Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,276. až 1,290. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882413
    Anonym
    Host

    Raduš, je vidět, že jsi moudrá a zralá žena. Víš, čím jsem získala svého manžela? Náš společný kamarád usoudil, že bychom se k sobě hodili (my se tehdy vůbec neznali ani od vidění) a tak nám dohodnul schůzku naslepo. Když jsem se předtím totiž s tím kámošem bavila na téma chlapi, tak jsem mu řekla, že ve svém věku mám už jen dva požadavky na partnera: aby to byl muž a pamatoval si moje jméno (je to z jednoho vtipu, jaké mají ženy požadavky na muže – ve 20, 30, 40, 50 letech – ve dvaceti chtějí krasavce, co hodně vydělává, je zajištěný atd.). A on to manželovi samozřejmě vybrebentil a jeho to tak pobavilo, že kývnul na schůzku naslepo. Je to fakt ale pravda, že s věkem člověk přehodnocuje priority.
    Napiš prosím, jací jsou ti Transformers 3, jestli to obsahově (trikově) za to stojí a jaké je to v 3D. Manžel by na to chtěl jít, tak ať vím, co mám čekat. Viděla jsem jen dvojku, ale v hrozné kvalitě, tak jsem z toho nic neměla. Ale asi bychom šli jen na 2D, takové kino máme blíž. Ale 13.7. je tu premiéra posledního dílu Harryho Pottera, který má být také ve 3D a na toho chci jít určitě. Mohli bychom to totiž krásně spojit s poslední prohlídkou na gynekologii 15.7., protože pak to máme do 3D kina jen 15 km. Jen doufám, že se nebudu moc lekat, aby z toho neměl náš prďánek ujímání.
    Pořád jsem dumala, proč se v Čechách přestává ke konci chodit ke gynekologovi a chodí se do porodnice. Pak mi došlo, že v Čechách moc gynekologové nerodí, zato tady jsou všichni s aprobací gynekolog-porodník a tudíž si pacientky hlídají až do konce. A docela se o to derou, protože znám případ, kdy známá měla svého gynekologa ve stejném městě jako já, ale jela 2x rodit až nějakých dalších 30km, protože on v té porodnici nepraktikoval.
    Já se ráno na lačno zapomenu měřit, večer to bývá mezi 112 a 113 cm. Váha se pořád drží na +8kilo. Vážím se skoro každé ráno, tak o tom mám přehled. V pondělí se vážím kvůli záznamu do cukrovkářského deníku a ve čtvrtek zase kvůli tomu, že se od začátku těhotenství vážím každý čtvrtek a dělám si o tom záznamy. No a ty zbylé dny se vážím jen tak pro zajímavost 🙂 UTZ mi podle poslední MS počítá termín 28.7., doktor zase 4.8., takže se také tak nějak připravuji, že to může vypuknout dřív. Ale spíš počítám jako prvorodička se zpožděním. Na hodnoty UTZ podle velikosti miminka vůbec neberu ohled, protože UTZ nepočítá s tím, že jsme v rodině všichni obři a že prostě asi nemůžeme mít malé miminko.
    Jo a dneska jsem koupila dva balíčky plenek Pampers Newborn jedniček (2-5 kg) po 27 ks, takže si myslím, že by to mělo na těch 5 dní do porodnice stačit a pak se uvidí, jakou velikost dokoupíme. Jestli bude mít malý do 4 kilo, tak by mu snad měly sedět. Jaké velikosti máte připravené vy???

    #882414
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak jsem Vás dočetla. Já mám také koupené ty nejmenší plenky 2 bylíčky, a když bude potřeba tak se dokoupí, v porodnici nám říkala PA, že máme počítat cca 6-7 plenek na den. Můj doktor je porodník-gynekolog, ale i tak si myslím, že budu chodit jen do porodnice a ne už k němu, i když bych klidně chodila tam i tam, ale uvidím co mi řekne toho 12.7. až tam budeme, stejně se musím do porodnice objednat. No mě na posledním UTZ také vyjelo datum předpokládaného porodu již 30.7. ale dle MS mám pozdějim tak to moc neřeším, je to tím, že je malý větší, ale člověk nikdy neví, kdy to přijde ale tak v průběhu 14 dní chci mít nachystáno už vše pro malého a tašku do pododnice a veškeré papíry co musíme mít tak to postupně dopřipravím.
    Jinak jak jste psaly o těch kytkách tak já tedy za 8 let co jsme spolu od přítele nikdy žádnou nedostala, tak jsem si dělala srandu, že snad po porodu možná dostanu svoup rvní kytku tak jsmem na to zvědavá zda mě něčím překvapí. Jinak mě v noci když si lehám a vstávám na WC už tak moc bolí spodek, že to začíná být šílené, ale jinak přes den ne ani když chodím, ale ten měsíc už to zvládnu

    #882415
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda hoky,
    Leni: mamak je taky teda asi kutil, jak ta má, když kupuje v Lídlo ty šroubky:), se zahradou jsme na tom stejně, to co nemám já má mamka, je to ouplná zahradnice.
    Máňo,já mám koupené Pampers 3-6 kg, je jich tam asi 72, takže si oddělám ty co budu brát s sebou, asi anbo to vyřeším, jak Ty, že koupím menší balení.
    Docela jsem si přivolala poslíčky, včera jsme jela na ULTR. jestli se malá neotočila, a MUDr. tsam nebyla, že až za hoďku, tak jsem se vydala do města (bez bříška jsem tam byla za 5 min.) jak jsem vyšla z té nemocnice, tak nejen že mě začalo píchat v boku, tak se přidali i jakýsi křeče! Lavičky samo všude mokré, tak jsem se zastavovala u vývěsek a dělala, že mě jejich obsah strašně zajímá, jen abych si mohla odpočinout. Šla jsem to asi 15min., pak mě ty křeče ještě trvaly asi 15 min.:S No docela mě to vystašilo, jsem si říkala, si mě tady snad nakonec nechají, ne?Vždyť je ještě brzy (termín 8. 8). MUDr. ale říkal,že pokud bych rodila normálně tak mě vezmou dřív, aby malá nebyla tak velká. No, holky jsem na sebe vážně zvědavá:o/ Taky máte ty poslíčky takový? A dneska nic…
    Raduš: se Ti to pěkně blíží…
    Jinak mě kyti dostávám pravidelně k narozkám, svátkům a občas nějaké maličkosti, no kéž by mu to vydrželo:o)

    #882416
    Anonym
    Host

    Radunkas, ještě jsem su vzpomněla na jednu věc co si budu pořizovat a to jsou stahovací kalhotky po porodu, doporučila je jak PA tak kamarádky co už mají po porodu, že je to opravdu super si je na pár hodin obléci. Začínají se nosit cca 10-14 dní po porodu tak si jedny nebo dvoje kalhotky koupím. Jinak já mám pocit, že poslíčky nemám, i když něco mi to občas připomíná, ale pořád to nemůžu rozpoznat. bříško ztvrdne a občas v něm píchne a bolí, ale mám to spíš večer v noci když ležím tak nevím zda to není jak mám už plnyý např. močák a hrabu se z postele na WC nebo zda by nějaké náznaky, no kontrola v úterý tak snad budu moudřejší.

    #882417
    Anonym
    Host

    Radunkas, já netuším, jak bude ten náš malý velký 🙂 A u nás v supermarketu, kde mám 10% slevu na dětské věci měli jen ty jedničky Newborn (2-5 kg) po 27 ks a pak trojky 4-9kg, ale to už nebyly Newborn. Tak jsem zatím vzala jen ty dvoje jedničky a podle skutečné velikosti mimča pošlu manžela nakupovat zbytek (zatímco se budu vyvalovat s naším prďolkou v porodnici 😀 ). Nechci totiž dopadnout jako některé ženské z různých aukcí, které prodávají obrovské zásoby plín, které nespotřebovali. Přece jen nejsou ty plíny zadarmo a štvalo by mě, i kdyby mi měl zbýt jeden balík doma.
    Já jsem v neděli chodila asi půl hodiny (možná víc) po jedněch slavnostech a žádné problémy se neobjevily. Jen když vylezu z auta, tak mě občas píchne v břiše, ale pak už nic. Dneska jsem měla dopoledne pocit, že se mimčo málo hýbe, ani škrábání na bříšku nepomáhalo (jindy se začne vrtět), už jsem začínala plašit a nakonec jsem zkusila poslední možnost – křeslo z IKEA, které vždycky fungovalo. A zabralo i teďka a malý se začal boulit. Asi dospával to moje ponocování do jedné ráno, to byl vzůru se mnou 🙂

    #882418
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    já ted začla prát ty prtavý věcičky a zítra bude velké žehlení. Přerovnala jsem naši šatnu a připravila si místo pro ty malé hadříčky, plenky a tak, at je to pěkně po ruce … aby to i přítel viděl na první pohled :).
    Jediné, co mi ted pro mimi chybí jsou věci na koupání a kosmetika pro mrně … nemáte doporučení na značku kosmetiky? A pak chybí nějaké věci pro mě. Ostatní už bud mám nebo dorazí v příštím týdnu. Budu muset najít nějaké ty seznam, co jste tu psaly, jestli budu mít všechno :).
    Holky nevíte, kolik je potřeba těch vložek do porodnice? Objednala jsem si 2 balíky, kde jsou vložky Sanu + vždycky 1 sítované kalhotky. A 1 kalhotky navíc už tu mám od sousedky. A nemáte prosím tipa na vložky do podprdy, co Misho?
    Plenky tu mám zatím jeden balík vel. 2 – sousedce zbyly, tak jsem jí za něj koupila větší velikost. Přemýšlím, že do porodnice bych koupila balík vel. 1 (chtěli cca 10plenek na den a měli bychom tam být 3-4 dny), když je to na 2-5kg, tak se do toho snad vejdeme a doma uvidím, jestli 2ky nejsou velké a kdyžtak dokoupíme 1ky.
    Poslíčci u mě nejspíš nejsou, jen mi občas tuhne bříško. Není to ani tak bolest, jako spíš nepříjemné. Bříško ztěžkne a tlačí, ale je to chvikové.

    #882419
    Anonym
    Host

    Radu, mamka není kutil :), ty šroubky a nářadí kupuje, kdyby se to hodilo tátovi nebo bráškovi na práce doma. Ale zahradnice je veliká, to zas jo. Její balkon v paneláku připomíná překrásný prales a to má ještě zahradu na chalupě. Tam se stará taky hlavně o kytky, zeleninu pěstuje tatínek.
    Mamčinu úchylku jsem asi podědila … moje rostlinky (většinu krom orchidejí mám od mamky) nás za chvíli taky vyženou z bytu a z balkonu :). ZAtím se krotím, aby se na balkon pořád vešel kočárek :).

    #882420
    Anonym
    Host

    Lenko, já koupila kosmetiku Welledu a jednu věc od sebamed(šampon na vlasy), ale to PA říkala šamponem mít 1x týdně sačí. vlásky, jinak pouze vodou. Ptala jsem se jí i na mazání pokožky po koupání, říkala, že to stačí tak 2x týdně celé tělíčko, jinak pokud jsme doma a máme možnost i po přebalování umýt zadeček pod tekoucí vodou tak je to lepší a ty jednorázová vlhčené ubrousky nechávat na noc a na cesty, i když říkala že to chápe, že je to o pohodlnosti. No v některých porodnicích vložky dávají, já mám koupeny 3 balíčky, říkala, že nejhorší je to první cca 2-3 dny a pak už stačí jedna vložka a říkala hodně koupat (sprchovat), ale prodávají je většinou v porodnici v tom krámku co každá má, tak nebude problém aby ti je tam někdo když tak koupil. Hlavně prý opravdu nezačít po porodu používat vložky typu alwways apod., že bychom si akorát způsobily problémy. Vložky do podprsenky, zatím používám Jonson and Jonson a jsme spokojená, mám tedy koupeny i od chica, které jsou chváleny hlavně jsou pak na hojení bradavek apod, ale nezkoušela jsem je. Jinak do porodnice PA mluvila o nějakém obyčejném zdravotnickém mýdlu tak se na něj zeptám v lékárně. Jinak PA říkala, že stačí pro mrne žehlit jen první vrstva oblečení co má přímo na těle jinak ostatní věci se prý nemusí a po 2 měsících, že se klidně může prát prádlo společně, říkala že na začátku aviváž nedávat, já jí dávala, ale opravdu asi kapičku, Jinka pracího prášku dávat méně je lepší. Pleny látkové vyžehlit ze začátku a pak už to také není taková nutnost po tom 6 neddělí. Jinak doporučovala vyvarovat se džusům hlavně citrusovým, většinou se mrnata osypou, tak to zkoušet po troškách. Jinak říkala jíst normálně jako v těhu a před těhu, jen ne čerstvé pečivo a nekořenit moc, hodně bílkovin konzumovat.

    #882421
    Anonym
    Host

    Ty informace o mytí mimi z kurzů mám podobné, že kosmetiky není nějak moc potřeba, co nejvíc omývat jen vodou, proto jsem ji doted neřešila (tam říkali, že je to v podstatě jedno, nejlepší je prý obyčejné dětské mýdlo). Mazání říkala vždycky po koupání, tak nevím, uvidím, jakou bude mít pokožku.
    Aviváž jsem nedávala, prala jsem v Lovele, ale prý je lepší Persil Sensitiv …. tak až doberu láhev Lovely, tak koupím asi ten Persil. Žehlit budu asi všechno, nemám ráda zmačkané věci. Možná, že ze sušičky nevyjdou počmakané, ale tu nemám :(. Snažím se to vždycky srovnat mokré na sušák, abych se žehlením měla co nejméně práce. Ale ono mi to tolik nevadí. Je otázka, jak moc buce vadit, až tu bude kolotoč s mimi…..
    Dík za radu k vložkám do podprdy. Ty porodnické vložky mi mi nějak vypadly z hlavy. Fakt je dole v přízemí lékárna a i nám říkali, že to tam jde koupit ….

    #882422
    Anonym
    Host

    Ono není chyba mimčo mazat olejíčkem každý den, je nříkala, že se to musí stihnout do cca 3 minut po vyndání mimča z vany protože pak se to do té pokožky nedostane pořádně. Jo já také přejdu pak na ten persil sensitive, ten používám i pro nás, jen jsem si říkala, že tu první várku vyperu v Lovele a až mi dojde už jí kupovat nebudu. Já také žehlím úplně vše a jde to dobře a celkem rychle, žehlím i vše pro nás, sušičku také nemáme.

    #882423
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,k tomu koupání, pokud budete doma tak je fakt lepší omýt prdelku pod vodou, já vzala malou do umyvadla, to se jí děsně líbilo, koukala na sebe v zrcadle a zadek byl hned čistej a v zápětí i suchej, ale je fakt že se narodila na jaře, tak přes léto to jde, my ale směřujeme k podzimu tak uvidím. Nám se malá po ubrouskách dost osypávala a opruzovala, tak i proto, můžem používat jen pemprs sensitiv nebo od Johnson a Johnson, huggies a Tento a jiný vůbec, to stačilo jednou otřít a už to bylo v háji. Stejně tak i normální koupel probíhala docela dlouho v podstatě bez mýdla. Před koupáním sme tak pul hodiky předem namazali hlavičku olejíčkem pak se ve vaničce ty šupinky z hlavičky krásně sundavali, šampon na to nestačil, a museli sme tedy po vyndání hned mazat, jinak byla jak had co se svléká z kůže. Takže asi moc neřešte která co má a jak to bude dělat, nebo když vam maminky budou „dobře“radit, protože vám dítko může snášet vše nebo taky jen kosmetiku na předpis od doktora.Moje imunoložka říká že tekoucí voda je lepší než drahá kosmetika 😀
    k těm vložkám do podprdy já teď používám od NUKu, jsou dost podobný jako od Chicca, ale bývají levnější a sou příjemný. Ty od Chicca sou úžasný na začátek kdy se mlíko spustí a teče fakt furt, ty jediné dokázali vydržet déle než pul hodiny a člověk nesmrděl jak tvaroh 🙂

    #882424
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky
    Máňo Transformers 3 v 3D úžasný efektů až moc, ale mělo to děj a fakt super moc se nám to líbilo takže doporučuji. 2x jsem měla i na krajíčku a docela jsem se i zasmála. Nějak lekavé to nebylo prďolka se sem tam docela vrtěl když byl zvuk hlasitější a 2,5 hoďky sedět jsem zvládla. Ještě by děti chtěli taky na toho Harryho Potera ten tu začíná 14.7 ale tam bude asi víc efektů na leknutí, ale snad bych to ještě zvládla.
    Každé mimčo je jiné takže si zásoby kosmetiky moc nedělám uvidíme potom co mu bude vyhovovat.
    Plenky mám do porodnice pampers od 3 kg 1 malé balení a doma pak připravené hugiess větší jedno balení od 4kg. Pak se uvidí co mu bude líp sedět a manžel už koupí sám i velikost podle toho jak bude velký. 🙂

    #882425
    Anonym
    Host

    Tak už asi taky vím, co jsou poslíčci. Teda nic příjemného, docela těžce jsem to rozdýchávala. Přišli dnes kolem poledne … 2 za sebou, docela mě to vyděsilo, přišlo mi to docela silné, ale ted už je klid. Začínám chápat, proč se tělo takto připravuje.

    Ale mám doma kočárek, stojí mi v pokojíčku a nemůžu se vynadívat :). A ještě jsme vzvedli chůvičku. Jdu žehlit plínky, hadříčky a osušky….

    #882426
    Anonym
    Host

    Jo také sjem dnes psala na květinky, že mi něco jako poslíčci asi také začali, uvidíme jak to bude pokračovat dále. Přes noc mi vedrem otekly prsty na rukou tak jsem pracně po obědě sundala prstýnky a už je nandavat radši nebudu. Tak to je fajn, že se kočárek líbí. Já příští týden pro jistotu zbalím tašku do porodnice a dojdu dokoupit zbylé věci hlavně podprsenky a kalhotky jednorázové 🙂

    #882427
    Anonym
    Host

    Leni a který kočár (barva) to teda nakonec je? Já na kočárek pořád čekám, měl dojít tento týden a nevypadá to:^)
    Holky a bolí vás při těch poslíčcích břicho? Já si totiž myslela, že žádné nemám – jen mi sem tam ztvrdne břicho, takže je tam mimi jakoby obepnuté – jsou z toho takové srandovní hrbolky. No nic příjemného ale ani nic hrozného – no a teď mi jedna známá říkala, že ona tohle taky má a považuje to za poslíčky. A já myslela, že je to jen obyčejné tvrdnutí břicha..Tak nevím

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,276. až 1,290. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist