Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858639
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ja se nestačim divit jak Vás rychle objednávají na prohlídky. Mě na uplně první objednali po 18 dnech od zavolání. Na kompletní krevní testy jdu až 20.9 a do poradny zároveň na NT screaning až 1.10, to už budu 11+6. Přijde mi to všechno hrozně dluhé:(

    #858640
    Anonym
    Host

    Veveriku:
    Já jsem byla obj. na to potvrzení těhu až za 14dní. Byla jsem tedy 25.8. a do poradny si mne doktor objednal až na 29.9., takže nebuď smutná, to uteče! Já mám tedy výhodu v tom, že příští čtvrtek jedu na NT screening do vedlejšího města, takže mimi uvidím na lepším UTZ než má můj doktor. To se moc těším. A budu přesně 11+6 na ten screening. Poradna tedy vychází 12+5. Takže to už se bude blížit konec 1.trimestru.
    Únava mne opouští, to jsem moc ráda, dokonce už zvládám i něco jiného než jen odpočívat:D .Zápolíme doma zrovna s první podzimní virozkou, Danulka má slabý zánět stř. ucha, rýmu kašel, tak jsme včera musely zajet k dětské doktorce. Kapeme kapičky do ouška, ještě jsem dle doporučení zakoupila zase Sinupret kapičky tak dáváme vše 3*denně včetně Stodalu a kapek do nosu. Doufám, že se nám Danulka marůdek co nejdříve uzdraví, aby zase mohla chodit do školky. Koncem září jí začíná výtvarný kroužek, kam bude chodit prvním rokem.
    No s těma penězma to bude náročný, úvěr ze st. spoření máme vcelku vysoký, ale zase bydlíme v domku, nemusíme nikomu platit. Co si protopíme to si zaplatíme, stejně tak s vodou. Taťka nás otužoval, abychom moc neprotopili, ale stejně se musí topit, ráno tu máme 18st.v obýváku.
    Tak se holky mějte, i když je venku tak ošklivo. Pohlaďte bříška a opatrujte se!

    #858641
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    cucaracha: Tak jsi mne potěšila, že nejsem jedinná 🙂 Moc děkuji
    Co jsem četla příspěvky i v jiných diskuzích, vetšinou je objednávali ještě ten týden nebo hned následující. Já mám štěstí, že dr. má ordinaci vybavenou snad vším, takže veškeré ultrazvuky i odběry krve mi udělají u ní a nemusím nikam jezdit.

    A co kočárky už jste uvažovaly které zvítězí?

    #858642
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Veveriku,já koukám….já bychnejraději chodila na prohlídky každý týden,abych ho viděla a věděla,že je o.k…..ale zatím jsem byla jen 2x-poprvé v nějakém 6.týdnu a pak v 9.týdnu a teď půjdu ve 12.týdnu,takže po třech týdnech,ale i tak mi to přijde strašně dlouhý :o)

    Cuca:to ti závidím….já jsem unavená pořád stejně 🙁 Kdybych mohla,tak bych polovinu dne proležela a prospala..už mi to samotné vadí,ale když ono to někdy nejde udržet..zvláště když jsem dva dny po sobě v práci (dělám 11-hodin),tak pak celý den prolenoším a nic se mi nechce

    #858643
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Škoda, že to nefunguje tak, žebychom si chodily na kontroly zrovna když se nám zachce vidět mimi 😀 asi bych tam byla každý týden:D

    #858644
    Anonym
    Host

    Holky, aspoň jsme víc natěšené, když jdeme po delším čase!
    A říká se, že časté UTZ nejsou moc dobré pro miminka, tak se k tomu i přikláním. Já nechci pokaždé aby mi Dr. dělal UTZ, když je vše jinak v pořádku, bez potíží tak bych chtěla podstoupit jen ty UTZ, které jsou během těhotenství běžné. (a to myslím jsou 3). To jsou pak vidět rozdíly v růstu:D . Když jsem čekala Danču, tak mi dělal Dr. snad pokaždé UTZ. Nějak jsem to neřešila. Ale teď myslím, že všeho moc škodí, prostě nic se nemá přehánět. Je to sice hezké vidět mimíska, ale zase se já spíš zaměřuju na to, aby miminko bylo v pohodě…toť můj názor. Jenže někdy to Dr. stejně udělá po svém, když si myslí, že tak vše lépe zkontroluje. No uvidím jak to bude při tomto mém druhém a posledním těhotenství, zda mne zase nebude chtít Dr. kontrolovat UTZ při každé poradně.

    Ve1runko:
    to Tě tedy lituji – 11-hod. směny v práci, to se pak nediv, že musíš odpočívat, tělo si řekne o regeneraci! A vůbec se tomu nebraň, prostě odpočívej dokud to jde.
    Já se těším, až začnu zase hromadit věcičky (něco po Danče a něco co dokoupíme), prát, žehlit rovnat do komody. Musíme koupit skříň pro Dančino oblečení, abych vyklidila komodu, do které chci naskládat věcičky pro miminko.

    Majo:
    u zubařky jsem byla ve stejný den, jako na potvrzení těhu u gynekologa. Tak jsem upozornila zubařku, že jsem těhotná a ona mi místo amalgán.plomby dala na moudrák jen cement provizorní. Protože v klasické plombě jsou těžké kovy a ty se uvolňují do těla, což není vůbec dobré pro vyvíjející se plod. Objednávat se na klasickou prohlídku v těhotenství budu př. týden, mám přijít během těhotenství prý 2*. Že se častěji kazí v tomto období zuby. Tak to určitě půjdu, aby toho najednou nebylo pak na opravování moc. Ale raději bych, aby se mi zuby nekazily!
    A ještě se musí k obvoďákovi, to bych ráda do konce září zvládla. Ten náš dělá i EKG, je to takový pečlivák.
    Tak se mějte a zase napište!

    #858645
    Anonym
    Host

    Ahoj holky! Tak jsem teď 8+2 a zítra jdu na utz na srdíčko! Mám strašnej strach, aby bylo vše v pořádku. Už přibírám, břicho mám jak v pátým měsíci :-). Furt jím, ale snad zdravě. Držte mi palečky!! A dejte mi vědět, jestli jste některá na tom jako já. Pa a zítra dám vědět! Andy

    #858646
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    To, že máte jít k obvoďákovi Vám řekne gynekolog?
    Mě totiž neřekla vůbec nic, nebo spíš mě nenapdalo se zeptat. byla jsem z toho krapet mimo:)

    #858647
    Anonym
    Host

    Ještě doplním, že jsem byla u dr. v 5+6 tt naposledy, srdčíko ještě nebylo vidět.. Andy

    #858648
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Andy: Tak to jsme skoro stejně. Já jsem dnes 8+5 🙂

    #858649
    Anonym
    Host

    Veveriku, tak to mam radost! Myslela jsem si to:-).. Tak to už jsi srdicko viděla? Četla jsem, že už máš termín a testy.. Mě je 36, takže se nevyhnu asi ničemu :-(… Jinak příští týden musím vyrazit na nákupy, už se to nedá :-).. Už jsi to někomu řekla? K tomu mazání. mě se u prvního osvědčil dětský olej ve sprše a potom osprchovat studenou vodou, aby se stáhly póry s tím olejem uvnitř. Je to super a fakt učinný!

    #858650
    Anonym
    Host

    Teda koukám na rady..to je dobrý,to tedy vyzkouším 🙂 Já myslela,že k obvoďákovi se jde až před porodem,právě aby udělal „předoperační“ prohlídku,kdyby byl potřeba císař…což u mě bude problém,neboť v brně nemám obvoďáka…jsem ráda,že jsem si našla zubařku a gynekologa…jinak k doktorům nechodím.

    Cuca:Jak jsem pochopila,tak UZ mi bude v každé poradně a vzhledem k tomu,že je to fakt rychlé,tak si myslím,že to zas až tak neuškodí :o) A maminám pomůže

    #858651
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsem se dnes ukázala až teď. Dnes jsme byly s malou na návštěvě u kolegyně z práce, tak jsme probíraly to snížení OZ a ona tvrdí, že bych měla dostat minimálně odstupné, když ne místo. Manžel je právník, tak snad ví … 🙂 Jinak jsem jí tajila těhu, tak jsem jí to dnes vyklopila a ona mi práskla, že je to tři týdny míň než já, paráda!!! 😀 I první holky mám podobně staré 🙂
    Jinak jsem z výletu unavená, takže v tom, holky, nesjte samy … :S
    Májo, díky uvídíme s to umojí prací, snad to dobře dopadne a vůbec, kdoví, co bude za tři roky … Já si kupovala u malé těhu plavky asi za osm set z Litexu a jsou úplnmě super! Takže můžu doporučit 🙂 Jestli nemáš po ruce obchůdek, tak zkus http://www.litex.cz Jinak jsi dobrá, že už jdeš k zubaři, já to nechám až na prosinec, naposled jsem byl a v létě, tak to je akorát 🙂 A jdeš 2x?
    Veru1, zkus Sensodyne. Měla jsem takový problém u malé a sama zubařka mi tohle doporučila. Ještě mi navíc hodně krvácely dásně, na což mě poradila jemný kartáček na dásně a masírovat a pak celkově měkký kartáček na zuby. Teď se zdá, že se tomu vyhnu. Při péči o zuby mám nyní jediný problém a to +o( jednou úplně a denně se mi ráno nadavuje :S
    Baru, recept zítra nascanuju a hodím třeba na FB ju? K těm termínům … u prvního těhu teda brali při přenášení v potaz hlavně termín podle PM ne podle UTZ, ten byl jen jako doprovodný … vždy ty dny, co jsem přenášela, počítaly ode dne poslední mentruace!
    Cucaroacho, ať se ti slečna brzy uzraví a hlavně, ať to nechytíte s miminkem! 🙂 . UTZ prý miminkům vůbec neva, mě ujišťovala doktorka, tak snad ne … Jinak s tím nábytkem to máme vymyšlené stejně. Malá je ještě v postýlce, takže musíme dokoupit klasickou postel se skříní a postýlka s komodou na věcičky zůstane prckovi 🙂
    Veverik, já pomýšlím nad Casualem. Měla jsem X lander a nic moc. Tak jsem ho po Karolínce prodala jetej a řekla si, že kočárek pak na druhé, jako jedinou věc, pořídíme nový nebo použitý, to už uvidíme, co se naskytne. 🙂
    Andy, držím pěsti na kontrolu, ať je vše o.k.! Pak dej vědět!
    Tak zatím maminy dobrou 🙂

    #858652
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    tak jen k tomu obvoďákovi…..jelikož jsem hujer a vím že mi zítra vynadají, za to že jsem za první trimestr ztloustla 3 kila, tak jsem aspoň odchodila ty razítka do průkazky:-)))) Když jsem byla naposledy asi v 8. týdnu, tak mi sestřička řekla, že je potřeba zajít k obvoďákovi a k zubaři. Že prý zubař nespěchá, ale obvoďáka prý gynekologové chtějí co nejdříve. Tak jsem hyperaktivně dorazila k mýmu obvoďákovi a ten se mě zeptal kde mám břicho:-)))) Natočil mi EKG a dal dvě razítka do průkazky, ale asi nebylo potřeba tam chodit tak brzo:-))))

    #858653
    Anonym
    Host

    Rybízku, k tomu zubaři…..pan doktor byl super, dnes jsem navštívila nového. Akorát mi objevil zánět dásní, takže to budeme řešit znovu za 14 dní. Ale jinak ok. Navrhnul mi pár kosmetických úprav starých plomb, ale s tím, že to necháme až po porodu, kdy bude možné to všechno i zrentgenovat…..Zítra jdu k lékaři, tak doufám, že bude vše ok a že mi dovolí ten aquaerobick:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist