Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881258
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Krásné bílé ráno 🙂 Alespoň u nás.
    Misho, tak jsem se včera na ten odkaz nedostala, jelikož jsem byla úplně hotová, když jsem přijela z práce a skoro celé odpo jsem proležela a prospala na gauči 🙁
    Já si vždycky nechávam dělat pár melírů jen pro oživení, jelikož mám takovou tu „pochcanou slámu“ 😛 Vždy jsem to snažela dobře, takže to vyzkouším i teď a uvidíme 🙂

    #881259
    Anonym
    Host

    Dobré ráno, u nás v Praze na některých místek také poprašek a chodníky jak klouzačka 🙁 , tak na ten odkaz koukni až budeš mít čas a chuť, já se tam včera dozvěděla když jsem to pročítala míslím, že je to v sekci úřady, že matka musí do 8 dnů po porodu nahlásit dítě ke zdravotní pojištovně což sjem třeba vůbec nevěděla tedy to hlášení jo, ale že je to pouze 8 dní. Já včera vytuhla někdy v 9 večer mě pobolívalo břicho a v leže je mi vždy nejlépe

    #881260
    Anonym
    Host

    Ahojky! Bílé ráno? U nás mrazivé, prosluněné a barevné 🙂
    Raduš, gratuluju, že to vyšlo všechno tak pěkně, jste si udělali takové miminkovské dopoledne, co? No doufám, že to budu mít ten příští týden kratší, jdu na 8:20 a v 9 po mně školitel chtěl, abych jim pomohla se dnem otevřených dveří…Tak jsem mu řekla, že to asi né, ale že přijdu co nejdřív…Zas očekávám otázku, co furt lezu k těm doktorům:D A to jdu ještě ve středu k zubařce – jsem se konečně odhodlala:)
    Jinak jsem si včera u kamarádky kamarádky objednala šátek na nošení miminka – bude to má první věc pro mimi:) No váhejte, když novej v poradně stojí 2tis a ona ho prodá za 6-700:)
    No a taky jsem včera přemýšlela, jak to udělat s tím říkáním/neříkáním, jestli bude mimčo holka nebo kluk. Totiž jak to manžel nechce vědět, tak jsem si říkala, že mu to teda neřeknu, ale on, že to nesmím říkat ani nikomu jinýmu, tak mě tím štval, ale vlastně má nakonec pravdu. Měla bych jeho přání respektovat a bylo by fakt nefér, kdyby to věděli všichni okolo, kdo se mě zeptají, jenom tatínek ne…Ale není to úplně jednoduchý…

    #881261
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, 2 dny jsem se tady nemohla ukázat a koukám, jak jste se všechny rozepsaly.
    Já se ještě vrátím k tématu byty. My jsme taky koupili byt 3+1, tak o pokojíček máme vystaráno, ale teď momentálně je z něj tak tošku tělocvična a sklad 🙂 . V okolí máme hned dva parky, jeden menší a druhý velký, kde je i sporotoviště, in-line dráha, aguapark, takže super vyžití pro dětičky.
    To focení jsem taky zvažovala, ale až bude bříško větší, ale ne úplně obrovské, takže tak 6.-7. měsíc a jelikož je přítel fotograf, tak si s tím vyhrajem 🙂 .
    Jinak jsem byla v úterý v gennetu na těch testech, tak nám všechny vyšly skvěle, prcek je naprosto v pořádku, už má 5,2cm, což přesně odpovídá termínu, v úterý jsem měla 12+0, dnes 12+2 a dle MS mám termín 2.8. a dle tohoto UTZ mám termín 3.8. takže minimální odchylka, prcek roste tak, jak má.
    Byla jsem ale překvapená z toho, co všechno na tom přístroji dokáží změřit, je toho šíleně moc, poslechli jsme si i tlukot srdíčka, paní doktorka měla prcka na UTZ okolo 20min. Ze začtku byl klidný, ale po 15min tam sebou začal šít, přestalo se mu to bzučení líbil, dělal tam skoro kotrmelce, jednou se k nám otočil zády, pak na nás vyšpulil zadeček 😀 , no nasmáli jsme se.
    Přítel viděl prďolku poprvé a jen zíral a z hluboka dýchal, byl to pro něj úplně nový zážitek, takže na to koukal jako na zjevení, ale je rád, že je prcek naprosto v pořádku a pak mi říkal, že ani s ničím jiným nepočítal 😀 .
    Tak přeji hezký bílý pracovní den, tady v Praze už svítí sluníčko.
    Markét

    #881262
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko dámy,
    tak já už mám za sebou odběry ke screeningu, zvládla sem to dobře, blbě se mi neudělalo, sláva. No a teď budu čekat 3týdny na UTZ, chjo, dlouhá to doba.
    Jinak Misho s tím přihlášením ke zdrav.poj. je sice hezké že někde tvrděj že to máš udělat do 8dnů, ale to můžeš dělat až když máš rodné číslo prcka a to dostaneš s rodným listem a na ten se čeká. Manžel ho tenkrát jel vyzvedávat několikrát protože nebyl a udělali ho až za 14dnů. Takhle to běží v Praze, třeba jinde je toho míň a na pojišťovně mi řekli že sem tam nemusela osobně, mohl jít taťka a hlavně dítě je pojištěné u pojišťovny matky od porodu, takže jim jde pak jen o to rodné číslo. Ale na tohle všechno je dost času a v porodnici se dostávaj papíry o tom co všechno se po porudu musí.
    Manžel včera řek že chce vědět pohlaví když sem mu řekla že mě je to vlastně fuk, že to asi nepotřebuju tak mi zdůraznil že ale kluk nebude v růžový krajkový zavinovačce, že se bude muset když tak koupit nová. Jo a pobavil mě, jakym způsobem to řek šéfům v práci. Jeli na služebku tři, a ten muj povidá, šéfovi že máme stejnou sedačku do auta a druhej hned, jo a je dobrá tak mu řekli že jo a on tak to jí budeme muset koupit taky, tak že všichni ztuhli, tak že šéf čeká v srpnu mimi a druhej šéf, jo dobrý tak v srpnu s tebou nepočítám a manžel mu řiká no se mnou taky ne, tak prej jako proč, tak mu povídá že my budeme kupovat druhou autosedačku. No nejvyššího šéfa prej málem omyli 🙂 hezky se nám to slejzá

    #881263
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Určo na něj kouknu. Jsem prvorodička, tak to musím všechno důkladně naštudovat 🙂
    Dnes už je mi mnohem lépe… nevim, co to se mnou včera bylo. Udělala jsem si zázvorový čaj a pěkně si poležela 😀
    Koukám, že řešítě pohlaví … Já bych se chtěla nechat překvapit a tím pádem si to nenechat říct. Mě je totiž úplně jedno, zda to bude holčička nebo chlapeček. Je to moje první mimčo, tak hlavně, aby bylo u nás obou vše v pořádku. Přítel je by chtěl holčičku a je přesvědčen, že to bude. Ani nechtěl vybírat jméno pro kluka 😀 No, uvidíme jak to nakonec bude 🙂
    Hlavně u nás je to ještě tajemnství …. Víme to totiž zatím jen my dva 😛 , i když přítel už by to nejraději všude vykřičel, ale má ode mě zákaz. Mám strach, kdyby pak něco, aby mě pak všichni nelitovali a nechodili okolo mě po špičkách. Asi jsem prdlá, ale ještě mám pořád strach 🙁 Mám těch případů v mém okolí moc, tak asi proto.

    #881264
    Anonym
    Host

    Markét tak gratuluji k dobrým výsledkům. Vcelko asi to na těch úřadech chodí všelijak, tam psali, že je do 8 dnů oznamovací povinnost, a že po přidělení RČ to oznamuje úřad a hlásí na tu pojišťovnu tak nevím, ale je to ze stránek ministerstva na které se ta stránka přesměruje poté. já dneska začínám 11 tt 🙂 pěkně nám to utíká

    #881265
    j Janinka23
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,

    přídávám se k Vám. Jsem 10+5tt a porod 13.8:) Pomalu mi začíná byt malinkato lépe. Už se mi tak často nezvedá žaludek,ale únavička pořád funguje. Příští čtvrtek jdu pro těhotenskou průkazku po 1. screeningu. Jupí:D

    #881266
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    ju jajinko tak to si den predemnou 🙂 odkud jsi ?

    #881267
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Janinko, vítám Tě tady, hezky se rozrůstáme 🙂 .
    Misho, děkuji moc. Ulevilo se nám…co vám budu povídat :-).

    My teda pohlaví taky řešíme…mě je to jedno, ale přítel by chtěl chtěl chlapečka…pokračovatele rodu 😀 .
    No a jméno budeme řešit až budeme s jistotou vědět, co to bude.
    U nás už to ví celá rodina, někdo to na mě poznal hned a ostatním jsme to oznámili na štědrý den.
    No a v práci už se to taky ví cca týden, takže my už tajnosti neděláme, ale taky jsem měla obavy, kdy to pustit ven.
    Markét

    #881268
    Anonym
    Host

    🙂 u nas se to vi mesic tak byly taky radi ale rekli sme ze pohlavy miminka si rict nenechame uz mame jednoho spunta Lumirka ten chce brasku lukaska a tatinek by rad holcicku me je to jedno hlavne at je to zdravi …:D

    #881269
    Anonym
    Host

    vítám nové těhulky, no u nás to ví prakticky všichni kromě jedný skupinky našich kamarádů těm to oznámíme po výsledcích a UZT tedy na začátku února a tím to budou vědět úplně všichni. Na zase mi není nejlépe tak přemýšlím co si dám dobrého, tak hezký večer

    #881270
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    No, tak kdyby to bylo na přítelovi, tak u nás už by to taky věděli všichni 😀 Ale zákazála jsem mu to než překonáme to nejkritičtější období a budu mít první testy za sebou. Na první jdu přesně za týden a to budem 11+3tt. Jak už jsem psala, ještě nemám těhotenskou průkazku, tak bych to ještě nerada zakřikla 🙁 Na posledním UTZ už byl malej moc pěkně vidět a krásně mu tlouklo srdíčko 🙂 Když jsem to vydrželi do teď, tak ještě 2-3 týdny vydržíme 🙂 Tak Vám všem přeji příjemný pátek a ještě příjemnější víkend 🙂

    #881271
    Anonym
    Host

    Dobré ráno holky, tak jsem se v noci probudila zkusila polknout a… takže jsem také něco chytla bolí mě v krku to ještě není tak hrozné, ale mám pěkný kašel takový ten suchý „dunící“ že mě z toho pak bolí pěkně na hrudi tak jdu vařit čajíky nakoupím ovoce a budu se s tím nějak prát…ach jo tak snad nechytíme ještě teplot apod. ale radiši nikam moc nepůjdu. Zítra se konečně vrací parner po 10 dnech z Francie tak se o nás bude starat. Tak krásný víkend a opatrujte se

    #881272
    Anonym
    Host

    Tak jen pro info, kdyby některou z vás potkal také kašel tak po konzultaci s lékařem a lékarnicí se schodli, že v I. trimestru prostě nic pro nás vhodného není. Jediné co můžeme je STODAL ten však zabírá u cca 30% lidí pouze, ale prostě nic bezpečného není. V akutních případech v I. trimestru musí něco předepsat lékař…ale prý dobrá vyhlídka do dalších trimestrů čím je těhu pokročilejší tím je víe preparátů, které mohou i těhulky. Tak ať se nám ty bacílky co nejvíce vyhnou

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist