Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,561. až 1,575. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859819
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Vítám opět nově příchozí Bibi mezi náma!

    Jinak já to tedy od začátku s týdny beru jako Rybízek – pokud mám teď 27+2 tak že jsem v 28.týdnu – tedy 27. týdnů ukončených a k tomu 2 dny, takže to bych byla o týden pozpátku.
    Danulka se narodila 39+2 tak jsem taky měla za to, že je to 39týdnů ukončených a k tomu 2 dny:S . No nakonec je to asi jedno.

    Jinak jsme po oslavě, proběhla pohodově, i prababička s převozem se popasovala super a líbilo se jí u nás. to je manželova babička, má Parkinsonovu chorobu a někdy je to s ní hodně náročné.
    Jídlo se klasicky nesnědlo, zbylo hodně pomazánek, i chlebíčky, ty ujídá manžel už od snídaně, já bych nemohla. Danulka zdobila dortík lentilkama. Až stáhneme fotky do PC tak určo něco na FCB dám. Asi tam budu na některých i s pupíkem taky vidět, tak o nic nepřijdete.
    Dnes kuchtím knedlo, vepřo, zelo a nakládám svíčkovou na zítra. Si připadám jako ve vývařovně:D .
    Danulka dostal deku z mikrovlákna, protože se jí hrozně zalíbilo být zachumlaná u pohádek na sedačce pod tou mojí od Ježíška, pak dostala nějaké dobrůtky, penízky, knížku, pyžamo a též nové náušničky od babičky a dědy. Jsou ve tvaru srdíčka a uvnitř je modrý kamínek. Jsou krásné.
    Ona nosí od malinka po mně náušničky, dokonce už je musel zlatník i upravit – vyměnit díleček, aby jí nebyly malé. Tyto nové asi budou taky muset ještě na úpravu k zlatníkovi, Danulka má nějaké baculaté lalůčky, tak jsou jí ty dětské náušničky všechny úzké a musí mít „dívčí“ úpravu.
    Večer ještě koukala na film S tebou mě baví svět, ten si hodně oblíbila pouští si ho i z DVD. Pak šla spinkat, usnula hned. Návštěva odjela po 23.hod taxíkem. No máme to vždy na Nový rok, vracíme se ve vzpomínkách zpět jak jsem jela do porodnice, jak šlo vše ráz na ráz a Danulka byla dokonce 1.miminkem v našem okrese. Dostala od starosty zlatý dukát, plyšáka Méďu, já kytici a předplatné místního deníku. A od starosty obce, kde jsme v tu dobu bydleli, jsme zase dostali 5tisíc. Bylo to milé, jen ty návštěvy druhý den po porodu – oba starostové a ještě novináři, řeknu vám že už bych to znova zažít tedy nemusela. Kor u prvního mimča, když je zapotřebí se tzv. sehrát, rozkojit a naučit zacházení no bylo to náročný. Ale to mi teď už nehrozí, když mám termín 30.3./1.4.

    Tak já jdu pokračovat v kuchtění, ještě knedle a nakrouhám zeleninku pod svíčkovou.

    Krásnou neděli všem, pohodu do bříšek.

    #859820
    Anonym
    Host

    Rybízku,děkuji za recepis..určitě musím vyzkoušet :o))

    Jinak ti teda povím,že to co se stalo synovci je na jedné straně hrozné,na druhé straně je super,že vyvázl „jen“ s odřeninama.Lidi jsou k….,a nechápu,jak něco takového může někdo ještě krýt!!!!! Je to bordel a je jenom dobře,že za to bude potrestaný (snad).Já osobně bych ho ještě pořádně nakopala do prdele (pardon za ty sprostoty,ale tohle mě dokáže vždycky vytočit)

    #859821
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Veru,
    moc díky za komentář, ikdyž se to spíš nesluší, musela jsem se i pousmát… taky bycho ho nakopla, že by letěl!!!! :@ No snad potrestaný bude! Určitě potom dám vědět co a jak. Není zač děkovat, taky nejsem žádnej kuchík a tak jsem vděčná za každý rychlý jednoduchý a dobrý recept! 🙂
    Cuco, v tom počítání s tebou souhlasím! Teď jsem 27+3 a tedy 28. týden.

    Vybíráme jméno, mazec! Není to vůbec jednoduchý a závidím vám, kteří už máte jasno, nebo je výběr pouze na vás. Manžel chce klasiku a já zase netradiční, tak doufám, že najdeme nějakou zlatou střední cestu! 🙂 Mějte se fajn těhule…

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27338.png

    A z neznámých důvodů mi to tady občas ukazuje o den míň, tak tomu nerozumím… ??

    #859822
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    omlouvám se za absenci, učím se na zkoušky a ještě do toho kvanta návštěv….no, každopádně jdu dočíst nové příspěvky 🙂

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27339.png

    #859823
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Tedy teď jsem dočetla komentáře – Rybízku je mi líto synovce, hlavně že to takhle dopadlo! Je to hrůza kdo se cítí na řízení, když je opilý – já bych to postihovala daleko přísněji. Taková nezodpovědnost.

    Jinak mám asi 4 fotečky na FCB z oslavy, jsou nekvalitní, je to z mobilu, ještě nahraji fotky od babičky, co fotila norm.fotoaparátem až mi je dá na flashku abych si je mohla uložit do PC.
    Připadá mi, že mě to na fotkách děsně rozšiřuje, ještě jak máme ten nový monitor tak jsem tam jak metráček:o))). No mám už nahoře 10kilo, takže možná je to realita a já si jen namlouvám, že to se mnou není až tak hrozný…

    Svíčková se peče v troubě, ještě jí dám asi 1/2hodinky a pak jí dovařím. Už se na ní těším, vařím jí vyjímečně, ale teď na ní mám hroznou chuť. Jako včera na knedlo vepřo zelo. Nějak mi teď chutnají takové ty české „hotovky“, sice je s nima docela práce, ale výsledek je víc než chutný.

    Manžel ráno doprovázel Danulku do školky, skoro po měsíční pauze tak se jí moc nechtělo:o(.
    No má jen 4 dny, pak jedeme do Prahy na logopedii – spolu tak to doufám dobře zvládneme. V únoru už nejspíš pojede Danulka s tatínkem. Zítra až bude Danulka ve školce, tak si jdeme s kamarádkou posedět do kavárničky a popovídat, už jsme se od léta neviděly. Má dvojčátka – neslyšící holčinky, jsou jim 4 roky tak máme společná témata k rozhovorům. Vše se taky s ostatníma kamarádkama probrat nedá, když mají zdravé děti.

    Tak se děvčátka opatrujte, Haňulko ať Ti učení hezky naleze do hlavičky abys u zkoušek uspěla výborně!

    Papa

    #859824
    Anonym
    Host

    Tehulky,

    koukam, ze vas to znakovani moc nezaujalo. Jen Maja se pridala a Cucaracha v tom vidi neco pozitivniho. Kazdopadne doufam Majo, ze se brzo z te nemocnice dostanes domu,aby jsi ten kurz mohla absolvovat a uz se tesim az si budeme nase poznatky vymenovat a doplnovat.
    Cekala jsem vice reakci…treba i vice tech negativnich 🙁 ..no nic.

    Jinak dekuji Cucaracha za poznamku o slevach…doufam,ze az nektera z vas neco objevi, nejakou tu akci pro maminys detmi(slevy,registrace na slevy), tak ze je pridate. Me ted mezi vanocnimi svatky prisli kupony na 10% slevy do Rossmana,plati do konce brezna, tak doufam,ze je urcite vyuziju na nejaky ten praci prostredek,pleny atd.:)

    sarkaemail dekuji za tip na dalsi kramek v Moste…myslim si, ze to bude detatko,je to nekde u Kahanu,maji i internetove stranky.

    Jinak vas obdivuji,ze poznate jestli vas mimco kope nebo boxuje…ja to teda nepoznam,dostanu vzdy poradnou herdu..jednou z prava a hned nato zleva…tak nevim jestli se tam toci jak na kolotoci, ale jestli je to rana rukou nebo nohou fakt nepoznam:( . Ale doktorka pri posledni kontrole, rekla,ze je tam dobre natocenej, tak je nastesti vse v poradku, ale myslim si,ze tam taky porad jeste dost mista.

    #859825
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky 🙂
    občas nahlédnu do diskuzí a vzpomínám si, že některá z Vás tam psala o skvělých účinkách lněného semínka. Můžete mi prosím napsat, jak bych ho měla správně užívat?

    Předem moc děkuji a přeju všem hezký den:)

    #859826
    Anonym
    Host

    veverik,z kolotoce bych tak zklamana nebyla, kdyztak ho muzes poslat dal. Ja jeste pockam na kolotoc az bude baby na svete. Kamaradka si koupila kolotoc od fisher price je takovy velky…muze se na nem spoustet ruzna hudba,a ma to dokonce i nejakou lampicku, ktera promita na steny obrazky, ale rikala,ze to jeji mimco se toho boji, tak to mela pustene jednou a zatim to ma na postylce alespon na ozdobu, ale presto doufa, ze az bude mimco vetsi tak to jeste uzije, protoze ten kolotoc vypada moc pekne.. A

    Hrusticka: vyborna klokanka ja jsem si zas sehnala babyvac Tikamak (http://www.redcastle.fr/en/translate-to-anglais-fiche-produit/p/tikamak/?tx_ttproducts_pi1%5BbackPID%5D=27&tx_ttproducts_pi1%5Bcat%5D=40&cHash=14eeb338e9#),mam ten Taupe/Turquoise,
    http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/87/90/08/1387900871_3, satkovani je urcite taky super, ale pro me je to moc slozite.Ja nez bych to spravne upevnila, tak bych se spis do toho rychleji zamotala a vzteky bych to rozthala:), pro me je ten vak takove jednodussi reseni, hodim to na sebe a muzu vyrazit.

    rybizek: taky me mrzi co se u vas udalo na Silvestra, ale hlavni je,ze kluk je v poradku, ale opravdu zasnu nad tim jak nekdo muze neco takoveho udelat a misto pomoci proste ujet…no hlavni je ze kluk mel stesti v nestesti a bude v poradku.

    #859827
    Anonym
    Host

    Radush, mrkni sem:
    http://bylinky.zdrave.cz/lnene-seminko-pomocnik-proti-zacpe-nejen-v-tehotenstvi/.
    Já ho tedy konzumovala tak, že jsem si lžíci lněného semínka dala do mističky, zalila převařenou vodou a nechala přikryté do druhého dne a pak to celé smíchala s jogurtem, ovocným tvarohem. Samotné jsem to nekonzumovala. Důležité je také to rozkousat, aby to účinkovalo. Díky té vodě vznikne ten sliz – takový rosůlek a ten obsahuje také ty důležité látky ze semínka.
    Jinak opravdu se má začít s konzumací až od 34. týdne – stejně tak i maliníkový čaj.
    Já to oboje poctivě jedla a pila a věřím v pozitivní účinky na porod, měla jsem ho opravdu rychlý. Za 6 týdnů s tím začnu podruhé – v životě a naposledy a budu věřit, že mi to opět pomůže k hladkému průběhu porodu.:)

    #859828
    Anonym
    Host

    rybizek: Preji ti brzkou dohodu jmena…musis byt tvrda:). Co je dnes vubec tradicni jmeno? Pro me je treba tradicni Frantiska, Josefka, Marie atd. a netradicni uz mi neprijde zadne.Zkus si pujcit tu knizku,jak jsem ti doporucovala, tam najdes jmen a i ruzne zdrobeliny tradicnich i netradicnich jmen.
    To ja to mela snazsi, docela rychle jsme se dohodli…i kdyz teda jmeno holcicky tam dalo zabrat.

    Haňulka: Drzim palce na zkousky,hlavne zadne stresy, nejde o zivot.

    Jinak se drzte,ja jsem dnes ulehla rano jsem se probudila s knedlikem v krku. Tak uzivam septisan a cajikuju, tak doufam,ze to bude brzo pryc.

    #859829
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hani, přeji, ať ti to „leze“ do hlavy co nejlépe. Já si dodělávala jen maturitu při zaměstnání a koliíkrát to bylo krušné!! 🙂
    Jity, na FB jsem byla, ale fotky neviděla, mrkla bych se na bříško. Vůbec se mě na hlavní stránce nezobrazily 🙁 Ale souhlasím s tebou, že fotky rozšiřují, já přibrala jsem 7 kg. Jak jsem se fotila u stomku v tom novém vánočním fialkovém pyžámku, tak v zrcadle si teda takhle nepřipadám :^) , pak jsem zvažovlaa, jestli tu fotku vůbec nahrát a nakonec jsem byla ráda, za vaše krásné ohlasy, ještě jednou moc děkuíííí 🙂 Doufám, že haj** ožrala schytá trest co největší! Užij si kafíčko a pokec s kamarádkou, taky se chystám s kolegyněma z brigády. Svíčková patří mej moje nejoblíbenější jídla, jen ji nevařím tak často… já to mám ráda jen s hovězím zadním a to tak často v mrazáku nenajdu.. Lenné semínko mě teda vůbec neláká, ale kdyby to mělo přispět k hladkému porodu, asi bych to vyzkoušela 😀 a nemáš po ruce nějaký článeček o tom, aby mě to přisvědčilo?? 🙂
    Rady, já nenapsala o znakování nic právě proto, že k tomu až tak nakloněná nejsem. Nechtěla jsem ti oponovat a kazit nadšení, ale četla jsem v Mamince, že pak to děti svádí k tomu, že se nemají potřebu naučit tak rychle mluvit, protože se domluví právě znakováním. My jsme s Karolínkou nic takového nepraktikovali, naučila se mluvit docela brzy hezky, netvrdím, že díky tomu.. Co člověk, to názor… Co se týká polohy, tak to poznám díky jemnému šimrání dole a jakoby dovnitř a nahoře na pravé straně u žeber, tak jsou jasně vidět intenzivnější kopanečky (ťukance) a přesně takhle to bylo i u malé. Myslím, že už klidně může být nachystané hlavičkou dolů, proč ne, vždyť i fotky tu na BW tak miminko znározňují od 26 týdne. A k tomu 30 týdnu už určo, roste a zas tolik prostoru na točení už nebude! Když ležím na sedačce a začne kopat, vyhrnu si tričko a dívám se, je to lepší než TV a Karolínka hnedka přijde a dává mi na bříško pusinky a hladí je a pak se rozpasuje a říká pich, pich a pichá do pupíka 😀 , krása 🙂 Co se týká šátku, tak by sis určo rychle zvykla, já jsem si ho několikrát uvázala nanečisto a pak už jsem nad tím ani nepřimýšlela a byla to pohodička a je to i pro novorozence a myslím, že nejbezpěčnější. Ale to je můj názor 🙂 Jo, snad bude synovec v pořádku! Švicu to hodně sebralo, asi jako každou mámu, a to se vlastně „nic“ nestalo.. Jméno chci Vanesku, od začátku. Manžel Marii. Byli jsme domluvení na Machaelce, ale ta nebude nejspíš dobrá z pohledu numerologie. Pak se mi líbí i Taťána, ale ta más vátek 29.3. (termín 1.4.) a Beáta, jenže to je zase blbý monogram BB, Beáta Burianová. Jmén jsou mraky, ale když chceš aby neslavila svátek poblíž jako narozeniny, hodilo se to k příjmení a sedělo to numerologicky, výběr je dost těžký! No nemám pravdu? Jaká je prosím tak knížka?
    Přeji všem krásný den, já peču kuřecí stehýnka a udělám brambory, ale ta svíčková by nebyla marná 🙂 Jity, zakazuju ti, mi dělat chutě 😀
    Naše miminko škytá, to je krása, cítíte to taky někdy?? 🙂

    #859830
    Anonym
    Host

    Rybízku, já u těch fotek asi nezadala aby se zobrazily v profilu – ale v albíčku Naše rodinka je určo najdeš, jsou poslední. A s tím zrcadlem máš pravdu, když se prohlížím v zrcadle, tak si nepřipadám tak jako hrošice při pohledu na ty fotky.

    S tím znakováním je to opravdu jak píšeš Rybízku, záleží hodně na temperamantu dítěte, některé když je mu nabídnuta alternativní možnost komunikace – což tedy znakování rozhodně je, tak ho to může brzdit. My měli takové dilema u Danulky, jít tvrdě orální metodou (s tím že nic neslyšela) a nebo zkusit znaky českého znakového jazyka a spolu s tím i mluvit a nakonec si Danča začala sama k některým pojmůj vytvářet své znaky (potřeba jít na záchod apod.) takže jsme se rozhodli jí v tom podpořit a znakovali jsme. Teď už od znaků upouštíme, ale náš případ je jiný než u zdravých slyšících miminek. Zdá se mi, že toho hodně přejímáme z Ameriky. Takže rozhodně to u některých dětí může rozvoj mluvené řeči urychlit ale taky nemusí. A to se pak už nepozná…jiná věc je, když má mimčo potíže se sluchem (tak jako tomu bylo u nás) akorát, že to zjištění u nás díky laxnímu přístupu lékařů bylo až v pozdějším věku a promrhali jsme moře času, kdy mohla Danulka už znakovat víc, operace taky mohla dopadnout dřív a dnes bychom byli někde jinde s mluvenou řečí. Ale to sem vlastně ani nepatří.
    Budu se snažit nedělat Ti chutě – v týdnu normálně zase tak nevyvářím, ale to zadní hovězí právě bylo v mrazáku a manžel má tento týden odpolední směnu – takže obědvá doma, tak jsem se včera rozhodla maso naložit a dnes uvařila svíčkovou (manžel říká, že mu omáčka moc chutná jen by jí nenazval svíčkovou – doma mu maminka vařila jinou – já mixuju a on byl zvyklý na pasírovanou zeleninu:( ). Ale hlavně že mu chutná, já to za svíčkovou považuju a to se počítá:D .

    Beátka je moc hezký jménp a ty iniciály to se mi právě líbí, že jsou stejná počáteční písmenka.
    Jen u nás by to nebylo moc hezké – když jsme Eršilovi – mě se třeba líbí i holčičí jméno Evelína – ale EE to by fakt nešlo dle mého názoru.

    #859831
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já tady vždycky jen nakouknu, ale nějak není čas psát. Dneska už jsem zase v práci, tak můžu napsat:D

    raduzko: Já myslím, že mám ten samý kolotoč o kterém jsi psala. Je od Fisher price, jsou to létající medvídci a taky promítá na stěnu a hraje ruzné melodie. Je opravdu nádherný, ale moc velikánský. Tak doufám, že tatínek nějak vymyslí, jak ho bezpečně upevnit na postýlku.

    Rybízku: My taky nakonec asi budeme mit Beatku. Celá rodina je ze jména nadšená, nejvíc tatínek:) a já se asi přidám k většině:) Myslím, že iniciály BB vubec nevadí a zrovna Beata Burianová se mi teda líbí 🙂 Podle mě je duležitější jak jméno zní celkově, než iniciály. A navíc já mám 25.10 narozeniny, takže podle Michala je to znamení:D Jak se podle numerologie zjišťuje „vhodnost“ jména?
    Jak se projevuje když miminko škytá? To jsem teda ještě nazaznamenala.

    Poslední dobou mi zase pěkně začíná tvrdnout břicho. Ted už dokonce i při chůzi, tak doufám, že to nic nebude. Minulý tyden dr.říkal, že zatím nic nenasvědčuje blížícímu se porodu, tak snad má pravdu.
    O víkendu jsme měli Elinku, byla uplně nadšená z věcí pro miminko. A taky jsme poprvé vytáhli hrazdičku. Je uplně bombovní. Elinka ji hned vyzkoušela a pry se v ní miminku bude moc líbit. Nejradši už bych ji nechala vytaženou a každý den se chodila kochat, ale manžílek pro to nemá pochopení, tak jsme ji zase složili:S
    Taky jsem udělala objednávku u Tchiba, mají tam slevněné lehátko Hauck na nějakých 300 Kč. Nejdřív jsem si říkala, že ho ani kupovat nebudu, že je to zbytečné, ale za ty peníze:) Samozřejmě jsem k tomu hned přidala sadu 7mi bryndáčků 🙂

    #859832
    v veverik
    Registrovaný uživatel
    #859833
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Jity, jen mi chutě dělej, třeba se donutím ji udělat taky 😀 Já ji dělám tak, že maso vařím hodinu v tlakáči se zeleninou a kořením, pak to přeleju do pečící mísy a asi hodinu peču, pak vyjmu zeleninu, jako základ na omáčku, přidám Halali a udělám omáčku tak, že to vše mixuju ponorným mixérem a na závěr buď zahustím nebo jen přidám 31% smetanu Kunín. A upečené maso pokapu citronem. Na talíři pak zdobím citronem, brusinkamai s šlehačkou. 🙂 Šmankote, bych si dala!!!! 😀 Na fotky se určo mrknu, díky. Díky i za komentář ke znakování. U vás to byl samozřejmě jiný případ, tam bych to víc než doporučila, tam je to snad nutnost! To je věc jiná. A jak je na tom Danča se sluchem, je tam zlepšení? A do budoucna?
    Veveriku, snad si tatínek s kolotočem poradí a nanec budete spokojeni! My to máme s tím cítěním, co se týče věcí na miminko, trochu jinak. Chlapi to nechápou, že se chceme kochat. Já právě přemýšlím, zda nechat kočárek doma nebo radši ne? Ale vy máte doma oba že?
    Jinak vám oběma moc děkuju, že jste zhodnotily, že Beata Burianová není taková tragédie. Moje švagrová se jmenovala za svododna Blanka Burianová a taky to nikomu nepřišlo hloupé.. A mají Jakuba Prokopa, což je dost krkolomné a dali to… asi nebudu řešit malichernosti a dám na tu numerologii. Já tomu věřím dost. Veveriku, to se počítá dle čísel postavených v abecedě pomocí jednotlivých součtů čísel ve jméně a příjmení. My bohužel máme součet u Burianová 40, což je samo osobě dost blbý, ale s tím nic neudělám, takže proto nechci princezně přitížit ještě jménem. Tak jí to nechám, stejně jako Karolínce, spočátat u mojí zákaznice kadeřnice, která se zabývá horoskopy a numerologií. Snad jsem to vysvětlila stručně a jasně 🙂 Zavolám jí a domluvím se vždy na výpočtu více jmen a podle toho vyberem… O tvrdnutí ani nemluv. Já to u sebe nechápu. U karolínky m i tvrdlo taky, sice ne tak brzo, dostávala jsem i injekce a nakonec jsme přenášela 9 dní a porod mi vyvolávali.
    Tak jsem holky, nakonec udělala ještě zelňačku. Kuřátko bylo výborný, mňammm. Karolínka zbodla, masíčko, brambory i třešňový kompot, tak jsem byla ráda. Ona docela málo jí, tak jsem jí vypustila dopolední svačinu, protože pak neobědvala. Takže jí čtyři porce místo pěti a místo té páté denní porce má ovoce, tak snad není šizená. Teď se mi zdá, že nějak dlouho nevyrostla. Musím nahlídnout do její knížky a zdravotního průkazu. Pro jistou 🙂
    Pěkný den… 🙂 Mája se nějak nepíše…???

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,561. až 1,575. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist