlomila a byla nutná operace, že to je pak problém tak jsem to radši vzdala i když jsem nikdy žádný úraz na lyžích neměla a jezdím opatrně, ale kolikrát to může způsobit jiný lyžař. Ale hodně často jezdíme na prodloužené víkendy růůzně po čechách na 2 či 3 noci většinou na hory tak si to tam vynahradím nějakou procházkou a relaxem

    #881248
    Anonym
    Host

    Jů, tak na prkno já bych se neodhodlala už vůbec – neumím se obouvat do vázání jinak než v sedě, takže chladno odspoda a taky už jsem na tom zažila pár nepěkných držkopádů – když se člověku třeba kousne hrana, tak to s ním umí třísknout, že neví, čí je. Nebo když jsem v hlubokým spadla dopředu a přeletěly mě nohy, že jsem udělala kotrmelec po netradiční straně těla…Ale třeba takový trdlo jak já nejsi..:) My plánujem Rakousko, ale vydupávám si takovou oblast, aby se tam dalo dobře běžkovat-tož to vypadá na oblast Schladming-Ramsau…
    Jinak bych řekla, že nám tu Čechy vládnou, jižní Morava teda nic moc:D

    #881249
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No mě právě taky tvrděj jak se musí na lačno, a při vzpomínce na minulej screening, kdy jsem si hned šla koupit snídaní do obchodního centra a při prvním kousnutí do rohlíku se mi otočil žaludek a tak sem se vydala hledat wc a normálně všechny byly zavřený a na poseldním byla uklízečka tak sem jí z posledních sil vyrazila a šla blinkat, pak sem slyšela jak říká že nemám chlastat…..takže tak.
    A s tím barvením vlasů, kdybychom se řídili co se může a nemůže tak bychom nesměli asi vůbec nic. Máte teď hezký vlasy, já je mám děsný, hrozně se mi mastěj.
    Já bych chtěla ukecat muže na eurovikend do Paříže nebo Říma, ještě než budu jako koule 🙂

    #881250
    Anonym
    Host

    Vcelko dobrý to zážitek s pani uklízečkou. Já bych taky někam ještě leťela doktor mi řekl že do 6 měsíce můžu, ale i tak mám trochu strach, ale nějakou jarní dovču bych si ráda dala když ta letní letos nevyjde, ale příjemné teplo to já ráda je v egyptě, ale tam se v těhu bojím radši bych v případě problému něco evropského, ale možná to také dopadne na nějaký eurovíkend. My byli cca před 4 roky v Paříži na 4 noci a nemělo to chybu, koupila jsem levně letenky přes studentagency jsme našli hezký malý hotýlek z kterého to bylo pěšky super jak k vítěznému oblouku tak k věži apod, prostě dobrý výchozí bod.

    #881251
    Anonym
    Host

    Holky k tomu cvičení koukněte na toto je tam i více zajímavostí
    https://www.peceodite.cz/cviceni-pro-tehotne.html

    #881252
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Misha, děkuji za odkaz 🙂 Dnes doma na to juknu.
    Tak já to teda nebudu řešit a pár melírů si jako vždy nechám udělat 🙂
    Je to moje první těhu a mooc chtěné, tak bych nerada něco zanedbala :O

    #881253
    Anonym
    Host

    Petuldo neboj myslím, že barva či melír není rizikové, to spíš některé krámy či olejíčky se třeba doporučují až po ukončení 3 měsíce. Neboj všem nám to dobře dopadne. Ten odkaz je super pročetla sjem kromě toho cvičení i ty ostatní odkazy na výživu, porod a výbavu a je to celkem užitečné

    #881254
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahoj děvčata,
    Tak já mám dnes za sebou screening. Objednaná jsem byla na 9,30h no ženských tam bylo a měli skluz. Tak na krev mě vzali v 10h vypsali se mnou papíry a ještě mi nechali tu krev vyšetřit na štítnou žlázu. Na ultrazvuk jsem se dostala v 11h. drobek byl pěkně vidět ručičky, nožičky, srdíčko krásně bilo paní doktorka všechno přeměřovala, ale potřebovala, aby se drobek otočil tak jsem kašlala, ale on se pořád otáčel špatně :O Tak jsem se šla projít dali jsme si zatím kafčo s manžílkem a po čtvrt hodině jsme se vrátili. Říkala jsem mojemu, že si myslím, že zas bude drobek špatně natočený a měla jsem pravdu tak jsem zase kašlala a už se podařilo. Utrazvuk dopadl podle paní doktorka na jedničku s hvězdičkou, ale ještě se to muselo porovnat s krví tak jsme si měli zatím zajet někam na obídek a kolem jedné že budou výsledky. Výsledky dopadly perfektně na svůj věk 35 mám výsledky jako dvacítka 😀 že podle velikosti mimíska jsem 13+0tt, a termín porodu podle UTZ 27.7.11. Tak teď nevím můžu tu s váma zůstat? Já jsem, ale obě děti přenášela tak počítam, že to bude stejné i teď a mimi bude stejně v srpnu 😛
    Z toho melírování a barvení bych neměla strach já plánuji melír tento nebo příští týden. Vlasy mám zatím pěkné jen pleť trpí trochu na akné a kruhy pod očima asi jak jsem unavená.

    #881255
    Anonym
    Host

    Myslím že barvení vlasů nedoporučují, protože by se třeba mohla projevit alergie na nějakou složku barvy, protože se citlivost kůže v těhotenství mění. Já už mám za sebou barvení a všechno v pohodě. Vcelko, mně se vlasy také mastí, už si je ale nemůžu mýt v předklonu nad vanou, protože mi nedělá vůbec dobře to stlačení břicha. Nevolnosti po chvilkovém mírném útlumu se opět vrátily, takže od takové 14.hodiny až do večera je mi šoufl, večer je to nejhorší:S
    A s těmi krémy to také nevidím tak černě, nějak mi přijde nepravděpodobné, že by krém pronikl přes kůži, tuk, svaly, dělohu až k miminku. Něco jiného je krémovat prsa při kojení, tam je přenos možný.
    Já chodím radši na všechny odběry na lačno, aby mě náhodou neposlali domů 🙂 Řekla bych, že chodit na lačno se musí při odběrech, kde se zjišťuje krevní obraz, protože jakmile je v žaludku něco, tak se cukry, tuky atd. začnou uvolňovat do krevního oběhu a můžou zkreslit výsledek. Když jsem chodila dávat krev, tak jsem také chodila nasnídaná, myslím že je to hlavně kvůli tomu, aby jim tam lidi po odběru neomdleli 😀
    Cestovat se doporučuje ve 2.trimestru. V 1.trimestru hrozí riziko časného potratu a ve třetím už zase hrozí otoky atd. Určitě se může i létat letadlem, jen bych se na to po vyšetření zeptala doktora, jestli mi to doporučuje. Určitě bych ale letěla jen někam po Evropě, do civilizované země. Třeba o bulharském zdravotnictví jsem slyšela takové zkazky (od lidí, kteří museli vyhledat ošetření), že bych tam těhotná nejela ani náhodou. Ještě jsem si vzpomněla, že některé aerolinky vyžadují od těhotných potvrzení od lékaře, že jsou schopné letu. A od určitého týdne těhotenství už odmítají těhotné přepravovat.

    #881256
    Anonym
    Host

    Tak mě krev na sreening čeká zítra ráno. Řešíte tu lačno – nelačno 🙂 , já si zavolala do fakultky a mohu se klidně napapkat což jsem ráda. Nervózní budu jak pes, tak alespoň od žaludku mi možná bude blaho.
    Co se týká melírů a barvení. Moje rodinka je hodně kadeřnicky založená, tak mohu říct, že opravdu záleží na každé jak to bude snášet. Melíry jsou dosti velký zákrok do samotného vlasu i mimo těhu … maximálně opadají vlasy 😀 . Prosím vás berte mě s humorem. Je pravda, že jsme v prvním trimestru a naše tělo se vypořádává s hormonální změnou a to může zapříčinit i padání vlasů, takže bych asi možná vydržela alespoň do druhého 🙂 . Barevení je o narušení vlasu a dodání požadovaného pigmentu, může se stát, že v období těhu nemusí tak barvy chytat.
    Každopádně např. mamina má i měla ženy v kadeřnictví co v těhu jsou bezporblémové, ale i ženy co brečely jak se jim vlasy zhoršily. Já ač jsem kancelářská myška od školy, rekvalifikaci na kareřnici jsem si dělala jen kvůli tomu, že mě to baví a ve volném čase si pár lidí udělám. Moje poslední těhulka si na barvičku stěžovat nemohla, ale vlásy ji začaly padat po porodu a to že dost 🙁 .
    Všem přeji krásné, barevné či melírované vlásky 😀

    #881257
    Anonym
    Host

    Raduš tak to jsou super zprávičky a jasně, že tu zůstaň 🙂 . Koukám, ale že jste to s manželem měli na celý den skoro, ale výsledky máš ukázkové. Jo taky bych letěla spíše do Evropy no uvidíme možná nakonec z toho nic nebude. Já jdu na přeliv zítra, ale v těhu už sjem byla na konci prosince a dobrý, mám kadeřnici kamarádku a používá pořád tu stejnou barvu tak vím, že jí snaším dobře. Tak já se jdu přepravit z práce k domovu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist