Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,201. až 1,215. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882338
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Radunkas, tak mě je třeba 25let a čekám první miminko – syna – taky to bude Daniel 🙂 .
    A v té lékárně…já jsem u nás byla asi ve 3 lékárnách a jednorázové kalhotky po porodu neměli, koupila jsem je ve zdravotnických potřebách…tak uvidíš…. a ten líh na pupíček mi museli namíchat, takže jsem si ho vyzvedávala druhý den. A maliník není v lékárně potřeba nějak zvlášť charakterizovat….maximálně se Tě zeptají, zda chceš sypaný nebo v pytlíkách 🙂 .

    Jinak já taky dělám doma všechno, na pověry o prádelní sňůře a podobný…nevěřím 😀 …a hlavně, kdybych věřila, byla bych doma asi úplně zbytečná 😀 .

    #882339
    Anonym
    Host

    Radunkas, byl to ale poznatek z porodnice u Apolináře, někde to může být jiné, asi i záleží na lékařích apod., ale upřímně já bych do toho asi nešla, i kdyby malý měl podle odhadů pod 3,5 Kg, říkají, že ten porod je pak delší, rotože zadeček je měky a přizpůsobí se, ale ta hlavička které je nevětší a nejtvrdší jde vlastně nakonec, ale já jsem asi štrašpitel. Jinak ne v každé ékárně mají ty jednorázové kalhotky, většinou se opravdu kupují ve zdravotnických potřebách. Holky mě tak šíleně narostlo břicho, že to snad není ani možné, za poslední týden je to dost znát a to jsme ho měla i normálně dost velké, radši ho ani nechci měřit, vím že ke konci musí narůst, ale u mě je to už extrém, už ani sedět pořádně nemůžu mám pocit že ten pupek je všude. Jinak když jsem u toho věku, je mi čerstvě 28 🙂 . Já také zatím doma funguji na všechno, al něco už se mi dělá hůře tak uvidíme jak dlouho to vydržím. Jo a dnes nám na nástěnku dali info, že od 18.7. nepoteče týden teplá voda, tak doufám ,že mi nezačnout žádné porodní blbosti jako poslíčci apod.

    #882340
    Anonym
    Host

    Radši se nebudu svého manžílka ptá, jestli jsem pro něj jen schránka pro miminko 😀 Já jsem si pro maliník posílala do lékárny mamču, prý ho nevedou, tak ho koupila v bylinkářství, které je nedaleko.
    Pověry o omotané šňůře kolem krku, když ženská třeba věší prádlo, to jsou fakt kecy. Myslím, že to vzniklo v době, kdy si to lidi neuměli jinak vysvětlit. Podle doktorů je to věc náhody, tak to tak beru.
    Na mě s obvodem břicha nikdo nemá – 112 cm!!! Možná to také záleží na tom, jak je tam mimi nakroucené. Nevím, přesně kolik jsem měla před otěhotněním, ale nosila jsem kalhoty velikosti 40. Pupek mám hodně dopředu, takže naštěstí nevypadám jako velryba 🙂 Už pár dní mě nebolí levá kyčel, tak dokonce chodím normálně a ne jako po endoprotéze 🙂
    Když jsem si včera lehla do postele a chtěla se přetočit na druhý bok, tak jsem si říkala, jak to asi dělají tlustí lidé, protože já mám nahoře 7,9 kilo a vlastně jen to břicho a i tak jsem při otáčení neohrabaná. A už vůbec nechápu, jak bych to dělala, kdybych už teď měla nahoře 15 nebo i 20 kilo. Fakt je každé kilo nahoře znát. Doufám, že si to budu pamatovat a nikdy to nenechám dojít tak daleko, abych byla někdy v životě obézní. A kdybych náhodou na to zapomněla, tak je tu ještě moje máti, která je pro mě odstrašujícím případem :S

    #882341
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Market:25let to je pěknej věk, si myslím, ale já v 25 letech měla asi jiné starosti:o), myslím, že teď ve 30ti je ten správný čas, pro mě teda:o), ale trošku mě „děsí“, že až jí bude 15,mě 45, a tak…. jsi i vdaná?Jéé ta zvědavost!
    Taky Daniel:o), no to je sranda, páč u nás to bude prý holka, na holku je tolik jmen:o( a na kluka se mi líbí jediné, a to Daniel:o)) (Matýsek taky, ale má ho sestřenka a asi je přematýskováno). Jste se doma svorně shodli? No tak to jsi mě překvapila s těma kalhotkama (vzhledem k tomu, že nebydlím ve velkoměstě), já myslela, že vyběhnu (lékarnu mám naproti), tak to asi jednoduché nebude! Jo a DÍKY za rady, občas si připadám jak tele:P
    Misha: to jsi taky mladinkáá a jak se bude jmenovat Vaše mímo?… díky za rady – no uvidíme, co bude třeba se ještě přetočí….a když ne, MUDr. mi dnes říkal, že i císař. řez má své výhody.
    Tvé bříško – nemůže to být i oblečením?Ale je pravda,že jak jsem měla “ malýho pupajze“ tak se mi teď za posled. 14 dní zviditelnil. Já totiž mám i pocit, že záleží, co ám na sobě, když si vezmu mikinu tak ho mám větší, když jen triko tak menší a táák. Jsem si ho ještě neměřila, si ho měříte? No můžem do toho jít společně:o) Hezký večer mějte

    #882342
    Anonym
    Host

    Radunkas, no já to pozorovala teď po koupeli, doma moc odděná nechodím 😀 , je ale pravda, že jsem dost štíhlá tak že o to je to prý více vidět a vnímáno, ale i tak mi přijde o proti ostatním těhu co byli třeba na kurzu mnohonásobně větší. Máš pravdu, že i císař má své výhody, proto se mu nebráním a asi ho i podstoupím pokud to půjde, vzhledem k tomu, že náš drobek je velký, ale hlavně má hrozně velkou hlavičku, a upřímně nechci být nastřižena od zhora dolu a pak se dlouho hojit a mít bolesti starat se o sebe a ještě o malého. Jinka my u jména pořád váháme máme variantu Tobias nebo Sebastian a nevíme tak to necháváme nyní být a uvidíme. Holky také máte tak velké pohyby, občas když malý začne a břicho mi skáče a trvá to dlouho tak mám obavy zda je vše Ok že mi to přijde dlouho a moc intenzivní, úplně mi to cuká a skáče to břicho

    #882343
    Anonym
    Host

    Misho, nám taky nepoteče 18.7. voda a taky doufám, že nezačnu rodit :), že by stejná čtvrt? 🙂

    Mě bude v červenci 31, pokud si malá o 14 dní pospíší, tak budeme třeba slavit spolu. Mě přijde, že na první mimi je to docela dost, ale fakt to dřív nešlo. Nejdřív se nám zdálo, že jsme spolu s přítele moc krátce a když jsme se rozhodli, tak se nám to víc než rok nechtělo dařit.

    Prádlo taky pořád věším, však mám sušák u pasu, tak v tom nevidím problém :). Na druhou stranu ale zatím nemám ani problém umýt okno a pověsit záclonu. Tlustá si připadám taky, přes pupík máme 97 cm. Ale na kurzu patřím k těm mrňavejším bříškům. Kila nevím, na kontrolu jdu ve středu, tak to zjistíme. Břicho mi občas skáče naprosto neskutečně, tuhle mě mrnous kopnul pod žebrama a jak na nich leželo prso, tak i to nadskočilo 🙂

    Daniel je moc krásné jméno, kdyby jsme měli kluka, tak bych zrovna za něj doma bojovala. Ale u nás je to holčička a jméno už naštěstí máme. Navrhla jsem ho v době, kdy jsme pohlaví netušili a přítel se ho chytil a už ani o jiném nechce uvažovat. Ono je to asi nejlepší, nechat to na první volbě, která se líbí oboum 🙂

    #882344
    Anonym
    Host

    Ahojky, já si jednorázové kalhotky koupila v dm drogerce, síťované v lékárně. Ale vlastně moc nevím, na co mi ty jednorázový budou – ještě jsem se teda na ně nekoukala, jestli jsou třeba schopný udržet tu velkou vložku, nebo jaký mají využití…
    Přes břicho mám 102 a nestěžuju si, protože si dokážu bříško představit ještě větší, když se tak podívám do zrcadla, takže myslím, že je to pořád dobrý:) Máňo, já myslím, že s tou neohrabaností to záleží na tom, jak máš tu nadváhu rozloženou – my to máme všecko na břiše, na který navíc nesmíme lehnout, takže přehodit ho ze strany na stranu je asi i náročnější, než se převalit po sádle, který je všude:D Jinak mě zaujalo na kurzu, jak říkali, že když člověk po porodu zkusí vstát, že je to strašně zvláštní, že spousta žen zas spadne – kromě tlaku je na vině taky zas úplně jiná rovnováha, jak všechny ty věci z břicha zmiznou – to jsem zvědavá:)
    Šňůry na prádlo mám taky ve výšce pasu, takže to neřeším (hlavně s tou pupeční šňůrou je to fakt blbost, mně spíš vadí ruce nahoře jako takové – i před těhu) a záclony – ještěže ste mi to připomněly, musím říct manželovi, ať natluče nad okna struny, ať můžu záclonky vyprat a pověsit:)
    Jinak se chystám prát dětský věcičky a tak nějak váhám, na jakou teplotu – vám řeknou, že na novorozeně má být vše vyvařené – tak proč je na těch oblečcích, že prát na 30? Tak si říkám, že to dám na 60:P Jak jste to dělaly vy?

    #882345
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Kačko, já jsem prala věcičky jak které….něco na 40 a něco n 60stupňů. Spíš jsem si dávala pozor na to, v jakém pracím prostředku to vyperu, takže jsem si koupila prací prášek pro miminka.

    Já teda se svými 97cm přes břicho taky patřím mezi menší bříška, ale v noci se většinou probudím, když chci tu váhu bříška překulit se strany na stranu 😀 .

    Misho…to si piš, že mi břicho skáče jako balón….taky už mě párkrát napadlo, jestli se tam třeba malý nepřiškrtil pupeční šňůrou, že tak moc a dlouho vyvádí…že už mi to připadalo divný a nepřirozený. Ale prostě měl jen rozvernější náladu 😛 .

    Náš prce ktakhle začíná řádit pravidelně každý veček okolo 19:30h….včera jsem ten pupík pozorovala a po pár minutách říkám příteli, ať se podívá, jak se mi vlní břicho…a holky, pokaždé co se podíval, s tím prcek přestal. Tak se přítel smál, že prý Daneček pozná autoritu a už teď se tatínka bojí…:D No bylo to fakt vtipný.

    Radunkas – mě je 25let, vdaná nejsem, ale s přítelem jsme spolu 3,5roku a jemu je 33let a on loni v létě na dovolené přišel s tím, že už by chtěl rodinu, jak to vidím já. No a já se tomu nikdy nebránila…takže v srpnu jsem vysadila a v listopadu jsem měla pozitivní těhu. test. Ale Ty jsi vdaná, viď? 🙂
    Na jméně Daniel jsme se shodli…přítel se teda jmenuje Pepa, po svém tatínkovi a pár dní mě mučil tím, že jeho syn se taky musí jmenovat Josef, ale pak jsme si vzali každý papír a napsali jsme si jména, která se nám líbí. No a shodli jsme se jen na dvou: David a Daniel…a zvítězil Daniel 😀 .

    #882346
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Jo a holky, včera ráno jsem začala malinko pociťovat tlak na prsou…okolo bradavek, tak jsem se přemohla a zkusila jsem je trošku zmáčknout…a už mi z prsou vytéká „tekutina“ 🙂 . Co vy? Pamatuju si, že některé z Vás už nějakou dobu používají vložky do podprsenky, protože s tím mají problém už delší dobu…to já vůbec neznám, takže mě to včera docela překvapilo 🙂

    #882347
    Anonym
    Host

    To já prášek pro miminka mám…teď jsem si o tom přečetla diskuzi na emiminu a tam vesměs píšou, že je úplně jedno, na kolik vypereš, když to potom přežehlíš…No tak já na ty cedulky ještě pořádně mrknu a rozmyslím:P
    Jinak s těma prsama – já se bavila se svou kamarádkou – už dvojnásobnou maminkou – o kojení, kdy se to spustí, jak, co…a ona mi mezi řečí řekla, že si myslí, že když bych si teďka prsa trošku pomasírovala, tak že by mi mlezivo taky nějaký vyteklo.. A já povaha zvědavá to samozřejmě vyzkoušela:D No a je to pravda. Když se mažu olejíčkem proti striím, tak pomasíruju a když pak trochu zmáčknu, tak se objeví kapičky, ale normálně nic neteče – s tímhle si asi dost užívá Misha…Ale aspoń už pro nás ozkoušela, který prsní vložky jsou nejlepší:)

    #882348
    Anonym
    Host

    Holky, nás včera na kurzu o kojení varovali – nemačkat prsa předem, nezkoušet, jestli je mléko. Aby se to zbytečně nerozteklo. Dokonce měli i menší připomínky k hrátkám v posteli s partnerem :), prý hlavně nevytvářet podltak 🙂
    Ještě, že už mi ty kurzy skončily. Co by se člověk ještě nedozvěděl.

    #882349
    Anonym
    Host

    Tak máme za sebou EKG a tím pádem poslední povinný zápis do těhu průkazky co chtějí v porodnici. Moje břicho je asi fakt větší protože sestra i lékařka se mě ptaly, zda už nemám rodit 🙁 a to mi chybí ještě 6 týdnů.
    Lenko – jo jo stejná čtvrť, tak jsme zvědavá jak dlouho jim odstávka bude trvat, u našich na P-6 je to vždy tak 48 hodin, minulý rok to tady opravdu bylo týden, ale to jsem se koupala v práci, teď budu jezdit k našim nebo ke švagrové, no doufám, že žádný porod apod. nezačne.
    Markét mě z prsou vytéká mlezivo už asi od 23 tt, už sjem si zvykla, je to jen občas a je to úplně normální…jen u mě to bylo dříve, ale po tom 30 tt to bývá skoro u všech, já nic nemačkám nechávám to samovolně vytékat, většinou je to večer.
    Kačko já na 90% oblečkáh měla uvedeno prát na 40 st, tak jsem to tak i prala, jen pleny byly na 60 st. a ty jsem pořádně žehlila na vysokou teplotu a z obou stran.

    #882350
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Já jsem teda taky všechno žehlila, přestože něco jsem prala na 60 a něco na 40.Takže by to mělo být v pořádku 🙂 .

    Já už prsa taky nemačkám, to byla včera jen taková moje zvědavost…takže je nechávám v klidu…samovolně mi mlezivo nevytéká, což jsem ráda.

    Dneska vstupuju do 36. týdně, tak jsem si ráno říkala, že bych už příští týden mohla připravit prckovi postýlku, s nebesy a se vším okolo…přecejen poslíčky mám několikrát denně, tak aby to bylo připravené, kdyby náhodou :-)…aby to pak nmusel chystat taťka 😀 . A co vy, už máte někdo nachystanou postýlku? Nebo kdy se na to chystáte?

    My se dnes jedeme podívat do porodnice na ten náš nový přírustek – na synovce, tak snad se odvážím si ho pochovat. Třeba budu mít štěstí a budu mít i tu možnost si ho zkusit přebalit…:O

    #882351
    Anonym
    Host

    Já jsme zvědavá kdy mě začnou poslíčci pokud tedy začnou, ne každý je prý má. Já postýlku nějak chystat nebudu, máme tam danou matraci, teď ještě zabalenou a pak se tam dá jen prostěradlo, to zvládne taťka a polštářek který povlékne, jinak máme různé dečky a ty je vyperu a pak se tam dá, nebesa jsem nepořizovala. Já žehlím vše pro malého i nám vše žehlím krom spodního prádla tak že mi to nějak nepřijde. No já se těším na prohlídku za 14 dní, kdy budu vědět jak je na tom malý s velikostí a váhou a jak pan doktor rozhodne nebo doporučí případný porod a podle toho se pak zařídím. Markét jen si synovce pěkně pochovej ani se nenaděješ a budeš držet ten svůj uzlíček

    #882352
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Market: tak to je švanda, já jsem vysadila taky v srpnu a 10.12.2010 (píšu to celé datum, páč se mi líbí) jsem zjistila, že jsem těhotná:), termín mám 8.8, vdaná nejsem, když to šlo, tak jsme do toho nějak nespěchali (můj už to má jednou za sebou – mladická nerozvážnost:D ) a teď „na to není čas“ Chci to nechat až bude malá větší, ať si to užije s námi. Takže nás ještě čeká matrika, doufám, že to tam není trapný…Vy už jste tam byli? S tím jménem, přítel je Radim, ale vzhledem, že už „malého“ Radima má…David je taky pěkný, ale mám s ním špatnou spojitost (kamárad David umřel – asi by mi to pořád připomínalo), Denis se mi líbil – ale zas je Denis a k tomu je blízko, mnoo asi víš:o))
    Tak s praním holky, no ptala jsem se mamči, tak jsme na to spolu koukali, něco na 60st.(to, co mám z druhé ruky) a něco na 40st., dneska jsme se bavili, že mi ušije peřinku, na léto i na zimu a nějaké povlečení (je šikula,tak toho musím využít).Postýlka je sestavená, matrace ještě nerozbalená,vrhnu se na to asi až v půlce července. Poslíčkama holky myslíte tvrdnutí bříška, …?Mě občas trápí křeče v bříšku, četla jsem, že je to normální. Ještě jsem si vzpomněla ležíte na zádech – četla jsem, že se to nemá, ale nic mi to nedělá, když si na ně občas lehnu.
    Jsem se ted změřila, tak mám 103cm, jsem si myslela, že míň:) no jo zlatý voči:), mě zatím nikde nic neteče (ani z prsou) a voda doufám, že poteče:), ale toho 18. si na Vás vzpomenu, páč mám kontrolu.
    Prádlo věším taky – mám ten sušák, jak vy i klasický šňůry, al emyslím, že když se nevěší celý den, tak není problém:)Na okna prdím, bydlíme u hl. silnice, tak asi víte, jak vypadají, ale myla jsem je před 2 měsíci, copak jsem blázen abych je zas myla?:D
    Ros.lenka:ale musíte mi napsaný dvě jména ne?A holčičika, jaké je to jméno, asi jsi to tu už psala…
    A ještě kvíz na závěr – budete mít u porodu tatínky?Já bych hctěla, aby tam se mnou byl než to propukne a pak až to propukne tak ho tam už nechci:P , myslíte, že je to možný, že to jde?To se platí i za toto, když se mnou bude jen předtím asi že? No sleduju, že jsem se měla na ty předporod. kurzy objednat dřív:( , ale zas mám Vás, že?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,201. až 1,215. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist