Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,216. až 1,230. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882353
    Anonym
    Host

    Radunkas tak to jsme na tom stejně, mám také termín 8.8. a druhý 14.8. a v pase mám také 103 cm, nedalo mi to a šla jsem se změřit 🙂 . Jinak matriku máme za sebou s přítelem a v pohodě, jsou tam na to asi dost zvyklí v dnešní době. Jinak ještě poznatek z kurzu ohledně plodové vody, pokud začne odtékat „normálně“ pomalu se připravovat a vyrazit do porodnice, ale může se stát, že vyteče proudem vody, jako když se otočí hrníček, v takovém případě nám radila okamžitě volat záchranku, říct, v jaké porodnici je registrace a sdělit, že prudce odtekla plodová voda, prý už vědí co a jak…
    Poslíčky my holky vysvětlily jako tvrdnutí bříška a jako by bolest při menstruaci. PA nám říkala, že se bříško stáhne do „šišky“ a začne se stahovat a je to nepříjemné, takže prodýchat a chodit apod. tak jsem na to také zvědavá jaké to bude. Jinak jsem teď četla, že bříško ve 34 a 35 tt je nejvýše a opravdu končí u žeber pod prsy a pak se postupně začne snižovat a klesat a připravovat na porod. Jinak já na zádech nespím, vadí mi i když se více sesunu na pohovce do polosedu, mám po chvilce pocit, že nemůžu dýchat a na omdlení ajk malý tlačí…a teď se mi právě zase narval na jednu stranu břicha takže mám velkou horu na břiše

    #882354
    Anonym
    Host

    Radunka, fakt musí být napsaná obě jména :). Jenže u nás se to pro kluka vůbec neřeší, protože přítel má pocit, že zbytečný. Jenže když řeknu, že tam dám třeba Vítek, tak se mu to najednou nelíbí. Jméno holčičky jsem tu spíš nepsala, ale máme vybrané jméno Ella, i když pořád jí říkám Pepina 🙂

    Partner u porodu bude. I když ho nenutím. Už dokonce za mě umí i dýchat :). V Podolí je možnost, že může být na takovou tu dlouhou čekací dobu s kontrakcema, kdy se toho tak moc neděje – 1. porodní doba. Na 2., kdy už mrně vylézá ven a je to prý drsnější, tak prý dost tatínků odchází a zavolají je až je mrně venku. Ale platí se 1 poplatek.

    #882355
    Anonym
    Host

    Lenko, musíte mít vybráno jméno jak pro holčičku tak pro kluka, do papírů v porodnici se opravdu vypisují obě, je to z důvodu, že nikdy není u 100% rodiček jasné, že se narodí 100% to co se očekává, takové případy opravdu jsou. Jinak jméno máte moc hezké pro holčičku, jen ještě vymyslet pro kluka 🙂 . Jinak u nás partner u porodu také bude, sám chce a já jsme ráda, jsme dohodnutí, že bude i u císaře pokud bude plánovaný, to není celková narkóza tak je to OK, pokud bude akutní a to je celková narkóza tak to nepůjde, to nám bylo řečeno, že jsou to vyhozené peníze za přítomnost.

    #882356
    Anonym
    Host

    Tak já to riskla a vyprala úplně všecko na 60 i s tou svou plenkovou výbavičkou a už je to usušený a čeká to na žehličku. Misho, smekám před tebou, jak jsi někdy toho tolik vyžehlila – já dnes zvládla naše oblečení a nějaký ty obyč plíny a to jen z jedné strany, na to malinký oblečení už jsem teda neměla – nechám na jindy..
    Jinak u nás by to asi mělo s mužem u porodu být, jak píše Radunka – já bych ho tam chtěla na ten začátek, na ten konec si myslím, že mi bude úplně šumák, kdo tam bude nebo ne, hlavně aby tam brzy bylo miminko:D No a manžel tam moc být nechce – já to celkem chápu, nenutím ho do ničeho, ale kamoši na něj celkem tlačí, že to nemá promeškat, tak zatím je asi na tom, že se prostě rozhodne asi na místě, jestli zůstane až do konce, nebo ne…

    #882357
    Anonym
    Host

    Kačko tak teď už mi to žehlení také nejde, dnes jedna našek p račka ale to je cca 10 Ks a malému sjem vyprala ponožky a punčošky a ty vyžehlila, ale to byla chcvilka, jinak mi zbývá celý koš jeho oblečení, ale vyčkám asi na čtvrtek a pátek to má být chladněji a přehánky v tom teple to nejde žehlím tak 45 min a pak dlouhá pauza a pak to zase na chvilku zapnu, ale snažím se to teď žehlit hned abych si tady neudělala velkou hromadu a pak nebyla ve stresu, že před porodem mám doma haldu prádla na žehlení a po porodu tolik času nebude, i dkyž nám v areálu otevřeli prádelnu a rovnou to i žehlí, ale přijde mi to drahé. Začíná mi zase nějaká únava jak na začátku těhu, ale v knize psali, že je to normální a bude zase větší, prý teď je to jen o přípravách a odpočívání…

    #882358
    Anonym
    Host

    Misho, já to vím, že musíme mít obě jména…. to jen přítel to nechce pochopit :). Přibližně ob den zavádím téma .. co napíšeme do formuláře pro kloučka? A? Nic, pořád nic …

    #882359
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, povětšinou tatínkové když vydrží začátek tak na konec zůstávají. Pár našich známých-pánů taky nechtěli a pak byli hrdí otcové co i stříhali šňůru 😛 Ale určo je lepší když se dohodnete že tam být nemusí než být pak zklamaná.
    Včera sem se zase snažila rozseknout to jméno a zase sme na mrtvém bodě. Manželovi se všechny co řeknu asi líbí ale neví které víc no tak se fakt asi budeme prát na porodním sále kvůli jménu

    #882360
    Anonym
    Host

    Tak jsem pokročila s výbavou :). Autosedačka už je doma a kočárek přijde do prodejny v pátek. S kočárkem to minulý týden vypadalo dost bledě, docela jsem si nadávala, že jsem to tak odkládala. Ten můj finálně vybraný se běžně dodává v 3kombinaci, ale je možné mít i nástavec a autosedačku jinou… našla jsem to v několika internetových prodejnách. My chtěli právě bez autosedačky. Jenže když jsem obvolávala kvůli objednání, tak mi dělali hrozné fóry, že 2kombinace nejde a nebo že musím čekat 2 měsíce a tak…. přestože na internetu tu 2 kombinaci měli uvedenou. Strašně mě štvali. Naštěstí jsem narazila na 1 prodejničku, kdy byli strašně ochotní, že to zařídí a ještě si psali, kdy máme termín porodu, abych ho měla včas. No a ted mi volali, že bude v pátek .. takže nakonec to jde i do týdne :). Jo a bude modrý, nechala jsem se přesvědčit 🙂

    #882361
    Anonym
    Host

    Ten modrý je hezký, no občas ty prodejci jsou divní, kolikrát mi přijde, že jim nejde moc o zákazníka a případnou tržbu,ale jejich problém, pak se člověk radši vrátí tam kde to bylo příjemné i když je to třeba dražší krám. A sedačku tedy maxi-cosi?

    #882362
    Anonym
    Host

    Ano, sedačka je Maxi-cosi, včera jsme ji vyzvedli v Korunkovi, ta modrá verze, kterou jsme chtěli(přítel je asi ujetý na modrou) byla zrovna v akci o dost levnější. Příjemná náhoda :).
    Modrý kočárek se mi moc líbil (i když se mi líbily téměř všechny barvy, kromě kombinací se šedou) tenhle je krásná kombinace světle a tmavě modré, není smutný, nebude do něj v létě prát sluníčko, protože bouda je právě světle modrá. Úplně v pohodě i pro holčičku. Takže jsem nakonec přítelovi vyhověla :). A mám i jistotu, kdyby ze mě vylezl nakonec kluk :).
    Cenu jsem řešit nemusela, ty kočárky se lišily v jednotlivých prodejnách o 40Kč. Jen jsem prvně chtěla objednávat v dětském ráji, když ho máme za rohem, ale tam byli tak nepříjemní, že pro kočárek pojedeme na Háje do babyshopu…

    #882363
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Radunkas – my jsme si nedávno s přítelem taky říkali, že se když tak vezmem až bude prcek větší a tu slávu si užije s námi…takže zatím neřešíme, času dost 🙂 .

    Jinak s postýlkou jsem na tom podobně, taky je poskládaná a v ní zabalená matrace…ale jelikož mám termín 2.8. a už týden poslíčky (ztvrdnutí břicha a bolest jako při menzes – kterou musím rochodit a rozdýchat) tak počítám i s tím, že můžu porodit dříve…tak proto už možná přísští týden postýlku nachystám…ještě to promyslím. Dnes jsem si koupila i kojící podprsenky – dvě, takže jsem do porodnice kompletně vybavená 😀 .

    Matriku už máme taky za sebou a taky nám přišlo, že jsou na to už zvyklí a nijak se nad tím nepozastavili…jen mě překvapilo, že jsme nic neplatili 😛 .

    Jo a přítel chce být taky u porodu i u plánovaného císaře, ale řekla jsem mu, že pokud chce být u klasického porodu, tak bude stát je u mé hlavy, nikam dál ho nepustím 😀 .

    Včera jsme byli za švagrovou v porodnici…ten mrňous je holky fakt mrňavej…ale pochovala jsem si ho i bez zavinovačky…49cm je 49cm…byl fakt malinkej!!! Ale hodnej, krásně přibírá, takže snad půjdou v pátek domů. Švagrová tentokrát měla císaře v celkové anestezii (první měla jen v lokální) a říkala, že je to mnohem lepší, že nemá takové bolesti jako při tom prvním císaři a dneska už má malého celý den na pokoji. Do včerejška jí ho vozili jen na kojení a dnes už ho má 24h u sebe.

    #882364
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky,
    včelko, a jaké máte jména?Kdybyste to nemohli rozlousknout, my Vám pomůžem budem hlastovat 🙂 A k tomu porodu, já vím, že ho chci mít u sebe v té 1. době, apk už ne. Ale člověk míní,…Jinak Market, jak jsi psala, jen u hlavy dál ho nepustím – to Ti schvaluju, to je pro mě právě ten NEJ důvod proč ho tam nechci, a asi ani u hlavy, mám z toho prostě strach.
    A s tou svatbou – jako to teď hrotit, páč čekáme mímo, mě přijde zbytečný, samo, že chci, aby jsme byli rodina, takže do svatby půjdu, ale za jiných okolnostín (jsem si říkala, že jsme to měli udělat dřív, nojono:o)
    A ty bolesti máš často?Mě totiž ale tak 2x za den jakoby píchne v břichu, ale pak to rychle pdejde, četla jsem, že v těchto týdnem nás může trápit bolest rodidel/-to zní tak zvláštně/. Jak jsi psala, že jste s přítelem 3,5 roku, my budem v srpnu spolu 5 let(dostanem hezký dárek k výročí:)
    A změnily se Ti prsa?Mě totiž zatím néé:o/takže čekám čekám a doufám, že se dočkám. Občas, když se mě nějaký zvědavec zeptá, ale jen z řad kamarádů /abych nebyla za nějakou tuhlec/: “ a tak se strašně těšíš, ne?“ tak říkám, jo, jo strašně se těším, že mi vyrostou prsa:P A jak si z toho dělám srandu tak zatím nic:)
    Holky, my už máme taky objednaný kočárek:o), huráá, haleluja!
    Misho: tak to je teda dobrý, že to máme stejný:)co máme ještě stejný?:o)nic mě nenapadáá..
    Holky dneska jsem byla celé odpolko na koupálku (nekoupala jsem se – nevím, nechtěla jsem to pokoušet – máte tio taky tak nebo jsem přecitlivělá?) a říkala jsem si, jaká je to pohoda!!Taky Vám to doma strašně letí? Se mě hodně lidí ptá a nenudíš se, když jsi celý den doma(jsem doma 14 dní), říkám, že ne máme rodinný domek,takže mám pořád co dělat!Ale nevím,jestli mi to věří..Zítra se chystám prát miminkovské prádlo, má být nic moc, takže se to pořádně i na tom sušáku provětrá.
    Mějte krásný večer

    #882365
    Anonym
    Host

    Radunkas tak ještě jednu věc máme podobnou, mě také prsa ještě nevyrostla :'( a to jsme si říkala, že až budu těhu tak konečně nějaká budou, větší tedy jsou ale nepatrně. My jsme s přítelem teď v červnu oslavili 8 let co jsme spolu a 2 roky našeho společného bydlení ve svém. Já jsem dřív hrozně chtěla svatbu a pak mimčo a přítel říkal, že pokud někdy svatbu tak jedině po dítěti, no vzhledem k mému pracovnímu postižení už po svatbě ani nějak neprahnu a asi jí oželím, už mě to ani neláká, kdyby ta nabídka přišla řekla bych ano, ale přítel na svatbu tedy není a nějak dle mého přesvědčení o tom ani do budoucna neuvažuje. Jinak já se zatím doma nenudím, ale jsme doma tedy 3 dny teprve, zítra máme poslední předporodní kurz tak jsem zvědavá na další novinky. Jinak rodidla mě zatím nebolí ale stydká kost cekem dost a občas kyčle. Jinak mám pocit, že mě malej tlačí čím dál tím níže, tak jen doufám, že se nepřipravuje někam sestupovat přeci jen má ještě čas a na to, že se píše a říká, že pochyby nejsou tak intenzivní, že mimčo nemá již tolik místa tak mě to přijde přesně naopak, že je více a více aktivní a víc je živej než by pospával. Dnes jsme šla na chvilku ven a zjistila jsme že opravdu už ta chůze není co to bývalo, kromě hlemýždí chůze mě to břicho nějak talčí a táhne dolu.

    #882366
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko květinky,
    tak mě teda prsa ani ne tak že by vyrostla ale přifoukla se, takže podprda je furt stejná jen ten výstřih je plnější.
    Radunko, my si taky dáme malou k výročí, v srpnu budem 3roky manželé (na to manžel a manželé si stejně furt nemůžu zvyknout 🙂 )
    K tomu jménu asi dáme tu Stázinku, dřív byla favoritka Amálka, ale těch je tu teď nějak moc :S a ke jménu Anastázie je spousta variant jak jí říkat, takže babičky a jiní si budou moci vybrat to své nej….Je to ale stejně makačka, jak říká taťka nezprznit tomu malému život 🙂
    Jinak ty pohyby teda neustávají a jsou velmi intenzivní, kolikrát vyjeknu jak to zabolí, včera mě pěkně „nakopala“ jakoby mezi nohy, úplně sem to zevnitř cejtila jak tam žďuchá a to bylo fakt nepříjemný. Dneska jdu na kontrolu, snad mi dr. uděla UTZ jestli se neotočila zas zpět a nechám si vypsat tu mateřskou, ať je to hezky od 1.7.

    #882367
    Anonym
    Host

    Vcelko, Stázka je moc hezké jméno, máme to jméno v rodině… Jinak přeji příjemnou kontrolu, aby bylo vše OK, my máme dnes poslední předporodní kurz, kde koukneme na pokoje, přípravku a porodní sál a pak krátké povídání o péči v šestinedělí, tak to bude snad zajímavější jak minule. Mě dneska malej okopával skoro celou noc, navíc se v noci budím s pocitem na omdlení asi maalej opravdu talčí nějak špatně tak mám pocit, že spít v polosedě aby to bylo OK

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,216. až 1,230. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist