Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,876. až 1,890. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860134
    Anonym
    Host

    Eviku taky gratuluji a ať je teď už jen a jen dobře 😀 a užívej si mimiska!
    Akinku vítám mezi námi, jméno máte vybrané krásné.

    Závidím vám, že už máte podprsenky. Já teda koukám, koukám, ale zatím jsem neobjevila – bohužel mám opačný problém než píše rybízek a už nyní mám velikost 80J – pokud tedy už větší velikost objevím, tak nejsou kojicí. 🙁 Zatím nevím, nevím a doufám.

    Jinak se mi doma taky začínají kupit věcičky, včera jsme byli na nákupu v Tescu, tak tam jsem nakoupila nějaké drobnosti – v těch akcích – docela fajn 🙂 – oblečky teda ne. Ale oblečků mi dovezla obrovskou tašku švagrová – má půlročního kluka – tak co jim už je malé – i plíny, zavinovačky a tak. A dneska už mi volala teda, kdy si dorazím pro oblečky, že toho tam mám připravenej pytel – tak taky začínám přemýšlet, kam to vlastně dám a zda to unosíme 😀 Ale tak budeme moc vybírat. Zatím jsem tedy nic nekoupila – mám pouze vyhlídnutou soupravičku do porodnice – tak tu koupím a víc asi nic až pak dle potřeby.
    Mějte se fajne a pohlaďte bříška 😀

    #860135
    Anonym
    Host

    Ahojky Maminky,

    tak já i Natálka jsme po kontrole … Dr. mi dělala i stěry, tak za týden si mám zavolat, doufám, že to dopadne dobře … jinak Natalinka má už 1180 g … je krásně zachumlaná, prý místečko tam ještě má a už se mi začíná točit – je více méně hlavičkou skorem dole … jsem to říkala, že to tak nějak cítím … jinak tlak jsem měla ukázkovej, cukr mi z minula prý dopadl na výbornou, moč v pořádku … no jsem šťastná … příště jdeme až 14.2. na poslední velký ultrazvuk, tak půjde i Aleš … aspoň Berušku po dlouhé době zase uvidí :o) …. no jinak už mi sestřika v poradně musela vyplnit komplet celou průkazku, jelikož půjdu na tu registraci do porodnice a tam to vše už musí být – takže mi měřila pánev atd …
    No jinak samozřejmě jsem nepřibrala ani deko … :((( … ale jak řekla dr. Natálka přibývá na váze ukázkově, není proč si dělat hlavu – aspoň nebudu muset nic shazovat a ještě se něčeho zbavím :)))) tak snad jim něco ještě nechám v porodnici :))))

    Vítám novou těhulku … Akinku … takže hodně zdravíčka pro maličkou a vítej mezi námi těhulkami :o) ať se ti tu líbí, občas jsme pěkně upovídané :o)

    Rybízku – tedaaaaaaaa mi zamrazilo, jak jsi psala o té své kamarádce :-((((((((((( ach jo … život jeden nespravedlivej … tak snad je a bude vše v pořádku, je lepší že si jí tam nechali … kdyby náhodou něco … proto se i bojím já když mi sem jezdí holky na návštěvu – je to sice jen 35 km … ale mám o ně taky vždycky strach – hlavně o těhulky a že těch okolo sebe mám požehnaně …

    Eviku – gratulkaaaaaaaaaaaaaa svobodná těhulko :o)))) super, že to takhle krásně vyšlo podle tvých představ – žádné pak co pak :o) … super

    Tak a já si jdu dát nějakou večeři a půjdu udělat hají k TV … dnes jssem toho nalítala až až … sháněla jsem totiž nějakou noční košili do porodnice …. těžký úkol jako … no nesehnala samozřejmě … ale opět mamka zase koupila Natálce růžové teplákové lacláče :)))) ach jooooo a to furt říkám nekupuj nic už :o) nedá si říct a nedá :o))))
    Tak se mějte krásně a pohodičku do bříšek :o)

    #858264
    c Claire
    Registrovaný uživatel

    Z kosmetiky doma, bylo to příjemný.

    Rybízku, též mě mrazilo, jak jsi psala o kamarádce s malou – též přeji ať jsou všichni tři v pořádku!!!

    Evíku velká gratulace, že ten rozvod proběhl OK!

    Šárko Tobě též velká gratulace – že tak krásně prospíváte. Já jdu sepsat porodopis zítra, sice mě sestra nic nějak do průkazky nedoplňovala, žádný měření pánve, to jsem jí o tom, že jsem obj. na sepisování před týdnem říkala tak snad bude vše v průkazce co bude potřeba. Už mám připravený oddací list – ten je taky zapotřebí. Aby to nedopadlo jako dneska u občanky, že jsem neměla ten rodný list Danielky.

    Včera jsem nemohla večer usnout, myslela jsem na kamarádku:'( , tak dnes si preventivně uvařím uklidňující čajík aby se mi ráno chtělo vstávat na vypravování Danulky do školky. Tu jsem taky vůbec nemohla vzbudit, tak dnes jdeme do postýlky dřív.

    Vítám ještě Akinku, přeji ať se jí tady s náma líbí a dozví se něco užitečného:) . Já tu čerpám dost a to čekáme druhé:D mimi.

    Pěkný večer a pohodu miminkům v bříšku a maminkám jakbysmet!!!

    #860136
    Anonym
    Host

    Díky Veveriku za info ohledně mateřské 🙂 Já bych měla nastupovat 1.3. pokud bych 6týdnů před a 15.2. kdybych šla 8týdnů před..taky přemýšlím,že bych nastoupila už 8týdnů a mělo by se to počítat tak,že ode dne kdy nastoupíš na mateřskou se počítá těch 28týdnů,ať nastoupíš 6 nebo 8 týdnů před porodem.

    Aki,mailíka ihned přepošlu 🙂

    Já jdu příští týden na kontrolu,tak se budu muset poptat co vše je potřeba udělat a zařídit před nástupem do porodnice.Zítra jdu ke své nové praktické lékařce a budu po ní chtít potvrzení,že jsem způsobilá práce (úklid) tak jsem zvědavá,jestli jí ukecáme nebo mi to nenapíše..to byy byl velký průšvih

    #860137
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    verunko: Tak to budeme nastupovat stejně 🙂 Taky jsem chtěla až 1.3, ale uvidíme no…

    sarko: Gratuluji k výborným výsledkům. Malá se má očividně velice dobře:)
    Jsem zvědavá kolik dr.naměří nám, jdeme v pátek

    #860138
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Tak jsem dnes zmákla návštěvu nemocnice, kde jsem byla sepsat porodopis. Paní ani nenahlížela do oddacího listu, stačilo nahlásit datum sňatku, manžel jim tam už v PC stejně naskočil, když jsem tam už byla jednou rodit:) .
    Proběhlo to hladce, dostala jsem nějaký seznámky (co do porodnice, pak kurz předporodní přípravy a pro otce, kteří chtějí být u porodu a též lejstro – „informovaný souhlas“, ten mám přivézt spolu s průkazkou až přímo k porodu už vyplněný. Tak si to musím dát někam, kde to nezašantročím.

    V březnu z gyn.-porodnick.odd. u nás odchází všichni Dr. jen primář zůstává:D . Tak to je docela prča. Toho právě u porodu zrovna nechci, když mi minule řekl to ošklivý k pupečníkový krvi. Ale tajně doufám, že zabere masáž hráze, nebudou mě muset nastřihávat a třeba to zmákneme jen s porodní asistentkou!!! Kéž by to vše proběhlo hladce, žádná větší ztráta krve jako při narození Danulky a budu nejšťastnější mamina na světě až budu chovat mimíska.
    Moje mamka při porodech taky docela dost krvácela, sestra jakbysmet, všechny děti dost velké (vlastně kromě ségry, ta měla něco přes 2 kilečka). NO uvidíme, naplánovat dopředu se toho fakt moc nedá. Pomoct možná tím maliníkovým čajem, lněným semínkem a masáží a kéž by tahle trojkombinace zabrala na 100%.

    Koupila jsem první balík plínek Pampers, neměli 1, tak mám 2 (3-6kg). V Albertu měli akci tak jsem konečně zahájila nákup plen. Když mi manžel zatrhl ty látkovky. Do porodnice ale malý balík těch 1 koupím, ať mimčo nemá plínu až v podpaží:D .

    Odpo čekáme na poslední návštěvu poradkyni z rané péče z Prahy, tak jsem jí koupila náramek – z jablonecké bižuterie, ona docela nosí tak jí to snad udělá radost. Ať má od nás něco na památku. asi se dlouho nezdrží, dá kafčo, předá mi zprávu ukončovací a já jí vyplněný dotazník, jak jsme byli spokojení s jejich službami.
    Tchyně mi dovezla listový těsto, tak zase budu péct štrůdl, jako před týdnem.

    Holky opatrujte se a přispívejte, ať si můžu zase počíst!!!

    #860139
    Anonym
    Host

    Ahoj Cuco, na tu masáž hráze bych moc nesázela. Údajně není prokázané, že by nějak extra pomáhala. Ale třeba u druhorodiček je to něco jiného, Já se ptala paní doktorky na ten porodnický gel dianatal a asi si ho koupím. Přeci jen s tou mojí diagnozou nechci pokoušet věci jako epino a masáž hráze. Jestli donosím prcka třeba do toho 35.týdne, tak ten gel koupím, protože už takhle to vypadá, že to nebude zrovna žádný prcek.

    Jinak u nás v nemocnici je situace úplně stejná. Jediný kdo zůstává je pan primář. Ale podle toho co jsem četla, tak jsou připraveni vypyomoci praktičtí lékaři, tak snad nějaké gynekology na ty naše termíny splaší. Ikdyž v této době jsem docela ráda za to, že to vypadá na předčasný porod a mohli bychom to stihnout ještě v únoru:-)

    #860140
    Anonym
    Host

    Ahojky Maminky,

    tak dneska jsem zase nějaká ulítaná … od božího rána vzhůru … Aleš šel do práce na ranní a já co odešel v 5 h straším … ach jo … Natálka se začala v bříšku pěkně mlejt, takže jsem měla po spaní … ale aspoň jsem ležela u TV …

    Cuco, Rybízku – jako zkušených maminek se zeptám … nemáte představu kolik cca plínek dvojek 3-6 kg bude zapotřebí, než dítko bude potřebovat trojky ??? … já nemám vůbec představu … a doma se mi to docela kupí, včera mi ještě přivezla tchýně, tak zase nechcu abych měla pak zbytky … chcu jim kdyžtak dát povel ať přestanou s dvojkama a začnou trojky … když už vermomocí chtějí nakupovat plínky takhle dopředu … nemám představu kdy to mimčo tak vyroste do 6-ti kg a cca kolik plínek je za potřebí denně – když mluvím o jednorázových …

    Jinak Cuco … gratulka k vyřízení porodopisu … super, že už to máš za sebou, mě to čeká za 2 týdny a moc se těším, až to tam uvidím … docela jsi mě nahnala zase strach s tím krvácením při porodu, když je mimísek větší :-((( já taky nechcu nastřihnout … já jsem strašnej posera, práh bolestivosti mám strašně nízkej … a vše mi bolí a hojí se dlouho … tak snad ta masáž hráze a malinovník pomůže – ten si ještě musím koupit …

    Dnes jsem lítala po bytě a uklízela … prah … fakt super rozhodnutí koupit tmavý nábytek do bytu :-((( jak já toho teď lituji, je na tom vše vidět, takže kdybych utírala prah každý den … je to snad málo … ach jo :-((( a o elektronice ani nemluvím jak přitahuje prah … teď bych snad nejraději světlý nábytek … a já jsem strašná, jak to vidím, musím to utírat …
    Když jsem šla do krámu, tak tady opět byla mlha, nebo inverze, ale už se to krásně vybralo … tak snad bude hezky … :o) … ještě chci dnes upéci perník s marmeládkou a čoko polevou :o) aby bylo na snídani a pro dnešek končím, potože mě začínají bolet ty záda.

    Jinak od mamči jsem dostala echo, že už mi přišli domů ty chůvičky od té slečny … a hned je vyzkoušeli na hoooodně velkou vzdálenost ze zahrady až do pokojíku, tak prý super fungujou, to jsem moc ráda :o) … a zítra mi příjde balík z lekarna.cz … s těma vložkama a kosmetikou na mimi … já jsem zastáncem nivei … i když tu někdo psal, že se vyrábí z ropy … ale mě i všem co jsem se ptala strašně vyhovuje a navíc mi nejvíce voní, tak snad sedne i mimískovi, kdyžtak nebude problém jí změnit :o) …

    Dnes si ještě budu objednávat fusak do kočárku, dostala jsem befel od dědečka, že naušničky a fusak platí on, tak ať si už něco objednám – já mám prostě senzační rodinu celou … i když se někdy na ně zlobím, proč to vše platí, ale oni prostě chtějí … a zakazovat jim to – je nad moje síly …

    Tak hezký dník prozatím přeji, jdu si udělat obídek, dnes to bude vinná klobáska a bramborová kaše … a těším se na zítřejší obídek, koupila jsem si brokolici, tak bude z ní polévka a pak ju obalím :)))) to miluji :o)))) ….
    Pohodičku do bříšek …

    #860141
    Anonym
    Host

    Joooo jinak tedy ty odcházející doktory vám holky moc nezávidím … je to strašné … :-((( ale snad to v těch nemocnicích zvládnou … tady zatím nic, odešel prý jen jeden a ten byl k ničemu, takže jsem spíše ráda :o) …. Myslím si, že kraje to nedovolejí, aby to nějak ohrozilo chod nemocnice … tak držím palečky … třeba naberou nějaké lepšejší doktory :o)

    #860142
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak se Vám musím pochlubit, dneska jsem poprvé zaznamenala u princezny škytavku:)

    Šarko Ty máš teda užasnou rodinu, tiše závidím:)
    No o prachu mi ani nemluv, my sice nemáme uplně tmavý nábytek, ale hned za kopcem máme kamenolom a i když na tu stranu vubec neotvíráme okna, doma můžu prach utírat klidně i 3x týdně. Ted ve mě, ale svítá jiskřička naděje, začínájí jim padat kameny na cestu(ta už je asi tyden zavřena), tak snad by ho mohli konečně zavřít:D
    Jestli Ti můžu dát tipa, já mám tenhle fusak http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/fusaky-a-perinky/Aesthetic-Viceucelovy-fusak-SPORT-3v1-nastavitelny. Má ho i kolegyně. která mělo mimčo v listopadu a nemůže si ho vynachválit:)

    Holky já myslím, že samozřejmě masáž hráze na 100% nezajistí, že porod bude bez nastřižení, ale určitě k tomu jistu měrou přispěje:) No a když už se to teda bez toho nástřihu nepovede, aspoň budu mít pocit, že jsem pro to udělala maximum:)

    Jak to tady tak čtu, budu se muset v nejbližší době do „svojí“ porodnice taky vypravit. A pozjišťovat co a jak. Vubec jsem nad těmi odchody lékařů nepřemýšlela, říkám si, že v Motole jich je dost, tak přece všichni neodejdou:)

    #860143
    Anonym
    Host

    Veveriku,

    děkuji za typ, je moc pěkný, ale sháním tak maximálně do 1000,- kč … zase nechcu udělat dědovi takovou díru do důchodu :o))) … i když ho má vysoký :o))))

    Jinak já mám též za kopcem kamenolom a k tomu ještě elektrárnu :-((( takže vím o čem mluvíš :-(((

    #860144
    Anonym
    Host

    Šárko, to krvácení ale nemusí vůbec souviset s velikostí mimča…to je prostě komplikace, která může nastat:( a dopředu to nikdo říct nemůže. Já začala mírně krvácet už při tom tlaku, jak začínala 2.doba porodní – to jsme byli s manželem na sálu sami tak jsme pak zazvonili na porodní asistentku, ať se na to přijde mrknout a řekne jestli už je čas na tlačení, taky že byl a pak to už byl fofr.
    Majo, jistě, masáž nezaručí to, že mě nebudou muset nastřihnout, ale chci udělat maximum abych si to pak nevyčítala přesně jak píše Veverik. Jako do toho Epi-no nepůjdu to je fakt drahý, ale ten olejíček, když mi ho nadělil Ježíšek tak ho chci využít. Nástřih vůbec necítíš, to máš znecitlivělý už díky hormonům, které tělo během porodu vyplavuje do organismu, ale šití je prostě docela náročný, někde to umrtví možná záleží na domluvě. Ale to šití taky skousneš, mě to přišlo horší až druhý den po porodu jak to táhlo, bála jsem se na záchod, ale na vše se dá tak nějak zapomenout a když už můžeš mít mimi u sebe tak to ani tak nějak nevnímáš! Vůbec se tím dopředu nestresuj to fakt nemá smysl. Někdo porodí i velký mimi bez nástřihu, záleží na těle:) .
    S těma plínkama Ti neporadím – já u Danči používala právě látkovky a až někde od 8 měsíců jsem začala používat jednorázovky. Ale jak u nás teď byla kamarádka s Jůlinkou, tak říkala, že už jim jsou skoro 2 malé a budou přecházet na 3. A malé budou 3 měsíce v pátek. Tak možná ať už rodina pořizuje ty 3, jestli máš těch dvojek dost. Kamarádka má právě taky ještě do zásoby i 2 a tak jsem jí říkala, že nám je může nechat a my jí pro změnu pořídíme ty co potřebuje, buď 3 na Jůlinku nebo 4+, 5 na Kryštůfka.
    Máš fakt skvělou rodinu, toho si ceň, všude to tak není. Jako my si taky nemůžeme stěžovat, naopak jsou všichni štědří dle svých možností. Já mám radost i z věciček od tchyně, dostává od jedné kolegyně po holčičce z čeho vyrostla – tak to nosí Danča – letos jsem nemusela kupovat zimní bundu – Danča dostala právě od tý paní 2 v krásným stavu jako nové, tak má i do školky i na zahradu. Já pořizovala jen oteplováky kvalitní a boty.

    Tak se holky opatrujte, ať nemáte žádný fofry a s tím prachem, no dnes mi přišel mail od sestry a tam je to moc hezky popsáno, že jsou důležitější věci než to stálý uklízení!

    #860145
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Holky já si myslím, že je nástřih rozhodně lepší, než byt potrhaná. Podle mě se rovná rána bude hojít „líp“.
    Zrovna jsme se bavily s kolegyní z prace, která měla hrozně malinkatou holčičku, měla necelá 2kg. A prý byla neskutečně potrhaná a hodně krvácela. Doktoři ji řekli, že kolikrát je horší mit malé mimčo, protože to si tu cestu na svět na „neprorazí“ a většinou jsou pooperační rány větší než u velkých dětí. Ale zase…každý to má prostě jinak. I když mě teda tento rozhovor, moc optimismu nepřidal, právě naopak, když se kouknu na svoje břicho, nemužu moc očekávat velké mimčo

    Šárko: Tak to přesně víš o čem mluvím. My máme zrovna na tu stranu i balkon. Takže jak jsem se těšila, že mimčo dám na pul dne spinkat na čerstvý vzduch, můžu si o tom nechat jenom zdát

    #860146
    Anonym
    Host

    Veveriku, s tím nástřihem souhlasím. Já s ním jsem smířená. Ten gel mi přijde rozumnej z důvodu, že urychlí porod. Mě říkala porodní asistentka , že nezáleží na velikosti, ale na tom jak to dítě narotuje do porodních cest a asi na tom něco bude.

    #860147
    Anonym
    Host

    Holky jasně – že asi je lepší být nastřižená než být potrhaná moc, ale kamarádka si hráz masírovala a natrhla se jen mírně – na 1 steh a hojilo se to prý krásně ani o tom nevěděla, mohla hned slézt z porodního lůžka. O tom, že by ten gel Dianatal urychloval porod to může ale taky nemusí mít vliv, zase takovou zkušenost s ním moc v porodnicích nemají, je to novinka. Tak spíš důvěřuji sobě a tělu, ale je to jistě každého věc, nikoho od použití novinky Dianatal gelu nezrazuji, jen píšu co si o tom myslím. Na to, že Danulka byla první kdo procházel mými porodními cestami – tak jak jsem psala bez gelu se narodila 1,5 hodinky po příjezdu do porodnice přirozeně, bez vyvolávání, oxytocinu a epidurálu. Většinou druhý porod je ještě rychlejší, právě že už ty porodní cesty byly jednou otevřené. Tak i proto bych do toho gelu nešla. Zase chápu, kdo jde rodit poprvý, tak to chce vyzkoušet – proti gustu žádný dišputát jak se říká.

    Šárko, mě přijde balík z lékárny.cz až příští týden, jedna položka tam byla – dodání do 7 dní od obj. – je to voda od Biodermy ABC na čištění zadečku pro mimíska. byla za super cenu – 227,-/500ml tak jsem do ní šla. Nechci moc používat vlhčené ubrousky, spíš budu omývat touhle vodou a ještě si chci pořídit přírodní olej Eoné Medvídek, dávkuje se to s vodou do minirozprašovače na bavlněný ubrousek a tím budu čistit mimískovi doma zadeček při přebalování.
    Ty vlhčené ubrousky jen když vyrazíme mimo domov. Je to tak šetrnější pro zadeček a taky pro životní prostředí:) , když už mi manžel nedovolil ty látkovky. Kamarádky to používají a jsou spokojený,mimča se jim vůbec neoprudili:D . A na zadeček jsem pořídila od Weledy krémík proti opruzení.
    Do porodnice si ještě dopořídím 1 košili, Bepanthen mast (ta je i na tom seznámku co jsem dnes dostala v porodnici) a snad už tak nějak budu mít vše po kupě. Zač. března to dám do tašky ať to mám přichystaný co kdyby náhodou se rozhodl mimísek přijít na svět dřív.

    Poradkyně z rané péče přijela dřív, odfrčela ještě než se manžel vrátil s Dančou ze školky, tak to Danču dost mrzelo, že se s „tetou“ neviděla, kor když to bylo naposledy co nás navštívila. No jo, spěchala ještě vyplňovat tabulky do Střediska rané péče, že to dnes musí dodělat.
    Zítra nás čeká odpo den otevřených dveří v základce, kam chceme aby Danča chodila. Tak se tam těšíme.

    Pěkný podvečer všem!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,876. až 1,890. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist