Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,246. až 1,260. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882383
    Anonym
    Host

    Nene, pánev mi neměřila. Asi to nechává na porodnici. Bavily jsme se o bříšku, protože den předtím jsem byla s kamarádkou, která měla za 2 dny termín a moje břicho bylo níž než to její. I sestřenka mi říkala min. víkend, že mám bříško nějak dole, tak jsem se ptala. Nicméně doktorka říkala, že je to všechno v pořádku, že to jestli je bříško dole jsou takové ty nepřímé znaky porodu. že i ta kamarádka může do dalšího dne porodit, i kdyby měla břicho pod prsama. Každá prý jsme jiná …. někomu sestoupí strrašně rychle, někomu postupně.
    Počítám, že nějaká kila taky ještě naberu, ale jsem ráda, že to nebude nějak dramatické. Že se nekoná nějakých 20kg nahoře. Aspon se toho nebudeme muset zbavovat.

    #882384
    Anonym
    Host

    Většinou se opravdu říká, že bříško začíná sestupovat cca v 36 tt, že se sice uvolní žaludek a dýchání, ale zato začne větší kolotoč s WC. No ještě jeden měsíc a už nám to tady vypukne, je to neuvěřitelné. No já finišuji s přípravami pro malého, apk tašku do porodnice a pustím se do poklízení bytu, jako okna a mytí balkonu apod. tak že na ten měsíc mít zábavu budu.

    #882385
    Anonym
    Host

    Já plánuju poklízení bytu na příští týden, přítel je na týden pryč, to se to dělá nejlíp :). Ted dám volnější víkend u našich a po neděli nakombinuju práci s úklidem bytu a objednávání pár věcí pro mrnouska a pro mě. Pokusím se co nejvíc dovyklidit dětský pokoj a až se přítel vrátí, tak pojedeme pro velkou náhradní postel s matrací (pro mamku, kdybych ji potřebovala nebo aby se jeden z nás mohl vyspat, kdyby jsme měli moc velého nočního křiklouna), a pak ještě pro 1 strašně pohodlné křesílko, co se mi líbí, do Ikey. Za týden mám mít i postýlku s výbavou, tak snad bude taky zhruba připraveno … až na tu tašku do porodnice. Jo a ještě chci vyprat a vyžehlit mimivěci. Není jich tolik, takže to zas tolik bolet nebude.
    Včera mi sousedka přinesla tašku oblečků, ze kterých jí už její mrnous vyrostl a 2 rychlozavinovačky. Mám pocit, že z oblečení mi fakt nic scházet nebude. Ona má kluka, tak mě pobavilo, jak pečlivě vybírala věcičky do bíla a do žluta :). Ale jsou moc pěkné. Je vidět, že to ti malí nemají ani šanci zničit. Jak to nosí tak krátko, tak ty věci jsou jako nové….

    #882386
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Misho, přesně máš pravdu, porodní váha bude super…tak jsem docela ráda 🙂 . Jinak já už jsem se včera do porodnice telefonicky pbjednala, jdu tam příští týden ve čtvrtek v 11h, tak uvidím, co mi řeknou.

    No s tím bříškem Ros.lenko – já jsem ve 36. týdnu a zatím mi neklesá, ale MUDr, právě včera říkala, že to může brzy pomalu přijít…tak jen abych s tím počítala…ale každá jsme jiná, takže bych se neděsila, pokud máš bříško níž už teď…záleží i na Tvé stavbě těla.

    Jo a s tou váhou…já myslím, že si tady téměř všechny vedeme dobře…právě dnes jsem se ptala švagrové (jak rodila v pondělí) – včera je propustili domů, tak jsem se jí ptala, jak je na tom s váhou….za celé těhu přibrala 11kg a dnes ráno na váze měla o 8kg méně, takže je nadšená, že bude zase za chvíli na svém váze před těhu.

    Já si mylím, že bychom to mohli mít podobné…já osobně mám 9kg nahoře, ale myslím, že na těch 11kg se ještě dostanu.

    Jinak už mám taky pro prcka i pro sebe všechno nachystané, i tašku do porodnice…takže teď asi po těch svátcích, až se vrátíme domů se taky dám pomalu do úklidu, ať si to mrně přivezem do „čistého“ 🙂 .

    No a dnes máme 2.7. a můj termín je 2.8. – MAZEC!!!! 😛

    #882387
    Anonym
    Host

    Tak koukám, že jsme na tom dobře jak s váhou tak s přípravami všechny, no já některé věci půjdu dokoupit až po prohlídce toho 12.7., kdy s doktorem dle měření a vážení budeme řešit případný porod a pak se hned objednám do porondice na prohlídku první. No běži to rachle, zrovna včera jsme přítelovi říkal, že je to poslední měsíc kdy jsme v „sami“, tak snad mrnous vydrží do případného termínu v srpnu

    #882388
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda děvčata,
    Market: závidím Ti Tvé info, co máš o mimču:o(Mě při poslední KO. dvakrát projel bříško a řekl, hmmm neotočila se, že prý další podrobnější informace budou 18.7 (to budu v 37. týdnu)…Je fajn, že mimčo bude v rozumné váze, hlavně kvůli Tobě.
    Včelko: tak to máme stejné:), kolikátého jste měli svatbu?My seznámili 25.8. Jinak já hlasuji za Amálku:), myslíš, že je přeamálkováno?Já myslím, že jsou jiné adepti, kterých je určo víc…Misho: jakou máš pracovní deformaci kvůli svatbám? Jinak chápu, že Ti to je líto s tou hospodou, to mě by bylo taky, ale spíš by mě to sr…!Tak já nevím, co budem dělat s těma našima přednostma:o) -se snad dočkáme, ne?:)Hned mě informuj, jakmile to u Tebe propukne:D Třeba to budeme mít taky stejný.Misho, co budeš ještě dokupovat?Mě čeká ještě ty radosti pro mě(kalhotky…)a taky pojedeme pro kočárek a vaničku, jinak snad vše máme,.. a co nemáme se dokoupí za běhu…
    Leni: tak už máte jméno připravené?:)
    Jinak holky dneska i včera jsem žehlila, uff fuj:), malé věcičky byly v pohodě, ale taková prostěradla s tou pružnou gumou, teda ta mi dala zabrat! Jinak se cítím dobře, nejsem unavená, malá o sobě moc nedává vědět /jsem z toho někdy trochu nervozní, že mě nekope, jak Vás, ale každé mímo je asi jiné/ Mějte se krááásně

    #882389
    Anonym
    Host

    Deformace pracovní – mám vystodovaná práva, ale pracuji v poradně pro předlužené klienty, se specializací na osobní bankrot, a to jsou takové ty super případy kdy si manželé berou za zády úvěry aniž by to ten druhý věděl nebo ví jen o polovině a vzhledem k tomu, že jsou brány za doby trvání manželství tak za ně odpovídá i druhý z manželů. Ne že by u mého partnera něco takového hrozilo, ale nikdo nikdy neví komu rupne v bedně a nějakou takovou blbost udělá, a nerada bych jednou řešila majetkové věci. Dřív jsme to tolik nevnímala, ale po 3 letech v této branži je to dost šílené a hodně věcí člověk přehodnotí. Jinak já budu pro sebe kupovat ještě ty kalhotky a podprsenky, zatím jsem to vypočítala, že pořídím cca 85 C (podle posledního měření a nějaké rezervy), švagrová řekla ať zase nekupuji moc velké košíčk, že se mléko pak bude tvořit podle kojení a kolik dítě bude potřebovat, a jelikož ted nosím stejnou velikost i když 75 B tak myslím, že to zvládnu. Pro malého budeme ještě kupovat koš na spaní a něco na ten pupík, jinak snad mám vše, pak tedy koupím ještě čají na kojení a fenyklový pro sebe aby neměl tak velké prdíky snad to trochu bude pomáhat. Radunkas a když nemáš mimčo otočené budeš rodit přirozeně nebo chceš císaře? Jinak Včelko musím se přidat, ale Amálka se mi líbí také více 🙂

    #882390
    Anonym
    Host

    Doufám, že to nepletu a druhou variantou k Amálce je Anastázie (nebo to bylo o někoho jiného???). V tom případě hlasuji pro Anastázii!!!
    Radunkas, na žehlení pružných prostěradel bych se z vysoka vyprdla. Já veškeré ložní prádlo a ručníky suším v sušičce, i přes léto, je krásně načechrané a nepotřebuje to žehlit, tak mám vždycky o hodně práce míň. A že se vaše malá málo ozývá? Náš malý se ozývá jen když sedím, to cítím takové vlny a boule, ale jinak jen občas, když třeba stojím v krámě ve frontě. Asi bude flegmouš po manželovi a nic ho nedokáže rozhodit. I když jsem byla na střelnici, tak nedával najevo, že by ho ty výstřely (já teda nestřílela) rušily. V noci mě také nebudí, jen poslední dvě noci před usnutím mi dal jemnými pohyby najevo, že se mu nelíbí, že si chci lehnout na pravý bok. Má totiž zádíčka nalevo a pokud spím na levém boku, tak o něm nevím až do rána. Kéž by byl takhle hodný i potom v postýlce. Když ale čtu, jak tu většinu z vás miminka nenechají spát a přes den do vás kopou jak do mičudy, tak také občas přemýšlím, jestli je všechno v pořádku. Ale pohyby cítím, tak to moc neřeším. Stejně je to s poslíčkama, zatím jsem je neměla ani jednou, tak si připadám divná.
    S tou váhou jsme tu opravdu všechny tak nějak podobně, ale já kdybych neměla zjištěnou tu těhotenskou cukrovku, tak jsem asi na 20kg už teď. Šlo mi to hrozně nahoru, po dietě se to zarazilo a zhubla jsem 2,5 kg. Ještě že se ty testy dělají, já bych byla jako mašina a malý by mohl mít spoustu zdravotních problémů. Tak jsem ráda, že jsem je podstoupila. Sice mi občas sladké chybí (a to jsem nikdy třeba nepila slazený čaj a do cukrárny nechodila), ale zvykla jsem si. Teď si dávám k svačinám meloun, protože má nejmíň cukrů a tudíž ho můžu sníst nejvíc, a jsem na vrcholu blaha 😀

    #882391
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Radu my se brali 28.8.2008, hezký datum co? no my ho nevybírali, když sme v lednu toho roku sháněli místo na srpen tohle bylo jediné co tou dobou!!!! bylo volné. K tomu jménu,od doby co jsme se rozhodli pro Amálku, je úplně všude kam jdeme, na hřišti na plavání, fakt všude a zas nechci mít doma dítko co se jmenuje jako půlka okolí, ale necháváme to otevřené, až se narodí tak na sále se rozhodneme jestli to bude to nebo to. Někdo říká že je to lepší až se vidí tvářička že to rodičům hned vleze na mozek 🙂 Máňo dík za hlas k Anastázii, tak tady je to zatím 2:1 pro Amálku no on pak vyleze kluk a to bude teprve prdel 😀
    K těm svatbám já se ani nechtěla vdávat, nějak mě to téma nikdy nebralo, všichni známí se rozvádějí, muj bratr pul roku po svatbe a to na psí knížku spolu byli 10let, kamarád už dokonce snad po druhý. Ale byla sem poměrně hezky a hlavně upřímně požádaná o ruku tak říct ne by bylo dost drsný a pak sem ani nečekala že to veme tak rychlej spád a fakt se budu vdávat, no teda podle toho to vypadalo, žádnej závoj a bílé šaty a družičky, kytka byla velmi atypická no vlastně jako celá naše svatba. No dost lidí čučelo 😀
    Jo meloun to je teď taky moje strava, voda a jídlo v jednom aspon mám pocit že jí tam neposílám nějaký hnusy a nehladovím, protože normální jídlo do sebe fakt nedám 🙁

    #882392
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky všechny 😀 ,

    koukám, že poslední 2 měsíce těhu v létě nejsou nic moc, ale vynahrazujeme si to všechny melounem…na tom já teď taky ulítávám 😛 .

    Misho, přesně jako Ty i já jsem právě včera příteli říkala, že přesně za měsíc 2.8.2011 máme termín…a on na to, tak to si ještě musíme naplánovat, co všechno za ten měsíc chceme stihnout, protože pak už to JEN TAK nepůjde 😀 . Samozřejmě vtipkoval, protože sám ví, že teď už se budeme spíš zdržovat doma a čekat na den „D“ 😀 .

    Radunko, já jsem taky ráda, že mám o prckovi takové podrobné info, aspoň vím co a jak a hlavně, že je všechno ok.

    Jinak mě prcek sice přes den v bříšku řádí….dopoledne ani ne, spíš odpoledne po 14.hodině, ale večer už je klidný a v noci mě nebudí…takže se vyspím. Ale třeba včera ráno jsem se vzbudila a strašně mě bolela pravá kyčel…asi jsem na tom pravém boku ležela hooodně dlouho a na chalupě máme měkkčí matraci než doma, tak mě ta bolest probudila, ale dnes už jsem si zvykla a spala jsem dobře…

    Máňo, pokud nemáš poslíčky, vůbec co nevadí…je to hodně individuální…švagrová mi říkala, že taky ani u jednoho těhu neměla poslíčky, že to vůbec nezná….no a taky to dopadlo tak, že jí oba porody vyvolávali, oba neúspěšně a pokaždé šla na císaře. Takže tím nechci říct, že když hnemáš poslíčky, půjdeš automaticky na císaře, ale že poslíčky můžou přijít mnohem později, nebo vůbec a nic zlého to neznamená.
    A pokud máš klidnější miminko, tak to buď jen ráda. Mě MUDr. říkala, ať malinko sleduju aktivitu a denní „rytmus“ miminka už v bříšku, že se pravděpodobně po narození moc nezmění a miminko zůstane stejně aktivní nebo naopak klidné jako v bříšku….takže pokud je to pravda, můžeš se těšit na hodné a klidné mimčo…a nebo překvapí a po porodu Ti to naopak vynahradí 😀 . To poznáš…

    #882393
    Anonym
    Host

    Vcelko my měli svatbu loni, datum jsem si mohla vybírat do alelujá, protože jsme tehdy bydleli ještě v menší vesnici než teď a svatba je tam tak jednou za rok, někdy ani to ne. Tak jsem vybrala datum 20.2.2010, aby se to manželovi dobře pamatovalo. Ale stejně občas tvrdí, že jsme se brali 22.2. 😀 On na data vůbec není, druhý rok po našem seznámení jsem pořád čekala na přání (byl tehdy za oceánem), až jsem mu večer s pláčem volala, co se stalo a on byl upřímně vyděšený, že prý mám přece narozeniny až za 3 dny :S Takže teď v zájmu zachování svého duševního zdraví začínám mluvit o svých narozeninách tak 14 dní předem. Ale musím mu připomínat i jeho narozeniny 🙂
    Jinak u nás obou to byla druhá svatba, tak jsme to nijak neřešili, jen svědkové a my. Já měla šaty v barvě bordó a přes to takový ten chlupatý návlek přes ramena (černý!!!), manželovi se to moc líbilo a říkal mi, že vypadám jak Xena 🙂 Kytku jsem si nechala udělat z bílých a žlutých chryzantém a dokonce měli v květinářství stužku v barvě mých šatů, takže z ní paní udělala malé mašličky a ty tam zakomponovala. Já chryzantémy miluji a kašlu na to, že někdo říká, že je to hřbitovní kvítí. A že žlutá v kytici znamená nevěru. Když manžel tu kytku přivezl (musel pro ní 35 km, protože naše květinářství mělo zrovna jarní prázdniny), tak jsem z ní byla nadšená, jako by byla z 50 orchidejí. Jo a ještě jedna drobnost – byla to utajená svatba a rodině a přátelům jsme to oznámili dodatečně. Si ale nepřejte vidět to tóčo, co někteří příbuzní ztropili :@ Ale my jsme si to díky utajení užili v klidu, žádné dotazy od rána do večera, proč to máme tak a ne tak, a proč tam nechceme tohle, a proč nikoho nezveme, a proč mám takové šaty … Jestli se chcete někdo vdávat v klidu a máte na to nervy to neříct, tak to vřele doporučuji. My se brali z lásky a ne kvůli svatebním darům (samozřejmě jsme dodatečně nic nedostali 🙂 ).

    #882394
    Anonym
    Host

    Tak ti Markét pěkně děkuji za vystrašení ohledně poslíčků. Ale myslím, že to bude dáno i dědičně, protože ani moje máma ani ségra nikdy poslíčky neměly a žádná porod nevyvolávali ani nebyly na císaři.
    Ohledně aktivity miminka po porodu nám porodní asistentka říkala, že záleží, zda se miminko narodí v noci nebo přes den. Že ta nočňátka mají pak přehozený denní rytmus a chvíli jim trvá než to srovnají. No každopádně věřím hodně na to, že když je mamča v těhotenství v pohodě a nemá stresy, že se to projeví i na miminku po porodu. Takže se snažím být stále pozitivně naladěná, ničím se nerozčilovat a dělat si malé radosti každý den 🙂

    #882395
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky, to máme dnes krásně, co?:o), je to pěkně ospalé a to jsme od půl šesté vzhůru, začíná se mi jaksi divně spát. A to jsem šla chrupat až ve 24:00h.
    Misha: tak to Tě plně chápu, ale s tím, člověk nic neudělá, do svatby jde i s tímto nebo lze to nějak zúžit, víš, jako, že neodpovídat za vše, to jde asi jen nějak v př. podnikání, ne?
    Tu podprdu taky mám ještě kupovat, pořád čekáám,až to vypukne!:o) A ještě asi vložky do ní, že?
    No, to se právě uvidí, záleží jak bude malá velká a tak…Abych Ti řekla pravdu raději bych toho císaře, mám i vrozenou vadu na obratlích – jeden mám posunutý a teď docela trpím, jak jsem přibrala na váze, takže si myslím, že je to z tohoto hlediska „bezpečnější“aby se mi tam ještě něco nepohlo víc. Prý normálním zp. při KP je porod zdlouhavý…Jinak moxováni odbývám :o/, páč nevidím výsledek,…Takže uvidím, co bude. Pak jsem si ještě říkala, že jestli by nestálo za to ji otočit ručně, pokud by to někdo v té nemocnici dělal.
    Máňo: děkuju, že jsi napsala….tak to jsem moc ráda s těma pohybama, že nejsem sama…prostě každý těhotenství je jiný a možná nám to pak vrátí, až se vyklube:)Jo tak s těma vlnama a boulema to jsme nastejno:), fajn, odychla jsem si! Market přeci ale psala, že je to individuální s těma poslíčkama (to spíš mě vrtalo hlavou, že je malá klidná v bříšku), taky si myslím, že je to „kus od kusu“:D (nám ty kurýři příjdou, až o něco půjde, víš:) ), tak jak nás ty naše míma nezlobí a někomu dávají najevo celý den, že jsou v bříšku tak i s těma poslíčkama, neboj!Já je taky nemám!Nebo myslím, že je nemám, břicho mi tvrdne teda už do března a občas mám menší křeč v bříšku, ale nepřisuzuju to poslíčkům…ani žádným jiným donašečům:o)), myslím, že to je to, jak nás bolí ty naše orgány:P
    Včelka:tak to je dobré s tím datumem!Takový fajn datum:). A jak dlouho jste spolu byli před svatbou? Jasně s tím jménem, to je na Vás, já si myslím, že je zase „přematýskováno“, i když je to pěkné jméno. Jo a s tím, že vyleze kluk si ze mě dělá mamka, a to vyloženě prdel, když vidí tu záplavu růžového:), no snad ne!A ikdyby co naděláme,že? Tak to bude holt Daniel, místo Andrejky. A Vy máte, jaké na kluka? Je ti špatně po normálním jídle?
    Market: no tak kdyby to tak bylo, jak Ti říkala MUDr. o tom, že mimčo je pak takové, jako v bříšku, tak to by jsme se s Máňou měly:o))

    #882396
    Anonym
    Host

    Radunkas, určitě to po právní stránce hodně věcí ošetčřit lze, ale co je ti to platné pak se někde domáhat u soudů a exekutorů, protože oni nejdřív konají a pak se ptají…tak že se většinou nějakým počátečním problémům člověk většinou nevyhne. Já vložky do podprsenky už mám, musím je už používat nyní. Jo počásko dnes děs a hrůza a my jsme právě na dvě noci v hotýlku v Liberci, hezky relax, večeře měli být procházky, tak že jsme odpoledne strávili na hotelu a za chvilku máme večeři. Jinak nás cestou chytl takový slejvák, že stěrače nestíhaly a nebylo nic vidět, ještě, že provoz nebyl žádný. Také jsem četla, že jaká je aktivita mimča v bříšku bývá i po narození, to se mám na co tedy těšit protože poslední 2-3 měsíce mám pocit, že odpoledne ožije a usíná až semnou. Holky datumy na svatby jste měly hezké. Jo chlapy a datumy, přítelovi také narozeniny hlásím dříve a dává si upomínku, a také mu musím sdělovat kdo kdy má nějakou oslavu z jeho rodiny protože to on nikdy neřešil a přehled opavdu nemá. Tak že i z toho důvodu prohlásil, že by můj případný porod mohl být opravdu 8.8., že tohle si snad zapamatuje. Jinak spaní už také není co bývalo, čím dál více mě bolí stydká kost a vstávání není nic moc a peřinu musím mít narvanou mezi nohama protože to je mi nejpříjemnější, nic nebolí a mám i pod břichem měko. Jinak já pslíčky také zatím nemám, tedy ne žádné stavy, které bych mohla přirovnávat k blížícímu se porodu, ale uvidíme, ne každý je má.

    #882397
    Anonym
    Host

    My stále jméno pro kluka nemáme. Přítel ted přišel se Sebastianem, ale právě že těch mám ted kolem sebe docela hodně. Tak pevně věřím, že vyleze holčička Ella.
    Jídlo mi začíná dělat taky problémy. Není mi vyloženě po něm špatně, jím ho s chutí, ale jsem i po malé prci strašně přeplněná. Obzvlášt v noci je to nepříjemné.
    Podprdu už mám, z Lidlu, hned 2x. Byla za 100, sedí mi moc pěkně, je příjemná a mám tam i rezervu. Tak kdyby se prsa moc nalila, tak mě nebude mrzet, že jsem zbytečně vyhodila peníze. Až porodím, tak pak koupím ještě nějakou podle aktuální velikosti.
    Při spaní mě trápí hlavně kyčle :(, to pak nevím jak si lehnout. Malá sice v noci moc nekope, ale spíš jí probouzím já, jak se převracím ze strany na stranu. Zato přes den ji mám v bříšku docela živou, nohama rejdí, že je to parádně vidět i přes tričko :).

    Včelko: hlasuju pro Amálku … měla jsem ji taky v užším výběru, je to moc krásné jméno. Ještě ted mě pořád láká :).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,246. až 1,260. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist