Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,406. až 3,420. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861663
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Jééé,Hruštička to má už za sebou?!<:o) Tak to moc gratuluju Jůlince i mamince přeji hodně zdravíčka!!!To je super!

    Já jsem ještě celá a nějak na sobě nepozoruji,že by se to mělo v brzké době změnit!!:$
    Taky už bych si to přála mít za sebou….hrozně moc.:$

    #861664
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    taky uz bych radsi mela broucka v naruci..
    ad sex – Dr- mi to ted ve spitale doporucovala, tak taky furt manzela do toho klatim, i kdyz moc premlouvat nemusim, rano, vecer, v noci a furt nic…

    jsem nejaka nervozni na toho starsiho, vsechno me stve, vsechno co dela, chudacek malej, dnes teda pekne odmlouval a tak dostal na zadek, pak mne ho bylo lito, tak jme breceli oba..

    dnes jsme meli na obed svagrovce s deckama, coz bylo dobry, deti si pohraly..

    a taky jsme byli na stavbe, nevim, jestli jsem to sem psala – od ctvrtka nam montuji dum…
    a ted mam nohy jak bambule, strasne opuchle…
    a gratuluji k dalsimu miminku..

    tak se mejte hezky tehulky i maminky s miminkama

    #861665
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky a maminky.Tak sme se dnes byli kouknout do porodky na porodní sály.Sestřička se mě ptala kdy mám termín a jestli nemám nějaké potíže.Tak sem jí říkala že mě poslední dva dny pne bříško hodně dolů a píchá ve vaječnících.Tak mi navrhla jestli nechci aby se na mě koukl doktor.Tak sem řekla že jo.Za to nic přeci nedam.Natočila mi monitor kde se ukázali dvě pěkný kontrakce ale když mě prohlídl doktor tak říkal že se sice chystam ale může to trvat ještě pár dnů nebo taky třeba jen pár hodin.Nabídl mi že když budu chtít tak že si mě tam nechají.Raději sem jela domů,do porodky to máme slabejch čtyřicet minut tak neni co řešit.Jinak si mě obědnali ve středu zase na kontrolu.při té příležitosti sme zašli za Hruštičkou a její Jůlinkou.Prdelinka maličká.Je to moc krásná holčička.Takovej drobeček.Manžel z ní byl unešenej no a já samozřejmě taky.No skrátka nás to ještě víc navnadilo Matyáška ukecat aby se ohlásil alespoň o nějaký ten den dřív.Hrštička tam měla zrovna maminku a ta maličkou chovala.Malá se kroutila a pobrekávala.Pak jí vzala hruštička a malá jí spokojeně usnula na ruce.Pusinkou si ve spánku dudlala a to neměla dudlík.Jediný na co si Hruštička stěžovala bylo to že jí malá hodně spí a že jí jedna sestřička říkala že jí má budit každý dvě hodiny na kojení i v noci ale jiná jí zase řekla že to nemusí.Tak sem jí řekla že ať to s tím buzenim nepřehání nebo se na to malá tak navykne že jí pak nenechá v noci spát vůbec.Mnějte se krásně a doufám že ste si tento výkend krásně užili.

    #861666
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka.
    Ozývám se po nechtěné pauze, nešel nám počítač.
    Koukám Volantaka a Hruštička už mají taky své uzlíčky v náručí! Gratuluji oběma k narozeným miminkům ať jsou zdravá a maminky ať taky vše v šestinedělí zvládnou v pohodě.

    U nás je to pořád stejné. I když už Simonka taky tolik nespinká, jak bylo několik ošklivých dní, tak jsme nechodily ven a bylo to znát.
    V noci se malá budí nejvíc 3* na kojení, spíš ale jen 2*.
    Zítra zajedeme k doktorce, malé se zhoršilo očičko, tak asi dostaneme jiné kapičky, ten Optalmo-Septonex nezabírá. Tak pak nepůjdeme do poradny v úterý, myslím, že to zvládne paní doktorka zítra vše. Jsem zvědavá, kolik Simča za ty 2 týdny přibrala.

    DOčtu vás zítra. Držím palečky dalším ještě těhulkám, ať už to máte taky za sebou!!!

    #861667
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky a tehulky,

    dnes si uzivam volnicka,mamka sla ted dopoledne vozit, tak jsem si delal doma restiky.Musim zitra na postu, prodavali jsme nejake veci pres aukro,tak jsem to vse musela zabalit a nachystat a pak jsem musela jeste napsat zadost, aby mi vyplatili castku za hospitalizaci v nemocnici. Mela jsem nadstandart, tak se mi penizky alespon vrati,i kdyz nevim kdy.

    ve1runko, doufam, ze jsi z okna jeste neskocila. To, ze se maly prezira zjistila doktorka, rekla jsem ji vsechny priznaky..aona podle toho usoudila…je fakt, ze ted je to relativne v „pohode“, ale to slavne boleni nas nepreslo:(…vcera rval od 19:00 po kojeni az do 00:00 hod, zvladnul i druhe kojeni. Vzdy, kdyz ho nakojim, tak do cca 15-20 minut to vypukne a to ho nechavam krknout:(

    Holky vy co uzivate SAB samplex, vam ty kapicky pomohli hned nebo to treba zabira az po tydnu?

    volantko, to co si mela u porodu znam, ale ja proti tobe rodila „pouhych“ 14 hodin.2 epidurali a maleho museli pak taky tahat…mel to tvoje mimi, taky od toho tak spicatou hlavicku? Nastesti druhy den to splasklo, ale Damik nemel ani hematom, ale teda s tou zloutenkou jsme si tam polezeli.Byla jsem v porodce 9 dni:(

    Gratuluji Hrusticce, tak uz se taky dockala.

    Cuca, nam se to ociciko taky nelepsilo:(, doktorka delal vyter a zjistila,ze tam ma STAFYLOKOKA,chudak,kde k tomu prisel nevim:(. Dostali jsme jine antibiotika „kanamicyn“ a mastcku, tak kapeme 4* denne. V patek jdeme do poradny, tak doufam,ze uz to bude lepsi,je fakt,ze to mame dva dny a to oko ma lepsi, tak doufam,ze to bude do patku OK. Nastesti malej ma stale chut k jidlu,tak alespon neco pozitivniho.

    Damik mi prestal pres noc spat:(,kojime opravdu kazde tri hodiny i v noci.

    Holky, boli vas pri kojeni i po nem stale tak prsa jako me? Jsem z toho zoufala,bradavky ani prsa zniceny nemam, ale vzdy kdyz se malej nasaje, tak bych se bolesti pocurala a pak kdyz ho dokojim,tak citim v prsou takovy tlak,ale prsa mam mekka, zadne hrudky nebo tak.

    Zitra nas cekaji kycle, no je to tam pry hruza…jede to tam jak na bezicim pasu,ale kocar si clovek nemuze vzit ani do ordinace…jeste ze ma mamka kratky tyden,hned ji vyuziju, aby sla se mnou, abych hned takhle ze zacatku o neco prisla, bych asi nerozdychala.

    Holky normalne jsem byla prekvapena,jak kazda porodnice ma jine prohlidky atd. Protoze nam kycle prohlizeli asi 4 den po porodu a ted jdeme po trech tydnech. A dokonce Damikovi kontrolovali sluch (vzpomela jsem si na Danulku), ale pry to vsude nedelaji…strcili takovou sondu malimu do ucha a pry podle nich slysi.

    Tak ja jdu povesit zas pradlo a za chvili se mamka vrati z prochazky a ve 13:00 bude krmeni drave zvere:)

    #861668
    Anonym
    Host

    Ahojda, jojo Veveriku, měli jsme net v porodnici, bylo to super, protože, když mi malýho sebrali na foto kvůli tý žloutence, tak bych se tam asi ukopala.nosili mi ho jen na kojení a pak zas mi ho vzali:S No nic ale už jsme doma, pustili nás v sobotu, takže super.Jen mě těď malej trochu zlobí.Po koupání usne tak do jedný ráno, pak se vzbudí na kojení a už neusne.Nevim proč, plíny přebalený, najedenej, tak nevim.Usíná pak až když se začne rozednívat.Teď dva dny po sobě to bylo okolo šestý ráno.manžel už dnes zaspal kvůli tomu do práce.Nevím jestli se tam nebojí v tý postýlce ale když je tma tak neusne.někdy se povede že usne na hoďku s náma vposteli ale pak se zas vzbudí.A ve dne spí jak zabitej ´po kojení třeba 4 hoďky.Fakt nevim.Jediný co mě napadá je, jestli mu nevadí ta tma.Budu mu muset sehnat nějakou lampičku k postýlce která by mohla svítit celou noc.Nemáte s tím někdo zkušenost? V porodnici spal normálně, ale tam se vždy aspoň trochu svítilo.Co si otom myslíte?Poraďte, díky:-)

    #861669
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Jinak jeste k tomu kojeni, nas nutili v porodce, kojit kazde 3 hodiny, ale to hlavne kvuli tomu, aby se nam udelalo mleko.
    Pak kdyz uz jsem byla „kojici“, tak mi zas rikali, ze uz ho v noci budit nemusi…posledni kojeni mam tedy ve 22:00 – 23:00 a pak podle toho jak si rekne, ale jinak pres den kojime opravdu kazde 3 hodky.(i kdyz ted i v noci:(((…uz moc v noci nespi). Ale Damika trapi ty bolenicka….

    #861670
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Volantko…a v cem spi? Malej usne v rychlozavinovacce, ale kdyz ho dam do postylky jen tak a prikreju ho, tak se mu taky nechce moc spat…musi byt tzv. trochu svazanej.

    #861671
    Anonym
    Host

    Tak koukám, že se mi tam zkomolil nick:-) Raduzko, měl taky špičatou hlavičkou, a otok splaskával asi 3 dny.Měl tam pořádný monokl.Pak nám dělali utz mozku a vše bylo ok.Ale ta žloutenka ukrutná byla z toho mi říkali.Měli jsme ji nejhorší z porodnice.Prostě prý těžký porody a tyhle vexy atd. tý žloutence napomůžou:-(

    #861672
    Anonym
    Host

    Raduzko, spí v dupačkách.taky už mě to napadlo, zkusím ho dneska svázat do zavinovačky i s rukama.Je pravda, že v porodnici byli v zavinovačce furt.

    #861673
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    nebyl teď moc čas psát, v sobotu jsme měli oslavu malé, tak se tady střídaly návštěvy od odpoledne až do večera, malá dostala spoustu pěkných věcí a včera jsem vytáhla neteř do Olympie, aby tam jezdila venku s malou a já si zašla do DM a C&A. Malá dostala do kouta krom věciček i nějaký penízky, tak jsem ji nakoupila parádní pozdimní kabátek, teplákovku na teď, jak sundáme overálek a nějaký tričenka. Sobě další dvě kojo podprdy, měli 20% slevu na spodní prádlo, tak vyšly jen na 440,- obě A v létě, když se člověk víc zpotí, tak se šiknou. Jak psala Veverik.. začala jsem na dvou a už jich mám asi šest.
    Přidáváme se do „klubu nemocných očiček“. Beátka je má od čtvrtka a já jsem to chytla od ní v sobotu. 🙁 Jen mám hrůzu, aby se to nepřeneslo nějak třeba na rso ten bacil a nebyla z toho Mastitida. Tak jí to vytírám borovou vodou a heřmánkovým čajíkem a kapu nám oboum 4x denně do každýho oka kapku Ophthalmoseptonexu. Nevím, do kdy by měl zabrat, ale furt nás to trápí. Ve středu jedeme na kyčle a do poradny převážit, tak jsem zvědavá, jestli jí dá dr. něco učinnějšího nebo ne. Karolínka začala soplit, tak je lékárna v pohotovosti! Té dávám Sterimar, Fenistil a jitrocelový sirup a modlím se, aby to nechytla Beátka. Aleš ji normálně včera naučil, aby si vysavačem odsávala hleny sama, když nechce od nás, super tah! Žádný řvaní, prostě sama si sama v klidu odsaje.

    Raduzko,nám zabírá Sab simplex celekm dobře a hned, myslím, že není potřeba nějaké dlouhé nebo pravidelné užívání, to se týká spíš těch probiotických kapek.
    Volantko, s tím sváznáním do zavinovačky je to dobrej nápad, na nás to teda funguje, Beátka se cítí víc v bezpečí asi. A co se týká toho nočního světla.. zkus místo lampičky třeba takový to světýlko do zásuvky. Dávám je Karolínce na noc, aby nebyla úplná tma. V noci se budívala a teď už nic, teda možná se vzbudí, ale když vidí světýlko, zase spokojeně zaspí 🙂 Na kojení taky nebudím a nebudila jsem ani v porodnici a ani Karolínku. A vše o.k. V noci kojím tak 2x a ve dne tak po dvou hodinách, když spí tak po třech či čtyrech.
    Veveriku, zkus tu odsávačku z DM, já bych ze sebe rukou nic nedostala, jsem ráda, že jsem ji koupila, teď už teda neodsávám, ale ten první týden mi moc pomohla!

    Tak přeji všem pěkný den. Beátka je zatím hodná, Karolínka si hraje, tak já jdu převlíct postele, uvařit a dám něco vyprat, koš už přetíká! 😀 Jinak Karolínka „hlídá“, když třeba vařím, stojí Beátce u postýlky a drží stráž. 🙂 Včera po koupání ji česla a říkala, že ji počesává, aby byla krásná. 😀 A když jdu kojit, tak to komentuje, že jde Beátka papat mlíčko od maminky a načuhuje.. 🙂 Myslím, že co se týká žárlení, tak je to naprosto v klidu, ještě jsem se nesetkala s tím, že by třeba jako naschvál něco chtěla, když vidí, že Beátku přebaluju nebo kojím, tak usper! 🙂 Krásně jsme se zaběhly.. taťka se nám dnes vrátí až kolem šesté, přibral si práci navíc, tak bude víc korunek a tak snad to s těma mýma holčičkama sama v pohodě zvládnu. 🙂 Pěkný den všem a myslím na Evika a Lennycku i Lůcu, aby jste již brzy chovaly vaše miminečka! 🙂

    #861674
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    my jsme taky měly „víkend otevřených dveří“…v pátek ségra se švagrem a otec,který ještě pátek odjel,ale v sobotu přijela mami.A v neděli přijeli rodiče přítele,tak jsme měli veselo.Karolínk zase včera trápilo bříško,ale pomáhá nám peckový polštářek…a fakt nevím,co jsem snědla….chjo.
    Ten Sabsimplex by měl zabírat hned,ale mě přijde že nám teda nezabírá.Mami dovezla nějaké ty probiotické kapky,ale jsou až od měsíce tak musíem ještě pár snů počkat…..Uvidím
    Taky jsem se chtěla zeptat,jestli broučkům v noci svítíte nebo ne,protože já mám celou noc rozsvícenou lampičku a zhasínám ji až k ránu,když se rozednívá….tak nevím…..v porodnici jsme měli rozsvícené světlo taky celou noc,abychom prý viděly na mimi při kojení,kdyby měnilo barvu.

    Jinak (teď nevím kdo to byl..) mě taky bolí prsa po kojení,tak divně mě štípou bradavky a cítím je.Tu prasklou už mám mnohem lepší…zlatý Purelan :o)))) Ale i tak to první přisátí vždycky bolí jako čertisko.

    Dneska jsem byla s malou poprvé ve městě…musela jsem si vyzvednout novou občanku,protože ta stará mi končí.Ale stejně tam budu muset ještě jednou,nechat si zapsat Karolnu.Sice říkají,že je to nepovinný údaj,ale kdybych s ní chtěla cestovat,tak ji tam zaspanou mít musím,ne?
    Bála jsem se,abych to stihla zpátky domů,než se Karolína vzbudí a bude chtít baštit,ale ještě teď to dospává,ale už se pomaličku budí,tak bude taky krmení dravé zvěře.

    Jinak Raduzko-Kája se taky určo přežírá a pak ji z toho bolí bříško,takže když saje 20min a pak vyplivne prso,a chce znovu třeba za půl hodiny nebo za hodinu tak už jí nedám a dám jí cumel.Krkání nám stále nejde :o( A co ti poradila ta doktorka,aby se nepřežíral?

    Je tady dneska krásně,tak možná ještě na chvíli odpolko vyrazíme ven…..

    #861675
    Anonym
    Host

    Tak dnes očička měla Simča lepší, tak jsme nakonec k Dr. nevyrazili. NEchali jsme to na zítřejší poradnu.

    Dnes už 2* protekly plínky Huggies, dodělám balík a víckrát už je nekoupím! Převlíknout jsem musela jak Simču tak sebe, ráno pyžamo a v poledne tepláky.

    Jinak Simče taky dělali screening sluchu v porodnici, skutečně to v každé nemají je to vyšetření otoakustických emisí, naštěstí to dopadlo skvěle, Simča má obě ouška v pořádku!<:o) <:o) <:o)

    Kyčle máme za sebou – byli jsme min. pondělí a na další kontrolu jdeme v 6 týdnech takže za 3 týdny.

    Po přisátí taky cítím takový trochu bolestivý tlak, ale jen trochu není to nějak extrémní.
    V noci nesvítíme, jen když přebaluji tak si rozsvítím takové noční světýlko, kterým vidím tak akorát na tu prdelku abych vše utřela, když je malá pokakaná a jakože každou noc je.
    Dnes se pěkně přejedla, tak si ublinkla docela dost, nevím zda taky nebude zlobit bříško. Jak jindy spala i na prochajde úplně bez probuzení, tak dnes se trochu kroutila.

    Valím pověsit prádlo, dokud Simča ještě po procházce spinká, pak to bude i u nás – krmení dravé zvěře:D .Zatím se všechny opatrujte a ať malé nezlobí žádné prdíky a záněty očiček! Napíšu zítra co jsme dostali jiného nebo jestli dělala Dr. stěry. paaaaa

    #861676
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    koukám jak se pomalu každá trápíte s očičkama. Musím zaklepat, že s tohle nás ještě nepotkalo. Beatka měla jenom jednou na očičku bílý hnis který jsem ji vymyla borovou vodou a pak už nic.

    Taky používáme SAB SIMPLEX a zatím to vypadá, že nám zabírá po chvilce. Jak ho aplikujete? Tam je napsané, že se mísí s mlíkem, ale Bea to nechce brát ze lžičky, takže ji vždycky nakapu 3-4 kapky rovnou do pusinky. Hezky se pak olizuje:)

    Co se týče spaní. S tím začínáme mit taky celkem problém. Přes den moc spát nechce, večer usíná až kolem 23h a v noci se budí co 3 hodiny. Zkoušela jsem to s lampičkou, bez lampičky, zabalená i jen pod dekou a žádná změna. Asi začnu vařit makové odvary:D

    Beatce v porodnici taky kontrolovali sluch i očička na šedý zákal. Na kyčle jdeme poprvé ted ve čtvrtek, tak doufám, že je bude mít dobré

    Konečně začíná být krásně, dneska jsme strávili 4 hodiny na procházce, tak doufám, že nám tohle počasí vydrží 🙂

    #861677
    p petspi
    Registrovaný uživatel

    Ahojky
    hlásím se po víkendu a stále celá, takže se řadím k Evikovi a Lůcce – tak ráda bych už měla malou v náručí. Když to tady člověk čte, tak vám jen závidím – venku tak krásně, to by bylo ježdění s kočárkem 😀
    Ale dnešní noc jsem měla nějakou divokou, už večer mě píchalo v podbřišku, pak jsem teda normálně usla ale probudila jsem se zase bolestí – jak v kříži, tak v podpbřišku, k tomu tvrdé břicho – čekala jsem, zda se to zhorší, ale i to mě po nějaké době přešlo a zase jsem usla a takhle ještě jednou – takže ráno jsem byla jak zmlácená. Bože, už to chci mít za sebou!!!! Ale tak doufám, že je to znamení, že už je to opravdu za dveřmi – kdyby to třeba dneska v noci dopadlo, bylo bych mooooc ráda 🙂 Hlavně ne druhou takovou noc!
    Pokud do zítra neporodím, tak jdu zítra odpolko na další kontrolu a uvidíme, co mi pan doktor poví – průkazku už budu mít plnou, tak nevím jestli mě nepošle už na kontrolu do porodnice (dosud chodím stále ke svému, má tam i monitor, takže do porodnice před porodem nepředává).
    Tak vy, které už mimisky máte myslete na mě, i na ostatní holky, které jsme ještě 2v1, ať už to máme také za sebou a můžeme se jen radovat z těch malých uzlíčků 😀
    Vám přeju zase, ať vás rychle opustí ta bolavá očíčka a probdělé noci apod.:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,406. až 3,420. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist