Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859834
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hoky, ještě k tomu Tchibu… já jsem si tam nikdy nic nevybrala a obchod jsem měla projítej snad za dvě minuty. Ale když mi dala kolegyně z práce tip na kombinézku, tak se mi moc líbila. Máte nějaký odkaz, kde bych se mohla mrknout co mají? Možná na netu toho bude víc než v obchodě.
    Jo a víte, co začínám řešit? Nějaký obleček do porodnice, když bude mít malá téměř vše po Karolínce, tak aspoň něco nového s sebou. Jen nevím přesně co. Myslíte si, že zateplená bundička s kalhotama by byla začátkem dubna moc? Já myslím, že ne, přeci jen, radši trošku víc jak míň pro mrňouska ne? Bůhví, jak bude co…? 🙂

    #859835
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    rybízku: Ne ne, my doma kočárek nemáme ani jeden. Jsou hezky u rodičů a přivezeme je až se vrátím s porodnice. Nemáme doma na ně místo. Jediný co doma mám je ta hrazdička, par hraček a oblečení. Vprůběhu unora přivezeme postýlku a přebalovák.

    No nějak jsem to s tou numerologií pochopila. Zní to zajímavě, ale popravdě jsem si myslela, že je to jednodušší 🙂 Takže to zkoušet nebudu:D A Beata Burianová rozhodně není žádná tragedie! Musím řict, že se mi to líbí o trošku víc než Beata Žatková 🙂 Vem si jak ruzně ji mužeš říkat. Bětuška, Betynka, Bibi to se hrozně líbí Michalovi, pry ji tak bude říkat:) A určitě se dá vymyslet ještě spousta tvarů 🙂

    Chlapi to vubec nechápou. Já si kolikrát vytáhnu jeden kousek ze skříně a usmívám se na něj jako retard:D Zrovna včera jsem se zase rozplívala na ponožkama. Což Michal ohodnotil slovy, že vážně nejsem normální a už mi to leze na mozek:P
    Taky se mi právě zdá, že mi tvrdne nějak brzo, hodně mi tvrdlo ve 20tt, pak to najednou přešlo a ted poslední tyden už zase a je to pěkně intenzivní:|

    #859836
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    rybízku: Koukni normálně na http://www.tchibo.cz ted zrovna ve výprodeji mají dětské věci 🙂
    Já se vždycky kouknu nejdřív na net, každou středu mají novou nabídku a pak jdu do obchodu najisto. Někdy se tam dají koupit opravdu hezké věci. Třeba před Vánocema jsem tam koupila krásné prostírání a Michalovi pár dárků 🙂

    Obleček už taky začínám řešit. Myslím, že to zateplené vubec nebude špatné. Přece jenom ještě asi nijak závratné teplo nebude

    #859837
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veveriku, já zapomněla na to škytání… je to takové praviddelné tepání (ťukání) v určitým místě v břiše a přejde to za prá minut jako ty, když škytáš 😀 Karolínka škytala furt a hlavně ke konci, když už tam mimi nemá moc místa to budeš cítít krásně 🙂
    Díky za tip na Tchibo, večer se mrknu a taky pošlu odkaz na MMB na věicčky, co bych si chtlěa objednat do porodnice. Karolínka byla začátkem června, takže to bylo jiné, to stačilo body, dupačky, kabátek a čepička. 🙂
    Na matriku jsem se dovolala a paní je nemocná, takže zkusit ve středu 🙁 Ta Vaneska je ve hře, manžel by na ni i přistoupil, tak jen zjistit, jestli ji můžeme dát, protože v kaledáři není 🙂 Tak uvidíme..

    #859838
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Mě by se líbilo i jednoduše Bety 🙂 I Beáta Žatková je pěkný jméno, to sedí pěkně… 🙂
    Nech chlapa chlapem… my se prostě nad věcičkama rozplýváme 🙂 Jo, tak to jsi mě teď s kočárkem nasadila brouka do hlavy, zda ho dovézt dom nebo ho nechat u tchýně!?
    Karolínka mě volá, ať si jdu s ní skládat puzzle a když jí už po třetí říkám, ať počká, že to dopíšu a přijdu, tak říká: maminko, ty jsi lajduša 😀 … beruška moje 🙂

    #859839
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    rybízku: Tak škytání jsem teda ještě nezaznamenala, podle toho jak to popisuješ se už moc těším 🙂 Mě zatím příjde jenom, že malá má v sobě snad nějakou vrtulku, nezastaví se ani nachviličku. Jestli to takhle bude i po porodu, mám se teda na co těšit:D
    Hele asi takhle, kdybychom doma měli misto třeba někde na pudě, kde bych ho neměla každý den na očích, tak si ho klidně přivezu:) Ale místo nemáme, tak je to vyřešeno:)

    Tak honem běž lajdušo stavět puzzle, dokud mužeš 🙂
    Co Ty malé děti nevymslí, mě taky včera dostala Eli s tím, že má ve vláskách cuchanici:D

    #859840
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,

    ufffffff to byla fuška dočíst příspěvky … jste se nějak rozjeli, né ? :o) … ale super, zase jsem měla co půl hodiny číst – já si opět píšu na 2 dny A-čko :o) …

    V neděli jsme byli pozváni ke tchýni na oběd a vlastně na celý den, byl tam i švára s přítelkyní, takže byla sranda – hlavně, když tchýně udělala již výše zmiňovanou svíčkovou, kterou jsme pak všici dochucovali :D:D:D:D ale povedla se mňam :o) … byl to super strávený den, domů jsme se dostali až v deset večer a to jsem už padala únavou :o) ještě, že to máme ke tchýni 4 km :o)

    No a teď se s vámi musím podělit o nepříjemné věci – to mě dnes rozžhavilo do běla !!!! … jelikož mi skončila podpora, tak mi dnes na ÚP vytiskli papír na sociální odbor, ať si jdu rovnou, jako těhotná zažádat o sociální příspěvek, jelikož pracovat nesmím, kvůli rizikovému těhu – tak hezky si to paní na ÚP představovali, že do porodu poberu nějaký ty (menší) penízky a pak už to bude o miminku a příspěvkách o nich … HA HA HA … na sociálce mě tak vytočili, že už jsem se držela za břicho a měla jsem co dělat abych jí nestřihla jednu !!! …
    Takovéhle jednání jsem nezažila snad nikdy – v životě jsem na sociálce nebyla a na ÚP jsem byla naposledy před 10 lety a to jen 2 měsíce hned po škole … takže jsem nevěděla, jak to chodí – hm … už vím … katastrofa – jako prý co chci ??? nemám nárok na NIC – mám rodiče prý, tak ať mě do porodu živí … hrůůůza holky, nepřeju nikomu !!!! Takže jsem dopadla, tak, že do porodu nemám ani korunu svou a jsem odkázána na přítele … hezký, né ??? … pak až bude rodný list mimča, tak se dá žádat o různé typy dávek atd atd …
    Při té příležitosti, že už jsem byla vytočená, jsem si řekla, že oblítám všechny úřady ať to mám z krku – já tohle nenávidím, když tam sedí, nějaké frndy, které to evidentně otravuje, že tam musí být !!!! … tak jsem to zvrzla najednou vše a všem oznamuji, že naše Natálka má už úředně potvrzeného tatínka :o))))) tak aspoň nějaká radost … na matrice jsme sice skejsli hodinu, než to slečna vyplnila, ale dost jsme se s ní nasmáli :o)))) … ale už to máme černé na bílém, tak ve 30. tt můžeme jít sepsat porodopis do porodnice :o))) jinak samozřejmě se uvádí jméno holčičí i klučičí, takže: Natálie Kolářová nebo Jakub Kolář :o))) – se zase budu jmenovat jinak – se na to vyprdnu :o)))) … néééééé neva mi to :o))) snad ta svatba někdy bude :o)

    #859841
    Anonym
    Host

    Rybízku skrze tvého známého o silvestra – ani se nevyjadřuji, protože bych byla sprostá jako dlaždič a řidiče bych vlastnoručně vyndala z auta a rozsekala mu hubu, že by z něj ten alkohol v momentě vyprchal – ježiš já jsem na tohle alergická – ožralí y parchanti a sedají za takovou nebezpečnou věc jako je VOLANT !!!! magoři !!!!
    Jinak k znakování – mám naprosto stejný názor jako ty … jelikož to vidím u naší malé Terezky … naše Renča s ní znakuje a já to nevidím moc dobře … nevím proč, ale nelíbí se mi že pořádně neumí říci máma a táta … a místo toho říká ma nebo ta … a spousty jiných slov … takže já znakovat též nebudu …
    Ivetko ještě ke jménu BB … Beátka je nádherné jméno, stejně tak i Vaneska … a jestli se ti více líbí Beatka, tak se nenech zastrašit iniciálama BB … já celý život nosím iniciály ŠŠ … a to jsi měla vidět na základce můj fyzikář :D:D:D …. to bylo furt šš … ššššš … k tabuli :D:D:D a nebo rovnou mašinko 😀 … ale jinak stejné iniciály se mi moc líbí !!! a BB je super !!!
    A ke škytání – to je príííííííma … taky taky škytáme :o))) … vždycky se začnu tlemit a přítel mi tu hubuje, ať se jí nesměju, že je malinkatá :D:D:D:D ….
    Veveriku: lehátko se mi též páčí na tchibu, taky jsem na něj kukala, ale pak jsem se rozhodla nekupovat, protože už máme tu hrací deku s hrazdičkou, tak mi to příjde moc :o) … ale jinak je super lehátko a za senza cenu – udělala jsi dobrej kup :o)

    Jo o … ještě jedna dobrá zprávička … zítra mi přivezou kočárek, už mi volali, že dnes předávají přepravci … tedy né sem k nám domů, ale k rodičům … tak mám radost :o)))))) tam jedu 16.1. tak se budu rozplývat a kochat 😀 … pak vyfotím a dám na FCB :o)
    Dnes když jsem byla u mamči na obídku – jak jsem v místě trvalého bydliště lítala po úřadech … tak jsem mamče objednala už konečně tu postýlku s matrací oboje za 1339,- kč i s dopravou 😀 … takže Natálka bude mít v čem hajat, až přijedeme na návštěvu k babičce :o) …
    Taaaaaak a já si jdu udělat nějakou tu mňamku – vždycky když to tu čtu – hlavně Cucuuuu, jak vyvařuje tak mám hlad jak blázen :D:D:D:D …. takže si jdu něco dát, přeji příjemný večer všem a mimískům pohodičku do bříšek :o) papa Šári ….

    #859842
    Anonym
    Host

    Šárko, to jsi tedy natrefila na nějaké slepice na tom úřadě.
    Já si zažívám své, když žádáme třeba o prodloužený rodičák na Danulku, či příspěvek na péči vzhledem k jejímu postižení. Nesnáším úřednictvo, před 2 lety jsem tam lítala několikrát za měsíc, protože mi každý týden od nich přišel dopis, že pobírám tolik a tolik a za týden už to neplatilo, zase něco jiného a pak že musím obratem vrátit přeplatky, které tím vznikly, no asi si myslí, že mám na práci jen lítat nebo telefonovat na úřad. Chápu tvé rozhořčení, oni posílají někam, že si to tam máme jít vyřídit a pak ty úřednice, které spadají pod jiný odbor zase řeknou něco jiného, většinou opak. Já už teď při nejasnostech chodím vždy k vedoucí, ta je nejlíp informovaná a jde to rychleji a bez nervů.
    Teď budu čekat zda mi prodlouží rodičák – končí mi lékařské posouzení na Danulku (schválili mi to před 2 lety do 7 let věku Danulky, ale v listopadu min.roku mi přišlo, že posouzení je pouze do 31.1.2011 – tak se musí posoudit znovu zda mi to náleží). No a pak budu žádat až se prcek narodí na mimíska a nemůžu si vybrat variantu – délku, tak mě šoupnou rovnou do skupiny na 4 roky, myslím že se 1/2roku bere 7600,-a pak už jen 3800Kč. Tak to bude taky docela náročné.
    Ale zase si zvládla vyřídit to otcovství, když je to zapotřebí i k sepsání porodopisu.
    Jo jo maminčina svíčková, tu bych si taky nechala líbit.

    Rybízku, Danulce ve 3,3 letech voperovali v PRaze ve FN v Motole kochleární implantát a díky němu na levé ouško slyší (jen když má zapojený vnější řečový procesor) – né dokonale ale slyší už i řeč. To před operací vyšlo při měření, že nemá žádné zbytky sluchu. Ale za tu dobu co implantát má a nastavuje se při pravidelných návštěvách Centra kochl.implantací v Praze tak už může pěkně rozumět jak mluvíme. Nejvíc tedy členům rodiny a těm, které často potkává a už si na jejich řeč zvykla, naposlouchala si jí. Ale v hlučném prostředí je to pro ní potíž. No a musíme to sundávat na koupání, v bazénu, na spaní, tak v takových situacích je zase úplně neslyšící. Ale zvládá docela slušně odezírat. Rozmlouvá se solidně, nejvíc jí jdou hlášky ježíšikriste, ježišmarjá a do prkýnka a tak. Už je s ní legrace. Snaží se skládat slova do vět, někdy špatně řekne tvar slovesa, nebo špatně skloní podst.jména, ale jsme za každý pokrok hrozně šťastní. Bez té operace by se sluchadly neslyšela téměř nic a musela by se vzdělávat ve spec. školce a pak škole. To nás snad mine, když už je od mateřské školky v běžné mezi slyšícími dětmi bez asistenta. No uvidíme dál.

    Tak se děvčátka opatrujte, pěkný večer všem.

    #859843
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    dekuji vam za komentare…vubec nevadi,ze jsou negativni o tom prece diskuze je:)
    Ja to znakovani urcite zkusim,ale uvidime jestli u toho vydrzim…byla jsem pripravena,ze je to dost narocne a dite hlavne nemusi hned nejak senzacne reagovat..uvidime. Hlavne si musim pak dat bacha, abych jen neznakovala, ale hlavne,abych u toho mluvila (to by byla zas moje lenost).

    Teda koukam jak blazen co si to ty urady vymysleji…ja uz se uplne desim toho az si pujdu zadat o penize az porodim (materska a pak rodicovsky prispevek)…ja na to nebudu mit asi nervy. Jeste,ze nemusim vyrizovat otcovstvi,kdyz jsem vdana, ale stacil mi kontakt s uradem,kdyz jsem potrebovala vymenit zas vsechny sve dokumenty…to jsem taky nadavala. Clovek je plati ze svych dani a pak si tam pripada jak kdyz vsechny strasne obtezuje:(

    Vanesa sice neni v kalendari, ale v te knize myslim je (Jak se bude vaše dítě jmenovat – Knappová Miloslava) a svátek má myslím na Filipa 28.5. Muzu se ti juknout znova do te knihy…v patek pujdu do knihovny i kdyz tam maji jeste „stare“ vydani..ted je nejake pate.

    Diky za tip na tchibo…taky juknu.

    #859844
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Teda Šárko tak to je síla. Nechápu, že Ti nedají ani podporu? Nebo nemáš nárok aspon na nemocenskou? Co bys jako dělala kdybys žádné rodiče neměla? Tohle jde fakt mimo mě a akorát mě to dokáže rozčílit.
    Já jsem taky myslela, že lehátko vubec nebudu kupovat, přišlo mi to zbytečné, deku s hrazdičkou mám taky. Ale přesvědčila mě kamarádka, říkala, že její malá v něm bla nadmíru spokojená, všude krásně viděla. Jako kdybych nenarazila na to z tchiba, tak jsem se na to asi vykašlala. Tolik peněz zase nemám, prostě by to malá něak zvládla bez výhledu a nebo byh použila autosedačku 🙂

    Cucaracho: Já Tě jenom obdivu, jak tohle všechno zvládáš. S Daňulkou jste obě velikánské bojovnice!

    #859845
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,
    tak jsem konečně dočetla příspěvky :o)))

    Šárko,já myslela že jenom v porodnici vypním jméno otce a hotovo….to musím někde pobíhat po úřadech a zařizovat otcovství????:$

    Co se týká škytání….do nedávna jsem nevěděla,co se to děje,když mi začalo škubat břicho (jsem si myslela,že je to nějaký tik,nebo to tvrdnutí,ale pak jsem se dočetla,že malá škytá nebo kašle a je to teda 100% ono…mám z toho strašnou legraci a taky si vždyck vyhrnu tričko a koukáme.Je to fajné 😀 A Karolínka teda škytá vydatně,chudinka.

    Holky nevíte,co je s Andy?Chodily sem Andy a ještě jedna mamča na A a pak se nějak vytratily….vím jen,že jedna byla z Brna.

    #859846
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Dneska jsem poprvé využila svého těhotenství a ve Sparu si stoupnula k pokladně do 5 položek a pro těhotné…sice na mě všichni divně koukali (ikdyž jsem měla rozepnutou bundu) a prodavačka na mě pořvávala,že je to jen do 5-ti položek,ale když jsem jí řekla,že jí klidně ten těhotenský průkaz ukážu,tak ztichla…..myslím,že spousta lidí tak nějak pořád neví,jestli jsem přibrala nebo jsem těhotná 🙁 A přitom to bříško mám (ale asi dost malé) nebo nevím proč

    #859847
    Anonym
    Host

    Ve1runka,
    … no holka, na to si dej bacha … musíš na jakoukoliv matriku sepsat tzv. tiskopis o určení otcovství a o shodě o jméně … bez toho Ti v porodnici nesepíšou porodopis – pokud to mít nebudeš, automaticky se Prcek bude jmenovat po tobě, což jsem nechtěla … ale je to chvilka, jen my jsme tam skejsli, jelikož slečna byla na matrice vtipná, tak jsme se bavili … a hlavně o úřadech a čím jsem si zrovna prošla hned vedle na sociálním odboru !!! … takže na to hlavně nezapomeň, pokud chceš aby Prcek měl příjmení po otci …

    Cuco,
    jako faaaaaaaakt … obdivuji Tě !!!! a smekám Jíťo … nemáte to holky jednoduché, ale je vidět, že Danulka slaví úspěchy – jen tak dál, držím palečky :o) … a s úřadama mi ani nemluv … víš mě to spíše teď už prostě mrzí … protože jsem celou dobu makala … minimálně marodila, odváděla daně, soc. a zdrav. pojištění 10 tis měsíčně – a k čemu ??? když se o mě teď ani ten zasranej stát nepostará do porodu … jsem vyčerpaná … a nejsem zvyklá být odkázána na něčí pomoc … je to šílené !!! … Nikdy jsem bez práce nebyla – tím pádem stát jsem o nic nežádala … a teď když jsem chtěla na ty 3 měsíce pomoct – jakkoukoliv částkou – ať už nízkou, tak udělají co ??? … vysmějí se mi … Úplně nenávidím běhání po úřadech a nechci ani pomyslet na to lítání po porodu a vyřizování … to mě asi trefí … vím co vše musím už od naší Renči, ta si tím teď prošla … a je to hrozné, si připadáš jak špatnej člověk, že po nich něco vůbec chceš … a otravuješ je v pracovní době …

    Veverik,
    jak jsi psala co kdybych neměla rodiče, tak na to samé jsem se ptala … a víš jaká byla odpověď … pořád máte přítele a otce dítěte, které čekáte. A pokud ne … náleželo by vám 3126,- kč … na osobu !!!! katastrofa !!!!
    Na nemocenskou jít nemůžu – kdo by mi jí taky platil, že ??? … Sice jsem byla těhotná při výpovědii z práce, ale bohužel nesplňuji ochrannou lhůtu 180 kalendářních dnů … ta mi uteče o 21 dnů !!! … to je na vraždu úplně ! … takže na mateřskou nárok nemám, jako nezaměstnaná, jen na rodičovský přídavek … a jak tu někdo psal – nemůžu si vybrat délku – což mě úplně štve – chtěla jsem jít jen na 3 roky a jít do práce … jenže nemůžu si vybrat, musím na 4 roky.. 9 měsíců budu brát 7600,- a pak do konce 3800,- kč – to je prostě ubohé !!!!! a nejlepší na tom všem je … že nikoho nezajímá kolik platíš nájem a poplatky … protože oni na to mají své tabulky, které jim udávají kolik se jakoby platit má – no nasmála jsem se např. nájem – 2000,- … elektřina 500,- …. když jsem to slyšela … myslela jsem že je to sranda – ale bohužel není … a nejkrásnější je jak všechny zajímá příjem přítele … a když jsem řekla 25 tis, tak mi bylo odpovězeno – a co vůbec po nás chcete ???? …. ale že máme poplatky se vším všudy 15 tis … nikoho nezajímá … hrůůůůza … zase mi vře krev v žilách !!!!

    Ve1runko – s tou kasou se mi to též stalo – taky na mě kord pod bundou není vidět těhotenství – taky jsem se rozčílila, že průkazku mám :o)))) a jak sklapla baba jedna :o)))) – některý lidi jsou fakt hnusný ….
    Krásný večer všem :o) jdu kukat na TV ….

    #859848
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    verunko: To musíš sepsat v případě, že nejste manželé. Pokud jste svoji je to automaticky

    šarko: Tak to je fakt síla. Máš pravdu, že v tohle státě nikoho nezajímá jaké máš výdaje. To samé jsme ted řešili my, když manžel přišel o práci. Taky nikoho absolutně nezajímalo, že máme měsíční vydaje bez jídla 21tis.
    Tak pokud budeš chtít, mužeš přece začít po těch 3 letech pracovat na poloviční uvazek ne? Nebo to snad taky nejde?:O

    Malá zase celou noc dělala neskutečné kousky, opravdu bych někdy chtěla vidět jak to v tom břiše při akci vypadá:D Jestli bude takhle akční i po porodu mám se teda na co těšit. Kolikrát mě až bolí břicho když začně vyvádět:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist