Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,421. až 3,435. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861678
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata ,
    tak jako petspi se hlasím po víkendu celá.Oba termíny mám za sebou a tak jsem nervozní z toho co mě čeká dál. Zítra mám monitor a kontolu u doktora a budeme se domlouvat na termínu vyvolání.To je přesně to, co jsem nechtěla:'( 🙁 Tak jsem poslední dny,taková bez nálady :S
    Každopádně se zítra ozvu a písnu jak jsem dopadla u doktora.
    Mějte se krásně a užívejte hezkého počasí.

    #861679
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    ja jdu taky zitra na kontrolu na monitor, tak jsem zvedava..
    jdu si lehnout, jsem nejak unavena
    mejte se pa

    #861680
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a těhulky.Tak sem stále 2v1.Zkoušíme stále něco ale malému se nejspíš u mě moc líbí.Denka sme si dali i dlouhou procházku a výsledek takový že nás s Peťou šíleně bolí nohy,a malej sebou děsně mele.Sousedka mi říkala že mám bříško ještě hodně nahoře ale mě malej děsně tlačí dolů a na močák.Hruštičku ve středu pouštějí domů a já jdu na kontrolu tak jí nejspíš ještě uvidim.Zítra pokud teda v noci neporodim jedeme do německa a navečer jedu ke kamarádce na nehty.Nevím ale myslím že by v porodnici neradi vyděli že mám tak dlouhé nehty.No jestli mě to čapne v noci tak se stím budou muset smířit.Jinak taky u vás bylo dneska tak krásně?Mi sme zbytek odpoledne seděli před barákem a slunili se.Sousedky se bavili tím že sledovali jak se mi hejbá bříško.Mě moc do smíchu nebylo protože to občas bylo bosti bolestivý. Je mi líto vás všech co se potýkáte se zánětem očiček svích ratolestí.Mé holky si tím čas od času taky prošli ale byli rozhodně starší.Nejspíš to lítá vzduchem dnes mi volala kámoška že její sedmiletá dcera marodí se streptokokovou angínou.Ještě sem o takové angíně neslyšela.Mnějte se krásně a brzské zdravení všem nemocným mimískům.

    #861681
    Anonym
    Host

    Ahoj baby, moc vás zdravím po dlouhé době. Dočítat asi všechno nebudu. 😀 Ani nevím, kdo všechno porodil, ale Evík tam dal seznam, tak ho se k němu ještě vrátím. Jinak miminka nám všem rostou, to je dobře. Tak jen co čtu na této stránce, tak jsou problémy s bříškama a očičkama a bradavkama. 🙂 Bříško nás nezlobí (velký ŤUK), očičko jsme měly 2 dny, kapaly jsme Kanamycin, to zabralo okamžitě a bradavka mě bolí jedna jak čert, když se Sašík přisaje. Měly jsme vééélký problémy s kojením. Nechtěla se v porodnici přisávat, myslím, že tam na mě ještě vzpomínají, na neschopnou matku. 😛 Jinak velkej brácha viděl sestřičku jen jednou, protože má pneumokoka a hemofila, takže bere ATB a stejně zas začal o víkendu soplit, tak je u našich. Tak nevím, kdy budeme všichni pohromadě. Jinak Sašenka je zlatá, krásná, roztomilá, prostě jsem z ní celá podělaná. Co vám mám povídat. 😀 Asi jako všechny, co už mají prcíky u sebe. Mějte se krásně všechny mamky i miminka in i out.

    #861682
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj BABY ( půjčím si Barunky oslovení – mě se hrozně líbí:D ),
    hlásím se narychlovku z porodnice… jen jsem strihla letmo prolítnout tuhle stránku, takže několik natěšených maminek a miminka stále v bříšku…holky, přeju,ať se to rozjede a máte už mimi u sebe.

    Takže už víte, v pátek v podvečer se nám narodila Julinka:) Fakt bych vám přála, kdo porodf vyhlížíte, abyste měli tak jako já!!! Nebo prostě tak nějak … každý to má jinak třeba, jaká bolest mu víc vyhovuje.

    Zpráva o porodu:<:o)
    V noci na pátek jsem trochu krvácela, šla jsem k doktorovi pro jistotu, ale to kvácení už v podstatě do tý doby ustalo…říkal, že nebude vyšetřovat, ale ať si radši za hoďku dojdu na ultrazvuk kvůli placentě, že pro jistotu. No domů jsem se nějak DOHRABALA – měla jsem od rána bolesti typu jako když mě chytnul houser v tom pátém měsíci…jen tyhle byly občas o něco jiný. A tak jsem se i doktora ptala, jak to pak poznám a oni se sestřičkou, že poznám, ale že nekdo nemá klasiku, ale fakt i nepravidelně a spíš jako i do těch zad. Pak jsem sháněla, jestli mě manžel může stihnout hodit na ten ultrazvuk zpátky, musela jsem domů vyvenčit Andyho, by tam čekal dlouho a co hodinu čekat v nemocnici na ultrazvuk, že jo, když jsem doma za 10 min:D
    A on pro mě nakonec přijel, na ultrazvuku nic..prý i hlavička je ještě výš, takže můžu být v klidu.
    V jednu jsme dojeli domů, objednali smažák a já už jen nevěděla, jak jíst, jak si sednout..pak jsem si našla vcelku dobou polohu a najednou lup a něco ze mě vyteklo. Jsem se počůrala nebo coo? Jsem koukala a manžel taky:D No radši sjsme vyjeli zpátky, i když mi to přišlo ujetý, když jsme se před chvílí z nemocnice vrátili:D 😀
    Nooo….zkoumali a byla do plodovka…vyšetřili, notočili – měla jsem jich dost, se furt ptali, napíchli mi kapačku na toho streptokoka…a já nemohla pořádně nic ležet,sedět…ale snažila jsem se odpovídat:D a smysluplně:D
    Otevřená jsem byla na 4…tak primář říkal, a´t si rozložím síly, že to může být až tak večer… No šup na hekárnu – holky, juá tam byla sama!!! Takže jsem vlezla na sprcháče (a nemusela řešit, že by tam chtěl někdo taky) a lila proudy teplý vody na sebe a manžel lil vodu a bylo…klystýr…pak jsem tak různě pochodovala, chtěla jsem lehnout do postele,ale to nšlo. A pak jsem měla chvíli strach, protože jsem občas fakt tlačila prý ty kontrakci , i když jsem nechtěla..tak jsem nadávala , ale nepomohlo 🙂 naštěstí že mě prohlídnou…tak jsem nějak došla na sál a říkala PA, že tlačím někdy, i když nechci…a ona že nee..pak vyšetřila a prý „to se nedivím, že se vám chce tlačit, jste otevřená na 9! zavolejte tatínka z pokoje a doktora, jdeme rodit“:D
    No prý jsem tlačila podle manžela deset minut, podle tak 20-30:D 😀
    Takže ve 14:00 odtekla plodovka a v 17:21 se Julinka narodila. Byl to fofr a přála bych takovej fofr všem! Když malá vykloouzla, říkala jsem si, že jsem to čekala horří…i když teda v jednu chvíli, jak byla hlavička napůl jsem nevěděla, jak se nadechnout na další zatlačení…dali mi i dýchnout
    u kyslíku(no mě přišlo, že ho tam je stejně málo:D ) , ale asi to trochu zabralo.
    Jooo a PA mi pomáhala, tlačila na břicho…za to jsem já byla FAKT VDEČNÁ!

    Joo, Evíku, jsem zvědavá…vypadá to klasicky – chceš „zničit“ děti a zničíš sebe a děti jsou ok 🙂 Nee,termínek ještě je před tebou a zítra jdeš sem, tak třeba se to už taky rozjede.
    Heled, tady jsou vizity tak mezi 8-9,tak uvidíš, možná se sejdem spíš až po monitoru. Hlavně ať dojedete aspoň celý a nemáš fofr na cestě sem:) A je super, že se manžílkovi líbila Jůlinka…to mě fakt TĚŠÍ!!!

    Jinak se od včera k večeru dobře rozbíhá kojení, tak jsem ráda. Chci zítra dom Nestíhám si teda zatím malou nějak užívat…ale to se snad doma pozmění trochu. Tady ten nemocniční rytmus, a pak do toho nějaký návštěvy, tak mám někdy stresík…ale ok.

    Holky ZATÍM PAAA…jdu snídat, a pak kojit<:o) juknu a pak dočtu…ale chápete, nepljde to rychle, že joo

    #861683
    Anonym
    Host

    Ahojda, gratuluji Hruštičce:-) <:o) Tak po dnešní noci jsem na tom celkem fajn.Jen nevím jak se vyspal manža, spal v kuchyni.Dala jsem malýmu tu zavinovačku a budili jsme se v noci po 3 hodinách, takže celkem úspěch:-) Hlavně aby nám to vydrželo.Jinak včera jsme byli poprvé venku s kočárem a venku spinkal jak zabitej:-)No nic, musím už běžet uklízet, čekáme doktorku.:)

    #861684
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak já mám termínek dneska a nic !!! včera jsem byla u dr. a říkala, že porodní cesty jsou krásně nachystaný, hlavička naléhá, že by to mohlo už být, a ono nic. myslíte, že to bude??? 🙂 chytrá otázka, že? :-)))) už jsem se těšila, že třeba v noci pojedem .. tak na mě myslete a držte palce,ať to je a napište mi. Všem čekatelkám držím palečky Lenyčce, Lůcce, Petsi … papa Andy

    #861685
    Anonym
    Host

    ahoj mamky,
    Andy-to mě taky řekla doktorka a druhý den jsem tam byla znovu a rodila (jenže o 14dnů dříve 🙂 ),tak držím pěsti,aby to bylo brzo.Já si na to dneksa zase vzpomněla..brrr

    S Karolínkou nám to docela jde,ale je fakt,že už to není to spinkací miminko,ale přes den už moc nespí,tak se snažím vymýšlet nějakou zábavu a hrátky :o) Je tady moc krásně,tak se půjdeme určitě projít ven na čerstvý vzduch.

    Mějte se krásně,zatím papa

    Hruštičko,porod si měla fajn…něco jako já.A už nevěřím tomu,kdo říká,že porod poznáš,já ho nepoznala 😀 😀 😀

    #861686
    Anonym
    Host

    Čauky maminy. Tak jsem se dneska rozhodla, že se zase zachovám jako strašná matka a ukončim po 14 dnech kojení. Mléka ještě pro jedno dítě, ale ty moje velká prsa a popraskané, krvácivé valké bradavky zase zklamali:'( . Nechce se mi u kojení brečet bolestí a bát se každého přiložení, vim měla bych to vydržet ale….Jinak je můj prcek zlatej a všem vám přeji pohodové kojení a klidné noci.

    #861687
    Anonym
    Host

    Hruštičko,
    taky ještě gratuluji k narození Julinky, hodně zdravíčka a pohodové sehrávání!
    A ostatním, co mají ještě broučky v bříšku tak ať už se to rozjede a taky můžete chovat a psát jak spíte a nespíte, jak přibírají miminka atak dál…už se těším až se dočtu zprávičky jak jste v pořádku s broučkama v porodnici.

    My jsme byly se Simčou v poradně po 2 týdnech, tak má malá už 3,7kg,zase taky vyrostla, hlavička taky tak mám radost. Na to jak je Simča průtokáč – kadí imrvére tak přibírá 190g týdně a Dr. je spokojená že nás tam zase hned nechce a máme přijít až za 3 týdny – čili na 6-týdenní prohlídce.
    Očička jako na potvoru (ale zaplaťbůh) dnes úplně v cajku, nic z nich neteče, no tak kdyby se to prý objevilo tak máme přijít, takhle nám nic na to nepsala. Prý je Simča spokojený mimčo, říkala jak sestřička tak Dr.
    No dnes v noci jsem vstávala na kojení co 3 hodinky, tak mi přijde že začíná nějak víc baštit, na to že ze začátku se v noci vzbudila 1* tak teď si to vybírá. Ale musím to zvládnout, s Dančou to bylo ještě horší navíc trpěla na prdiky.
    No z poradny jsem se prošla pěšky pěkně s kočárkem Simča zachrupla a vyzvedly jsme takhle Danču ze školky z logopedie, jinak zatím ještě stále do školky nechodí, řádí tam dokola pořád nějaký infekce tak to holt do konce 6-nedělí zvládneme spolu doma ve třech babách.
    Zvládly jsme to i přes město domů, zastávka v DM pro plínky, protože už mě ty Huggiesky tak vytočily, že už je dávat nebudu, koupila jsem ještě malý balík Pampersek 1 a pak už začnu dávat 2. Taky jsem slíbila Danče nanuka, tak jsme ještě skákly do Billy a domů do kopce jsem si mákla s naloženým kočárkem. Ale Simča pořád ještě chrupká a to už jsme doma hodinku. To si zase spánek hezky natahuje, jak se vrátíme z prochajdy, tak trhá ve spaní rekordy. Aspoň snad ještě stihnu sundat prádlo a pověsit další várku.

    Tak se holky opatrujte ráda čtu, že se všem mimískům vede dobře a Šárče, mrzí mě, že to máš takto s kojením. Já toto měla při kojení ze začátku u Danulky před 6 lety a překonala jsem to a kojila ji 17 měsíců. Teď jsem vzala do porodky místo Bepanthenu mast Purelan – ten mi bradavky pěkně ošetřuje a vůbec jsem neměla takové potíže jako tenkrát. Nechápu jak můžou Bepanthen tak vychvalovat a dokonce dětské sestry v porodnici u nás říkají, že se jako jediný krém nemusí před kojením smývat – což není vůbec pravda, i v příbalovém letáku se píše že se to má před každým kojením omýt. Tak ale chápu že s takovými bolavými bradavkami to musí být horor kojit a asi bych to taky chtěla vzdát.

    Přeji krásný zbytek dne, užijte si krásné počasí! Má být ještě tepleji jupí!<:o)

    #861688
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky semtu jen na skok.Tdržím stále pohromadě tak si chci ještě užít trochu sluníčka než budu zavřená v porodnici.Koukám že se ozvala Hruštička to je fajn.Mějte se krásně.ŠÁRČE ber to s tim kojenim v klidu.Jak se na to cejtíš.Snahu si měla a ta se cení.V dnešní době je takovej výběr mezi umělou stravou že určitě nebudeš mít problém něco vybrat.Dřív to bylo horší.A teď je v těch výživách pomalu víc než v mateřskym mléce.Zatím ahojda

    #861689
    Anonym
    Host

    ahojky,
    Jity,já už používám dvojky plíny,přijde mi,že ty jedničky jsou Karolíně malé a tlačí ji…no nevím….a už se pomalu začínám cítit na to látkování,ikdyž mi teda přijde,že je v tom strašně nabalená a nemůže se hýbat :o)

    Ani jsem asi nepogratulovala Hruštičce k Jůlince…hlavně hodně zdravíčka oběma :o)

    Šárče…nikdo tě za to odsuzovat nebude 🙂 Máme tě rády pořád stejně :o))) Když to nejde,tak co,než se trápit.Myslím,že by to bylo více stresující i pro mimi,kdybys z toho měla trauma ty.

    Jinak souhlasím s Jitkou..vyzkoušela jsem snad všechny možné krémy na bradavky,i nějakou homeopatickou ale pomohl jedině Purelan..je sice dražší a hůř se maže na ty bolavé bradavky,ale stojí to za to :o))

    Byla jsem dneska s malou v knihovně a napůjčovala si spoustu chytrých knih o miminkách,,tak budu ve volnu studovat.

    Budu mít asi debilní dotaz,ale jak moc oblíkáte mimča ven?Já si pořád nejsem jistá jestli jí není horko nebo zima…..:(

    #861690
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    šarče, rozhodně nejsi strašná matka! Proč by jsi měla při každem kojeni brečet bolesti? Tohle za to fakt nestoji a jak psala myslim evik, dneska už je tolik možností příkrmů, po kterých miminko rozhodně strádat nebude a navíc bude mit spokojenou maminku, která při každe myšlence na kojení netrpí 🙂
    Se mnou v porodnici na pokoji byla paní, ktera po 3 dnech kojeni měla skoro amputované bradavky, takže ji zastavovali laktaci. Neskutečně u toho trpěla a hodně to obrečela, ale nakonec uznala, že by to stejně nešlo a jen by trpěla.

    Verunko, ja otazku oblikani řešim každy den. Taky si moc nevom rady. Mam v kočarku tenči pytlovy fusak, kterym už ji, ale moc nepřikryvam a dneska měla klasicky overalek, tenkou mikču, kterou jsem ji stejně sundala, tenkou čepičku a ještě mam navrh nánožnik. Dneska jsem měla konečně pocit, že neni navlečena, ani ji neni zima.

    Barusko, my jsme měli v porodnici taky hrozny problem s kojenim. Hodne jsme se sestrama bojovaly a ja i obrečela, že nejsem ani schopna nakojit vlastni dite. Jen co jsme přišly domů, jako mávnutim kouzelneho proutku, po problemech ani pamatky

    #861691
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    tak za sebou máme další hektický den. Tento komentář mám rozepsaný od 19 hod. :O Od rána jsem uklízela, pekla buchtu a chystala, dojela sestra se švagrem, tak jsem ji po viděla po dlouhééé době, naposled tady byla na Vánoce, tak jsem se na ni moc těšila a bylo to parádní odpoledne společně strávené :o). Byla unešená z malé, měla ji skoro celou dobu na rukách a oči z ní nespustila :o))). Dovezla hokám zase krásnou parádu, tak budou obě frajerky 🙂
    Cuco, to ani nestraš s Hugieskama, já je koupila dvoje teď! Ale mě přijde ze takový kakání by proteklo každou plínkou. Já si teda Bephanten pochvaluju, i u Karolínky. Měla jsem teď maličkou prasklinku a krásně se mi to vyhojilo! Je to asi jak komu co vyhovuje.
    Veveriku, malá je Beatka s krátkým „a“? Mě totiž s touto otázkou překvapila na příjmu v porodnici sestřička, tak jsem řekla že s dlouhým. Jinak Sabíku já dávám 15 kapek, tak jsem se zalekla, že asi moc, když jsem včetla že ty 3-4 kapky a je tam opravdu 15 kapek s každým pitím dokonce. Tak nás to, když už teda, trápí nejvíc večer, takže dávám 1x denně. A taky jí šmakují! 😀
    Lůco, mě taky neminulo vyvolávání, ale porod byl nakonec o.k., tak se toho neboj.
    Šárče, zkus ješte konzultaci s laktční poradkyní, třeba by jste společně přišly na to, kde je problém, říká se, že mateřský mlíko je to nej, co můžeš mijminku dát … a když nic, tak se nedá nic dělat, můžeš si říct, že jsi dělala, co jsi mohla… a netrápila bych se tím.
    Hruštičko, to je super, že jsi to měla takhle rychlý, to kdyby člověk věděl dopředu viď? 🙂 Ještě jednou moc gratuluju k Julince! 🙂
    Veru1, já dávám ven na domácí obelčení (body s d. rukávem a dupačky) pletenej svetr, čepku a ten teplej overálek, ve kterým jsme jely z porodnice dom a ještě rychlozavinovačku a nánožmík a když je velká zima, tak ještě deku. Tak teď taky nakonec nevím, jestli to není moc.. ? 🙂
    Malá dneska nemůže zabrat, už tam půjdu tak po třetí a furt řve, už jsem jí dávala i dvakrát navíc jest. Dneska jí tak po hodině a od tří hodin od odpoledne nespí, chjooo :S Asi je rozčarovaná z chodvání od tety. 🙂 Ještě že v noci a celý dopoledne spala.
    Mají už vaše zaltíčka nějaký režim? My ne a ne si ho nějak udělat. 🙁 Já jsem dnes docela unavená, ta večerní „ukládací“ smršť mě vždycky dostane! 😀 Dvě děti zasytit, vykoupat a uložit, to je náročný.. 🙂
    Dobrou všem..

    #861692
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ještě jsem zapomněla napsat, že jestli jsou ty probiotický kapky od měsíce věku v letáku, tak se na to přeptejte pro jistotu doktorky, jelikož Sabík je taky psaný od 3. týdne a dává se od narození a ničemu to neva. Voala jsem kvůli tomu na Neonatologii do Bohunic, jelikož to bylo už večer a tychně se mi zapomněla v lékárně zeptat, jestli je to od narození.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,421. až 3,435. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist