Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858459
    Anonym
    Host

    Nafouklé břicho mám taky od začátku, nevěděla jsem, jestli je to tím, že jsem začala jíst zelené potraviny (mladý ječmen a Chlorellu), ale jak to tu čtu, tak to bude asi spíš k tomu těhotenství:D .
    Prsa mě taky pobolívají, chutě mám nejvíc na ryby, můžu se po nich utlouci:P , dokonce se mi o nich i zdá. Nejím ty v oleji, spíš kyselé, jako lahůdkové řezy a tak. No a vůbec nejím uzeniny, to se mi zvedá žaludek (nejím je už od ledna, najela jsem na zdravější stravu – protože jsem hubla – od ledna do července 15 kileček). tak jsem se snad i ozdravila vnitřně – což jsem potřebovala. Minulý rok jsem dost přibrala a tak jsem teď spokojená, že mám „startovací“ váhu pro těhu takovou nižší.
    To stejné jsem měla i u minul. těhotenství – byla jsem v kurzu STOBU a v polovině zjistila, že jsem těhotná, tak jsem kurz ukončila (o 5 kilo lehčí) a začala vesele přibírat – za celé těhotenství 16 kilo, tak doufám, že teď se tak nerozjedu…no ale i tak, jím zdravěji tak snad půjdou nabraná kila potom dobře dolů:D .
    Přeji všem pohodové těhotenství a jen samé dobré zprávy u svých gynlékařů! Zítra se vám asi ozvu jak jsem dopadla u svého (zda už hezky bije srdíčko).
    Zatím to ví manžel, moje kamarádky a moje mamka je taky zasvěcená:o).

    #858460
    Anonym
    Host

    Ahojky cucarach 🙂
    tak tě tu vítám jasné, že můžeš s náma poklábosit.
    Já čekám třetí …děti mají už 12 a 10 let termín mám podle M 4.4. ale podle ultrazvuku mi to posunul na 11.4 tak se uvidí zatím pá

    #858461
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, ano, ano, břicho mám taky nafouklé. Což se divím, když už někdy večer do sebe dostanu tak málo potravin. 🙂 Nevíte, proč mám depky? 🙁 Dokud nemám za sebou aspoň ten 12. týden, tak se pořád bojím, že v tomto věku je větší riziko, že se něco stane. Trošku mě uklidňuje ten Utrogestan.

    #858462
    Anonym
    Host

    Já už mám taky roky – 34 mi bylo před 3týdny.
    Depky nemám – nevím, nějak si říkám, že pokud je vše v pořádku, nemám potíže /kromě toho nafouknutého břicha/, tak se nějak neplaším.
    Jen jsem už taky zjistila, že nemůžu nosit rifle – koupila jem si je k narozkám a už teď mě nějak začínají tlačit, když v nich chvíli jsem. Takže budu nosit ty, co jsem přestala kvůli úbytku váhy. Ty mi jsou volnější…
    Barusko, a neboj, ono to do 12. týdne uteče jako voda a pak ten 2.trimestr bude určitě pohodovější!

    #858463
    Anonym
    Host

    Cuca – díky za podporu. Jen od té doby, co vyhledávám různé info na netu, tak jsem narazila na články o zmlklém těhotenství a trochu mě to poplašilo. Už to nečtu. 🙂 A nové rifle budeš nosit příští rok na jaře. 🙂

    #858464
    Anonym
    Host

    Barusko, nečti takové věci!
    Já si zakázala toto číst, čtu jen přirozené porody:o)))ač sama chci rodit v porodnici, kde se narodila i moje první dcerka. Na porod doma si netroufám, ale kdo si ho přeje, tomu fandím, aby to klaplo.
    Díky, s těmi riflemi to bude spíš až tak za 2 roky a budu ráda. Teď si budu spíš pořizovat těhotenské oblečení, aby to bylo co nejpohodlnější.
    Tak ať se cítíš moc dobře!

    #858465
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Barusko,takové články nečti..sice jsem to taky četla,ale pak jsem si řekla,že to není můj případ a určitě ani tvůj NE!

    Holky mám dotaz,trochu intimnější….provozujete normální sexuální život?Nebo se chráníte nebo tak něco?

    #858466
    Anonym
    Host

    Ahojky Holky, tak jak dneska? Jak se cítíte? Mě je fajn, až na to, že mám asi nízky tlak.
    Veru můj sexualní život je na bodu mrazu už 4 týdny. Přítel je z toho na větvi, sice říká, že to chápe, ale někdy se nemůže udržet bobek tak pak musí pohovořit se sanitarním zařízením…Tak doufám, že do ,,svatební noci,, se mi chuť vrátí jinač nevím…
    Jinak jak jste řešili to nafouknuté bříško, tak jsem si všimla, že ho mám vždy na večír nafouknuté, že vypadám jak v 5 měsíci a ráno skoro žádné bříško. Tak nevím co to je přirodní úkaz. 😀

    #858467
    Anonym
    Host

    Jste nejlepší podporovatelky. 🙂
    Veru – sex normálka, i když chuť je menší a přítel má občas poznámku, že splnil úkol a už ho nepotřebuju. 🙂 Ale jinak žádné zvláštní opatření. Čípek chrání hlenová zátka, takže nic nehrozí. Samozřejmě žádné velké skotačení a dbát na hygienu. Nemusíš mít obavy.
    S nafouknutýma bříškama se asi nic dělat nedá. I když některý den moc jídla do sebe nedostanu, tak ho mám stejně pořád kdesi před sebou. Asi fakt přírodní úkaz. 🙂
    Mějte se krásně s mimoškama.

    #858468
    Anonym
    Host

    Tak náš sexuální život jede jako předtím:D zatím…já mám docela i erotické sny (měla jsem to tak i u prvního těhu). Když je vše v pohodě, tak se myslím nemusí budoucí rodiče ničeho zříkat.
    No a co se týká toho nafouklýho bříška – já si občas máznu kolem pupíku tymiánovou mastičku (je silně aromatická tak stačí opravdu jen ždibec) a za chvíli se mi uleví.
    Čajík piju od Lerosu a od Grešíka – pro těhulky. Střídám to. Měla jsem ještě od Teekanne, ale kamarádka mi psala, že nemám v těhu pít mátu, tak jsem ho dopila a už si ho nekoupím. Přitom mátu mám ráda a pomáhala mi dříve taky s nadýmáním.
    No snad to pomine, jinak fakt vypadám někdy jak v 6. měsíci:D . V sobotu jsem se viděla s kamarádkou, která čeká dvojčátka na listopad a ta má bříško tak akorát – jenže já když se večer kouknu na svoje, tak mi připadá, že mám snad větší jak ona.
    Tak se opatrujte a zase nakouknu, zda někdo nepřispěl:) .

    #858469
    Anonym
    Host

    Já to mám s břichem jak kdy,někdy ho mám nafouknutý a někdy plochý…..a když je nafouknuté,tak je plné vzduchu :o( Už si připadám jako ten můj chlap,protože to prostě někdy neudržím a vzduch se upustí sám :o(((( A nic s tím neudělám….přítel říká,že jsem šikovná,že se rychle učím :o))) Víte,jak se říká,že chlapi v těhoteství přibírají spolu s ženskou?Tak u nás to začíná fungovat nějak dřív :o) Já ještě břicho nemám,ale chlapovi pěkně roste :o)))

    #858470
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak nám se to už tajit nedaří. Dnes jsem byla v práci a kolegyňky tak pokukovaly na to moje nafouklé bříško a ptaly se zda plánujeme rodinu, tak jsem řekla, že ano a další kolega nezávisle na nich mému manželovi pogratuloval k přírustku. Nebudu to hrotit, doufám, že jsme to tím nezakřikli. Když už to netajím, tak jsem si dnes koupila dvoje těhotenské kalhoty. Ve městě kde bydlím není žádný obchůdek, kde by se dalo něco podobného pořídit, tak jsem nakoupila v Praze. Z těch cen se mi teď ještě trošku motá hlava, ale aspoň už mám vystaráno a doufám, že mi to vystačí na celé těhotenství. Ale skoro tisícovka za tričko se mi zdá masakr. Kdybych nemusela chodit do práce, tak to snad ani nekupuju a budu chodit až do porodu v teplákách:-)))
    Verunko, my provozujeme normální sex. život a je to stejně krásné jako před těhotenstvím, možná občas i o něco lepší:-)))
    Těším se na kontrolu k lékaři. To už budu mít z krku první trimestr a doufám, že mi dovolí chodit aspoň cvičit. Už jsem si u nás vyhlédla nějaké cvičení, tak se moc těším.
    Bibi, dnes bylo asi nějaké divné počasí, taky jsem bojovala s tlakem. Řešíš nějak ten nízký tlak nebo ne?

    #858471
    Anonym
    Host

    Holky jen mě napadla taková technická – nabídnul vám gynekolog NT screening, který se provádí v 1.trimestru? Já o tom vážně uvažuji, pokud mi tedy zítra potvrdí těhu (zatím to mám jen potvrze. // na 2 testech, které jsem si dělala koncem července) tak bych o tom chtěla s lékařem promluvit.
    Triple testy jsou prý docela nespolehlivé a čekat tak dlouho na výsledky se mi nechce. TT se dělají až kolem 16. týdne a proti hovoří ta špatná vypovídací schopnost. Pak když to vyjde pozitivní, tak všude posílají na AMC. No uvidíme zítra budu moudřejší, jen mě to napadlo, jaký na to máte názor.
    To víte, taky mi vše možné šrotuje v hlavě, tak bych se chtěla mírně uklidnit – jako když čtu že ten NT screening je vlastně spolehlivější a ve světě se prý od triple testů upouští.
    Tak dobrou noc, ať se vám dobře spí a miminka nám v bříšku rostou do zdraví!

    #858472
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    cucaracha: čekám miminko na březen, lékařka mi doporučila NT screening, prý jak píšeš je spolehlivější, odhalí vady dříve a s větším procentem. Jediný problém je, že není hrazen z veřejného zdravotního pojištění, ale je jinak preferován více než triple test v 16tt. Já si řekla, že penízky objetuji pro zdraví miminka a příští středu jedu na kliniku, kde tento test provádí. Jde o ultrazvukové vyšetšrní přes břicho, přitom nějak projasní mimko, nebo tak něco, moc tomu nerozumím. A taky se zřejmě bere odběr krve. Miminku tento screening vůbec neškodí a navíc ho zřejmě uvidím na lepším ultrazvuku než u doktorky. Těším se na to i když pochybnosti jsou…

    #858473
    Anonym
    Host

    To já budu taky obětovat korunky, nejela bych daleko – bydlíme v Jablonci n.N. a je to v Liberci v Gennetu. Tak si o to taky řeknu – nějaké doporučení. Pak už bych asi nešla na triple testy – bylo by to podle mého zbytečný. No uvidím co mi řekne dnes odpoledne lékař, ale je rozumný a když mu řeknu svůj důvod, tak mi to myslím posvětí. Kamarádka musela na NT screening, protože její gynekoložce se něco nezdálo (na svém UTZ neviděla nosní kůstku), no nakonec kamarádka musela i na amniocentézu, vyšlo jí z TT, že má vysoké procento na DW syndrom. Nakonec AMC dopadla dobře, narodil se jí zdravý šikovný chlapeček. Ale měla velmi stresové těhotenství.
    Díky za názor:o)))a přeji všem krásný den.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist